Направи си сам : СТЕНД

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Мнениеот TOYAGA » Пет Ное 26, 2004 10:41 am

ПАААААААЙСЕЕЕЕЕЕЕЕ!
[img]http://www.duke.edu/~bdk4/Ireland2003/Guiness%20Truck.JPG[/img]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Пет Ное 26, 2004 2:23 pm

Eee, благодарско, ма малко множко ше ми дойде. Може да започнем малко по-скромно - ето така примерно :
[img]http://www.digital-images.net/Images/Universal/BeerTruck_5982.jpg[/img]
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Пон Ное 29, 2004 12:12 pm

Ха сложете и едно буре мерло, за да се включат и други:D
Иначе, сериозно, Капитане, можеш ли да ми изпратиш някакви чертежи или по-подробни описания на стенда?Идеята е да дам да ми го изработят...
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пон Ное 29, 2004 1:02 pm

[quote="Newone"]

Ха сложете и едно буре мерло, за да се включат и други:D
Иначе, сериозно, Капитане, можеш ли да ми изпратиш някакви чертежи или по-подробни описания на стенда?Идеята е да дам да ми го изработят...
[/quote]


Оооо, разбира се, с най-голямо удоволствие ! То това беше и целта на темата. Ми предлагам следното : ще снимам всички компоненти по отделно и ще нанеса размерите. Резултата ще постна тук, а ти ще си го принтираш. ОК ?
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Ное 29, 2004 7:05 pm

И аз имам идея за стенд.

За разлика от Капитанския е ЕДНОКОМПОНЕНТЕН и МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН (Капитане, гледай внимателно, нали си падаш по такива неща, машинарийки, де)


[img]http://free.bol.bg/hlebarka//stand.jpg[/img]

предимствата можете и сами да си представите
е, не отговаря на т.1 и т.6, но какво от това

грозно било, ти по-далеч от пикселите не виждаш, не съм го рязал, бих го скъсал обаче
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот MOD » Пон Ное 29, 2004 7:15 pm

@hlebarka - много набързо си я изрязал и предполагам затова толкова грозно :)
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Ное 30, 2004 1:33 am

Хлебаров, нема да си крива душата - твоята Стойка превъзхожда моята и по мултифункционалност, и на външен вид... Е, верно че проектът ще иска повечко консумативи и поддръжка, ама сигурно си заслужава... Разбира се, имам предложения за рационализации. Винаги може да се пипне още нещо тук таме с цел достигане на още по-задоволителен краен продукт.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Ное 30, 2004 11:16 am

[quote="КапитанПланета"]
Винаги може да се пипне още нещо тук таме...
[/quote]


То тая Стойка (не като оная Стойка) като я гледам, основното й предназначение е да я пипаш тук-таме (най-малкото) ;):D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MOD » Вто Ное 30, 2004 1:12 pm

[quote="КапитанПланета"]

Хлебаров, нема да си крива душата - твоята Стойка превъзхожда моята и по мултифункционалност, и на външен вид... Е, верно че проектът ще иска повечко консумативи и поддръжка, ама сигурно си заслужава... Разбира се, имам предложения за рационализации. Винаги може да се пипне още нещо тук таме с цел достигане на още по-задоволителен краен продукт.
[/quote]


ПОстигането на по-задоволителен краен продукт ще направи проекта видимо неизползваем за няколко месеца ... :banana::rofl::rofl::rofl:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Вто Ное 30, 2004 3:28 pm

Abe stenda stava ama ako mojesh da mi obqsnish kolko prostranstvo spe4eli s nego moje bi okolo 0.2-0.5 kvadratni metra?
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Ное 30, 2004 4:42 pm

[quote="nikitzo"]

Abe stenda stava ama ako mojesh da mi obqsnish kolko prostranstvo spe4eli s nego moje bi okolo 0.2-0.5 kvadratni metra?
[/quote]


Не е въпроса само в спечеленето пространство, а и в това колко по-удобно е да преминаваш или да разполагаш неща около това пространство ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот nikitzo » Вто Ное 30, 2004 7:03 pm

[quote="Admin"]

[quote="nikitzo"]

Abe stenda stava ama ako mojesh da mi obqsnish kolko prostranstvo spe4eli s nego moje bi okolo 0.2-0.5 kvadratni metra?
[/quote]


Не е въпроса само в спечеленето пространство, а и в това колко по-удобно е да преминаваш или да разполагаш неща около това пространство ;)
[/quote]


Ne vijdam kakvo tolkova mojesh da razpolojish okolo tova "ustroistvo". A shto se otnasq za preminavaneto okolo nego ima dosta nepriqtni neshta ot velosipeda koito stur4at i pak trqbva da se provirash okolo tqh. Ot li4en opit znam 4e mojesh da suhranqvash velosipeda mnogo po uda4no i bez pari s razvivaneto samo na vinta na lapata.:bulb:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Ное 30, 2004 10:05 pm

nikitzo, ще дам пример с моята ситуация. Като изключим квадратурата заета от мебели и други в стаята ми остават 3 м2 свободно пространство. Като си сложа двете колела на тези 3 квадрата, почва да става трудно отварянето на прозореца и достигането до секцията, просто няма къде другаде да ги сложа. От друга страна в това кьоше досега си държах само разни боклуци а пространството нагоре ми е свободно и неизползвано за нищо. Набутвам там стенда и двете колела и получавам отново стаята си. Наистина може би не си струва да даваш пари и да си правиш такава конструкция само за закачалката, но това е само една от многото функции на стенда. А вервай ми, за човек, който сам си потяга колелата той си е едно огромно удобство.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Вто Ное 30, 2004 11:25 pm

да проблема с пространството е отвратителен ,и аз се чуда къде да сложа колелата

майка ми и брат ми - предлагат да ги сложа в мазето :crazy::crazy::crazy:,представяте ли си ,както и други подобни идеи за моите ,според тях странни занимания и интереси

а колкото до стенда има смисъл и е доста по удобно да работиш по него ,отколкото да е подпряно и да го пазиш да не би да се ижарти кормилото и да падне ,а и стенда ти позволява да го обработваш от всички страни
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот M1010X » Нед Дек 12, 2004 9:28 pm

ми мойто едно и половина стои в мазето... и там си го и ремонтирам. единственият недостатък е, че globul нямат обхват там. обаче това са бели кахъри :)

естествено, има 4 врати до байка... иначе как си представяте да си го оставя на произвола на съдбата :D
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Albinosko » Нед Дек 12, 2004 11:09 pm

За ремонта съм съгласен, но ако някой си постави за цел да се "снабди с новогодишен подарък" и осем врати ще са ти се сторят малко. Нали знаеш "За крадецът няма ключалки". Пожелавам на всички да не им се случват подобни неща или ако хванат някой в крачка да му смачкат кифлата и след това... :uzi::smash::shooter::qright::flamethr::dark:
Ако не успееш от първия път, явно не си Чък Норис...
Аватар
Albinosko
 
Мнения: 1260
Рейтинг: 1764
Регистриран на: Съб Ное 06, 2004 12:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Предишна

Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 24 госта