Има ли почва DH/FR с масов старт?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Има ли почва DH/FR с масов старт?

Мнениеот Lubo » Пет Май 12, 2006 10:01 am

Интересно ми е дали ще има тази или другата година спускане с масов старт. Напромер Черни връх - Симеоново.
Дали организаторите (BAS, Drag, Федерациата) имат някаква идея и дали ще има желаещи?

Задавам този въпрос, защото аз лично на DH състезание не бих участвал, защото съм доста бездарен, но виж един масов старт с 50-80 човека би бил доста интересен само заради самото участие (по мое мнение). А и винаги трaсето може дa се направи така, че хората с FR колела и твърдаци да дръпнат малко в сравнение с DH спускачите.
А като се замисли човек м/у Черни Връх и Симеоново има един куп маршрути с яко спускане, бавни участъци....абе моеж да има всичко.... даже и за XC карачите си мисля, че ще е интересно предизвикателство.


Бедата за подобно начинание си мисля, че ще е в организирането :( Дълго трасе, много участници (ако има ентусисти).
Абе интересно ми е да ви чуя мнението, а пък дано да събудим интерес в съответните хора, фирми и т.н.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Май 12, 2006 10:12 am

[quote="Lubo"]


Бедата за подобно начинание си мисля, че ще е в организирането :( Дълго трасе, много участници (ако има ентусисти).
[/quote]

Бе то че е дълго трасето не е толкова голям проблем, проблема е, че трябва да е широко.

Преставям си един цял склон на Витоша, на който всяко дърво е омотано с дюшек :)

Ще изглежда като творба на Кристо Явашев :)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Lubo » Пет Май 12, 2006 10:28 am

Виж тук ен си прав, защото в началото (след Черни Връх) няма нито едно дърно, а само камани. ТАм е просто един голям [b]гол [/b]склон и ако се избере трасето по заобиколен маршрут може да не минеш покрай дърво няколко км. т.е. ще се разреди основната група.
Абе на мен ми звучи много яко и бих се включил :)
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Май 12, 2006 10:41 am

[quote="Lubo"]

Виж тук ен си прав, защото в началото (след Черни Връх) няма нито едно дърно, а само камани. ТАм е просто един голям [b]гол [/b]склон и ако се избере трасето по заобиколен маршрут може да не минеш покрай дърво няколко км. т.е. ще се разреди основната група.
Абе на мен ми звучи много яко и бих се включил :)
[/quote]

Не си спомням къде и кога точно, но подобно нещо съм гледал преди време като репортаж, май по Евроспорт и наистина нямаше дървета, беше цялото трасе по гол склон, само дето се стесняваше като фуния надолу. Голямо меле става :) и направо си изглежда опасно, много по-опасно от обикновено спускане. Иначе, за сеирджиите е екстра!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Lubo » Пет Май 12, 2006 10:51 am

Абе аз бих взел участие, пък и все пак всички трябва да са с рицарски (DH) дуспехи.

П.П. и аз съм гледал подобнби репортажи и филми, но там взимат участие по 200 човека :) и наградата сигурно е сериозна. Все пак си мисля, че ако се организира нещо подобно състезателите тук няма да са толкова настървени, а ще са по-толерантни един към друг.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Пет Май 12, 2006 10:55 am

к'ви дюшеци бре?
правиш си застраховка, подписваш една декларация преди старта, че няма да имаш никакви претенции към когото и да било след като се пречукаш, и... тръгваш надолу :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот MAN6 » Пет Май 12, 2006 11:00 am

[quote="Lubo"]
... а ще са по-толерантни един към друг.
[/quote]


кой ти го каза това? :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Lubo » Пет Май 12, 2006 11:04 am

[quote="MAN6"]

к'ви дюшеци бре?
правиш си застраховка, подписваш една декларация преди старта, че няма да имаш никакви претенции към когото и да било след като се пречукаш, и... тръгваш надолу :)

[/quote]

Е все пак тук-там няма да е излишно. Но като се замисля първата част така ще те измори участниците, че няма да можеш да караш из м/у дърветата с максимална скорост.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Пет Май 12, 2006 11:14 am

Moo...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот did » Пет Май 12, 2006 11:24 am

Аз на такова мероприятие с удоволствие бих дошъл да гледам и да мятам пръчки по спиците на спускачите. Все пак, като са много, шансът да нацеля някакви спици в мелето нараства, на DH е по-трудно. Пък ако нацеля някой от първите, колко много други ще натъркалям с едно малко усилие...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MAN6 » Пет Май 12, 2006 11:35 am

не смятам че ще постигнеш нещо повече от лично разочарование ;)
но не пречи да опиташ, разбира се :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TheUndertaker » Пет Май 12, 2006 5:34 pm

[quote="did"]

Аз на такова мероприятие с удоволствие бих дошъл да гледам и да мятам пръчки по спиците на спускачите. Все пак, като са много, шансът да нацеля някакви спици в мелето нараства, на DH е по-трудно. Пък ако нацеля някой от първите, колко много други ще натъркалям с едно малко усилие...
[/quote]


Внимай , че има камикадзета и ловци на папараци :0
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Ozzie » Пет Май 12, 2006 5:52 pm

Митееее, Мите бе, то с пръчки може и да не е толкова успешно, ама виж ако си намериш някоя по- дълга верига и си я направиш на парчета, може да имаш по голем шанс да я уплетеш м/у спиците на некой. Трябва мястото само да е тясно и след него да има поне още 10-20 на близка дистанция. Гарантирам ти, че ще стане такова меле, че дори и F1 може да ни завиди!:thumb:

Иначе сериозно по темата- гледал съм нещо такова по Дискавъри ченЪл. От върха на планината се спускаха надолу доста голяма тумба- 200- 300 човека (дали не бяха и повече), трасето беше някъде към 20-25 километра, като целта разбира се е да се слезе възможно най- бързо до подножието на планината. Имаше и такива който минаваха напряко, като не се спомена да е забранено. Само не се сещам колко беше времето на първия. Гледал съм го няколко пъти, което мисля е основание да вярвам, че може и пак да го дават.:)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Admin » Пет Май 12, 2006 9:05 pm

Нещото най-вероятно е било състезание от веригата Avalanche, на едно от миналогодшните такива, във френските Алпи, взеха участие над 700 души, гледал съм снимки, има и кадри в Earthed 3, мелето е просто неописуемо :) А какви човки имаше!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот mih » Пет Май 12, 2006 9:43 pm

на мен това ми звучи като "блъскащите се колички" :clap:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот baribal » Пет Май 12, 2006 10:09 pm

Аз до колкото знам едно от първите подобни състезания се казваше "Камикадзе"/давали са го по дискавари/ или нещо такова, където повечето спускачи караха с някави "релси", рядко носеха каски или ако носеха те бяха тип хокейна и без пръчки и вериги си беше бая касапница. Та предполагам, че едно еветуално състезание в БГ би изглеждало по същия начин.
let's go where eagles dare...
Аватар
baribal
 
Мнения: 382
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 5:54 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ВелоВело и 34 госта