Мнение за първи велосипед Drag H2

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот slimarov » Нед Юни 07, 2020 10:59 am

Привет приятели !
Решил съм се да си закупя нов велосипед. Бюджета ми е 450-500 лв максимум, като велосипеда ще се кара основно в градска среда. Ориентирал съм се, към алуминиева твърда рамка, с предно окачване, стандартни V brake спирачки. Досега съм се спрял само на Drag H2 2018 година модел, изглежда ми добър вариант, като цена / качество. Все пак съм аматьор затова и пиша тук за мнения дали си струва въпросният велосипед за начинаещ, или за съвет да поразгледам и други модели.
Благодаря на всички предварително.
Поздрави !
slimarov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 06, 2020 9:02 pm

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот Lucky Loser » Нед Юни 07, 2020 10:23 pm

За мен лично въпросният велосипед си заслужава. За начинаещ(хубаво е, че го осъзнаваш и не искаш чудеса от машина за под 500 лв. :) ) и за градска среда не ти трябва повече. Аз бих го взел за себе си.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот slimarov » Пон Юни 08, 2020 7:29 am

Благодаря много за мнението :wavey:


Lucky Loser написа:За мен лично въпросният велосипед си заслужава. За начинаещ(хубаво е, че го осъзнаваш и не искаш чудеса от машина за под 500 лв. :) ) и за градска среда не ти трябва повече. Аз бих го взел за себе си.
slimarov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 06, 2020 9:02 pm

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот madsnake » Пон Юни 08, 2020 8:30 am

Единственият минус на това колело са задните венци на резба. Но не е болка за умиране, все пак цената наистина е ниска. Взимай, пък един ден ако решиш, компоненти се подменят.
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот slimarov » Пон Юни 08, 2020 9:53 am

Благодаря за мнението, ще го запомня за да го имам предвид ! Определено ако това е единственият минус си струва покупката. А и както спомена компоненти винаги може да се сменят ъпгрейдват и т.н. няма нищо вечно на този свят.
Поздрави !

madsnake написа:Единственият минус на това
колело са задните венци на резба. Но не е болка за умиране, все пак цената наистина е ниска. Взимай, пък един ден ако решиш, компоненти се подменят.
slimarov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 06, 2020 9:02 pm

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот smackez » Пон Юни 22, 2020 1:14 pm

Здравейте,

Надявам се, че авторът няма да възрази ако ползвам темата и питам - въпросният Drag H2 може ли да се ползва и за планинско каране? Може ли да ми кажете дали седалката е удобна, защото вчера се качих на един CROSS и след 1 час каране по един от парковете в София започнах да усещам болки в седалището и днес продължават. Благодаря ви предварително.

Поздрави!
smackez
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 22, 2020 11:57 am

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот Lucky Loser » Пон Юни 22, 2020 2:07 pm

Drag H2 е начален клас велосипед като с него може да се ходи на съвсем леки преходи, разбирай никакви агресивни спускания и трасета. Не бих рискувал за нещо по-интригуващо :) Колкото до седалката - строго индивидуално. И за 200 лв. седалка да пробваш, ако не ти е по размер, Д-то пак ще те боли.
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот Dido2 » Вто Юни 23, 2020 3:08 pm

свиква се със седалката... или може би моето д е.. по.. абе ..
четох слухове че mountain of hell е преминат с 200евро колело така че... разбира се за последните места говорим..
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот Dido2 » Вто Юни 23, 2020 5:25 pm

по добре се насочи към хибрид за градско. Drag grand canyon base 2017
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот slimarov » Чет Юли 09, 2020 7:12 am

Привет на всички отново ! След кратка консултация с продавач от магазина на Драг във Варна, се реших да закупя Drag Zx Base. Сподели ми също слабите венци на H2, а и рамката на Zx Base ми пасна по-добре. Та така моля за мнения, дали съм направил добра инвестиция за 150 лв плюс над тези за H2 ( общо 599 лв цена ), понеже консултанта ми сподели, че евентуален ремонт на венците е около 100 лв ( надявам се да не ме е излъгал ). За момента велосипеда ми се струва страхотен, лек, удобен, добри спирачки скорости, и страхотен дизайн. Както споделих по-горе аматьор съм, и нямам кой знае какви претенции към велосипеда освен да е надежден. Оставям линк за велосипеда за по детайлна информация. Благодаря на всички които са дали мнение. :)

https://dragzone.bg/velosiped-drag-zx-base-2017
slimarov
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 06, 2020 9:02 pm

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот madsnake » Чет Юли 09, 2020 8:27 am

Не те е излъгал. Както казах и по-горе, венците на резба са минус. Обикновено се вграждат в най-евтините велосипеди и когато човек си купи такъв велосипед и започне да го кара по-сериозно от едно две излизания в месеца до парка, се налага подмяната на тези венци. Самите венци на шлици (по-добрият вариант, който е при теб в момента) не са скъпи, но покрай тях се сменят още доста неща. Обикновено венците на резба са с 6 зъбчатки, докато тези на шлици са от 7 нагоре. Покрай венците се сменя главината, за да е съвместима с такива на шлици, веригата и командата. Общата сума за подмяната в зависимост от това, което се избере като части може и да подмине 100 лв. съвсем спокойно. Добър е избора, със здраве да си караш! Дано съм бил полезен. :beer:
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Мнение за първи велосипед Drag H2

Мнениеот Dido2 » Нед Юли 26, 2020 11:27 am

slimarov написа:Привет на всички отново ! След кратка консултация с продавач от магазина на Драг във Варна, се реших да закупя Drag Zx Base. Сподели ми също слабите венци на H2, а и рамката на Zx Base ми пасна по-добре. Та така моля за мнения, дали съм направил добра инвестиция за 150 лв плюс над тези за H2 ( общо 599 лв цена ), понеже консултанта ми сподели, че евентуален ремонт на венците е около 100 лв ( надявам се да не ме е излъгал ). За момента велосипеда ми се струва страхотен, лек, удобен, добри спирачки скорости, и страхотен дизайн. Както споделих по-горе аматьор съм, и нямам кой знае какви претенции към велосипеда освен да е надежден. Оставям линк за велосипеда за по детайлна информация. Благодаря на всички които са дали мнение. :)

https://dragzone.bg/velosiped-drag-zx-base-2017

Ами драг често правят - 20 30% от цените на колелата си и ти си платил пълната цена. Едно 120лв поне спокойно можеше да си спестиш, скоро го гледах този модел 470лв пак в сайта. Отиваш в магазина и ти при падат от цената, ама вече е късно.
Dido2
 
Мнения: 145
Рейтинг: 1214
Регистриран на: Съб Дек 14, 2019 11:53 pm


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта