Евтини места за нощувка?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Евтини места за нощувка?

Мнениеот Admin » Сря Юни 01, 2005 5:52 pm

Повечето от нас, независимо дали са състезатели или просто хора, търсещи нови и интересни места за каране, често попадат в различни градове, където не познават никой и опират до въпроса къде да отседнат за през нощта. Ако човек има на разположение достатъчно финансови средства, това не е проблем. Но ако бюджетът ни е ограничен, не винаги е лесно да намерим място с прилични условия и поносими цени.

Идеята на настоящата тема е всеки, който знае такива места в своя град, да ги сподели тук, за да улесни колоездачите, планирали излет някъде в близост до съответното населено място. Колкото повече информация е налична (включително за условията - битови, хигиенни и др., обслужването, допустимостта на колела в стаите и т.н., и т.н.), толкова по-добре.

Идеята за темата е на Naka76, за което му благодаря! :thumb:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Сря Юни 01, 2005 7:41 pm

Значи,не сьм от Мелник,но бяхме там с приятелката около 6-7 маи(като туристи де)и след малко обиколка попаднахме на кьща,кьдето ни искаха 15лв за стая(при 30 на другите места),леко опиянчения хзяин веднага ни сипа вино(сьс сирене за мезе)И каза че предната вечер са спали някакви колоездачи,които маи идвали от родопите.Подозирам че пичвете са от форума.Кьщата е пьрвата отдясно на центраната улица(реката)на ьгьла с шосето Сандаски-мелник-розен.Отдолу има магазин-хр.стоки и вино (естествено)Забравих да взема тел.да го...
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пет Юни 10, 2005 4:33 pm

Извнявам се за забяването,но доста от телефоните които имах не работеха.За сега давам само един телефон за апартамент в Пловдив:
0898 824436 - Апартамента е на Карловско шосе и има две легла за нощувка за по 6 лв

Скоро ще намеря още!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kagami » Пон Юни 13, 2005 9:18 am

Миналата година на връщане от Странджа спахме в бунгала в къмпинг Смокиня (на няколко км южно от Созопол). Нощувката беше 6лв на легло, имаше и бани с топла вода, бунгалата си бяха съвсем ок, и се побираха по две колела в бунгало, освен двамата души и багажа. А, и кръчмата беше добра. Може би трябва да отбележа малката подробност, че това беше в края на юни и още нямаше много хора, та не съм сигурна как би било в разгара на летния сезон...Естествено, телефоните не ги знам :uhh:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот shaggy86 » Пон Юни 13, 2005 10:15 am

в манастир седемте престола- 6 лв е нощувката ,не съм спал там но мисля да карам натам и месността е много красива,довечера ще постна и телфон:agree:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот axeman » Вто Юни 14, 2005 8:07 am

По Русенски лом има страхотни маршрути за каране на колелета. 50 км от поречието на Лом е национален парк, местността е страхотна и си заслужава да се кара. Има и маршрути по асфалт,има и по черен път по самата река. Заслужава си да се видят Ивановските скални църкви, Средновековния град червен, Божения, Каран Върбовка, заслужава и да се види единственият действащ скален манастир в България - в Басарбово. За местата за спане - в Каран Върбовка, точно до Аязмото има бунгала- за ключове питайте в параклиса, доколкото зная по 3 лв е нощувката на човек. В местността има и добри места за палатки.
По самия лом - може да се отседне в Божения, http://www.bojenia.com/ само че цените тук не са много ниски.
В Червен може да питате по самите къщи за спане, както и в Табачка, скоро започват развитието на т.н селски туризъм.
А иначе в повечето манастири не е проблем да се преспи, а около Велико Търново те са доста
axeman
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 7:27 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axeman » Вто Юни 14, 2005 8:15 am

А, да като карахме от Русе за Варна, се наложи да преспим в Шумен. Двойна стая без телевизор в хотел Мадара беше 27 лева, прибраха ни колелетата в стаичката за телефонната си централа. Не е много евтино, но хотелите винаги са спасение, ако закъсаш на по дълъг път
axeman
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 7:27 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lubo » Вто Юни 14, 2005 8:23 am

[quote="kagami"]

Миналата година на връщане от Странджа спахме в бунгала в къмпинг Смокиня ...:uhh:
[/quote]


Съжелявам за спам-а, но ми се иска да споделя, че тази година бях към морето (Странджа) Май месец. Трябва да отбележа, че времето беше перфектно цените ниски и т.н. Та си мисля, че ходенето миналата година ако го бяхме направили 1 месец по-рано щеше да е още по-добре.....нямаше да ги има тези жеги.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kagami » Вто Юни 14, 2005 8:37 am

:offtopic:
[quote="Lubo"]


.....нямаше да ги има тези жеги.
[/quote]

Жеги?! Според мен си беше приятно топличко... :spin:
[/offtopic]
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот axeman » Сря Юни 15, 2005 6:21 pm

Още едно страхотно местенце - Пещерата "Орлова Чука". Мястото е страхотно, до пещерата има и хижа, бях чул че нощувките са по 6 лева /самият аз никога не съм спал там, защото за един ден отивам до там с бегача и се връщам. Повярвайте ми, няма да съжалявате ако идете там - после може да продължите по черно по Лома до Русе - неприятно е че пътя много е обрасъл и че честичко се срещат змии, ако това не ви пречи е супер :)
axeman
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 7:27 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Сря Юли 27, 2005 10:56 am

Света обител "Рождество Богородично"
/Седемте престола/
с.Осеновлак,Софийска област(намира се на 5км южно от гара Елисейна на 50 км от София)
Построен е през 11 век-няколко пъти пален и възстановяван.
мобилен тел:0887937120
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот naka76 » Сря Юли 27, 2005 11:14 am

[quote="axeman"]

Още едно страхотно местенце - Пещерата "Орлова Чука". Мястото е страхотно, до пещерата има и хижа, бях чул че нощувките са по 6 лева /самият аз никога не съм спал там, защото за един ден отивам до там с бегача и се връщам. Повярвайте ми, няма да съжалявате ако идете там - после може да продължите по черно по Лома до Русе - неприятно е че пътя много е обрасъл и че честичко се срещат змии, ако това не ви пречи е супер :)
[/quote]


Аз преди 3-4 години като ходих на пещерата смятах да спя във Велико Търново ама най-евтината нощувка която намерих беше за 10лв,което крайно надвишаваше бюджета ми за карането.И продължих напред.И така до Полски Тръмбеш където в един приятен хотел пренощувах за 5 лв,а на връщане в х.Бачо Киро до едноимената пещера и Дряновския манасир за 4.50.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот reAnimated » Сря Юли 27, 2005 11:18 am

[quote="kagami"]

Миналата година на връщане от Странджа спахме в бунгала в къмпинг Смокиня (на няколко км южно от Созопол). Нощувката беше 6лв на легло, имаше и бани с топла вода, бунгалата си бяха съвсем ок, и се побираха по две колела в бунгало, освен двамата души и багажа. А, и кръчмата беше добра. Може би трябва да отбележа малката подробност, че това беше в края на юни и още нямаше много хора, та не съм сигурна как би било в разгара на летния сезон...Естествено, телефоните не ги знам :uhh:
[/quote]

Ако говориш за този къмпинг откъм горичката, а не откъм плажа е много хубав. По принцип колкото по-голямо бунгало толкова по надалавера е. Има къщи за 6 човека и повече за 30 кинта, имат си по 21" телевизор и баня със собствен боилер. Освен това съм бил и в по-малките( за 4 човека) 18 кинта. Идеални са даже и веранда си имат. Къмпинга е Хасковски( или доскоро беше). Ако някой се интересува мисля, че мога да намеря телефони.
reAnimated
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 6:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sava » Сря Авг 24, 2005 8:16 pm

[quote="klmn"]

Значи,не сьм от Мелник,но бяхме там с приятелката около 6-7 маи(като туристи де)и след малко обиколка попаднахме на кьща,кьдето ни искаха 15лв за стая(при 30 на другите места),леко опиянчения хзяин веднага ни сипа вино(сьс сирене за мезе)И каза че предната вечер са спали някакви колоездачи,които маи идвали от родопите.Подозирам че пичвете са от форума.Кьщата е пьрвата отдясно на центраната улица(реката)на ьгьла с шосето Сандаски-мелник-розен.Отдолу има магазин-хр.стоки и вино (естествено)Забравих да взема тел.да го...
[/quote]

В Мелник най-готино е в туристическата спалня. Понеже вече в нея рядко нощуват туристи, през повечето време тя стои заключена. Ключа е в хотела - онова чудо на соцреалистическата архитектура в долния край на градчето. Нощувката 2004 г. беше 5 лева. Ние бяхме двама души, сами в цялата сграда :)

Редакция: Уточнение за битовите условия - леглата са с чисти чаршафи и удобни. Има две общи спални с петнайстина легла и няколко малки стаички с по 2 легла, но стаичките може и да са заключени. Има и бойлер, който работи, но банята е типична хижарска (не очаквайте излишен лукс :) ).
sava
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 4:30 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Авг 24, 2005 10:11 pm

Боровец, Вили "Иглика"
намират се точно зад хотел "Рила"
наем на вечер за цяла вила - [b]60 лв[/b]
брой места - 6(2 двойни легла и 2 единични)
баня, телевизор, кухня(хладилник, кутлон, прибори/тенжери и тн)
има къде да се поберат и 6+ возола, без да се налага да ги гушкаш в леглото;
ето снимка на екстериора:
http://bgphoto.net/photos/3717/o632603226687343750.jpg
другата седмица ще пусна и още снимки
:)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот sava » Пон Авг 29, 2005 11:23 am

Самоков - женския метох: http://btsbg.org/modules/xdirectory/viewcat.php?cid=230 . Въпреки името си, в него могат да нощуват и мъже. Цената е 5лв/вечер, чаршафите са чисти; в сградата, в която спахме, имаше и прилична баня с 50л бойлер. Дворът е много добре поддържан, има беседка и пейки. Намира се на 10мин от автогарата , на старата главна. Най-лесно ще го намерите, като питате местните за женския манастир.
sava
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 05, 2005 4:30 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: andriii и 16 госта