Това тук няма да стане...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот did » Вто Окт 03, 2006 12:15 pm

[quote="bluskanie"]

Тук ако не са премислени ВСИЧКИ негативни аспекти на даден "проект" и не са сведени до минимум, то нещата не се получават. [/quote]


Bluskanie, ти си един истински Българин. В България е модерно да се пишат програми, да се смятат пасиви, активи, негативни аспекти, позитивни аспекти, да се правят организации, фондации, движения... В крайна сметка се оказва, че целта на всички тия мероприятия е да се преброят колко са точно трохите под масата, докато хлябът върху нея постепенно мухлясва.

Много хора не само по света, но и в България, отдавна са разбрали, че от тарикатлък на дребно няма НИКАКВА полза и си живеят живота, грижейки се усърдно само за важните неща и следвайки простички общоприети правила за маловажните. Ти обаче предпочиташ да пълзиш и да броиш трохи.

С това твое мислене все ще се чудиш как да прецакаш някого, ще търсиш слабите страни на системата и ще се възползваш от тях, ще доказваш със здрава логика, че това или онова не може да стане... а през това време хората около теб ще се подсмихват на дреболиите, които те вълнуват и ще вървят напред с големи крачки. Когато след 30 години се запиташ "Що ги ручахме жабетата?", за теб вече ще е късно. Добре ще е ако дотогава не си приучил и децата си на тарикатлък на дребно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Вто Окт 03, 2006 1:16 pm

[quote="did"]

[quote="bluskanie"]

Тук ако не са премислени ВСИЧКИ негативни аспекти на даден "проект" и не са сведени до минимум, то нещата не се получават. [/quote]


Bluskanie, ти си един истински Българин. В България е модерно да се пишат програми, да се смятат пасиви, активи, негативни аспекти, позитивни аспекти, да се правят организации, фондации, движения... В крайна сметка се оказва, че целта на всички тия мероприятия е да се преброят колко са точно трохите под масата, докато хлябът върху нея постепенно мухлясва.

Много хора не само по света, но и в България, отдавна са разбрали, че от тарикатлък на дребно няма НИКАКВА полза и си живеят живота, грижейки се усърдно само за важните неща и следвайки простички общоприети правила за маловажните. Ти обаче предпочиташ да пълзиш и да броиш трохи.

С това твое мислене все ще се чудиш как да прецакаш някого, ще търсиш слабите страни на системата и ще се възползваш от тях, ще доказваш със здрава логика, че това или онова не може да стане... а през това време хората около теб ще се подсмихват на дреболиите, които те вълнуват и ще вървят напред с големи крачки. Когато след 30 години се запиташ "Що ги ручахме жабетата?", за теб вече ще е късно. Добре ще е ако дотогава не си приучил и децата си на тарикатлък на дребно.
[/quote]

Що за изявление е това...?

Тотално, ама наистина тотално грешно си представяш мисленето ми и въобще мен. Или пък си прекалено убеден, в това че знаеш кое е правилно и кое не. Нямам нищо против...
В темата ставаше дума за нещо конкретно, което конкретно нещо по конкретни причини (споменати не само от мен), не може да се случи на този етап в България. Ако е могло - да се е случило. Амстердам може да си позволи тази share велосипедна система по една едничка причина - хората имат достатъчно пари за това.
Що се отнася до тарикатлъка... не знам откъде ти хрумна. Просто когато приемам или не приемам нещо (проект или идея), искам да погледна от всичките възможни (за мен) ъгли и да преценя: 1. Възможно ли физически? 2. Каква е ползата и няма ли да е пагубно?
Това ли наричаш пълзене и броене на трохи? Извинявай, обиждаш ме. Ти щом си толкова интегриран, вярвай си на всичко, не бъди мнителен, плащай грешките на другите и въобще прави всичко, което аз не бих правил (или се старая да не правя). По-нагоре писах в темата, че ми е смешно, когато някой каже "Това в цивилизована Европа е измислено отдавна". Измислили са как да умъртвяват критичното мислене на хората, без което(нямаше да се различаваме от животни в клетка с хубав изглед, водичка, и храничка...:crazy2:). Глобализацията има и хубави страни, но оеднаквяването на бита на хората не е едно от тях.
А, за това, че съм истински Българин - ДА, ТАКА Е!
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Вто Окт 03, 2006 1:28 pm

@bluskanie: Извинявай, нямах за цел да те обиждам. Кофти почна тука деня и твоя пост първи ми попадна пред очите като отворих форума, та затова ти го отнесе. Не те познавам лично и нямам право да адресирам никакви упреци конкретно към тебе.

:beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Вто Окт 03, 2006 2:42 pm

[quote="bluskanie"]
Измислили са как да умъртвяват критичното мислене на хората, без което(нямаше да се различаваме от животни в клетка с хубав изглед, водичка, и храничка...:crazy2:)
[/quote]


В дълбока грешка си, ама карай. Не ми се дълбае в тая тема.

[quote]
Глобализацията има и хубави страни, но оеднаквяването на бита на хората не е едно от тях.
[/quote]


Съжалявам, че трябва да ти го кажа, но говориш глупости.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Вто Окт 03, 2006 3:07 pm

В изречението за критичното мислене има грешка в присъствието на първите 5 думи. грешката е умишлена, за да покаже отношението ми...

Ако искаш ми обясни, кое точно са глупости?
Аз не искам да живея, като Джон, защото той е европеец и е по-цивилизован от мен. Виж ако ми допада начина му на живот - ок и аз бих живял така... Което в общи линии обяснява отношението ми към "налагането" на промени от европейски характер, само защото са европейски и работят някъде си. Искам да имам избор, сам да избирам бита си. В общи линии живота на средния европеец е много сдухан (контактувал съм с англичани предимно).А и наблюдавам хората, които почиват в България - уж са о-отворени, осмелявайки се да пътуват в източна Европа. И това НЕ Е защото ние сме мързеливи и си чешем ташурите, чудим се в кое кафене да заседнем, невършейки никаква работа. Това е(според собственото ми неинформирано АЗ) заради налагани промени и "набутване в кошарата", където блеенето на една офца се слива с блеенето на всички овци. Което значи 1(един) глас...

Аз предлагам по friendly да завърши темата...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Окт 03, 2006 4:27 pm

[quote="bluskanie"]


В изречението за критичното мислене има грешка в присъствието на първите 5 думи. грешката е умишлена, за да покаже отношението ми...

Ако искаш ми обясни, кое точно са глупости?
Аз не искам да живея, като Джон, защото той е европеец и е по-цивилизован от мен. Виж ако ми допада начина му на живот - ок и аз бих живял така... Което в общи линии обяснява отношението ми към "налагането" на промени от европейски характер, само защото са европейски и работят някъде си. Искам да имам избор, сам да избирам бита си. В общи линии живота на средния европеец е много сдухан (контактувал съм с англичани предимно).А и наблюдавам хората, които почиват в България - уж са о-отворени, осмелявайки се да пътуват в източна Европа. И това НЕ Е защото ние сме мързеливи и си чешем ташурите, чудим се в кое кафене да заседнем, невършейки никаква работа. Това е(според собственото ми неинформирано АЗ) заради налагани промени и "набутване в кошарата", където блеенето на една офца се слива с блеенето на всички овци. Което значи 1(един) глас...

Аз предлагам по friendly да завърши темата...
[/quote]
По-скоро става въпрос за споделени ценности, а не за еднотипен начин на живот.Нещо като "United by culture, celebratibg diversities":beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Окт 03, 2006 4:58 pm

[quote="bluskanie"]


В изречението за критичното мислене има грешка в присъствието на първите 5 думи. грешката е умишлена, за да покаже отношението ми...

Ако искаш ми обясни, кое точно са глупости?
Аз не искам да живея, като Джон, защото той е европеец и е по-цивилизован от мен. Виж ако ми допада начина му на живот - ок и аз бих живял така... Което в общи линии обяснява отношението ми към "налагането" на промени от европейски характер, само защото са европейски и работят някъде си. Искам да имам избор, сам да избирам бита си. В общи линии живота на средния европеец е много сдухан (контактувал съм с англичани предимно).А и наблюдавам хората, които почиват в България - уж са о-отворени, осмелявайки се да пътуват в източна Европа. И това НЕ Е защото ние сме мързеливи и си чешем ташурите, чудим се в кое кафене да заседнем, невършейки никаква работа. Това е(според собственото ми неинформирано АЗ) заради налагани промени и "набутване в кошарата", където блеенето на една офца се слива с блеенето на всички овци. Което значи 1(един) глас...

Аз предлагам по friendly да завърши темата...
[/quote]


Това като цяло няма много общо с глобализацията или ако има нещо общо е доста косвено. "Глобализация" е ужасно разтегливо понятие с безброй страни.

Само ще ти кажа, че налаганите промени са крещящо нужни в България - тук повечето хора са с ужасно сковано мислене (в резултат на дивия бездуховен комунизъм) и резултатите не закъсняват - страната е ужасяващо изостанала от света. Другата страна на монетата (липсата на духовност [b]на Запад[/b]) е характерна черта на консуматорското общество, което там е съвсем развито. Дали това е добро или зло нека други да кажат. Аз знам само, че света отива натам и избора за България вече е направен. Дали ти харесва или не, няма особено значение за България като цяло. След нас все пак идват нови поколения.

Кажи ми само, кое те ограничава в избора на бит? Имаш невероятно много възможности да сглобиш идентитет от предлаганите "пъзели" на пазара, стига разбира се да си платежоспособен. Ако не си, значи трябва да станеш. Елементарно е.

В този ред на мисли атаката срещу индивида, която те притеснява (предполагам това е което наричаш сдуханост) е наистина пряк ефект от глобализацията, но не от глобализацията като цяло, а от глобализацията [b]на пазарите[/b]. Ако срещу това протестираш, значи си преценил правилно нещата, но ако искаш да се бориш с това значи искаш да се бориш с пазара (като водеща сила в живота на хората) и с корпорациите (като водещата сила на пазара). Да не говорим, че на Запад има всякакви хора и подобни обобщения ги приемам само в статистическия смисъл.

Разбира се, има и алтернатива на консуматорското общество, но тя носи чалми и взривява разни работи, освен това е заградена отвсякъде в геополитическия смисъл. Избора е личен и цивилизационен ;)

Но както казах, не ми се дълбае повече из темата, нямам време. Съжалявам ако съм те засегнал с онези "глупости" :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Вто Окт 03, 2006 5:46 pm

Написах огромно количество мисли, накрая постнах това. Всеки да живее, както може, но в никакъв случай, както му кажат...
:beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 03, 2006 7:35 pm

Не съм съгласен. Живеенето "както може" води до деградация и регрес. "Колкото-толкова" и "докъдето-дотам" е дълбоко погрешна примиренческа философия...

Оптималното решение е човек да живее както иска, а реалното - както трябва.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот weekendwarrior » Вто Окт 03, 2006 10:49 pm

Тя темата някак се глобализира. В Дания системата е по-проста. Точно като количките в супрмаркет.
[img]http://img.photobucket.com/albums/v664/dobrin/Denmark/170.jpg[/img]
Доста приятно за окото
[img]http://img.photobucket.com/albums/v664/dobrin/Denmark/240.jpg[/img]
Има и таксита
[img]http://img.photobucket.com/albums/v664/dobrin/Denmark/197.jpg[/img]
Но и ... трафик
[img]http://img.photobucket.com/albums/v664/dobrin/Denmark/230.jpg[/img]
weekendwarrior
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 4:06 pm

Мнениеот MAN6 » Вто Окт 03, 2006 11:11 pm

екстра си е. само че "copy-paste" системата не важи- трябва малко да се мисли преди да се действа :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 03, 2006 11:12 pm

[quote="weekendwarrior"]
В Дания системата е по-проста. Точно като количките в супрмаркет.
[img]http://img.photobucket.com/albums/v664/dobrin/Denmark/170.jpg[/img]

[/quote]


Мда, тези съм ги виждал, но никога не съм се напивал достатъчно, за да ги ползвам...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Вто Окт 03, 2006 11:18 pm

[quote="TOYAGA"]
...но никога не съм се напивал достатъчно, за да ги ползвам...
[/quote]


що пък да се напиваш...!?!? че са уродливи ли? или са HIV-позитивни? :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 03, 2006 11:24 pm

Уродливи са. А пиенето е скъпо. :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Сря Окт 04, 2006 8:23 am

Бе да ви кажа, не виждам нещо много цивилизовано в този URBAN... :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Окт 04, 2006 8:24 am

[quote="TOYAGA"]

[quote="weekendwarrior"]
В Дания системата е по-проста. Точно като количките в супрмаркет.


[/quote]


Мда, тези съм ги виждал, но никога не съм се напивал достатъчно, за да ги ползвам...
[/quote]
Освен това, до колкото ми е известно, ти не караш "урбан":D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Окт 04, 2006 9:19 am

[quote]Освен това, до колкото ми е известно, ти не караш "урбан"...[/quote]


:agree:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Окт 04, 2006 9:20 am

[quote="bluskanie"]

Бе да ви кажа, не виждам нещо много цивилизовано в този URBAN... :)
[/quote]


а ти какво би предложил като алтернатива?
това все пак е обществен транспорт... :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Сря Окт 04, 2006 9:46 am

Предлагам да забравим за този начин за придвижване. Грозен и непосилен...:D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот TOYAGA » Сря Окт 04, 2006 10:06 am

[quote="bikerider"]

...това все пак е обществен транспорт... :)
[/quote]


Именно. Който следва да бъде достатъчно устойчив, за да издържи на експлоатация от страна на пияни шведи, норвежци и руснаци, немарливи сърби, тъпи поляци и крадливи румънци
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Окт 04, 2006 12:10 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="bikerider"]

...това все пак е обществен транспорт... :)
[/quote]


Именно. Който следва да бъде достатъчно устойчив, за да издържи на експлоатация от страна на пияни шведи, норвежци и руснаци, немарливи сърби, тъпи поляци и крадливи румънци
[/quote]
Мишън импосибъл:D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


cron