Това тук няма да стане...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Това тук няма да стане...

Мнениеот bluskanie » Пон Окт 02, 2006 11:43 am

http://news.club.bg/77295.html

Наскоро един чуждестранен съфорумник попита откъде да наеме велосипед в София... Явно попита, защото е чужденец ;)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 11:52 am

Много неща ще станат в България много по-скоро, отколкото си мислиш, включително и това.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Пон Окт 02, 2006 11:53 am

Подобна услуга се предлага от германските железници от време оно. А проблемът на чужденците, които нямат представа къде се намират, е проблем на самите чужденци...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Пон Окт 02, 2006 12:01 pm

[quote="did"]

Много неща ще станат в България много по-скоро, отколкото си мислиш, включително и това.
[/quote]

Има неща, които няма да станат у нас, и дано да съм прав. Че този режим копи - пейст, който така сляпо преследваме - не ми е по вкуса... иначе колелата под наем са си ок.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 12:04 pm

[quote="TOYAGA"]

Подобна услуга се предлага от германските железници от време оно. А проблемът на чужденците, които нямат представа къде се намират, е проблем на самите чужденци...
[/quote]


Червено-белите колела с касичките и надпис DB :)

Много им се чудех в началото защо са разпръснати навсякъде, пък не ги заключват по дереците, а си стоят така :) Още не съм ги пробвал, обаче изглеждат масивно, кът за дроп.

[img]http://img.clubphoto.com/jerboa/56380611/512/null/image.jpg[/img]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 12:06 pm

[quote="bluskanie"]

Има неща, които няма да станат у нас, и дано да съм прав. Че този режим копи - пейст, който така сляпо преследваме - не ми е по вкуса... иначе колелата под наем са си ок.
[/quote]


:)

Пак ще си говорим след 5 години.

Млад си още, позволено ти е да се бунтуваш :)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Пон Окт 02, 2006 12:14 pm

От последните ми няколко роижденни дни насам си мисля, че не е баш от годините, ама както и да е. Европа с тяхните "решения на неуредиците" да ме фанат за ую. То проблема си е пак в нас де... или в това как ние представяме "европейските неща" тук. Пак се отплеснах...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот MAN6 » Пон Окт 02, 2006 12:17 pm

повтарям се, но... софия се нуждае от сериозна преработка, която бб нема как да направи... а и не само той :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 12:22 pm

[quote="MAN6"]

повтарям се, но... софия се нуждае от сериозна преработка, която бб нема как да направи... а и не само той :)
[/quote]

България не е само София. На други места има по-добри условия.

Единственото, което ме притеснява е, че по тия колела има твърде много алумин ;)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MAN6 » Пон Окт 02, 2006 12:36 pm

така е, но се замисли колко хора годишно се заселват тук... а и такова масово застрояване има ли в друг някой град (изключваме КУРортите...)
колко е голям центъра на софия спрямо центровете на другите градове в българия...?
на мен лично където и да съм ходил пеша(става дума за центъра на друг град в бг,не софия) ми се струва супер малко разстоянието в сравнение с това тук...
аз лично бих построИл некОлко "sammelgaragen" а после ше се заема с останалата част... която е пъти повече...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот bluskanie » Пон Окт 02, 2006 1:03 pm

Дори да ги въведат тези велосипеди, това в никакъв случай няма да бъде знак за нашата "успешна евроинтеграция"
66 ше ни опраи, ако не - ше ни нарита :rofl:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот klmn » Пон Окт 02, 2006 1:57 pm

Направо да ги въвеждат във фахултето и столипиново,и без това там ше заминат..:D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 2:36 pm

Абе все се канех да попитам някой, който е карал такова колело с касичка следното:

Вижда се, че задното колело е блокирано и като пуснеш стотинка за определено време се разблокира.

Като изтече тоя час или час и половина изведнъж ли блокира, или първо предупреждава и чака да спреш. Щото ако оная пръчка отзад се ръга от раз между спиците ... :fight:

@klmn: Във фахултето и столипиново ше ги земат само ако са много бързи и преди това колелата не изчезнат в някоя българска махала. Все пак, освен алумин, по тия колела има и касички с левчета, които просто ей така си стоят по улиците.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Пон Окт 02, 2006 2:50 pm

[quote="did"]


Като изтече тоя час или час и половина изведнъж ли блокира, или първо предупреждава и чака да спреш. Щото ако оная пръчка отзад се ръга от раз между спиците ... :fight:

[/quote]

Да, много тъпо... освен това кой ще ми попречи да му ръгна 3 монетки и да си го закарам у нас...? Или пък да го вдигна на рамо и пак да си го занеса у нас? Бе аз ви каам, че това тук няма да стане, ма вие...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 3:01 pm

[quote="bluskanie"]

освен това кой ще ми попречи да му ръгна 3 монетки и да си го закарам у нас...? Или пък да го вдигна на рамо и пак да си го занеса у нас? Бе аз ви каам, че това тук няма да стане, ма вие...
[/quote]

Ми... малко ги следят отгоре и ако си го закараш у вас, ше ти дойдат гости.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Пон Окт 02, 2006 4:06 pm

[quote="did"]

[quote="bluskanie"]

освен това кой ще ми попречи да му ръгна 3 монетки и да си го закарам у нас...? Или пък да го вдигна на рамо и пак да си го занеса у нас? Бе аз ви каам, че това тук няма да стане, ма вие...
[/quote]

Ми... малко ги следят отгоре и ако си го закараш у вас, ше ти дойдат гости.
[/quote]

Бе начини ще се намерят гарантирам. България е, не е...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Пон Окт 02, 2006 4:10 pm

[quote="bluskanie"]

Бе начини ще се намерят гарантирам. България е, не е...[/quote]

В царството на тарикатите всички са прецакани.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Пон Окт 02, 2006 4:16 pm

[quote="did"]

[quote="bluskanie"]

Бе начини ще се намерят гарантирам. България е, не е...[/quote]

В царството на тарикатите всички са прецакани.
[/quote]

... освен тарикатите :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот TOYAGA » Пон Окт 02, 2006 6:06 pm

[quote="did"]

Абе все се канех да попитам някой, който е карал такова колело с касичка следното:

Вижда се, че задното колело е блокирано и като пуснеш стотинка за определено време се разблокира.

Като изтече тоя час или час и половина изведнъж ли блокира, или първо предупреждава и чака да спреш. Щото ако оная пръчка отзад се ръга от раз между спиците ... :fight:

[/quote]


... чака да спреш... :) Процедурата е малко по-сложна от пазаруването на цигари или кОла от автомат.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Пон Окт 02, 2006 7:00 pm

вместо да се чудите кое как е-> кристали - телефони :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Iron Man » Вто Окт 03, 2006 10:09 am

Преди време бях чел, че в Амстердам (май) били оставили няколкостотин велосипеда по улиците напълно безплатно. Като трябва да се придвижиш до някъде, се мяташ на най-близкия и го зарязваш до най-близкия стълб като стигнеш.
Интересно как ли се е развила инициативата?
Iron Man
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 19, 2006 12:00 pm

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 03, 2006 10:18 am

Тва ([i]Като трябва да се придвижиш до някъде, се мяташ на най-близкия и го зарязваш до най-близкия стълб като стигнеш[/i]) в Амстердам се осъществява от години без никакви централизирани инциативи. Возилата са практически еднообразни, а share-принципът се гради на казармената максима "нищо не се губи, само сменя собственика си".

BTW, в Амстердам същото важи и за жените, които слава Богу не са толкова еднообразни... :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Окт 03, 2006 10:23 am

Мдам, до русичката украйнка дето все едно е излязва от кориците на модно списание, но без дрехи:liplick: може да зърнеш 60-70 годишна провиснала баба, също толкова съблечена.:puke:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Вто Окт 03, 2006 10:25 am

[quote="TOYAGA"]

... в Амстердам се осъществява от години без никакви централизирани инциативи. [/quote]

Е, като се наложи ремонт (това често се случва, дори за гума...) кой го извършва...? Щото е лесно да намяташ 100 велосипеда, ама си иска поддръжка...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 03, 2006 10:44 am

[quote="bluskanie"]

[quote="TOYAGA"]

... в Амстердам се осъществява от години без никакви централизирани инциативи. [/quote]

Е, като се наложи ремонт (това често се случва, дори за гума...) кой го извършва...? Щото е лесно да намяташ 100 велосипеда, ама си иска поддръжка...
[/quote]


Нещо явно не се изрязявам ясно... Твоето ЛИЧНО возило е същото, каквито са и другите 500 завързани, незавързани, подпряни и захвърлени возила на улицата. Дали ще вземеш точно него или нечие друго - няма никакво значение и никой не го е грижа. Поддръжката/ремонтът се осъществяват на същия принцип - който спука гумата, той я лепи...

@ NovemberCharlie

За всеки влак има пътници... Като не е останал нито твоя, нито нечии друг модел с Nexus на стойката, ще вземеш и ръждясало търкало без скорости... Разбира се, винаги можеш да продължиш и пеша, респ. на ръкоделие. :rofl::rofl::rofl:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Вто Окт 03, 2006 10:54 am

Нещо немоа да хвана смисъла... значи ако нямам същото колело, не мога да се възползвам от този вид транспорт? И... ако спукам гума, к'во ме кара да я лепя, при положение, че на следващия ъгъл има друг подпрян боклук, с който мога да се придвижа... май не трееше да пия кафе(знаех си:yuck:)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Окт 03, 2006 10:54 am

Е те тва му е убавато на Хамстердам - сичко можеш.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 03, 2006 11:04 am

[quote="bluskanie"]

Нещо немоа да хвана смисъла... значи ако нямам същото колело, не мога да се възползвам от този вид транспорт?
[/quote]


Можеш, но тогава няма да ти липсва само колело. Не трябва да имаш и съвест

[quote]И... ако спукам гума, к'во ме кара да я лепя, при положение, че на следващия ъгъл има друг подпрян боклук, с който мога да се придвижа...[/quote]


Нищо не те кара. По принцип нищо не те пречи да хвърлиш колелото със спуканата гума и в канала, но това просто ще те направи поредния тъп капут в Амстердам...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Вто Окт 03, 2006 11:10 am

Аха, значи пак си дойдохме на думата... от заглавието.
Тук ако не са премислени ВСИЧКИ негативни аспекти на даден "проект" и не са сведени до минимум, то нещата не се получават. Не е гаранция, че ще се получат и в обратния случай де.

BTW, тъпите капути в Амстердам, надали са по-малко от тези в София...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 03, 2006 11:12 am

[quote="bluskanie"]


BTW, тъпите капути в Амстердам, надали са по-малко от тези в София...
[/quote]


Ми не са малко... съдейки по броя на велосипедите, които полицията ежегодно вади от каналите
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта