Палещото слънце

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Палещото слънце

Мнениеот Admin » Вто Окт 31, 2006 3:50 pm

Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот nikitzo » Вто Окт 31, 2006 4:54 pm

[quote]Мината за лигнитни въглища "Чукурово" едва ли покрива представите ви за красива природа[/quote]


Е хубава работа сега!

:D
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Окт 31, 2006 5:02 pm

Аз пък думичката "Чукурово" я свързвам само хубави праживявания, тъй като през 2002 година лично присъствах на това мероприятие:

http://www.bulgarianecotravel.net/razvl ... svatba.php

Ама онова Чукурово не е като това Чукурово. Там шашардисани японци, американци и всякакви други отлежали туристи без да се усетят се забъркват в едно уникално представление, в което те са главни актьори и което другаде няма къде да видят - типична българска сватба. Учат се да играят хора и ръченица, да доят крави, да палят казан за ракия, да пият ракията преди ядене с шопска салата... И всичко това без да бъдат предварително предутредени къде отиват и какво ще им се случи. Тогава имаше хора, които 4 часа след началото на "сватбата" още се чудеха "Ама те наистина ли се женят???". Как да им кажеш, че се женят там всеки ден заради такива като тях :)

Въпреки това, софийското Чукурово е по-известно, най-вече покрай истериите с боклука. Сега вече е известно и с това, че 4getcredo там е позирал за едни от най-комерсиалните си снимки в mtb-bg.com.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mih » Сря Ное 01, 2006 3:49 am

[quote="Admin"]
...карането определено е "по-красиво" напролет, когато [b]планините все още не са свалили свежните шапки от върховете си[/b].
[/quote]

много добре казано :usclap:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот axelmax » Сря Ное 01, 2006 9:57 am

[quote="mih"]

[quote="Admin"]
...карането определено е "по-красиво" напролет, когато [b]планините все още не са свалили свежните шапки от върховете си[/b].
[/quote]

много добре казано :usclap:
[/quote]


планините все още не са свалили с[size=200][color=red]н[/color][/size]ежните шапки от върховете си




;)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот MAN6 » Сря Ное 01, 2006 6:12 pm

АДМИН лъже, не му вярвайте... :) никаква мина няма- има само треви, кал и гилзи от всякакви ловни патрони.

п.п.: чувал съм че едно от хобитата на нашето шефче е да ходи на лов, така че това може би е просто една уловка... ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Admin » Чет Ное 02, 2006 10:42 am

Мдаа, известно е, че любимият ми ловен трофей е планински колоездач махмурлия, забил се в безлюдно трънливо дере ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Чет Ное 02, 2006 10:52 am

[quote="nikitzo"]

[quote]Мината за лигнитни въглища "Чукурово" едва ли покрива представите ви за красива природа[/quote]


Е хубава работа сега!

:D
[/quote]


Принципно подобни открити рудници (както и множеството кариери за инертни материали из Шопско) предлагат отлични възможности за ДРОБ... Стига да не те мързи да си завлечеш задника до тях и да не те е шубе да се размажеш като куче... :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Чет Ное 02, 2006 11:51 am

[quote="Admin"]

Мдаа, известно е, че любимият ми ловен трофей е планински колоездач махмурлия, забил се в безлюдно трънливо дере ;)
[/quote]


признай си, че умишлено ме пусна да се лутам за да ме умОриш, ама удари на камък... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Admin » Чет Ное 02, 2006 1:01 pm

Ако си спомняш, аз и към мина Чукурово исках да те запратя, ама ти май се усети навреме...:D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот lacho_m » Чет Ное 02, 2006 1:41 pm

[quote="Admin"]

Мдаа, известно е, че любимият ми ловен трофей е планински колоездач махмурлия, забил се в безлюдно трънливо дере ;)
[/quote]
Хмммм... това явно е честа практика... добре, че последния път се бях запасил с бира за из път ;)

@MAN6 :beer:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Чет Ное 02, 2006 1:49 pm

а аз добре 4е си взех фафла и гсм :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот fhristo » Пон Май 07, 2007 10:17 pm

Някой може ли да ми каже автобус №3, с който се ходи до Пасарел, какво преставлява - в смисъл нормален градски автобус ли е, дали могат да се качат едно 5 колелета поне? :)
И гледам в събота-неделя са през един час автобусите - събират ли се навалици или е спокойно?
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пон Май 07, 2007 10:37 pm

Обикновено е съчленен автобус от новите (МАН или Мерцедес), пет колела ще е малко трудно, но не и невъзможно, ако няма хора. Проблемът е, че през уикендите може и да има.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот RedHawk » Сря Май 09, 2007 2:03 pm

fhristo
По принцип автобуса не е особено пълен, но не съм много сигурен за
събота и неделя. Все пак мисля че няма да е много пълен. Зависи
и откъде ще се качвате. На първата спирка Гео Милев предполагам ще
могат да се избират места.
И още нещо - мисля че в описанието на маршрута си беше споменато
всичко важно, но аз да спомена все пак - взимайте си повече вода за този маршрут.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Gps Track

Мнениеот GPSenjoy » Пон Май 28, 2007 10:50 pm

http://www.gpsenjoy.com/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=2

Ето ви Трак и Карта на маршрута. Само се чудя не е ли по-добре в горната част над русамски ливади вместо наляво към мина Чукурово да се завие надясно и да се стигне до пасарелския манастир край стария път за Самоков. Тоест да се завърши така, както този маршрут започва:
http://www.lozenguide.hit.bg/marshrut3.htm
GPSenjoy
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 10:35 pm

Мнениеот THEZOGGO » Вто Май 29, 2007 3:41 pm

Ние тоя маршрут го знаем много добре :D
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Gps Track

Мнениеот Admin » Вто Май 29, 2007 9:52 pm

GPSenjoy написа:http://www.gpsenjoy.com/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=2

Ето ви Трак и Карта на маршрута. Само се чудя не е ли по-добре в горната част над русамски ливади вместо наляво към мина Чукурово да се завие надясно и да се стигне до пасарелския манастир край стария път за Самоков. Тоест да се завърши така, както този маршрут започва:
http://www.lozenguide.hit.bg/marshrut3.htm


Пътеката към манастира ние много добре я знаем! ;) За съжаление дори в късна есен едва я намерихме и не беше от най-проходимите на места, така че не бих я описал като маршрут - ще има много сърдити и изгубени после :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dantass и 29 госта


cron