Мнение за първи велосипед Oryx

Въпроси, коментари и дискусии за велосипеди с цена до 1200 лв. (за твърдаци) и до 1800 лв. (за байкове с двойно окачване), независимо от предназначението им, както и за компоненти, определени от производителя им като начален клас в планинското колоездене.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Мнение за първи велосипед Oryx

Мнениеот Iv0 » Сря Май 20, 2020 12:01 am

Здравейте! Незнам дали е точното място и се извинявам ако съм сбъркал темата. Искам да си закупя за пръв път велосипед до максимум 1500 по-възможност по малко :) и се колебая дали да не е oryx nine d20. Искам да попитам разликата огромна ли е примерно с oryx nine c18? И евентуално други марки като предложения биха били полезни. Някой ако е имал досег с по - горе споменатите би ли споделил впечатления? Благодаря!
Iv0
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 16, 2020 11:24 pm

Re: Мнение за първи велосипед Oryx

Мнениеот Iv0 » Чет Юли 02, 2020 10:06 pm

Неможах да намеря как да преработя коментара си извинявам се за второто съобщение. Мина доста време от пускането на темата и явно няма хора с подобен велосипед, затова бих помолил ако някой е намерил отзиви от потребители или полезни съвети за горе споменатите да сподели или да ме напъти към място на което ще ми отговорят и дадат препоръки. Благодаря!
Iv0
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 16, 2020 11:24 pm

Re: Мнение за първи велосипед Oryx

Мнениеот Alexi » Чет Юли 02, 2020 10:14 pm

ако за 2 месеца не си се образовал на тема начални велосипеди от форума то не ни гуми времето ,ами почвай да четеш .. писано е десетки пъти едно и също
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за първи велосипед Oryx

Мнениеот Iv0 » Чет Юли 02, 2020 11:28 pm

Нямам особено много време в момента да се ровя и чета по темата. Ако разбирах толкова много и конкретно от тази марка колела нямаше да се допитвам във форума. Може би съм объркал мястото като съм мислел че форума е за помощ и напътствие и ето затова писах да ме препратите към друго място ако е нужно. Не съм искал мнения за това че не разбирам или че трябва да чета още. Ясно ми е че съм необразован по дадената тема, но поне всичко различно от рамката би трябвало да се слага и на други велосипеди, а това което съм прочел като спецификация не е като това да си го пробвал на живо и точно там ме беше надеждата в този форум. Все пак ако админите решат могат да изтрият темата, явно се е сметнало за провокация или обида към дадени хора. Лека вечер!
Iv0
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 16, 2020 11:24 pm

Re: Мнение за първи велосипед Oryx

Мнениеот bcdd » Пет Юли 03, 2020 5:47 am

Разликата не е огромна, а с другите марки също няма нищо без пари, щом харесваш oryx купи си го
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Мнение за първи велосипед Oryx

Мнениеот Bloodraw » Пон Юли 06, 2020 2:31 pm

Карам Oryx C18 втора ръка от 10 месеца.Не съм много сигурен дали рамката има различна геометрия спрямо D20,по вероятно е компонентите по нея да са по-висок клас.Доволен съм от байка,като се има предвид че карам по черни пътища.От Казанлък съм и обикалям балкана без проблем.Доста неща смених по байка,но по-скоро от мерак,не че съм имал проблем с компонентите
Bloodraw
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 02, 2020 11:31 am


Назад към Начален клас велосипеди и компоненти

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта