В зората на планинското колоездене

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

В зората на планинското колоездене

Мнениеот Persenk » Съб Апр 08, 2006 10:47 pm

[img]
http://store2.data.bg/bigsawa/new/Image1.bmp
[/img]

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Оправих линковете... :)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Съб Апр 08, 2006 11:17 pm

Страхотно! :usclap::usclap::usclap::bowdown:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Апр 08, 2006 11:50 pm

Нямам търпение да го изчета цялото, но май ще е утре ;)
Браво за находката! :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Съб Апр 08, 2006 11:51 pm

Сава, ако ги беше направил тези пусти картинки във формат *.jpg щеше да спестиш толкова много от размера им в МВ... 'айде лека нощ и със здраве. Оставям Флашгет-а да сваля. Утре ще коментирам.:)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Albinosko » Съб Апр 08, 2006 11:56 pm

Попрочетох го къде по диагоналната система, къде цял пасаж, но ми хареса като цяло :) , а иначе това с .jpg [b]@Ozzie[/b], си е вярно това и аз щях да предложа... както и да е, peace :peace:

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Нед Апр 09, 2006 12:58 am

миии... таковата, ако може и някъде другаде да ги качите, че няма да мога да спя тая вечер ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот x6x » Нед Апр 09, 2006 2:15 am

Респект!
Присъединявам се към зова за .JPG формат,дори и на търпеливо копеле като мен ми идва досадно чакането,но след като го изчетох едва не се просълзих.
Ако не е тайна,откъде измъкна таз безценна информация?

".... И ако сега пишемь тия ниаколко реда,то не сь цель да се хвалимь,но да дадемь една по ясна пресдтава за силата,мощьта,цельта и назначението на Българския колояздъчень съюз..."
Разтърсва:)
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Rancid » Нед Апр 09, 2006 2:33 am

:bowdown::bowdown::bowdown:
Браво за находката,изпитах истинско удоволствие от темата:D.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Jacket » Нед Апр 09, 2006 7:37 am

Пропуснахте първа страница:
[img]http://store2.data.bg/bigsawa/new/Image1.bmp[/img]
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот nunoH » Нед Апр 09, 2006 9:44 am

"Когато участвах при [color=red]обиколката на Франция [/color] на колелото си бях оставил надпис за моите механици "Не ми пипайте веригата""[img]images/speech/icon_speech_wow.gif[/img]
мн яко :beer::^:
Аватар
nunoH
 
Мнения: 362
Рейтинг: 1312
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 9:53 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Нед Апр 09, 2006 10:32 am

Всичките файлове във формат *.jpg --> [url=http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1317&AlbumId=48007]тук.[/url]
Малко са рабъркани, така че когато ги отваряте, се ориентирайте по имената на файловете- Image1, Image2 и т.н. Резолюцията пострада леко, но въпреки всичко се чете.:)
[b][i]Edit:[/b][/i]
Мамка му! Снощен съм и направо ми се разбива мозъка като почна да го чета.:boggled:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Persenk » Нед Апр 09, 2006 10:49 am

Ozzie,благодаря ти :beer:
Никога не съм правил такива файлове и ми е малко тъмна Индия.Модераторите ако искат да оправят грешката ми.
А ето и всички страници:

http://store2.data.bg/bigsawa/new/

Номера на картинката отговаря на номера на страницата;)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Нед Апр 09, 2006 10:55 am

Ozzie, благодаря! :beer:
Persenk, ти да не пишеш дипломна работа по въпроса ;)
Мноого яко!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Persenk » Нед Апр 09, 2006 11:09 am

[quote="4getcredo"]


Persenk, ти да не пишеш дипломна работа по въпроса ;)
Мноого яко!
[/quote]


Де да беше дипломна работа:)
Наследство от дядо ми е.За съжаление и благодарение на мургавите братя:(!: само това е останало от всички вестници.Но пък успяхме да опазим колелото му:)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Нед Апр 09, 2006 11:12 am

:bowdown::bowdown:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Нед Апр 09, 2006 11:47 am

[img]http://www.balkan.bg/gallery/BGK.gif[/img]

Щяхме да го пазим за изненада, но след като темата вече е отворена... след около две-три седмици ще се появи на бял свят възродения "Български колоездач". Вестникът ще се фокусира върху историята и традициите на нашето колоездене. Ще се разпространява като притурка на "БГ Байк".
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Нед Апр 09, 2006 12:51 pm

batman, шъ мъ исФиняваш, но тук сте попрекалили с притурянето!:(!:

Историята си е история и няма да стане нито по-велика, нито по-славна, "възраждайки" я под формата на [b]ПРИТУРКА[/b]... Пък била тя и към и към "БГ Байк"...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Нед Апр 09, 2006 1:26 pm

@Тояга: Моите уважения! Съжалявам, че не съм използвал най-подходящата дума... "притурка" е наистина неуместна в случая. Четивото е доста специфично, за много тясна аудитория и е слабо вероятно още от самото начало то да може да функционира самостоятелно. Дай Боже да не съм прав! :angel2:
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Нед Апр 09, 2006 1:41 pm

Хм...

Ами след като имате подобни опасения, направете си тогава една историческа рубрика в списанието и си ги разисквайте с бай Блаже тези въпроси в рубриката...

Не ви лие минавало през акъла, че при евентуален провал или окензване на положението (не ви го пожелавам, разбира се), ще оцапате името на едно издание, което не ви е бащиния, а достояние на целия български народ като част от историческото ни наследство?

За мен и без думата "притурка" се движите твърде, твърде близо до ръба на кощунството!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Нед Апр 09, 2006 2:02 pm

[quote="TOYAGA"]

Хм...

Ами след като имате подобни опасения, направете си тогава една историческа рубрика в списанието и си ги разисквайте с бай Блаже тези въпроси в рубриката...

Не ви лие минавало през акъла, че при евентуален провал или окензване на положението (не ви го пожелавам, разбира се), ще оцапате името на едно издание, което не ви е бащиния, а достояние на целия български народ като част от историческото ни наследство?

За мен и без думата "притурка" се движите твърде, твърде близо до ръба на кощунството!
[/quote]


Явно не си в течение на нещата. Рубрика за историята има от доста време в списанието, дори на моменти тя доминира. Естествено много неща ни минават през акъла. Никой не е застрахован от провал - включително и най-добрите, но това не означава, че трябва да се стои със скръстени ръце, особено когато ситуацията вече неведнъж е била "окендзвана" в чисто исторически план. Историята ще е такава, каквато всички заедно я направим. Добра или лоша тя пак ще е "достояние на целокупния български народ". По-разумно е да оставим коментара и оценките за след излизането на изданието.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Нед Апр 09, 2006 2:43 pm

[quote]По-разумно е да оставим коментара и оценките за след излизането на изданието.[/quote]


Т. е. за момента, когато всичко би могло да бъде окендзано необратимо? За пореден път? От някой, чиято попара после ще сърбаме всички?

Интересна гледна точка...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Нед Апр 09, 2006 3:04 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote]По-разумно е да оставим коментара и оценките за след излизането на изданието.[/quote]


Т. е. за момента, когато всичко би могло да бъде окендзано необратимо? За пореден път? От някой, чиято попара после ще сърбаме всички?

Интересна гледна точка...
[/quote]


Дай посока и форма на опасенията си... Кое конкретно те притеснява в случая?
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Нед Апр 09, 2006 3:57 pm

Хм, струва ми се, че вече достатъчно добре ги насочих и оформих, но явно не лови дикиш. Да опитаме с пример...

Ами примерно... Сульо решава, че би било много светло и благородно, ако покрай основната си дейност по вапцане на огради и тараби, вземе че освежи, съживи и възроди примерно... стенописите в Боянската църква, поднасяйки на целокупния български народ една хубава изненада за Великден.

Стенописи за освежаване имаме ли? Имаме. Желание имаме ли? Имаме. Благородни намерения имаме ли? Имаме. Боя и баданарка имаме ли? Имаме. Начи нема кво да му мислиме!

Остава само Сульо да овапца работата...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rancid » Нед Апр 09, 2006 4:14 pm

@TOYAGA
Тоест да не се захваща с нещо,за което не е готов или не разбира достатъчно?Според мен,"притурката" се оказва доста по-важна от самото списание,и въпреки доброто намерение,идеята не е подходяща.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот mih » Нед Апр 09, 2006 4:19 pm

@голям Сава - благодаря за споделянето на тези лични и скъпи съкровища! :beer:
@Ozzie
:beer:


Не мога да се въздържа да не подкрепя TOYAGA в опасенията му и да не изразя надежда нещата да не се "овапцат" безвъзвратно, защото да се гради е трудно, но да се руши - никак...
Още малко и някой да не посегне и на Обиколката на Витоша като реши например, че е твърде шосейна...:nono:
БКС няма ли някакви права над списанието?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот batman » Нед Апр 09, 2006 4:28 pm

[quote="TOYAGA"]

Хм, струва ми се, че вече достатъчно добре ги насочих и оформих, но явно не лови дикиш. Да опитаме с пример...

Ами примерно... Сульо решава, че би било много светло и благородно, ако покрай основната си дейност по вапцане на огради и тараби, вземе че освежи, съживи и възроди примерно... стенописите в Боянската църква, поднасяйки на целокупния български народ една хубава изненада за Великден.

Стенописи за освежаване имаме ли? Имаме. Желание имаме ли? Имаме. Благородни намерения имаме ли? Имаме. Боя и баданарка имаме ли? Имаме. Начи нема кво да му мислиме!

Остава само Сульо да овапца работата...
[/quote]


Не знам кого точно визираш, и доколко си информиран, но за да бъда бъда по-мек ще кажа само, че преекспонираш. Вапцата и кереча са забъркани някога в миналото ни от старите майстори, а не от "Оргахим". Вестникът ще е само материален носител на вече случили се исторически събития и факти. Става дума за издирване и публикуване на интересни документи + записване на спомените на някои от все още живите деятели на колоезденето у нас. За да поясня ще прибягна до твоята аналогия: Боянските стенописи няма да се "вапцат" отгоре, а ще се репродуцират на хартиен носител, който ще е на разположение на хора, които нямат време или възможност, за да отидат до Бояна и да видят за какво иде реч.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Нед Апр 09, 2006 4:37 pm

[quote]БКС няма ли някакви права над списанието?[/quote]


Хм, и аз си зададох този въпроЗ, но на корицата четем само "под патронажа на... г-н Блаже Колевъ" (известен колоездачен човекЪ), "Издава: Concept design Ltd." (т.е. небеизвестния нам batmanЪ) и "Цена 0,50 лева"...

Бе с две думи, липсва само в "скоби едно [b][i]фин дю сийекъл[/i][/b]" ;)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Нед Апр 09, 2006 5:07 pm

[quote="mih"]
БКС няма ли някакви права над списанието?
[/quote]


Вестникът е създаден като орган на Соф. бициклетски клуб, който впоследствие се трансформира в Софийски колоездачен клуб. Имало е и друг вестник - “Български колоездачен вестник”, но това е друга история, която много прилича на борбата между двата синода.

По-късно "Български колоездач" от клубно издание става орган на БКС и така до времето, когато на 9 септ. комунистите го забраняват като реакционнен и фашистки... Права имат както следва: наследникът на някогашния бициклетски клуб - т. е. Соф. колоездачен клуб в лицето на неговия председател Блаже Колев и донякъде БКС. Историята е подробно описана, кой как, на кого и къде... просто трябва да се "изрови" и прочете. В подновеното издание има отговор на всички въпроси относно произход, права, даване, вземане и прочие... Има и специален исторически материал осветляващ историята на БКС. Който има мерак, ще може да прочете в подробности...

А за илюстрация, че "черквата" винаги е била периодично "овапцвана" и че водата в котелчето на попа също не е света вода-ненапита, прочетете следната извадка от историята:

[color=red]"Не всичко обаче е вървяло гладко, например големи недоразумения са възникнали в софийската организация, когато по инициатива на група колоездачи се образува още едно дружество под името “Витошки орел”. Недоразуменията се пренасят и в съюза. По-късно БКС издава окръжно нареждане, че не признава новото колоездачно дружество, тъй като съгласно устава в един град не може да съществуват две дружества. Тогава “Витошки орел” започва да издава свой вестник “Български колоездачен вестник”. По стара нашенска традиция, борбата между двете дружества се засилва, което се отразило много неблагоприятно на дейността на софийските колоездачи. Дружеството “Витошки орел” успяло да организира конгрес в Търново, на който дошли делегати от други недоволни дружества от страната и заедно с изключеното от съюза дружество от Русе, образували втори колоездачен съюз, наречен “Лига на колоездачните дружества в България”. Софийското колоездачно дружество, което се придържало към идеята за единен колоездачен съюз, поело инициативата да свика извънреден конгрес. На него, макар и много трудно, разумът надделява и се постига споразумение за повторно обединяване с отцепилите се дружества. В съюза се включили отново русенското дружество и “Витошки орел”. [/color]

Някогашните хора не са били много по-различни от нас. И тогава е имало достойни и недостойни. Също така днешната и тогавашната история твърде много си приличат, което предразполага към размисъл. Какво оскверняваме, ако изложим истината на показ. Оставете на времето да отсъди кой е крив и кой - прав.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Нед Апр 09, 2006 5:26 pm

Хкхм, то тва с времето хубаво, ама само да попитам за протокола...

Г-н Блаже Колевъ какъв беше доскоро? И какво мисли СЕГАШНОТО ръководство на БКС по въпроса за "Права имат ... донякъде БКС"? Т.е. докъде точно стига дела на БКС от петдесетте стотинки приход на частната стопанска инциатива на "Concept design Ltd."?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Нед Апр 09, 2006 5:33 pm

Между другото, във връзка с подновяването на изданието посетихме доста хора, които са имали дял в творенето на историята. Уверявам ви, че те са тотално забравени от държава и всякакви организации... Мълчат, мизерстват и никой не иска да ги чуе, освен може би ние. Посетихме и градския музей в Нова Загора където се съхранява оригиналът на първия български велосипед, създаден от занаятчията бай Гено Арабаджията. Поради безпаричие безценният експонат е в толкова окаяно състояние в мазата, че въпреки нашето упорство, не се съгласиха да ни го покажат, за да не стане явно колко е увреден експоната. Нашият интерес стана повод да се раздвижат малко нещата и да се вземат мерки за реставрация и повторното му излагане в експозицията на музея към края на май. Да видим доколко директорът на музея ще спази обещанието си! В градчето (Н. Загора) някога е кипяла оживена колоездачна дейност, а днес няма един колоездач. Попаднахме и на невероятни лични истории и уникални семейни архиви, които искаме да направим достояние на всички. Това е.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: http и 32 госта