Vito6a XC

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Vito6a XC

Мнениеот cpmd » Чет Мар 18, 2004 6:01 pm

Zdravejte,

Ima li podhodja6t XC mar6rut obhozhda6t Vito6a - sled Zheleznica
kak da prodylzha - Jerema, 4ujpetljovo .... ima li dobri pyteki, 4erni pyti6ta - koito da me otvrdat do Vladaja...
Sy6to - 6oseen variant?

Blagodarja
cpmd
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 10:38 am

Мнениеот hlebarka » Чет Мар 18, 2004 9:57 pm

na kartata ima, ama az ne sum gi probval
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот axelmax » Чет Мар 18, 2004 10:45 pm

batka kato karah nekoi pat xc vikai

ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот tuba » Пет Мар 19, 2004 11:37 am

На теория(по карта а и хората разправят) трябва да има.
Тоест обиколната пътека би трябвало да е обиколна :D:D
Мсля даже че, цялата и дължина трябва да ~100км и че на времето
там са правили маратон.
Само че, ми се струва, че в очастъка Железница - Йерема и на татъка
ще е доста зле подържана аз карах по части от нея от другата старна
малко преди Владая до Княжево там е доста зле/никак подържана
паднали дървета, сринати мостове и тн.
Ако си навит и ти се кара може да проверим някоя събота/неделя
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Пет Мар 19, 2004 12:14 pm

[quote="cpmd"]

Zdravejte,

Ima li podhodja6t XC mar6rut obhozhda6t Vito6a - sled Zheleznica
kak da prodylzha - Jerema, 4ujpetljovo .... ima li dobri pyteki, 4erni pyti6ta - koito da me otvrdat do Vladaja...
Sy6to - 6oseen variant?

Blagodarja




[/quote]

Има, как да няма, стига да ти се кара само.;)
Ние обикновено караме в обратна посока, но и така става. Цялата обиколка на Витоша, която правим е предимно по черни пътища,пътеки и без пътеки. Само в началото има малко шосе, но следващия път и него ще избегнем.
При положение, че си стигнал Ярема има два варианта:
1. Малко след Ханче Ярема шосето става равно и има чешма.Продължаваш надолу по шосето като в началото на с. Коначевци завиваш в дясно и пак по шосе стигаш с. Ярлово
2. По същият начин тръгваш по шосето, като малко след чешмата, надолу по шосето в дясно се отклонява черен горски път. Това е началната точка на туристически маршрут и дори има табела- малко е скрита зад завой, така че внимавай да не я изпуснеш. От там по маркировката пак стигаш да с. Ярлово.
След като стигнеш в центъра на Ярлово, от площада тръгваш леко нагоре покрай реката в посока Чуйпетлово. Най-добре питай някой местен по коя улица да тръгнеш, но не се учудвай много на малоумието им.
Над Ярлово има чудесен коларски път, който се изкачва доста високо по южния склон на Витоша и когато стигнеш най-високата точка е хубаво да извадиш картата на Витоша, която ти препоръчвам да си вземеш предварително. На една чудна поляна има табела, посочваща пътя към Чуйпетлово. Не е много сигурно, че ще я откриеш на картата, но все пак е по-вероятно да си помогнеш с нея. До Чуйпетлово е спускате по готин горски път, а в селото има приятна кръчма в една частна къща. На практика ще излезеш почти пред нея, ако караш само по този горски път. Там също е хубаво да попиташ накъде да хванеш за Меча чешма и Вуча чешма. Тях ги има на картата и са на билото, на което трябва да се изкачиш. До там се кара по доста камениста горска пътека и е възможно да попсуваш. Малко под чешмите пътеката се превръща в тресавище и е добре да минеш по-встрани по склона. След като се изкачиш на билото ще стигнеш голям заслон, пред който има студена чешма. Не знам коя от двете е- Вуча или Меча, но е много сладка тая вода, особено през лятото.:8D:
Следва невероятно спускане по поляната в посока едно долче през което тече малка река, а отстрани има гъста гора. Няма как да сбъркаш, защото само там е надолу, останалите възможности са стръмни поляни, които са нагоре.
Тук вече е важно да следваш пътеката в посока с. Кладница, но е доста вероятно да се поизгубиш няколко пъти. Не се плаши- ние първия път го направихме 7-8 пъти. Важното е да следваш реката. Ще се наложи няколко пъти да я пресечеш. Ако е скоро след снеготопенето може да се наложи да свалиш обувките и да погазиш.
Преди Кладница пътя става широк, но по-каменист. От там питай за пътя за Рударци, а после за Мърчаево и Владая. После ти си избираш.
Хубавото на този маршрут е, че южния склон на Витоша е по-сух и снега се топи по-рано. Въпреки това не препоръчвам много скоро да се пробва, защото със сигурност има още много сняг и кал.
Айде!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Пет Мар 19, 2004 7:25 pm

eto na men mi se kara na tubata sasto aide kvo chakame da se ogovorim i da karame

ne sse karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот cpmd » Съб Мар 20, 2004 12:19 am

zna4i az sym navit da karame zaedno po tozi mar6rut -XC-Vito6a, no tozi weekend 6te karam prez Kyrnare - Beklemeto - Trojan -Aprilzi

Sledwa6tijat weekend se o4ertawa edin 6oseen pohod - brevet - Sliven
Kazynlyk i obratno - 200km. Ako ne ste zakleti XC - hajde elate w Sliven na 27.03 (vizhte velo-kalendara).

Tykmo 6te iz4akame da se pooprawi terena za XC na Vito6a.

Vro4em njakoj den na idva6tata sedmica mozhe da se 4upja po-rano ot rabota za prou4wane - primerno da otsko4a da kry4mata w 4ujpetljovo.. Ako imate podobna vyzmozhnost pi6ete

Pozdravi
cpmd
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 10:38 am

Мнениеот Admin » Съб Мар 20, 2004 2:22 am

Тучо-Чучо, правили ли сте пълна обиколка на Витоша (предимно) по пресечен терен. Колко е като дължина и денивалеция?
Защото на мен миналата година ми дойде подобна идея.:) Погледнах картата и успях да сглобя маршрут. После седнах да смятам – дължината му излезе над 100км. (по памет) – много е, но не е невъзможно в рамките на един хубав дълъг летен ден (ако може и не много горещ;)). Само че когато денивелацията надхвърли 2000м. спрях да смятам и си измислих други маршрути. :xx(:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот тучо чучо » Пон Мар 22, 2004 2:11 pm

[quote="Admin"]

Тучо-Чучо, правили ли сте пълна обиколка на Витоша (предимно) по пресечен терен. Колко е като дължина и денивалеция?
Защото на мен миналата година ми дойде подобна идея.:) Погледнах картата и успях да сглобя маршрут. После седнах да смятам – дължината му излезе над 100км. (по памет) – много е, но не е невъзможно в рамките на един хубав дълъг летен ден (ако може и не много горещ;)). Само че когато денивелацията надхвърли 2000м. спрях да смятам и си измислих други маршрути. :xx(:
[/quote]

Любчо, маршрута, описан по-горе сме го правили три пъти, но в обратна посока. Карането е предимно по черно, като само началото е по шосе. Тъй-като предпочитаме да сме винаги на собствен ход и стартът е от Люлин, цялото кръгче ни идва около 120-130 км.
Асфалтът е по-неприятната част, но до Владая или до Рударци може да се качиш на автобус. Другият вариант, който сме намислили за тази пролет, е качване през Бояна->Бялата вода->Златните мостове и прехвърляне от южната страна, надолу до Рударци или още по-добре до Кладница. Нататък е само черно, като се излиза на асфалт за кратко от Ярема до над Железница. Следва Обиколната (Панорамната) пътека до Драгалевци или до Бояна. Само дето да сега не сме намерили правилната посока за достигане до Бояна и все слизаме през Драгалевци.:xx(:
Денивелацията не съм я смятал, но и никога не ме е притеснявала, а времето за обиколката отнема около 8-9 часа, в зависимост от продължителността на почивките и броя на бирите, които се изпиват през тях.:D
Смятам, че тази обиколка не е толкова страшна и е идеална за еднодневно каране в началото на сезона- добра тренировка за по-дълги и тежки карания.
П.П. С теб ли се разминахме вчера в Бистрица?
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот tuba » Пон Мар 22, 2004 3:24 pm

То там има едно гадно място където трябва да хванеш горното разклонение
иначе пътеката се е свлякла и има 50м дол който неможе да се мине
а ако тръгнеш надолу слизаш или в Симеоново или в Драгалевци ама вече си слязъл твърде ниско.
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Пон Мар 22, 2004 4:17 pm

[quote="tuba"]

То там има едно гадно място където трябва да хванеш горното разклонение
иначе пътеката се е свлякла и има 50м дол който неможе да се мине
а ако тръгнеш надолу слизаш или в Симеоново или в Драгалевци ама вече си слязъл твърде ниско.
[/quote]

Знам, хващали сме по горната пътека, но накрая излязохме на павирания път и нещо не ни излезе права сметката...
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Вто Мар 23, 2004 3:50 am

[quote="тучо чучо"]
П.П. С теб ли се разминахме вчера в Бистрица?
[/quote]


Аха, ти ли беше единият? Изобщо не те познах, само заради колелото нещо ми прищрака, ама къде да тръгна да ви гоня...:D Абе надявам се да сте си покарали добре, че на мен ми беше малко каръшки ден.
П.П. Да ти имам представите за започване на сезона! :D кой знае какво правите в разгара му...;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 23, 2004 8:46 am

[quote="Admin"]
.... че на мен ми беше малко каръшки ден.
[/quote]


И ти ли бе Любо... Явно нещо му имаше на тоя ден... На мен първо за малко да ми падне колелото на магистралата при 100 км/час (бях сънен като го затягах и съм забравил да го дозатегна)... После на едно място се наложи да набия спирачки, жена ми не можа да спре и се натресе в мен. Сега е с гипс горката :xx(:... Абе не ни беше писано тоя ден да караме и тва е... :B)::xx(:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 23, 2004 9:34 am

[quote="КапитанПланета"]

[quote="Admin"]
.... че на мен ми беше малко каръшки ден.
[/quote]


И ти ли бе Любо... Явно нещо му имаше на тоя ден... На мен първо за малко да ми падне колелото на магистралата при 100 км/час (бях сънен като го затягах и съм забравил да го дозатегна)... После на едно място се наложи да набия спирачки, жена ми не можа да спре и се натресе в мен. Сега е с гипс горката :xx(:... Абе не ни беше писано тоя ден да караме и тва е... :B)::xx(:
[/quote]


Ц-ц-ц! Ще се изпотрепате за едното нищо... По-внимателно и по-полека в началото на сезона! И Капитане - пий кафе сутрин бе човек! Пожелания за скорошно възстановяване на половинката:)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Вто Мар 23, 2004 10:03 am

Е това е да си близо до планината! Пък аз си мислех, че само Пловдив предлага такива удоволстия;). 120км и 2000м денивелация наистина си уплътняват добре деня и не са нещо невъзможно, дори за зле подготвен колоездач като мен:D. Може да звучи стряскащо, но като тръгнеш, виждаш че си е нормално за един дълъг ден. Та в края на краищата, това е като два пъти да врътнеш за един ден от Пловдив до х.Здравец и едва ли ще отнеме повече от 8 часа. Пък и доколкото разбрах, не става дума за постоянно драпане, а редуване на кратки изкачвания, спускания и пиене на бира, което е още по-добре!

Признавам си, никога не съм имал възможност да опозная Витоша и района около София с колело и ако някога това лято през отпуската ми някой кара подобна обиколка, с удоволствие ще дойда да се включа! То вярно, че рибата още в морето, а аз тигана вадя, но знае ли човек дали няма да се уреди наистина! В края на краищата, ей го къде е - паля колата, мятам колелото отзад, в 8 съм в София, до вечерта се връщаме, после пак на колата и обратно в Пловдив - май даже отпуска не ми трябва!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 23, 2004 10:13 am

[quote="TOYAGA"]
Ц-ц-ц! Ще се изпотрепате за едното нищо... По-внимателно и по-полека в началото на сезона! И Капитане - пий кафе сутрин бе човек! Пожелания за скорошно възстановяване на половинката:)
[/quote]


10X
На жената това и е първото сериозно падане с колело, и за първи път е с гипс... Абе ша са упраи, ама изпуска цял месец хубаво време...
OK, ще внимаваме вече и ще пия кафе, обещавам :D:8D: Баси, замалко да остана без колело... а можеше и по-лошо да стане, добре че го видяхме навреме... Ама аз си знам що така стана - много си го обичам, а човек не трябва така да се привързва към материални неща... пък аз цялата енергия която нормалните съпрузи насочват към любовниците си съм посветил на колелото. Сигурно затова не изпитвам необходимост да кръшкам :o)[:p]:D:8D:.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 23, 2004 10:29 am

[quote="did"]
Признавам си, никога не съм имал възможност да опозная Витоша и района около София с колело и ...[/quote]


did, ае да трампим Витоша за Родопите ! Навит ? :o):D:D:8D:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kibikoff » Вто Мар 23, 2004 10:32 am

кефиш Капитане :D:D:D:D

скорошно оздравяване:8D:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 23, 2004 10:35 am

[quote]пък аз цялата енергия която нормалните съпрузи насочват към любовниците си съм посветил на колелото. Сигурно затова не изпитвам необходимост да кръшкам .[/quote]


Мдааа, ти определено си ненормален съпруг...:D:D:D При тия гледки, които напоследък изпълзяха по улиците... малииии! А за кръшкането не се заричай...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 23, 2004 10:37 am

[quote="kibikoff"]

кефиш Капитане :D:D:D:D

скорошно оздравяване:8D:
[/quote]

10X :D
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Пет Мар 26, 2004 2:54 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="did"]
Признавам си, никога не съм имал възможност да опозная Витоша и района около София с колело и ...[/quote]


did, ае да трампим Витоша за Родопите ! Навит ? :o):D:D:8D:
[/quote]

Значи аз съм привилегирован:^::D
Иначе е нормалмно, според мене, човек да се пристрасти към колелото си, особено, ако то е ....Хайде, без реклама този път:D:D:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Мар 26, 2004 2:57 pm

[quote="КапитанПланета"]
did, ае да трампим Витоша за Родопите ! Навит ? :o):D:D:8D:
[/quote]


Тц!

Абе трампа няма да стане, но винаги сте добре дошли в Пловдив и по пътеките на осмото ни тепе, наречено накратко Родопи:D:D:D:D.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пет Мар 26, 2004 5:07 pm

[quote]осмото ни тепе, наречено накратко Родопи.[/quote]


Посмали малко бе, мегаломайна! :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Съб Мар 27, 2004 10:11 am

[quote="TOYAGA"]

[quote]осмото ни тепе, наречено накратко Родопи.[/quote]


Посмали малко бе, мегаломайна! :D:D:D
[/quote]


Е, добре де, да не е Родопи, ами например Чернатица:D:D:D:D:D и съседните и Върховръшки и Добростански чукари.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Съб Мар 27, 2004 11:02 am

[quote]Е, добре де, да не е Родопи, ами например Чернатица и съседните и Върховръшки и Добростански чукари.[/quote]


Така по-може...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта