Ярлово

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Ярлово

Мнениеот Admin » Пет Окт 27, 2006 12:02 am

Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот thekidtwist » Пет Окт 27, 2006 4:00 am

Евала.:thumbu:
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот тучо чучо » Пет Окт 27, 2006 9:55 am

[quote="Admin"]

[url=http://www.mtb-bg.com]MTB-BG.com >> Най-новото[/url]

или директно [url=http://www.mtb-bg.com/link.php?/routes/route036.htm]ЦЪК![/url]
[/quote]

Хм, забавлявате се гледам...
В работно време...
Че и от фотографите ми отмъкваш... в работно време...
;)
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Окт 27, 2006 11:03 am

Мм в работно време е най-сладко :banana:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот 4getcredo » Пет Окт 27, 2006 3:47 pm

Хм, Admin отново проявява манипулативната си същност ;)... не виждам как да нарека, освен ЛЪЖА, твърдението му, че няма кръчма в Ярлово... НАПРОТИВ има даже ЦЯЛ РЕСТОРАНТ, чийто интериор и дизайн могат да размекнат (че и просълзят) и най-суровия ятак, партизанин и пр. от този дивен район. :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пет Окт 27, 2006 8:01 pm

Ще настоявам да ми покажеш този ресторант някой път ;):beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Пет Окт 27, 2006 8:11 pm

цели 50км с кола за да повъртиш има-няма 1 час... :)
не ви е срам ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Admin » Пет Окт 27, 2006 8:36 pm

Не забравяй попътните кръчми и лежането по ливадите :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Пет Окт 27, 2006 9:41 pm

[quote="Admin"]

Ще настоявам да ми покажеш този ресторант някой път ;):beer:
[/quote]


Виж ся... не казвам, че простосмътни влизат лесно, а и е със специфично работно време, но аз бях там и ядох. Имам свидетели. Питай lechuga и Bobi. :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот sstefanov » Съб Окт 28, 2006 6:00 pm

[quote="Admin"]

[url=http://www.mtb-bg.com]MTB-BG.com >> Най-новото[/url]

или директно [url=http://www.mtb-bg.com/link.php?/routes/route036.htm]ЦЪК![/url]
[/quote]


Любо, евала за маршрута. Днес го минахме. Комбинацията от чудното време и есенните цветове направиха карането приказно.

Стефан
sstefanov
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 3:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Пон Окт 30, 2006 10:45 am

[quote="sstefanov"]

[quote="Admin"]

[url=http://www.mtb-bg.com]MTB-BG.com >> Най-новото[/url]

или директно [url=http://www.mtb-bg.com/link.php?/routes/route036.htm]ЦЪК![/url]
[/quote]


Любо, евала за маршрута. Днес го минахме. Комбинацията от чудното време и есенните цветове направиха карането приказно.

Стефан
[/quote]


Ние също в съботата покарахме там (е, не точно, но пак от Ярлово) и беше стра-хот-но! Много е красиво там... а като хванахме и залеза - кърваво червен... леле... :)

@лъчо - :thumbu: :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Syndrome » Сря Апр 18, 2007 12:07 pm

Здравейте,

Този маршрут подходящ ли е за дете на 7 години? Кара относително добре, но това ще му е първия "планински" маршрут.

Поздрави :)
Syndrome
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 12:01 pm

Мнениеот Alien » Сря Апр 18, 2007 12:36 pm

Syndrome написа:Здравейте,

Този маршрут подходящ ли е за дете на 7 години? Кара относително добре, но това ще му е първия "планински" маршрут.

Поздрави :)


Здрасти, мисля, че ще е, но просто си пригответе малко повечко време, че с такова дете кой знае колко ще откарате. Има едно мъъъничко по-неприятно качване, което ще се избута, но всичко останало ще си го извъртите. Много приятен маршрут, много красив, а и спускането не е трудно. После ако може да споделите как е положението там откъм кал, локви и т.н., че и ние скоро мислим отново да наминем. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Syndrome » Сря Апр 18, 2007 12:44 pm

Здравей,
Благодаря за информацията!

Разбира се, че ще споделя как са условията, стига да успеем този уикенд да отидем.

Поздрави :)
Syndrome
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 12:01 pm

.. а аз се позагубих малко по маршрута :-)

Мнениеот 307wrc » Пон Апр 23, 2007 3:26 pm

здр.
искам да споделя мойто преживяване от вчера (22.04.07) по маршрута. всичко беше ок, както е по таблицата до т.20. там следваше да има разклон и завой надясно, но аз не открих такова нещо. пропуснах го и продължих. последва едно умопомрачително шеметно спускане по ср. широк черен път, ... и накря стигнах в едно село. попитах едни хора и - изненада! горна диканя! ами сега? как да стигна до ярлово обратно? - една баба каза има път през реката, и имало друг път (по-добър според нея) прес с. лисец, (ударението е на и) а от там към ярлово. тръгнах към лисец. казвам ви едни баири, едни уплетени дърварски пътища, едно въртене - 1.5 - 2ч. - излезе ми душата. накрая хванах пътя за ярлово - само спускане, чакъл. живо-здраво прибрах се. иначе маршрута е приятен. сега има страхотни гледки към витоша и особено снежните върхове на рила. ако може една прпоръка към автора на маршрута: моля те документирай по-добре т. 20. тя е ключова. там пътя е обрасъл с трева и може лесно да се объркаш (като мен). после е много зор!. успех
Аватар
307wrc
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 3:02 pm

Re: .. а аз се позагубих малко по маршрута :-)

Мнениеот Admin » Пон Апр 23, 2007 7:38 pm

307wrc написа:ако може една прпоръка към автора на маршрута: моля те документирай по-добре т. 20. тя е ключова. там пътя е обрасъл с трева и може лесно да се объркаш (като мен). после е много зор!. успех


Не знам как е там в момента, но когато го описвах, беше по-скоро обратното - пътят наляво беше по-обрасъл, отколкото този надясно.

Не знам как бих могъл да го описвам още по-подробно. За повече от скиците май само GPS върши работа.

Препоръчвам на теб, а и на всички други ползватели на маршрутите, като стигнат точка, където трябва да има примерно път надясно (както в случая), а то няма, да слязат от байковете и да проучат внимателно и пеша околността, вместо да продължават по "най-ясния" път, защото виждате какво става.

Освен това винаги е необходимо да си носите и карта, не може да се разчита само на скиците, защото нещата често се променят - природа си е това, а и човекът се намесва редовно в нея ;) В твоя случай например картата би ти помогнала да видиш, че от Горна Диканя щеше да ти е по-лесно и приятно да се прибереш през Боснек > Чуйпетльово > Ярлово, отколкото през Лисец :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: .. а аз се позагубих малко по маршрута :-)

Мнениеот Alien » Пон Апр 23, 2007 7:38 pm

307wrc написа:здр.
искам да споделя мойто преживяване от вчера (22.04.07) по маршрута. всичко беше ок, както е по таблицата до т.20. там следваше да има разклон и завой надясно, но аз не открих такова нещо. пропуснах го и продължих. последва едно умопомрачително шеметно спускане по ср. широк черен път, ... и накря стигнах в едно село. попитах едни хора и - изненада! горна диканя! ами сега? как да стигна до ярлово обратно? - една баба каза има път през реката, и имало друг път (по-добър според нея) прес с. лисец, (ударението е на и) а от там към ярлово. тръгнах към лисец. казвам ви едни баири, едни уплетени дърварски пътища, едно въртене - 1.5 - 2ч. - излезе ми душата. накрая хванах пътя за ярлово - само спускане, чакъл. живо-здраво прибрах се. иначе маршрута е приятен. сега има страхотни гледки към витоша и особено снежните върхове на рила. ако може една прпоръка към автора на маршрута: моля те документирай по-добре т. 20. тя е ключова. там пътя е обрасъл с трева и може лесно да се объркаш (като мен). после е много зор!. успех


Аааа къде, по дяволите, си завил НАДЯСНО и си излязал в Горна Диканя?! Това е безумно... нещо мноооого сериозно си объркал... Но поне си прекарал хубаво. :) То без малко мизерийка не може. ;)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Апр 23, 2007 8:40 pm

Борисе, не си чел внимателно - човекът не видял пътя надясно и затова е продължил наляво ;)
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот GPSenjoy » Пон Май 28, 2007 11:38 pm

307wrc :agree:

Страхотно си се изгубил. Това са незабравими моменти, така че не съжалявай.

А дали някой знае от горна диканя до боснек - то че има път, има - ама дали е караем?
GPSenjoy
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 10:35 pm

Мнениеот тучо чучо » Вто Май 29, 2007 3:02 pm

GPSenjoy написа:307wrc :agree:

А дали някой знае от горна диканя до боснек - то че има път, има - ама дали е караем?

Да, абсолютно караем е и е много красиво наоколо.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Вто Май 29, 2007 9:54 pm

GPSenjoy написа:А дали някой знае от горна диканя до боснек - то че има път, има - ама дали е караем?


Знам за два пътя - единият, предполагам, е по-лек, но точно него не го уцелихме, когато ни трябваше. Другият, по който минахме, на места е много стръмен и изровен, но все пак си е черен път, така че е караем, стига да имаш силни крака :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот fhristo » Нед Юни 10, 2007 9:19 am

Вчера минах по този маршрут и много ми хареса. Минава се през доста красиви места. Изкачването не е трудно, а спускането е хубаво.
В момента на места е доста треволясало по черните пътища, но учудващо лесно се кара и там.
Снимките в описанието на маршрута са от есенно време, ето как изглежда района в момента:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=142073
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Iron Man » Пон Юли 30, 2007 1:41 pm

В събота (28.07) и аз ходих да покарам там. За късмет, компютърчето ми се разпадна точно на първия километър, така че, с риск да бъда сметнат за подмазвач, искам да поздравя Admin за чудесно описания маршрут. Минах по маршрута ползвайки само таблицата от статията и не срещнах проблеми никъде.
Iron Man
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 19, 2006 12:00 pm

Мнениеот dropy » Нед Юни 29, 2008 5:05 pm

Маршрута наистина е страхотен. Не е труден и става дори и за начинаещи като мен.
На средата на изкачването ни застигна градушка, което направи приживяването още по-незабравимо (изядохме всички горски ягоди от една поляна докато чакаме да спре :) ).
И едно уточнение: GPS track-a за Garmin който е публикуван е малко неточен. Отрязва малко от оригинала на маршрута. Въпреки това и по него е доста гот, спускането е по асвалт и е доста скоростно.
Поздравления за доброто предложение.
Аватар
dropy
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 4:50 pm

Мнениеот GPSenjoy » Нед Юни 29, 2008 10:59 pm

Тц, два пъти разгледах трака и си е абсолютно точен.

Също не разбрах за какво спускане по асфалт говориш. Спускането от Смильо е по черен път ако не броим селските улици, накрая. :dunno:
GPSenjoy
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 10:35 pm

Мнениеот agent_Jekov » Пон Юни 30, 2008 5:51 pm

Някой иска ли да го минем този маршрут тия дни? :)
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Мнениеот dropy » Чет Окт 02, 2008 9:40 pm

GPSenjoy написа:Тц, два пъти разгледах трака и си е абсолютно точен.

Също не разбрах за какво спускане по асфалт говориш. Спускането от Смильо е по черен път ако не броим селските улици, накрая. :dunno:


Ммммда, sorry, верен е прав си. :confused: Друг е въпроса че аз малко съм го посъкратил и не знам защо бях убеден че съм го следвал плъто. Май ще трябва да го мина пак.
Аватар
dropy
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 4:50 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта