Някой от Пловдив ще кара ли тази събота, 1.5.2004?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Някой от Пловдив ще кара ли тази събота, 1.5.2004?

Мнениеот did » Чет Апр 29, 2004 10:18 am

Смятам да си уплътня целия съботен ден с някакъв по-дългичък маршрут, но още не съм решил точно какъв. Ако някой друг ще кара, да каже какви са плановете му, че не ми се кара сам! възможни варианти, дето ми се въртят в главата:

1. Пловдив - Асеновград - Тополово - Новаково - х.Васил Коларов (Сини връх) - пътеката покрай 3 Могили и Беленташ - по черния път от Мандрата към Марциганица - х. Безово - х.Ловна - манастир св.Петка - Асеновград - Пловдив (множко е, може би над 150-160км, та малко се възпирам да опитам, но ми се ще!)
2. Пловдив - или през Бяла черква, или през Лилково - Митницата - Модър - Върховръх - Бряновщица - ... знаете си! Това в случай, че някой "спускач" реши да ми прави компания.
3. Пловдив - Бяла черква - по билото към Бачково! Мой любим маршрут, който отдавна не съм минавал, даже снимки от него нямам, та смятам да компенсирам.
4. ....
5. .....
Абе ще го измислим, схващате идеята ми за какво става въпрос. Ако някой е навит, да казва!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikezilla » Чет Апр 29, 2004 11:05 pm

мале мале.... :D:D:D
по поуека, 150км :xx(::xx(::xx(:

ами аз с още един тип смятаме да пробваме маршрута руен куклен, описан вещо от теб :^:
още не сме решили кой ден (петък вечер ще знам) но по-вероятно неделя.

ако искаш да ни придружиш, ще се радваме, ама май е под твоята категория :8D:
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот did » Пет Апр 30, 2004 6:54 am

[quote="bikezilla"]

мале мале.... :D:D:D
по поуека, 150км :xx(::xx(::xx(:

ами аз с още един тип смятаме да пробваме маршрута руен куклен, описан вещо от теб :^:
още не сме решили кой ден (петък вечер ще знам) но по-вероятно неделя.

ако искаш да ни придружиш, ще се радваме, ама май е под твоята категория :8D:
[/quote]


Ами решено е вече - ще ходим с Naka76 до х.Върховръх, като караме по пътеката покрай реката над Храбрино, после се връщаме през Бряновщица. Сори, Bikezilla, ама в неделя съм зает, иначе с голямо удоволствие бих ви придружил. И стига с тия изцепки - твоята категория - моята категория! Ти реши и тръгни нанякъде, карай цял ден, пък в края на деня сам ще се учудиш на какво си способен и какво показва километража ти!

Ако някой иска да се включи, двамата тръгваме утре в 8.00 и по бул."Въстанически", през Кометево и Първенец, продължаваме към Храбрино. Може да ни направите "засада" по пътя и да се включите! Задължително до 16.00 часа ще се върнем, защото Naka е зает после. Маршрутът е много красив, няма да съжалявате! Километрите не са трицифрени, та при планирано каране 8 часа може да го минем!

P.S. Абе, Bikezilla, ти що не ми каза малкото име на майка си, като се запознавахме, ами ми я представи по фамилия, та не можах да се сетя! Знаем се с нея чудесно, но протестира жената, че все научавала къде си ходил след като се върнеш:B):! Даде ми напътствие да издавам секретните ти маршрути, ако ги знам предварително, така че пази се от мен като от черна радиостанция;););):D:D:D:D!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikezilla » Съб Май 01, 2004 12:21 pm

извинявам се за изцепките :), още не съм си намерил предела на възможностите , та се плаша от големи цифри [:p]

поразкажи малко за маршрута като се върнеш, че ми е интересно за онея места.

п.с. примерен разговор м/у мен и майка ми :
- да кара неска?
- здравец.
- моля???
...
:D:D:D
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот TheUndertaker » Съб Май 01, 2004 8:52 pm

[quote="bikezilla"]

извинявам се за изцепките :), още не съм си намерил предела на възможностите , та се плаша от големи цифри [:p]

поразкажи малко за маршрута като се върнеш, че ми е интересно за онея места.

п.с. примерен разговор м/у мен и майка ми :
- да кара неска?
- здравец.
- моля???
...
:D:D:D
[/quote]



Ahahhaaaaaa IZROODODDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD!
Tova mi napomnq nekoi slu4ki an zdravec deto ni pitaha maikite niz naeli kude karame :)!
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Newone » Пон Май 03, 2004 10:57 am

@Дид
С един приятел вчера минахме по Римския мост:DМаршрутът беше следният:
До х.Здравец с кола, после Копривките, х.Руен, Римския мост, манастира св.Врач, бесен DH до Куклен и по асфалт до Пловдив....
Пътеката е супер:8D::8D::8D::xx(::^::^:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikezilla » Пон Май 03, 2004 9:34 pm

Newone, ако може да питам към колко часа сте минавали към римския мост и куклен надолу?
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот Newone » Вто Май 04, 2004 10:17 am

[quote="bikezilla"]

Newone, ако може да питам към колко часа сте минавали към римския мост и куклен надолу?
[/quote]

Около обяд 11h30min-12h30min
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikezilla » Вто Май 04, 2004 8:18 pm

ясно ;о)
е ние минахме към 15-16, по късно.
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот Newone » Вто Май 04, 2004 9:21 pm

[quote="bikezilla"]

ясно ;о)
е ние минахме към 15-16, по късно.

[/quote]

Страшна е, а?Като сбъднат сън...:^::^::8D: Впечатлявам се толкова, защото я минавам за първи път:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Май 05, 2004 8:43 am

Та късничко влизам, ама си струва да кажа няколко думи за маршрута!

Тръгва се от Пловдив, Коматево, Първенец, Храбрино и се продължава по асфалта нагоре. На около 5км след храбрино вляво има чешма. 300-400м след нея вдясно се спуска черен път към реката. Пътят е [b][color=red]страхотен[/color][/b]! Върви точно покрай реката, като на 20 места я пресича!!! Минава се покрай над 100 водоскокчета и малки водопадчета. Всичко мирише на здравец, та не се трае;)! Тове е единствения познат ми черен път, по който БЕЗ МЕТЪР НЕПРОХОДИМ УЧАСТЪК може да се кара нагоре и да се набере над 1000м денивелация! Има няколко разклона, които могат да омотаят човек, който кара за първи път. Кара се напред в посока Тамръш. Като се стигне на един разклон с 5-6 постройки и над 5 разклонения, се прави почти обратен десен завой и започва здраво катерене (не че дотам не е, ама...) После вече ми е трудно да се сетя точно на кой разклон на къде хванахме, но стигнахме до с.Чурен, оттам към х.Върховръх. По този маршрут Пловдив-Върховръх е около 45км и може би към 1500-1600м денивелация (защото дори при карането нагоре има няколко спускания). Само първите двайсетина километра са асфалт. За спущането от Върховръх няма нужда да коментирам:})::})::})::})::})::}):.

Ако някой, обаче реши да кара натам, да е подготвен за МНОГО КАЛ! По-добре да се изчака юни или юли, когато черните пътища ще поизсъхнат, иначе става една...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Сря Май 05, 2004 9:48 am

[quote="Newone"]
Страшна е, а?Като сбъднат сън...:^::^::8D: Впечатлявам се толкова, защото я минавам за първи път:8D:
[/quote]


Имаше ли много паднали дървета, които да не могат да се газят, или се е поизчистила вече? Любопитен съм, защото декември месец беше кошмарно засипана тая пътечка с шума и имаше нужда от малко разчистване, но сега гледам, че доста народ минава оттам и може да са я пооправили.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mus » Сря Май 05, 2004 1:00 pm

[quote="did"]

[quote="Newone"]
Страшна е, а?Като сбъднат сън...:^::^::8D: Впечатлявам се толкова, защото я минавам за първи път:8D:
[/quote]


Имаше ли много паднали дървета, които да не могат да се газят, или се е поизчистила вече? Любопитен съм, защото декември месец беше кошмарно засипана тая пътечка с шума и имаше нужда от малко разчистване, но сега гледам, че доста народ минава оттам и може да са я пооправили.
[/quote]

Преди месeц,може би я пуснахме с Mr.jungle и имаше доста шума и дървета имаше,но не бяха много доколкото си спомням:D
mus
 
Мнения: 159
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 11:29 am

Мнениеот bikezilla » Сря Май 05, 2004 4:59 pm

ами шумата и дърветата бяха доста, достатъчно за да не си позволим развиване на над 5-10км/ч :о)

но и така на мен ми беше страшно забавно, така де, нали е каране!
другите мрънкаха че не ги кефело... много шума... невиждали по кво карат... после мрънкаха че много каманаци... мрънкала! кат не са доволни - асфалта!

а черния път за върховръх се хваща 5км след храбрино в посока боиково/ситово/лилково, или в посока х. родопски партизани?
и колко км от марчрута с по тоз черен път?
(по мои сметки би трябвало да са около 20? )

и какво се мръщиш на спускането :8D: - енджой!
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот did » Пон Май 10, 2004 9:15 am

[quote="bikezilla"]
а черния път за върховръх се хваща 5км след храбрино в посока боиково/ситово/лилково, или в посока х. родопски партизани?
и колко км от марчрута с по тоз черен път?
(по мои сметки би трябвало да са около 20? )
[/quote]

:D Кара се към Лилково и 5 км. след Храбрино се спуска надясно към реката. Пътя наистина е около 20км, с равномерен наклон.
[quote="bikezilla"]
и какво се мръщиш на спускането :8D: - енджой!
[/quote]

:D:D:D:D:D:D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта