Giant 2005

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот TOYAGA » Чет Дек 09, 2004 6:31 pm

@ F1-MAN

[quote]...дали са достатъчно здрави(по специално Trance) да издържат АМ каране на някой 85 килограмов като мен...[/quote]


Отговорът следва да е "да", тъй като именно такава е била целта на конструкторите конкретно при Trance. Ако искаш нещо (дори и малко) повече от АМ, с твойте килограми си по-скоро за Reign.

[quote]... имате ли някаква по-точна информация кога ще дойдат в Бьлгария? Защото преди две седмици в БАС ми казаха че новите модели щели да дойдат на пролет, ама дали тези, който ще дойдат включват и Maestro...[/quote]


Според някои слухове напоследък, има минимални шансове Maestro-гамата да се появи на накои ВАЖНИ европейски пазари НАЙ-РАНО по средата на сезон 2005 (т.е. след края на май). Доста по-вероятно е обаче това да се случи чак в края на 2005, когато ще започнат доставките на гамата за 2006. Т.е. ако БАС не внесат продукти от американо-азиатската гама на Giant за 2005 (а не от западноевропейската както през последните години), е изключено напролет да видиш Maestro-байкове в България...

@ bikerider

Не съм чул Дейв Уигъл да е предявявал патентни претенции към Giant Maestro. Както не съм чул и Rocky Mountain (вж. ETS-X) да предявяват подобни претенции към IH/DW. Просто паралелограмната схема е нещо доста по-разтегливо (и позволяващо различни интерпретации) от ПРОСЛАВУТАТА ПАТЕНТОВАНА CS-става "на Specialized" :D:D:D. Която, ако питаш мен, бе просто ПЛЯЧКОСАНА в подходящия момент от хитрия бандюга Майк Синярд. Нали се сещаш, че Хорст Лайтнер, респ. AMP са видели кинти от изобретението си през крив макарон...

@ batman

ел[b]О[/b]ксация, колега...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Чет Дек 09, 2004 7:45 pm

@TOYAGA
Имаш завидни филологически познания, (и не само такива ;) ) за което искрено ти се възхищавам! БТВ, наистина имам проблем с редукцията на вокалите, което понякога се отразява и на правописа ми.

@ F1-MAN
"... с твойте килограми си по-скоро за Reign." Изборът наистина не е сложен, особено ако не се впечатляваш от цени.:D :D :D (Giant Reign=$3,299.99):D Все пак, ако човек не е твърде претенциозен, има почти безброй много алтернативи за АМ - тежка категория. :D
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот F1-MAN » Чет Дек 09, 2004 8:44 pm

[quote="batman"]


@ F1-MAN
"... с твойте килограми си по-скоро за Reign." Изборът наистина не е сложен, особено ако не се впечатляваш от цени.:D :D :D (Giant Reign=$3,299.99):D Все пак, ако човек не е твърде претенциозен, има почти безброй много алтернативи за АМ - тежка категория. :D

[/quote]

Проблемът е че цената е важна, като гледам на какви пари са ги пуснали в САЩ, ако цените тук се запазят същите ще мога да си позволя Reign3 или Trance3. Като ги гледам, разлики между двете са вилките и рамките, като може би Trance ми харесва повече, заради по-малкото ход което го прави по-пригоден за катерене. Общо взето обичам да спускам, това което изкача, затова ми се ще колело, с което да нямам проблеми при катерене, и да е достатъчно здраво да издържи умерено спускане(без някакви камънаци, големи скокове и други тероризиращи неща). Колелото ще го взимам октомври, ноември догодина(най-рано)така че за сега само оглеждам и питам, та да имам време да реша и да не съжалявам, за избора.
Другото, което гледам е Scott Genius, жалко че почти всичко, което намирам за него е на немски, който не ми е много близък, така че не мога да разбера какви са отзивите за него.
Edit:Забравих да питам нещо- При Giant колко е дължината(ефективната) на горната тръба при рамка 21 инча? Защото освен тежък съм и висок и не искам да стоя свит. А пък нещо не се ориентирах в данните, които са дали на сайта.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Чет Дек 09, 2004 10:21 pm

[quote][i]Originally posted by F1-MAN ... [color=red]При Giant колко е дължината(ефективната) на горната тръба при рамка 21 инча?[/color] Защото освен тежък съм и висок и не искам да стоя свит. А пък нещо не се ориентирах в данните, които са дали на сайта.
[/quote]


За кой Giant става дума, ако става дума за REIGN 3, то такава рамка няма (21"). Съмнявам се, че въобще има АМ с толкова голям размер на SEAT TUBE!?

REIGN 3
-------------------
A : TOP TUBE - 560.0/570.0/590.0
B : SEAT TUBE - 394/406/457
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот F1-MAN » Чет Дек 09, 2004 10:53 pm

[quote="batman"]

[quote][i]Originally posted by F1-MAN ... [color=red]При Giant колко е дължината(ефективната) на горната тръба при рамка 21 инча?[/color] Защото освен тежък съм и висок и не искам да стоя свит. А пък нещо не се ориентирах в данните, които са дали на сайта.
[/quote]


За кой Giant става дума, ако става дума за REIGN 3, то такава рамка няма (21"). Съмнявам се, че въобще има АМ с толкова голям размер на SEAT TUBE!?

REIGN 3
-------------------
A : TOP TUBE - 560.0/570.0/590.0
B : SEAT TUBE - 394/406/457

[/quote]

Да, неточно се изразих, но имам предивид Trance и Reign. Обаче от къде ги взе тези данни, защото [url=http://www.giant-bicycles.com/us/030.000.000/030.000.000.asp?dealerid=&dealercountry=&lYear=2004&bikesection=8841&range=188&model=10992]тук[/url] дадените размери стигат до 21 инча, като за Reign са същите.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Чет Дек 09, 2004 11:24 pm

[quote="F1-MAN"]

[quote="batman"]

[quote][i]Originally posted by F1-MAN ... [color=red]При Giant колко е дължината(ефективната) на горната тръба при рамка 21 инча?[/color] Защото освен тежък съм и висок и не искам да стоя свит. А пък нещо не се ориентирах в данните, които са дали на сайта.
[/quote]


За кой Giant става дума, ако става дума за REIGN 3, то такава рамка няма (21"). Съмнявам се, че въобще има АМ с толкова голям размер на SEAT TUBE!?

REIGN 3
-------------------
A : TOP TUBE - 560.0/570.0/590.0
B : SEAT TUBE - 394/406/457

[/quote]

Да, неточно се изразих, но имам предивид Trance и Reign. Обаче от къде ги взе тези данни, защото [url=http://www.giant-bicycles.com/us/030.000.000/030.000.000.asp?dealerid=&dealercountry=&lYear=2004&bikesection=8841&range=188&model=10992]тук[/url] дадените размери стигат до 21 инча, като за Reign са същите.
[/quote]

По принцип, жълтурските сайтове са по-прецизни в спецификациите, затова ровнах в японския Giant: [url=http://www.giant.co.jp/2005/index2.html]тук[/url] ... обаче забравих, че те просто нямат нужда от такива размери (20",21"):D От Giant всичко може да се очаква...
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Пет Дек 10, 2004 12:07 am

TЦ, ТЦ, ТЦ!!!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Пет Дек 10, 2004 10:11 am

Найстина са посочили доста по-пълни спецификации, на американския сайт не пише почти нищо. Обаче като гледам Trance не е много лека рамка(не че е и много тежка)-3кг, от което следва, че би трябвало да е здрава, защото Genius MC тежи 2,4кг ако не се лъжа. На японския сайт и някои от частите са различни.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Пет Дек 10, 2004 10:39 am

[quote="TOYAGA"]

TЦ, ТЦ, ТЦ!!!
[/quote]


Има ли още много мъка по белия свят??? ;) :D :D :D
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот bikerider » Пет Дек 10, 2004 11:02 am

[quote="TOYAGA"]

@bikerider

Не съм чул Дейв Уигъл да е предявявал патентни претенции към Giant Maestro. Както не съм чул и Rocky Mountain (вж. ETS-X) да предявяват подобни претенции към IH/DW. Просто паралелограмната схема е нещо доста по-разтегливо (и позволяващо различни интерпретации) от ПРОСЛАВУТАТА ПАТЕНТОВАНА CS-става "на Specialized" :D:D:D. Която, ако питаш мен, бе просто ПЛЯЧКОСАНА в подходящия момент от хитрия бандюга Майк Синярд. Нали се сещаш, че Хорст Лайтнер, респ. AMP са видели кинти от изобретението си през крив макарон...

[/quote]


Абе странно ми е. Като знам колко маниакално прецизни са патентните им адвокати, как допускат такава разтегливост??? Надуха ми ушите с тоя reaward wheel path в началото и big hit capability в края на хода. От Canfield, през Banshee, през IronHorse, та сега и Giant. Бахси и промишления шпионаж пада :banana::banana:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Дек 10, 2004 11:07 am

[quote="F1-MAN"]
Другото, което гледам е Scott Genius, жалко че почти всичко, което намирам за него е на немски, който не ми е много близък, така че не мога да разбера какви са отзивите за него.
Edit:Забравих да питам нещо- При Giant колко е дължината(ефективната) на горната тръба при рамка 21 инча? Защото освен тежък съм и висок и не искам да стоя свит. А пък нещо не се ориентирах в данните, които са дали на сайта.
[/quote]


Моите впечатления са, че Scott са прекалили с олекотяването на неподходящи места - горната тръба все едно е от алуминиево фолио - вече видях вдлъбната такава от нищо и никакво невинно падане настрани. Освен това съм силно скептичен към революционните им принципи с шок действащ на опън - да, по здраво и сигурно е на теория, ама на практика няма други такива шокове на пазара, което те прави доста зависим от Scott. Което лично на мен не ми харесва.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пет Дек 10, 2004 3:54 pm

[size=200][color=red][b]ОФИЦИАЛНО ИНФО OT GIANT[/b][/color][/size]

Във връзка с въпроса кога Maestro-линията ще се предлага в Европа, днес по обяд се чух по телефона с един бачкащ в GIANT агент и научих, че в Германия моделите с Maestro-окачване се очакват ПРЕДСРОЧНО - най-късно до края на април 2005.

В момента още не е ясно дали ще се казват така (Trance, Reign, Faith) и кви ще са европейските спецификации на отделните версии, но и това скоро ще се знае...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот zero knowledge » Чет Дек 23, 2004 12:07 am

@bikerider

Скоро имаше няколко теми в RM за новото окачване на Giant, DW-link и т.н.
[url=http://www.ridemonkey.com/forums/showthread.php?t=105010]Тази[/url]
е една от темите ...

Според DW:
- това окачване е било силно повлияно от dw-link
- DW си чака патента за dw-link вече 3 години, докато патентът е "pending" не може да става и въпрос за "предявяване на патентни претенции към Giant Maestro"
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот Redneck » Чет Дек 23, 2004 7:22 am

Само за информация - в момента в eBay се предлагат рамки [url=http://i12.ebayimg.com/03/i/03/0b/58/1f_1_b.JPG][u]Giant Trance[/u][/url] в два размера (16" и 18") срещу скромната сума от $899.
"I come from a land down under..."
Redneck
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 9:37 am
Местоположение: Australia

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта