Странни или паранормални явления....

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот hitar_potar » Чет Фев 10, 2011 9:42 pm

Другар написа:Мога да се будя без часовник

Най-редовно съм се будил сам-самичък 2-3 минутки преди алармата на будилника - тъкмо да си замужа наново, и почва да дзвънти и ме разсънва тотално.
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Чет Фев 10, 2011 9:58 pm

Е, това с буденето е друга бира - няма общо с странните явления - просто трениран биологичен часовник - странно би било обаче, ако си навивате часовника всеки път за различен час и пак се будите 1 мин преди да звънне.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот grebo » Чет Фев 10, 2011 10:45 pm

taurus13 написа:Е, това с буденето е друга бира - няма общо с странните явления - просто трениран биологичен часовник - странно би било обаче, ако си навивате часовника всеки път за различен час и пак се будите 1 мин преди да звънне.

Е става, ама с концентрация, абе хем спиш, хем не, просто броиш минутите (буквално). Най-вече ако съм под стрес от някакво важно събитие (пътуване, изпит.. и обещаващо каране..) ..абе нещо такова: лягам 12:30 примерно, спя, по едно време в просъница си казвам 2:30, ставам - телефона ми показва 2:28, същото и в 5:12, като съм "предположил" 5:15, накрая скачам 1 минута преди алармата, навита за 6:10 примерно и то с мисълта че ще звънне най-много до 1 минута! Опит, ко да прайш.. :dontknow:
Я уже не волк. Я аморал, алкоголик, курильщик и педофил. Ну заец, ну Pussy Riot!
grebo
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 2:54 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Чет Фев 10, 2011 11:11 pm

Е ти си човекът брояч.... :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Лаврентий Берия » Пет Фев 11, 2011 8:00 am

grebo написа:
taurus13 написа:Е, това с буденето е друга бира - няма общо с странните явления - просто трениран биологичен часовник - странно би било обаче, ако си навивате часовника всеки път за различен час и пак се будите 1 мин преди да звънне.

Е става, ама с концентрация, абе хем спиш, хем не, просто броиш минутите (буквално). Най-вече ако съм под стрес от някакво важно събитие (пътуване, изпит.. и обещаващо каране..) ..абе нещо такова: лягам 12:30 примерно, спя, по едно време в просъница си казвам 2:30, ставам - телефона ми показва 2:28, същото и в 5:12, като съм "предположил" 5:15, накрая скачам 1 минута преди алармата, навита за 6:10 примерно и то с мисълта че ще звънне най-много до 1 минута! Опит, ко да прайш.. :dontknow:


Пробвай с половин кило ракия преди заспиване - гарантирам ти, при твоите способности да цепиш и секундата ! Биг -Бенда ряпа да яде! Опитай и ни съобщи резултата ! :evil:
VERITAS ODIUM PARIT - ИСТИНАТА РАЖДА ОМРАЗА!

БОГ ДА ПАЗИ АДМИНА И МОДЕРАТОРИТЕ!
Аватар
Лаврентий Берия
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1316
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 4:08 pm
Местоположение: В килията на модераторите

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Другар » Пет Фев 11, 2011 11:35 am

grebo написа:
taurus13 написа:Е, това с буденето е друга бира - няма общо с странните явления - просто трениран биологичен часовник - странно би било обаче, ако си навивате часовника всеки път за различен час и пак се будите 1 мин преди да звънне.

Е става, ама с концентрация, абе хем спиш, хем не, просто броиш минутите (буквално). Най-вече ако съм под стрес от някакво важно събитие (пътуване, изпит.. и обещаващо каране..) ..абе нещо такова: лягам 12:30 примерно, спя, по едно време в просъница си казвам 2:30, ставам - телефона ми показва 2:28, същото и в 5:12, като съм "предположил" 5:15, накрая скачам 1 минута преди алармата, навита за 6:10 примерно и то с мисълта че ще звънне най-много до 1 минута! Опит, ко да прайш.. :dontknow:


И аз така го усещам :agree:

@taurus13-от години не ставам за работа или за нещо сериозно.Кой се е уреди ,уреди :D Скоро чакам,да се снимам в "Герои".

@hitar_potar-телефоните/ радиочасовниците пускат някакъв звук с определена честота,аз друго обяснение нямам.И на мне ми се случва всеки път,и дори не звани .Обаче говоря без часовник. ;)
Другар
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1146
Регистриран на: Нед Фев 06, 2011 5:08 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот hitar_potar » Пет Фев 11, 2011 5:04 pm

grebo написа:
taurus13 написа:Е, това с буденето е друга бира - няма общо с странните явления - просто трениран биологичен часовник - странно би било обаче, ако си навивате часовника всеки път за различен час и пак се будите 1 мин преди да звънне.

Е става, ама с концентрация, абе хем спиш, хем не, просто броиш минутите (буквално). Най-вече ако съм под стрес от някакво важно събитие (пътуване, изпит.. и обещаващо каране..) ..абе нещо такова: лягам 12:30 примерно, спя, по едно време в просъница си казвам 2:30, ставам - телефона ми показва 2:28, същото и в 5:12, като съм "предположил" 5:15, накрая скачам 1 минута преди алармата, навита за 6:10 примерно и то с мисълта че ще звънне най-много до 1 минута! Опит, ко да прайш.. :dontknow:

Никаква концентрация, никакво броене или друга такава дивотия - спъ като пън и можеш да ме дигнеш от леглото само с "Томахоук". Напоследък биологичния ми часовник е тотално разнебитен. :( Иначе да, става дума дума за различни часове - днес трябва да стана в 7 сутринта, утре в 11, на третия ден, ако съм будувал цяла нощ, трябва да стана в 2 следобед - всеки път се ококорвам 2-3 минутки преди алармите да нададат вой. :dontknow:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот icko122 » Пет Фев 11, 2011 8:45 pm

Ами моята случка е някак смешна, но е истинска..

Преди 2-3 години отиваме на една хижа със семейството и едни приятели. Всичко минава добре и идва време за лягане, а преди това гледахме дъжд от падащи звезди. Заспивам, и както си спя вратата се затваря с трясък, ставам и си помислих, че става някакво течение.. Гледам прозореца-затворен, ставам пак да отворя вратата, лягам и заспивам. След няколко минути чувам как нещо скърца, изправям се и в тоя момент гледам как нещо с деформирана глава и светещи очи ме гледа през прозореца.. В първия миг си викам WTF!?!?!? стряскам се и бавно лягам, и на ум си викам оле какво беше това. Ставам пак да видя и няма нищо :dontknow: ...
skype: icko122
Аватар
icko122
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1074
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 8:39 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот grebo » Съб Фев 12, 2011 2:54 am

hitar_potar написа:Никаква концентрация, никакво броене или друга такава дивотия - спъ като пън и можеш да ме дигнеш от леглото само с "Томахоук". Напоследък биологичния ми часовник е тотално разнебитен. :( Иначе да, става дума дума за различни часове - днес трябва да стана в 7 сутринта, утре в 11, на третия ден, ако съм будувал цяла нощ, трябва да стана в 2 следобед - всеки път се ококорвам 2-3 минутки преди алармите да нададат вой. :dontknow:

;) Е, не гледам на "вградения" часовник като на нещо надеждно, иначе нямаше да си навивам алармата. :agree: (или на следващ етап от усвояването на това умение - като Чък - аз да решавам колко е часа! :D )
Както каза, "работата" му зависи от сума и фактори - предполагам ниво на стрес, ниво на умора.. абе първото - разбирай колко ти пука за събитието, щото то може реално да е много решаващо/важно ама ако не го осъзнаваш (или нз как да се изразя.. да му дадеш нужния приоритет на подсъзнателно ниво), а в същото време на "кантара" е и умората, която пък директно влияе на тоя "приоритет" и се стреми да се наложи над него. Често заради тая "борба" - "не можеш да заспиш от умора", примерно.. :eek3: а то всъщност е от стрес.. ;) Ми често човек успява да намери "баланса" - организма остава достатъчно буден, за да следи биологичния часовник, ама пък в същото време успява и да си почине - абе спи, ама не съвсем.. :dontknow: Така си го обяснявам аз поне..
Я уже не волк. Я аморал, алкоголик, курильщик и педофил. Ну заец, ну Pussy Riot!
grebo
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 2:54 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Joker_Here » Съб Фев 12, 2011 10:22 pm

icko122 написа:Ами моята случка е някак смешна, но е истинска..

Преди 2-3 години отиваме на една хижа със семейството и едни приятели. Всичко минава добре и идва време за лягане, а преди това гледахме дъжд от падащи звезди. Заспивам, и както си спя вратата се затваря с трясък, ставам и си помислих, че става някакво течение.. Гледам прозореца-затворен, ставам пак да отворя вратата, лягам и заспивам. След няколко минути чувам как нещо скърца, изправям се и в тоя момент гледам как нещо с деформирана глава и светещи очи ме гледа през прозореца.. В първия миг си викам WTF!?!?!? стряскам се и бавно лягам, и на ум си викам оле какво беше това. Ставам пак да видя и няма нищо :dontknow: ...



Май си пушил коз,преди да си легнеш,а ? :D
I'm riding Specialized Big Hit FSR 2 2010.
Аватар
Joker_Here
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 11:11 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот icko122 » Съб Фев 12, 2011 10:51 pm

Joker_Here написа:
icko122 написа:Ами моята случка е някак смешна, но е истинска..

Преди 2-3 години отиваме на една хижа със семейството и едни приятели. Всичко минава добре и идва време за лягане, а преди това гледахме дъжд от падащи звезди. Заспивам, и както си спя вратата се затваря с трясък, ставам и си помислих, че става някакво течение.. Гледам прозореца-затворен, ставам пак да отворя вратата, лягам и заспивам. След няколко минути чувам как нещо скърца, изправям се и в тоя момент гледам как нещо с деформирана глава и светещи очи ме гледа през прозореца.. В първия миг си викам WTF!?!?!? стряскам се и бавно лягам, и на ум си викам оле какво беше това. Ставам пак да видя и няма нищо :dontknow: ...



Май си пушил коз,преди да си легнеш,а ? :D

Не, просто е било котка или нещо от сорта, щото не вярвам да е дошъл биг фут да гледа през моя прозорец... :D :rofl: :rofl: :rofl:
skype: icko122
Аватар
icko122
 
Мнения: 80
Рейтинг: 1074
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 8:39 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Чет Фев 17, 2011 11:31 am

Няма как да не ви попитам - усещате ли когато някой ви гледа без да знаете. На мен ми се е случвало много пъти - нещо се чувствам неловко, въртя се...Гледам, че и други хора са така - често се случва да се зазяпам в някого и той почва да се върти като обран.... :D - най-го усещат това жените - пробвайте да си помислите нещо за външния вид на някоя жена, ходеща пред вас и не се учудвайте, ако вземе че се обърне. :lol: - имат фино настроени сензори за такива помисли.
От всички създание с които споделяме битието си обаче, най-странните са котките. Веднъж бях на гости при познати и останах да пренощувам там. Легнах си на канапето в хола и заспах. По едно време се събуждам, някак странно - все едно някой ме извика...отварям очите и гледам тавана...ама нещо ми е някак особено...завъртам назад главата още малко и хоп....две жълто-зелени очи ме фиксират...Бауу страснах се. Обръщам се и гледам котарака на стопаните, се изкачил на една лавица на секцията, застанал там над мен и ме фиксира пронизително - дори не избяга като се завъртях - продължи така да си ме зяпа.
Когато бях по-малък имах котарак много се забавлявах с една такава игра - започвах да го гледам право в очите от един метър и той изпадаше като в хипноза и изведнъж рязко скачаше право към моите очи и се опитваше да ме издере. Много е забавно, ама първия път се случи случайно и беше доста по-близо, та се притесних сериозно за очите си, та затова след това го правех от по-голямо разстояние. Интересно, че после имах 2 други котки и с тях не ставаше - като ги зазяпам и те се обръщаха веднага настрана.
Същия номер ми прави и една селска котка, която ми е като домашен любимец на къщата - понеже съм нощна птица и трудно си лягам преди 1 часа, често се случва когато съм си на вилата да излизам посред нощ да се разхождам из двора - звезди, луна, тишина...На няколко пъти се случва така да изпитвам особено усещане, като единия път беше толкова натрапливо, че направо започнах да се оглеждам наоколо и като се обърнах нагоре и хоп....нашата сивушка се покатерила на лозата и ме зяпа отгоре като някоя пума.... :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Ozzie » Съб Фев 19, 2011 2:13 pm

4getcredo написа:От 6-7 годишен съм прекарвал всяко лято в с. Емона и тамошният ми пейзаж е пълен с подобни магически входове! :D Мястото предразполага, няма съмнение. :smokin:


тези дни се присетих за един факт относно н. Емине и района около него - "богат" е (макар че това не е точното определение) на магнитни аномалии
практически да се работи там с карта и компас си е "мисията невъзможна", дори и с поправките по картата
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот cvb » Пон Фев 21, 2011 8:56 pm

майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот sensation_blue » Чет Фев 24, 2011 10:24 pm

някой чел ли е ДМТ - Молекулата на Духа - става дума за изследване на известен учен - психиатър, според който т.нар. епифиза (позната като третото око от много религии и митологии) - която е малко изследвана жлеза в мозъка (пинеалната жлеза), отделя ДМТ (Диметилтриптамин, който също така е мощно психеделично вещество - индианците го взимат от различни растения чрез сложно приготвяне и така шаманите добиват свещеното знание - напитката която приготвят се казва аяуаска), в най-върховите моменти от живота - раждане и смърт. Интересното е какво виждат изследваните субекти, когато им се инжектира това в-во, както и това, че например шизофрениците имат засилено отделяне на ДМТ от епифизата.
Дава размисли от типа на "матрицата", т.е. дали наистина материята, която познаваме физически не е само една малка част от целия етер на вселената, а именно Божие творение в което важат едни физични закони, които са програмирани, а извън материалния свят не важат и това дава доста голямо обяснение на тези т.нар. паранормални явления ;)
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот An Alien Hoopajupe » Пет Фев 25, 2011 12:28 am

Хмм най скорошната случка която си спомням е , когато си бях легнал и кучето естествено до мене , спим си и изведнъж някакъв невероятен трясък удря леглото от долната страна при което двамата с кучето се будим в ужас и скачаме стреснати , след което стоях около 20 минути в другата стая и пак си легнах.Други случки които си спомянм е да съм имал усещане за присъствие в стаята , като напрежение в съзнанието ми докато съм полубуден .Друг път имах ясното усещане че има човек седнал до краката ми в леглото , но по късно осъзнах че присъствието не е злонамерено и заспах спокойно.
Изображение
Аватар
An Alien Hoopajupe
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1263
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:50 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Ozzie » Пон Мар 07, 2011 8:46 pm

тази сутрин си мислех, че в тази тема не е имало ново мнение от дълго време насам
прибирам се от работа, отварям форума, и.... ново мнение...
:irked:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Alpina » Пон Мар 07, 2011 11:50 pm

C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Сря Мар 09, 2011 12:30 pm

Умряла ви темата а....
Ей са да ви разкажа за едно явление с което съм сприятелен от години.Не знам как да го определя, това явление - физиологично ли е, метафизично ли е? - интересното и странното тук е, че се случи за пръв път след като ми разказаха за него.
Значи всичко започна през една далечна година, когато ще да бях на 17-18 години. Тогава бях заек пещерняк, наскоро завършил курса. Беше пролет или по-скоро ранно лято и клубът беше организирал мероприятие в района на Гложене. Бяхме доста народ, времето беше хубаво и се установихме на лагер на една поляна в близост до пещерата Лястовицата. От тям правехме набези в различни посоки няколко дена, а вечерите прекарвахме край лагерния огън, където както се сещате не липсваха веселба, песни танци на народите и други такива предизвикани от популярни стимуланти в кръгли бутилки. :D Както става винаги, по някое време народа окапва и край огъня остават да си допиват, тихо и кротко само нощните птици. Мастиленото обсипано със звезди небе, тишината нарушавана само от кротките разговори и пукането на дърветата в огъна, неизбежно довеждат до разговори за мистични и странни истории....
Та тогава един от по-старите членове на клуба, разказа за странно състояние, между съня и действителността, което започнало да му се случва отдавна. Когато заспивал, но още не бил напълно заспал изведнъж усещал как нещо започва да го тегли нагоре и той като че се отделял от тялото си и се възнасял над леглото си. Всичко това не било точно сън, тъй като той бил в пълно съзнание, но не можел да контролира тялото си - един вид, тялото спи, мозъка сънува или халюционира, а съзнанието е будно и анализира тази нелепа ситуация. Това най-често му се случвало когато заспива по гръб. Най странното е, че пръв път му се случило, след като някой друг му разказал за това нещо. Ние тогава се посмяхме и му казахме да спре алкохола и че вероятно е от парите на мастилата, които диша в печатницата.
След няколко месеца на мен ми се случи за пръв път. Усещането е много особено - тялото е напълно блокирано, както при сън.Същевременно виждаш обстановката около себе си....и в този момент усещаш как нещо те повдига, като това е съпроводено с особен звук като при изплуване от дълбоко към повърхността. Изпитвам силен страх и пулса за секунди се вдига на 180. Разбирам че, това не е нормално и се опитвам да се отскубна, но не мога да мръдна - съзнанието е просто зрител и анализатор. После изведнъж се събудих....
Това явление обаче, не спря - започна да ме повтаря когато си иска. Понякога следобед, понякога вечер а често и по няколко пъти през нощта. Започна да се случва и след като съм съвсем заспал. Сънувам си кротко нещо и изведнъж усещам присъствието - докато кажа А... и усещам познатото издърпване и звук като от изплуване, което при мен е своеобразно потапяне. Вълна от страх, която като че е индуктирана отвън моментално завладява подсъзнанието, а съзнанието се събужда. Виждаш всичко около теб - стаята, предметите. Виждаш, но не съвсем - често има насложена халюцинация, която е толкова абсурдна, че граничи с картина на Пикасо. Един път черна котка се разхожда върху библиотеката и казва Мяу..., друг път белия чаршаф изпод мен започва да изчезва като прояден от силна киселина - виждам как се стопява и отдолу остава само черно. Трети път сестра ми седи срещу мен и ме гледа с немигащ поглед. В друг случай, виждам някаква греда на която човешка фигура се е покатерила в гротескна поза, а върху нея още една. Изобщо сценария е всевъзможен. През цялото това време усещането е, все едно нещо се опитва да ме издърпа от тялото ми. Аз съм напълно буден като съзнание и знам, че това е отново онова явление и че трябва да успея да досъбудя и тялото и останалата част от мозъка. Започнах да опитвам да мръдна - казвам си - сега ще ритна със крак! Започвам да се напъвам, но той не мръдва. След няколко опита успявам и физическото усещане от мръдването на крака ме връща в реалността. Целия съм, потен, главата ми бучи и пулса бие във вените на слепоочията ми.
След време започнах да си извивам врата, като по-лесно упражнение. Първите една-две години много трудно се събуждах, но после се научих да командвам тялото си насън - трябва много силен волеви импулс - прилича на опит да пробиеш с юмрук гумена ципа - засилваш се и баммм...ако ударът не е достатъчно силен, юмрука пропада, мембраната се опъва и постепенно ударът затихва, след което те връща обратно. Ако успееш да си достатъчно концентриран, мембрана се къса и изплуваш...
По някое време започнах и научни експерименти. Тъй като вече бях овладял събуждането, можех да си позволя да остана по-дълго, за да видя какво ще стане. Проблема е ,че сърцето така побеснява, че на няколко пъти усещах, че главата ще ми се пръсне и се наложи да се събудя. Някой ден това може да ми докара инсулт. Както и да е. Често пъти след като се събудя, нещото не изчезваше веднага - усещах как седи в главата ми е аха, се загледам и започна да се унасям и хоп познатия звук - тръсвам глава и го прогонвам. Понякога паля лампа, ставам, наплискам си лицето и пак лягам - това винаги решава проблема. Случва се най-често когато спя по гръб, но не само.
След толкова години съжителство с това явление, вече разпознавам симптомите на появяването му насън - съзнанието се събужда и си казавам А...пак ли ти! За секунда се концентрирам и трясс скачам и се изправям до седнало положение. Вече не ми пука грам за това нещо - понякога дори ме примързява да се събудя изцяло - спя си и си казвам - ама може ли такова нахалство, така хубаво си спях и сега ще ме караш да се събуждам. Разбира се, няма начин да остана в това състояние и все пак след 10-15 секунди се налага да се събудя. Махвам с ръка, обръщам се и продължавам да спя...

Сега сигурно ще кажете - пич, ходи се прегледай. В случая се съмнявам и др Хаос да може да помогне :D , пък и аз толкова съм свикнал, че вече не ми е проблем. Но странното за мен в случая е, че това ме споходи малко след като ми го разказа друг, както и при него е станало.
Мозъка е сложна машина и най-вероятно е в постоянно взаимодействие с околната среда - понякога учените, могат да диагностицират явлението, но никога не знаят причината. А дали тя е в нас или извън нас...???
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот did » Сря Мар 09, 2011 12:39 pm

taurus13 написа:Ей са да ви разкажа за едно явление с което съм сприятелен от години.Не знам как да го определя, това явление - физиологично ли е, метафизично ли е? - интересното и странното тук е, че се случи за пръв път след като ми разказаха за него.
...

И защо ти трябваше да го разказваш на всички, а? :lol:

Аз ще се направя, че не съм го прочел :^:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Сря Мар 09, 2011 12:41 pm

Е...то явно не лови всички - досега съм го разказвал на доста хора. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот KiD_WiTh_GuN » Сря Мар 09, 2011 1:37 pm

taurus13 написа:Е...то явно не лови всички - досега съм го разказвал на доста хора. :D

Май ще имам няколко безсънни вечери докато се престраша да заспя! :D
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!
Аватар
KiD_WiTh_GuN
 
Мнения: 711
Рейтинг: 1418
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 8:20 pm
Местоположение: NOISE CITY

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Daniel Panev » Сря Мар 09, 2011 1:48 pm

А как точно си премери пулса, след като тялото ти е блокирано?
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Сря Мар 09, 2011 3:14 pm

Е като казвам 180 е по усет...просто усещам как пулсира главата и сърцето ми... :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот cvb » Сря Мар 09, 2011 3:18 pm

:agree: познато е и изпитано от мен :banghead:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот sensation_blue » Сря Мар 09, 2011 6:14 pm

Taurus13, това е нещо като lucid dreaming (осъзнато сънуване) ;) Има много по въпроса писано, но при теб май има и още нещо ... вече дали е вътре или вън.. въпрос на гледна точка.. Според мен не си за лекар, а за екзорсист :D Това надявам се на шега да го приемеш, но имай предвид, че се интересувам много от такива неща, та може и да поровиш из нета за повече инфо и да почетеш по-сериозно :)

Все пак е интересно от експериментална гледна точка, колкото до въпроса с отделяне на душата от тялото - много пъти е описвано, понякога и под нарочно въздействие на т.нар. халюциногени под наблюдението на лекари (виж онази книга която бях споменал, но има и други такива), а по правилното им име е психеделични вещества, защото халюцинацията е медицинско название за нещо което виждаш, но се смята за продукт на мозъка, докато напоследък доста от психолозите смятат, че тези в-ва отключват химични блокери в мозъка, които по принцип ти пречат да видиш "някои неща" които може би си ги има, но в нормално състояние човека не вижда (или даже да се отделиш от тялото като при смъртта), или както е по известно наименованието за тези блокери - the doors of perception - Вратите на възприятието (от там идва името на групата The Doors между другото). Искам само да отбележа, че психеделичните в-ва не са наркотици, но са си забранени вещества, някой да не тръгне да ги пробва - може и да се чете - достатъчно е ;) Пък и мисля, че би било плашещо за повечето... Та това което съм чел поне го описват точно по подобен начин - даже изпращат хората докато са в такива състояния да идат в съседна стая примерно, в която не са били никога тялом и те описват абсолютно точно всеки предмет - смисъл душата им е там, а тялото е при доктора който води експеримента.
Същото състояние може да се постигне и чрез звукови вибрации (монотонен барабанен звук - транс), медитации, различни способи за хипноза и други - като това сънуване например, но е по-трудно за изследване по обясними причини. Някои изследователи даже твърдят, че при силни магнитни или електрически полета също е възможно да се наблюдават такива състояния (например ако спиш близо до високоволтов стълб или пък wi fi може би).
А иначе ти за толкова здраво стъпил на земята, много паранормален ми се струваш :D
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот denises26 » Сря Мар 09, 2011 11:02 pm

Преди малко ми се случи нещо доста странно, поне за мен. Преди няколко вечери сънувах как съм в кухнята и до мен има някой (не помня кой точно) и обяснявам колко е хубава Кърджалийската вода (действително си е сравнително чиста и с хубав вкус). Човека ме убеждава, че изобщо не е така. Нещо, като спор. Аз обаче за да докажа своето твърдение взимам една чаша и казвам " Виж да видим не е ли чиста". Този до мен ми казва " Недей да пиеш." Пускам аз чешмата и какво да видя, в чашата се пълни нещо кафяво като кал (обикновенно след ремонт водата е известно време такава кафеникава). Събуждайки се си припомням съня и си викам " Кво пък нищо странно." И днес след няколко дена отивам в кухнята, говорим си с баща ми и аз тръгвам да си пълня вода в чаша (такава чаша, като в съня между другото) при, което баща ми казва " Недей да пиеш от тая вода много е гадна" . Аз обаче не му обърнах внимание напълних чашата и отпих. И действително водата има по-странен вкус. Помислих си, че си внушавам. Днес обаче няколко приятели ми казват " Забеляза ли разликата във вкуса на водата, по-гадна е." Никой нищо не беше казвал по въпроса до днес, съответно няма как да съм знаел за това. Незнам, но на мен ми се струва някак странно. :dontknow: По принцип от време на време ми се случват някакви неща от типа на: викам си " Ех как ми се слуша тая песен" и тананикайки си пускам радиото и хоп, приятна изненада. Или пък се присещам " Чакай да звънна на еди кой си" и в същия момент човека ми звъни. Тези неща обаче ги отдавам на случайност, за разлика от съня и случката :crazy:
Аватар
denises26
 
Мнения: 407
Рейтинг: 1402
Регистриран на: Вто Юли 20, 2010 3:25 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот RedHawk » Чет Мар 10, 2011 9:59 am

taurus13 написа:............ странно състояние, между съня и действителността,


Повечето шамани, знахари и пр. народни лечители практикуват нещо такова, но контролирано.
Е доколко е същото не е сигурно, но със сигурност е много подобно. :)
И тук в България има такива хора, най-често по разни села. Но не ония екстрасенси по телевизията дето се бият
в гърдите, рекламират се шумно и прибират парите на хората :D . Тези хора обикновенно са известни само в
локални райони, помагат на хората и приемат дребни суми и др. неща дадени им за благодарност и дето се вика
за здраве. Почти на всеки който е израсъл на село може да му се е случвало да е чувал за някоя баба, която бае
против уплаха, или за здраве и т. н. Това са хора при които от поколение на поколение са се предавали знания за
живота, които са малко далеч от всеобщата представа.

Все повече се убеждавам, че скоро трябва да се кара с преспиване и лагерен огън. :D
Хората колко интересни работи имали за разказване пък само ги четем на компютъра.
На живо си е по-друго. :eyebrow:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот agent_Jekov » Чет Мар 10, 2011 11:27 am

taurus13 написа:След толкова години съжителство с това явление, вече разпознавам симптомите на появяването му насън - съзнанието се събужда и си казавам А...пак ли ти! За секунда се концентрирам и трясс скачам и се изправям до седнало положение. Вече не ми пука грам за това нещо - понякога дори ме примързява да се събудя изцяло - спя си и си казвам - ама може ли такова нахалство, така хубаво си спях и сега ще ме караш да се събуждам. Разбира се, няма начин да остана в това състояние и все пак след 10-15 секунди се налага да се събудя. Махвам с ръка, обръщам се и продължавам да спя...

:D
Брутален разказ иначе. Не знам как живееш с това явление, но евала, че си успял да го "укротиш". А иначе при всяко спане ли ти се случва? Успявал ли си да го задържиш "напускането" повече време за да видиш докъде ще те доведе или да говориш с някое от съществата/хората или е твърде опасно?

Осъзнатия сън ми се случваше преди от време на време, предимно при леки кошмари, но и при други сънища. Сънувам и ясно осъзнавам, че сънувам, даже и го казвам на някои хора до мен в съня, а те ми се смеят нещо. При кошмарите бях овладял да се събуждам по желание, когато преценя, че ми идва в повече, като се опитвам да си отворя широко очите насън и в следващия момент се събуждам с действително отворени широко очи. Най-якото беше обаче когато сънувах, че летя, осъзнавах го и не исках да се будя. Беше жестоко, но само 1 или 2 пъти съм имал такъв сън. В последните години обаче почти не сънувам вече, не знам защо така. Само следобед ако дремна, но е много рядко и често ми се случва да се събудя внезапно от шока, че падам/пропадам някъде. Това е само в следобедния сън, което е странно. :)
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот did » Пет Апр 01, 2011 9:07 pm

Днес бях на зъболекар. Каза ми "нямаш нито един кариес!". Точно тогава е починал актьора Георги Русев :crap:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта