Какво мислите за 24 часов МТВ маратон в Б-я?

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Какво мислите за 24 часов МТВ маратон в Б-я?

Мнениеот CECO » Сря Сеп 13, 2006 12:07 pm

Привет на всички. Искам да организирам в Б-я 24 часов маратон в пресечена терен. За сега се търси и се обмисл траси. Искам вашето мнение за подобно състезание за да не се окаже накрая 5-6 състезателя на старта:dunno:.Бих се радвал на всеки смислен коментар и той ще е сериозно обмислен.[b]Благодаря ви предварително.
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Сеп 13, 2006 12:16 pm

За един поне потенциален състезател се сещам :)

Аааа, а кои сте "вие"? CECO и компания или нещо по-различно? Някой от организаторите карал ли е някога 24 часа по пресечен терен? Трасето как го виждате - въртене на кратки обиколки в парка или дълга отсечка от точка до точка. Ако не е в парка, как ще събирате тези, които са все още по трасето след 24-те часа? Ако някой приключи по-рано от 24 часа, какво ще го правите?

Ако пък е в парка и ще се въртят обиколки... ше им се замае главата от въртене на горките състезатели. Пък и при такъв формат тия, които могат да карат 24 часа, едва ли ще искат да участват, щото е скучно.

На публиката също не и завиждам...

Още доста въпроси мога да ти задам, но ще си го спестя. Огледай се в какъв формат се провеждат маратонските състезания по света - мери се време, а трасето е фиксирано. Няма такова, при което е фиксирано времето, а се мери изминатото разстояние, освен разни автомобилни извращения над автомобили и пилоти, които се провеждат на писта.

И т.н. и т.н.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот CECO » Сря Сеп 13, 2006 12:49 pm

Митко(позволявам си да ти говоря на малко име защото те познавам) Доста сам мислел и почти всички варианти сам ги проиграл лично. Мисла ,че за първо такова мероприятие варианта с обиколки (~10км)е най приемлив. За времето ,часови контроли пример:
За 24часа трябва да се минат 240км като на всеки 20км ще има часова контрола.Т.е.ако за два часа не си направил две обиколки прекратяваш участие!
Средната скорос ще е така подбрана ,че за някой състезанието да не е 16часа а за друг 24часа
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kibikoff » Сря Сеп 13, 2006 12:53 pm

кофти зададена тема

:viking:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот F1-MAN » Сря Сеп 13, 2006 12:55 pm

[quote="did"]


Още доста въпроси мога да ти задам, но ще си го спестя. Огледай се в какъв формат се провеждат маратонските състезания по света - мери се време, а трасето е фиксирано. Няма такова, при което е фиксирано времето, а се мери изминатото разстояние, освен разни автомобилни извращения над автомобили и пилоти, които се провеждат на писта.

И т.н. и т.н.
[/quote]


Ами всъщност има :)

Едит: И форматът мисля че е същият, като този в автомобилните състезания(само дето не се сменят пилотите....ъъъ колоездачите). Трябва да се направят най-много обиколки за 24 часа, а не да се минава трасе, което е предвидено за около 24 часа. Тоест всеки трябва да кара поне 24 часа.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Сеп 13, 2006 12:58 pm

[quote="F1-MAN"]


Ами всъщност има :)
[/quote]

е па щом има... нека има.

лошо нема.

тва, че на мен не ми е ясно, си е само мой проблем.

Ако ще е 24 часа маратон и искате масовост, трябва обиколките да минават покрай някоя кръчма, добре заредена с бира и шкембе.

Аз така ги виждам нещата.

ЕДИТ:

Хм, наистина имало. Не знаех.

http://www.google.com/search?sourceid=m ... ompetition
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот CECO » Сря Сеп 13, 2006 2:21 pm

did доколкото до публиката тя е едно от важните неща в едно състезание но в БГ-то ако не е спускане и ако няма скара бира то и "нея" я няма.А и дано не прозвучи нескромно но нашата публика не е дорасла та да се съолразяваме с нея.Например обиколката на Италия хората киснат дни на едно място само да зърнат идола си за секунди.
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KaizerSoze » Сря Сеп 13, 2006 5:10 pm

:offtopic: Извинявай ама в Италия колоезденето е по известен спорт от футбола или поне колкото него!Тва си е страна с традиций в спорта като Франция,Испания,Холандия и Дания.И от там и големия броий фенове.Доката в България дават по 5 секънди в спортните новини за обиколката на България и тва е единсвения период когато споменават колоезденето в спортните емисий!Ама кво да се праи ... интереса клати феса!
Аватар
KaizerSoze
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 9:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Сеп 13, 2006 9:19 pm

Цецо, доколкото знам най-честата схема за провеждане на такива състезания е следната:
Подбира се трасе, с дължина на обиколката около 10 - 15км, без много трудни участъци с оглед на нощната част.
Състезанието може да е отборно (от 2 до 4 души в отбор, най-често на щафетен принцип, т.е. само един състезател по трасето) или индивидуално. И в двата случая целта е да се направят колкото се може повече обиколки. Когато е отборно, всеки отбор си прави стратегия кой кога и колко да кара и почива, така че да постигнат оптимален резултат. Когато изтекат 24-те часа, всеки, който е започнал вече обиколка, има право да я довърши. При равен брой обиколки победителят се излъчва според времето на завършване.
Трудно ми е да прогнозирам какъв ще е интересът - както от страна на публиката, така и откъм състезатели. Във всички случаи това би било тежко изпитание, особено ако е индивидуално. Честно казано, по-скоро съм песимист за броя на участниците. Не знам дали го планираш за тази година, но според мен е по-добре да изчакате следващия сезон и да го обявите по-отрано, за да може желаещите да потренират в специфични условия. Освен това през лятото нощите все пак са по-топли, а и по-къси ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Чет Сеп 14, 2006 6:59 am

Обърни се към http://www.vertikal.hit.bg/ до колкото знам те правят маратони, е значително по кратки и включващи дисциплини като катерене и др., но имат известен опит в организирането на подобни мероприятия и предполагам ще ти дадът съвет.

Малко съм скептичен обаче относно успеха при организиране на подобно нещо. Най-малкото че не може да се очаква небивал интерес, а за да това стане трябва да се организира няколко поредни години и доста труд и средства да отидат за популяризиране и привлличане на участници.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот CECO » Чет Сеп 14, 2006 7:46 am

Две думи само за традициите явно не се занимаваш сериозно с колоездене иначе щеше да знаеш ,че една от най-старата обиколка в Европа е българската едни от най-старите глубове са....
Admin сериозно съм мислил да е отборно но престави си отбора да е от 3-4 човека това означава 2-3 отбора! Индивидоално ми се струва по-сериозно а и тогава ще се получи доста по-трудно състезание което е и крайната цел.
Споделям твоето мнение за сезона наистина ще е другия но незнам дали ще се стремя да е около равноденствиеито тогава t-през ноща и деня е доста висока!
Alpina благодаря за насоките познавам едно момче от клуба със сигорнос ще черпя и от тяхния опит.Карали сме доста бривети вечер и знаем какво да очакваме в общ план.
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KaizerSoze » Чет Сеп 14, 2006 9:11 am

CECO ... еми обиколката на франция съществува от 1903 година е на България от 1924 ... на и Итаяли и на Дания също съществуват преди наще.Найстина наща е една от първите но въпреки това в България колоезденето не почитан спорт както в изброените по горе даржави.Краи с :offtopic:
Аватар
KaizerSoze
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 9:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Сеп 14, 2006 10:10 am

Спорите за глупости.

Няма смисъл да гледате историята, вижте какво е положението сега.

CECO (ъм... още не мога да зацепя кой си точно), мнение по така поставената тема не мога да имам, ако не е предварително ясно кой ще стои зад това начинение и колко сериозно ще се подходи. Сериозно в случая е синоним на "финансово обезпечено".

Ако става дума за интерес от страна на някакъв голям спонсор, който има излишни пари за хвърляне (хехе, мечти...), лошо няма. Ще е интересно да се пробва такова нещо, пък каквото стане - стане. Вреда няма да има за колоезденето, в това съм сигурен.

Ако обаче разчиташ основно на ентусиазъм от страна на участниците и на още повече ентусиазим от страна на помагачи-организатори... малко съм скептичен.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот CECO » Чет Сеп 14, 2006 10:46 am

did нолко хора от Пловдив познаваш с това име:beer:!
Надявам се до пролет да имам добър екип от помощници и още повече се надявам за спонсори (за сега има големи надежди и за двете)
Голямото ми желание е свързано с нещо което зависи от една ОБЩЕНА нмого искам да го обсадя с тебе на широко и затова смятам да взема някакви твои кординати от Нака76 ако невъзразяваш разбира се!
Поздрави от Пловдив:beer:
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Сеп 14, 2006 10:52 am

[quote="CECO"]

did нолко хора от Пловдив познаваш с това име:beer:!
[/quote]

Абе и аз така си помислих, ама не бях напълно сигурен... :)

Точни координати имам в профила - e-mail, SKYPE и ICQ. Всичко е валидно. Ако сте решили наистина да правите нещо такова - стискам палци, но съм твърде далече, за да помагам пряко по какъвто и да е начин.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот CECO » Чет Сеп 14, 2006 11:08 am

Това е идея която отдавна замислям. Както казах в началото ще се радвам на всякаква помощ особенно от хора като тебе.
Аз мисла ,че има хора със силна воля които искат да стигнат до границата на своята издръжливос и да се преборят със самите себе си!!!
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bobi » Пет Сеп 15, 2006 7:34 pm

[quote="CECO"]

Това е идея която отдавна замислям. Както казах в началото ще се радвам на всякаква помощ особенно от хора като тебе.
Аз мисла ,че има хора със силна воля които искат да стигнат до границата на своята издръжливос и да се преборят със самите себе си!!!

[/quote]
E най-накрая някой да се престраши да каже приказка за едно истинско състезание(със самият себе си).Тази идея е много добра и за съжаление трудно осъществима,но ако се реализира ше участвам с най-голямо удоволствие.
Но,все пак по-интересно би било да е някакъв преход(макар и доста трудно)но...просто така ми се иска.
http://www.bikestore-bg.com
Боби бомбата
Аватар
Bobi
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1585
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 6:34 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот SPA » Пет Сеп 15, 2006 8:29 pm

[quote="Bobi"]

[quote="CECO"]

Това е идея която отдавна замислям. Както казах в началото ще се радвам на всякаква помощ особенно от хора като тебе.
Аз мисла ,че има хора със силна воля които искат да стигнат до границата на своята издръжливос и да се преборят със самите себе си!!!

[/quote]
E най-накрая някой да се престраши да каже приказка за едно истинско състезание(със самият себе си).Тази идея е много добра и за съжаление трудно осъществима,но ако се реализира ше участвам с най-голямо удоволствие.
Но,все пак по-интересно би било да е някакъв преход(макар и доста трудно)но...просто така ми се иска.
[/quote]

За да бъде равностойно, специално за теб ще завържем едно женско ремърке отзад, че иначе .... :D:beer:
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пет Сеп 15, 2006 8:40 pm

[quote="SPA"]

За да бъде равностойно, специално за теб ще завържем едно женско ремърке отзад, че иначе .... :D:beer:
[/quote]

Що бе? Просто Боби ще участва в категория "Смесена двойка с влекач", където ще е без конкуренция!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kibikoff » Съб Сеп 16, 2006 4:05 pm

Бомбата е шампион на "смесени двойки"- гаранте :D:beer:

ако по трасето има кръчми..., може да се обърне в маратон "24 бири за 24 часа"

Иначе съм участвал в подобно мероприятие, само че като пешак. Оргазнизация почти нямаше, всичко се правеше на ентусизъм и себедоказване. Всеки сам се грижеше за екипировка, застраховка, подкрепяне по трасето и т.н. Нямаше съзтезателен характер и награди; единствено тениски.
Организаторът беше "майна",- явно под Тепетата са закърмени с такива идеи. :deal:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот CECO » Пон Сеп 18, 2006 7:51 am

И намен ми се иска да не е еднообразно трасето но става толкова трудно за организиране ,че направо неми се мисли:banghead: За това пък ако не ни мини котка пътя ще са доста "забавни" обиколките
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Пон Сеп 18, 2006 7:46 pm

[quote="CECO"]

И намен ми се иска да не е еднообразно трасето но става толкова трудно за организиране ,че направо неми се мисли:banghead: За това пък ако не ни мини котка пътя ще са доста "забавни" обиколките

[/quote]

Само полека с котките,че да не ядосаш някоя;):)И УСПЕХ с организацията!!!
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bullet » Вто Сеп 19, 2006 9:15 am

Идеята е разкошна!:beer:Радвам се че дойде времето някой да помисли за такъв тип ИСТИНСКО предизвикателство!Макар да съм болен и възрастен,ако байпасът ми работи добре ще изкарам цялото състезание:D
Веселин Куршумов Пловдив 0882289832,0899537343 [email protected]
Всяко решение поражда след себе си нови проблеми...
Аватар
bullet
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Вто Май 04, 2004 8:06 pm
Местоположение: България/Пловдив

Мнениеот ANARCHY » Сря Сеп 20, 2006 8:47 am

последния ми маршрут беше от софия до рила планина до сапарева баня минава се през витоша и след това следват още няколко по-големи изкачваня и спусканя през ярема
не е 24 4аса но отиване и връщане ще е около 9 - 10 часа
поне аз за толкова горе долу го взех
предлагам някакво съзтезание по двоики примерно,
по двоики за да може ако някои закъса да има човек до него и накрая да финишира не само един човек от отбора а в комплект
ANARCHY
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 8:51 pm

Мнениеот Bobi » Съб Сеп 23, 2006 11:32 am

Е много благодаря за комплиментите(немаше нужда).
Идеята на 'анархиста' е много добра,наистина ще е по-добре да караме в отбор,но аз си нямам съотборник(освен да взема въжето ииииииии...)
Само неразбрах маршрута предложен от'анархиста' по асфалт ли е или...?
Ако можеш дай малко подробности за трасето,
ако не е мн асфалт и ако имаш желание може да покараме някой път заеднопо него.:hbang2:
http://www.bikestore-bg.com
Боби бомбата
Аватар
Bobi
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1585
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 6:34 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот toxiciti » Съб Сеп 23, 2006 9:02 pm

един господин когото познавам също беше подгатнал че иска да се помъче да организира такова нещо за догодина но не знам какво ще стане иначе като идея
е добро и според мен ще е по-добре да е преход защото 24 часа да въртиш 10-15км ще ти писне :peace:
Аватар
toxiciti
 
Мнения: 242
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Нед Мар 26, 2006 7:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот CECO » Пон Окт 02, 2006 8:06 am

Със сигорнос ще е по интересно да е преход но когато е състезателен хрктер се сещаш над 200км как се обезопасяват ,маркират и т.н.:bigeyes:
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 1:00 pm

[quote="CECO"]

Със сигорнос ще е по интересно да е преход но когато е състезателен хрктер се сещаш над 200км как се обезопасяват ,маркират и т.н.:bigeyes:
[/quote]

Не е само обезопасяването и маркирането. Дълъг преход е глупаво даже да се помисли като вариант.

Първо, за 24 часа ще се изминат много повече от 200 км. Наката си кара за 20 часа около 300, а той не е от "състезателите". Ще трябва нещо като Ком-Емине, за да е преход.

След 24-тия час всички ще са на различни места по трасето и ще трябва точно в този момент някой да спре времето в стил "Матрицата" и да иде да ги огледа кой е по-напред и с колко точно сантиметра. Ще трябва нещо като фотофиниш, който да "щракне" цялото трасе едновременно, значи трябва НАСА да е съорганизатор. После ще трябва друг съорганизатор, например http://www.rostvertolplc.ru/RUS/type26.htm, за да ги прибере до 400-стотния километър някак, щото те ще са вече изморени и едва ли извънсъстезателно ще си довършат преходчето на самоход...

Има и още много други абсурди.

Ако се прави такова нещо, 10 километра обиколка е максимума, даже и това ще е трудно да се покрие както трябва с подкрепителни пунктове, контроли, лекарски екипи... Става дума за натоварване на границата на човешките възможности и нищо не трябва да се подценява или да се прави в името на шоуто или тръпката.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот CECO » Пон Окт 02, 2006 1:48 pm

did :thumbu:
Аватар
CECO
 
Мнения: 327
Рейтинг: 1962
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 10:48 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zero knowledge » Пон Окт 02, 2006 2:33 pm

[quote="CECO"]

did :thumbu:
[/quote]

Сега остава да измислиш и караемо трасе по и около тепетата :wavey:
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта