Electric Mountain Bike ???

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Electric Mountain Bike ???

Мнениеот КапитанПланета » Нед Мар 28, 2004 1:58 pm

Търсих нещо в google и случално попаднах на линк за "Electric Mountain Bike". Направо щях да падна... На кого (викам си) би му притрябвал електрически байк за планината ? Ми то се губи цялата идея егати... Погледнах страницата, и там хората са си написали че това съоръжение е предназначено за военните. Може да ви се стори интересно. Ето това е страницата :
http://www.greenspeed.us/electric_mountain_bike.htm
Така изглежда чудото :
Изображение
Байка е сгъваем - може да си го закачиш отзад на раницата:
Изображение
Скачаш с парашута някъде, щтрак - щтрак и за няколко секунди байка е готов. С едно зареждане може да изкара 15 мили. После зареждането на батериите става за 3-6 часа :xx(:. Е може да се сложи и доп. батерия за още 15 мили...
Рамката подозрително прилича на нашумелия преди време HUMMER H2 Tactical Mountain Bike :
Изображение
Та така... рекох си че може да ви е интересно... :^:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Avid » Нед Мар 28, 2004 2:35 pm

Какви са тия големи черни неща по таркалата? 8):o):):)

Ако му бяха сложили дискови спирачки щеше да е много по-добре :)
Човек е изобретателен. Когато не може да се освободи от някой недостатък, започва да го култивира съзнателно. И със самия факт, че е вече искан, недостатъкът му добива и за него, и за другите вид на качество.
Avid
 
Мнения: 214
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Яну 25, 2004 5:02 pm
Местоположение: Greenland

Мнениеот Alien » Нед Мар 28, 2004 4:17 pm

[quote="Avid"]

Какви са тия големи черни неща по таркалата? 8):o):):)

Ако му бяха сложили дискови спирачки щеше да е много по-добре :)


[/quote]


От къде знаеш, че това не са дискови? Може да са някакъв нов модел - 890мм или нещо такова. :D Черни за заблуда на противника, нали са за военните. :D Avid се говори, че произвеждали неща за военните - хванахме ги :D
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Нед Мар 28, 2004 4:33 pm

[quote]
От къде знаеш, че това не са дискови? Може да са някакъв нов модел - 890мм или нещо такова. :D Черни за заблуда на противника, нали са за военните. :D Avid се говори, че произвеждали неща за военните - хванахме ги :D
[/quote]


Отпред ясно се вижда, че е с V-Brake
На снимката, на която е сгънат байка се вижда, че и отзад е с V-Brake

Прав ли съм според вас ?

А черните дискове са част от ел. движението според мен ..
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Нед Мар 28, 2004 4:38 pm

MOD, бъзикат се и двамата. Разбира се че си прав :D:8D:.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Нед Мар 28, 2004 5:37 pm

А вилката според вас каква е? На сайта нищо не пише, но на мен подозрително ми прилича на гордостта на тайванската индустрия SR Suntour :D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот КапитанПланета » Нед Мар 28, 2004 5:52 pm

[quote="Windstream"]

А вилката според вас каква е? На сайта нищо не пише, но на мен подозрително ми прилича на гордостта на тайванската индустрия SR Suntour :D
[/quote]

Позна ;):D:8D:. При цена $2250 ми се струва че можеше да подберат малко по-добри компоненти, ама сигурно тоя мощен 750 ватов ел. мотор и батериите са скъпички. На мен ми е любопитно дали съм прав за hummer-ската рамка...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Нед Мар 28, 2004 6:10 pm

@Капитана
Ами ако се съди по геометрията на рамката и особено на задния триъгълник елетрическото изчадие си е директен наследник на Хъмъра. Обаче на мен друго ми е чудно - ако мотора е един и е в задната главина за какво са тия тукмаци отпред? Щото моторите май всъщност са два т.е. велосипеда е с двойно предаване и доста добре се представя при катерене из калотии, камънаци и паднали дървета. A, и според тях вилката е двукоронна :}):
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikezilla » Нед Мар 28, 2004 6:23 pm

[quote="Windstream"]

@Капитана
Ами ако се съди по геометрията на рамката и особено на задния триъгълник елетрическото изчадие си е директен наследник на Хъмъра. Обаче на мен друго ми е чудно - ако мотора е един и е в задната главина за какво са тия тукмаци отпред? Явно хората хич не гледат к'ви глупости пишат... щото моторите всъщност са два т.е. велосипеда е с двойно предаване и доста добре се представя при катерене из калотии, камънаци и паднали дървета.
[/quote]


цитирам от сайт-а
Battery: battery pack inside front wheel hub - 36V NiM
...
Motor System: WaveCrest Adaptive Motor in rear wheel hub

т.е. мотора е един и предаването не е двойно.
ама е доста интересна жужавка това "изчадие" ;о)
само дето тежи 64 либри, т.е. 30кила :8D:
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот Windstream » Нед Мар 28, 2004 6:34 pm

[quote="bikezilla"]

цитирам от сайт-а
Battery: battery pack inside front wheel hub - 36V NiM
[/quote]

Това явно съм го пропуснал. Обаче знаеш ли защо се обърках - по History Channel има едно предаване, "Tactical to Practical", води го някакъв бивш пилот на палубен котак. Та той веднъж се развяваше с една от тия играчки (на външен вид 1:1 с това което обсъждаме сега) и като наближи някакъв каменист склон просто включи двойното предаване (даже вдигна байка от земята за да покаже че не е някакъв номер) и за нула време издрапа нагоре. А батериите ги бяха наблъскали в рамката, само дето не помня как се сменяха.
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Black » Нед Мар 28, 2004 7:05 pm

a kakva skorost razviva 4e nevidiah nikade:D
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот Windstream » Нед Мар 28, 2004 7:14 pm

[quote="Black"]

a kakva skorost razviva 4e nevidiah nikade:D
[/quote]

Ами данните са противоречиви - на главната сраница пише че вдига до 25mph, в ТТ данните за самия велосипед дават 23mph, а някъде имаше и информация че скоро ще има софтуерен ъпгрейд на мотора който ще увеличи максималната скорост от 20 на 30mph. Тъй че истината е някъде там, между 20 и 25mph (32-40км/ч).
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот axelmax » Нед Мар 28, 2004 7:22 pm

skorosta e ogranichena electronno za sobstvenata vi bezopasnost :D

kolelata vse poveche i poveche zaprilichvat na motori :D

eto oste edno razglobqemo kolelo ,a balkanchetata nikoi ne gi tachi:D


ne se karaite a karaite
marian
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот TOYAGA » Нед Мар 28, 2004 8:49 pm

Електрическото военно нещо определено е ъпгрейдван HUMMER. Самият HUMMER пък е един от лидерите в личната ми вечна класация за най-грозно двуколесно нещо...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Нед Мар 28, 2004 9:09 pm

[quote="TOYAGA"]

Електрическото военно нещо определено е ъпгрейдван HUMMER. Самият HUMMER пък е един от лидерите в личната ми вечна класация за най-грозно двуколесно нещо...
[/quote]


Еми, то нищо не е съвършено - хем сгъваем, хем планински, хем сам върви, ти ся пък искаш да е и красив :o)[:p]:D:D:D...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Мар 28, 2004 9:25 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="TOYAGA"]

Електрическото военно нещо определено е ъпгрейдван HUMMER. Самият HUMMER пък е един от лидерите в личната ми вечна класация за най-грозно двуколесно нещо...
[/quote]


Еми, то нищо не е съвършено - хем сгъваем, хем планински, хем сам върви, ти ся пък искаш да е и красив :o)[:p]:D:D:D...
[/quote]


МММ, има и съвършени неща. Като НАПРИМЕРНО NRS с Thomson stem и seatpost:^::^::^:

offtopic - Newone е голем ПИЧ. От най-големите!;)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Нед Мар 28, 2004 9:38 pm

Да, ама съвършените неща ( поне на външен вид ) рядко са при военните ....[:p]:D:D:D ( да не говорим за българските с техните камиони от 1960/70 :D:D:D )
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Мар 28, 2004 10:02 pm

[quote="MOD"]

Да, ама съвършените неща ( поне на външен вид ) рядко са при военните ...

[/quote]


Аааа, според мен не си прав - повечето хладни и огнестрелни оръжия са просто съвършени като форма. Обяснението на този привиден феномен е пределно просто - "Form follows function"...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Нед Мар 28, 2004 10:14 pm

за хладните и огнестрелните оръжия абсолютно сме на едно мнение ...
Може би аз не се изразих точно - да кажем превозните средства в армията са по-скоро полезни, отколкото красиви [:p]:D:D:D
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Мар 28, 2004 10:17 pm

[quote="MOD"]

за хладните и огнестрелните оръжия абсолютно сме на едно мнение ...
Може би аз не се изразих точно - да кажем превозните средства в армията са по-скоро полезни, отколкото красиви [:p]:D:D:D
[/quote]


Военните джиповеи камиони също имат свой чар. :D Особено ако си представяш откъде би минал с тях, както правя аз...:)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Пон Мар 29, 2004 8:08 am

[quote="TOYAGA"]

[quote="КапитанПланета"]

[quote="TOYAGA"]

Електрическото военно нещо определено е ъпгрейдван HUMMER. Самият HUMMER пък е един от лидерите в личната ми вечна класация за най-грозно двуколесно нещо...
[/quote]


Еми, то нищо не е съвършено - хем сгъваем, хем планински, хем сам върви, ти ся пък искаш да е и красив :o)[:p]:D:D:D...
[/quote]




МММ, има и съвършени неща. Като НАПРИМЕРНО NRS с Thomson stem и seatpost:^::^::^:

offtopic - Newone е голем ПИЧ. От най-големите!;)
[/quote]


Хе хеее, честито за новите чаркове и на двамата !!! Айде пуснете по една снимка на сглобените бангии да се изкефим и ние :D[:p]:D:D А че NewOne е пич се убедих още преди да се запознаем :^:.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Мар 29, 2004 8:37 am

[quote="TOYAGA"]


МММ, има и съвършени неща. Като НАПРИМЕРНО NRS с Thomson stem и seatpost:^::^::^:

offtopic - Newone е голем ПИЧ. От най-големите!;)
[/quote]


Абе да си призная гузно тука, видях ги аз въпросните джаджи, пипнах ги даже с един пръст, облизах се и твърдо съм на мнение, че съществува такова нещо като "съвършено колче за седалка" и то е Thomson! Винаги съм се чудел какво, аджеба, толкова може да се измисли по някакво си колче, пък на това са изписани даже номерата на два патента! Вече знам! Може, и хората го мислят и правят, но не и военните. В тяхната скала на приоритетите дизайнът е някъде в бележките под черта. А това колело съм убеден, че ще бъде просто една атракция в оборудването на "специалните леснопреносими десантни велочасти":D.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Пон Мар 29, 2004 8:56 am

[quote="did"]
Абе да си призная гузно тука, видях ги аз въпросните джаджи, пипнах ги даже с един пръст, облизах се и твърдо съм на мнение, че съществува такова нещо като "съвършено колче за седалка" и то е Thomson! Винаги съм се чудел какво, аджеба, толкова може да се измисли по някакво си колче, пък на това са изписани даже номерата на два патента! Вече знам! Може, и хората го мислят и правят....
[/quote]


Блазе ти [:p]. Аз съм маниак на тема качество, и много се възхищавам на хора, които си влагат душата в това, което произвеждат... Колкото и странно да звучи, наистина в едно колче или лапа може да се вложи много... Аз в момента съм с чудесни колче и лапа на Pazzaz. Леки и качествени са и вършат чудесно това, което се очаква от тях. Въпреки това, тайно се надявах на новата рамка да се окаже че не са подходящи по някакви причини (примерно да си коригирам ъгъла/дължината на лапата) само и само да си намеря повод да си купя Thomson... Лошото е че всичко ми пасна идеално :xx(: и купуването на други няма да е оправдано по никакъв начин...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пон Мар 29, 2004 9:23 am

[quote]Хе хеее, честито за новите чаркове и на двамата !!! Айде пуснете по една снимка на сглобените бангии да се изкефим и ние[/quote]


Благодарско! Снимката в моя случай обаче ще се позабави малко - както ти бях споменал, нещо се олях в ъпгрейд-мероприятията за новия сезон и в момента съм поставен изцяло на благоволението на Shimano-сан, който пък нещо изпитва затруднения с доставките до крайни клиенти поради катаклизми от глобален мащаб:xx(: Както и да е - надявам се до един месец примадоната да е напълно готова:^:

[quote]Винаги съм се чудел какво, аджеба, толкова може да се измисли по някакво си колче, пък на това са изписани даже номерата на два патента! Вече знам![/quote]


Малка поправка - колът е защитен с три патента, лапата е с два...:D:D:D Иначе си много прав. И аз вчера се пулих и блещих (всъщност аз винаги се радвам като дете на нещо ново по велосипеда), макар че съм виждал и притежавал доста high-end-компоненти... Thomson обаче са нещо като creme de la creme на цялата история. Не че няма по-леки и по-засукани карбонови чаркове от въпросните, но тези определено са сред най-доброто, което в момента се прави от алуминий.

[quote]Аз съм маниак на тема качество, и много се възхищавам на хора, които си влагат душата в това, което произвеждат...[/quote]


Аз също. Убеден съм, че без такива хора тоя свят още щеше да се грее на пещерния огън...

[quote]Лошото е че всичко ми пасна идеално и купуването на други няма да е оправдано по никакъв начин...[/quote]


Абе ще видим тази работа...:D:D:D Да не мислиш, че стария ми кол Race Face XYO и лапата Race Face System не пасваха идеално? Да, ама си заминаха в историята just like this...:D:D:D и без това една позната хиена отдавна точеше лиги за тях. Винаги съм казвал, че ъпгрейдът е дрога (същото като историята с обувките при жените) - това в случая е просто поредното доказателство...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Мар 29, 2004 10:23 am

Според мен всеки кадър на US армията ще се смее със сълзи на това... "нещо", а ако военните им наистина разработват колела за пресечен терен (дали някой има изобщо нужда от такова нещо на фона на ИСТИНСКИЯ Hummer???), бъдете сигурни, че ако изобщо го видим някога в истински вариант ще има доста да мигаме на парцали.

По въпроса за дисковите спирачки - Avid, знаеш ли колко тежат две дискови спирачки в сравнение с 2 vbr-та? Ако не се сещаш какво ти намеквам, значи тепърва ти предстоят 5 километрови кросчета с автомат, раница и газ :D:D:8D::8D::8D:

А по въпроса за електробайковете - какво ще кажете за колелото на Honda?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Black » Пон Мар 29, 2004 12:15 pm

za6to da davat tolkova pari za tva kolelo kat mo6e za tia pari da ZEMAT KROSARKI po dobria variant misla az
BMW,колела,и некви руси каки с големи цици
Аватар
Black
 
Мнения: 868
Рейтинг: 1697
Регистриран на: Вто Яну 06, 2004 1:42 pm
Местоположение: Bulgaria,София,Лозенец

Мнениеот did » Пон Мар 29, 2004 12:40 pm

[quote="bikerider"]
А по въпроса за електробайковете - какво ще кажете за колелото на Honda?[/quote]


Ако говориш за DH машинката им - 'ми к'во да кажа?!?!?!? Гледах го в едно списание и нито една дребна въшка от това иначе перфектно замислено чудо не е от известна на мен или някога споменавана в тоя или друг познат ми форум марка. Сигурно е супер, обаче и теб не те виждам как ще реагираш, ако някой клиент ти го дотътри и ти каже на българо-японски: "аз пласта ного йени ти оправи моя вилка с марка :+%"=?+ и наштрои финну! Ето вис книската на японски да цетес!"
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пон Мар 29, 2004 1:10 pm

[quote="did"]

[quote="bikerider"]
А по въпроса за електробайковете - какво ще кажете за колелото на Honda?[/quote]


Ако говориш за DH машинката им - 'ми к'во да кажа?!?!?!? Гледах го в едно списание и нито една дребна въшка от това иначе перфектно замислено чудо не е от известна на мен или някога споменавана в тоя или друг познат ми форум марка. Сигурно е супер, обаче и теб не те виждам как ще реагираш, ако някой клиент ти го дотътри и ти каже на българо-японски: "аз пласта ного йени ти оправи моя вилка с марка :+%"=?+ и наштрои финну! Ето вис книската на японски да цетес!"
[/quote]


Ако говориш за Кayaba (а.k.а KYB), чиито са вилката и шока, мога да ти кажа, че това е една бая големичка японска фирма, произвеждаща здраво OEM-продукти за автомобилната и мотоциклетна индустрия. Между другото, Showa - другият голям японски производител на хидравлични и пневматични елементи за автомобили и мотоциклети, вече е в MTB-бизнеса, но малко хора знаят, тъй като чудовищното им двукоронно чудо се продава извън Япония под марката "the" (това вече би трябвало да говори нещо на "танкистите":D:D:D).
Akebono (чиито са спирачките на RN1) също не са кой да е в голямата индустрия - по-големи и по-известни от тях японци в спирачния бизнес са единствено Nissin.

@ bikerider

Какво мисля за RN-01? Ами мисля си, че за момента това е просто прекрасна във всяко едно отношение играчка за инженери, с която Грег Минаар ще понатупа тогоз-оногоз...
Целесъобразна машина на свръхкомпетентна фирма, създадена от компютърна програма без оглед на време, ресурси и суха пара. Има МНОГО ляб в предавателната му кутия, но не мисля, че в скоро време Honda ще се изпотрепят да влизат в bike-бизнеса, камо ли пък да споделят ноу-хауто си с групичката (http://www.g-boxx.org) луди гении около Кале Николай и бай ти Ролоф :D:D:D.

Накратко - сам по себе си RN-01 ме кефи безумно. За по-нататък ще видим...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Мар 29, 2004 1:52 pm

[quote="TOYAGA"]

Ако говориш за Кayaba (а.k.а KYB), чиито са вилката и шока, мога да ти кажа, че това е една бая големичка японска фирма, произвеждаща здраво OEM-продукти за автомобилната и мотоциклетна индустрия. Между другото, Showa - другият голям японски производител на хидравлични и пневматични елементи за автомобили и мотоциклети, вече е в MTB-бизнеса, но малко хора знаят, тъй като чудовищното им двукоронно чудо се продава извън Япония под марката "the" (това вече би трябвало да говори нещо на "танкистите":D:D:D).
Akebono (чиито са спирачките на RN1) също не са кой да е в голямата индустрия - по-големи и по-известни от тях японци в спирачния бизнес са единствено Nissin.
[/quote]


Убеден съм, че ПАК си напълно прав, но аз вече помня мноооого трудно и тия японски марки, за да ги запомня всичките, трябва да ги "вържа" в главата си с нещо познато, картинка или впечатление, така да се каже, пък такова нямам. Следователно, даже и десет пъти да прочета внимателно поста ти, от всички думички на латиница в него пак ще разбера само "MTB":D:D:D:D. Иначе не се и съмнявам, че са големи фирми и че RN-01 не е правен в гараж:8D: - личи си от пръв поглед.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Пон Мар 29, 2004 4:32 pm

[quote="TOYAGA"]

Абе ще видим тази работа...:D:D:D Да не мислиш, че стария ми кол Race Face XYO и лапата Race Face System не пасваха идеално? Да, ама си заминаха в историята just like this...:D:D:D и без това една позната хиена отдавна точеше лиги за тях. Винаги съм казвал, че ъпгрейдът е дрога (същото като историята с обувките при жените) - това в случая е просто поредното доказателство...
[/quote]


Значи, ако някой знае някакъв ефективен метод за отказване от тая дрога, МНОГО ще съм благодарен да сподели... Правил съм плахи опити, но все безуспешни, и положението се влошава драстично. Явно вече съм силно зависим - стискам, стискам... издържам макс. 2-3 месеца и хоп - ъпгрейдче... Лоша работа !!! :xx(::D:D:D
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта