Rila

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Rila

Мнениеот ivo » Сря Авг 20, 2003 10:23 am

predi nqkolko dni se wyrnah ot rila planina. prosto na razhodka, ne6to kato ekskurzionno. ta tam widqh edin optimist s bike. interesnoto e 4e be6e trygnal sam. spored men towa e gre6ka. nose6e mnogo malko bagav kato drehi, a w planinata si e studeno we4er. drugoto koeto smqtam za glupost e 4e si wla4e6e palatka, za6toto kaza "ne moga da se syobrazqwam s hivite". spored men razstoqnata mevdu hivite sa udobni za prehod4eta i posle da si po4ine6 kato 4owek w tqh. o6te ne6to mi se stori dosta nedomisleno. be6e trygnal da ka4wa musala. kakyw e smisyla. na gore 6te go buta ili nosi, a kym hiva musala pytekata e samo serpentini po kamanite. ako tozi 4owek 4ete towa, molq da ne mi se syrdi, no pytuwaneto mu e pylno s nedomislici.
ideqta mi e move li nqkoj da mi kave prowereni mar6ruti po rila. gryn4ar - ribni ezera ne e truden za karane. ima malko razhodka po morenite, no ne e fatalna. ot tam kym rilskiq manastir sy6to ne e trudno. predi godini sym hodil kym rilski ezera ot kym saparewa banq - pionerska - skakawica. sega kato go mislq mislq 4e nqma da e trudno za kolelo. ta ako nqkoj e karal ili ima nebludeniq neka se obadi.

If I Could Fly Like the King of the Sky!
If I Could Fly Like the King of the Sky!
ivo
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 27, 2003 1:26 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Сря Авг 20, 2003 9:55 pm

Абе това,че е бил сам и с малко дрехи наистина не е най-добрата идея,за която да се сети човек,но носенето на палатка не смятам за глупост,щото в планината всичко става,особено когато човек пътува сам.И ако замръкнеш някъде,по добре да имаш палатка...
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Izkukal » Сря Авг 20, 2003 10:32 pm

bratko Balgarino predstavi si ili poskoro pro4e ti edna statiq tyka za izka4vane na mysala v koqto pi6e za ne mn nosene/bytane ,
a posle podxvani vaobrajenietyo si i se seti kak se ka4va6 na nai visokiq vrax na BALKANSKIQ POLYOSTROV sas sobstvenoto si kolelo. tova sa si 2925 metra i ti si sam i nqma kakvo da te spre prosto adsko spokoistvie.
4ovekat e iskal da proveri vazmojnostite si i da ostyane na same s prirodata

az sam stra6no navit na takav marsryt samo deto mama ne6te da me pysne sam a s pove4e ot 3 4oveka a az znaq 4e pove4eto sa katoteb "lydi entosiast" (ne se vprqga)prosto si e kypon v planinata makar i sam
izjivqva6 go malko po-dy6evno;)
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Izkukal » Сря Авг 20, 2003 10:50 pm

kolkoto do mar6ryt po rila moje da se napravi i vav vseki 6te ima nosene

a az predi dva dni bqx na rilski ezera. po to4no x.pionerska-x.skakavica-x.rilski ezera-x.pionerskai ne stava mn za karane ,na mesta ne stava i za xodene izpraven no si e me4ta da si ZANESE^ i da se snima6 s dvykolkata pokrai vsi4ki ezerca

no kato se vra6tax obratno v sofiq se setix 4emoje da se napravi ne6to pokrai ezerata koeto ne bi zatrodnilo i nai skliofaniq kara4.
otnasq se za Dypnica-Spareva banq-MAliovica-samokov-Sofiq
ili obratno
nesam sigoren dali patqt e celiq asvalt no si e pat a i moje da se otbie na xija Rilski ezera
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ivo » Чет Авг 21, 2003 8:58 am

zdrawejte,
abe az ot nosene ne se strqskam. ne sym slabi4yk. nqma na4in da se mine bez nosene.
za pionerska - rilski... ami az pomnq samo edin wpe4atlqwa6t bair. move bi we4e ne pomnq (to si e ot egn-to).
minaloto lqto bqh slu6al po nowinite 4e iskat da naprawqt kolo pyteka iz rila. ne znam kakwo e stanalo. ako q ima ne sym se natykwal na neq. move bi sa bili samo prazni prikazki :(
ta dajte da izmislim edin mar6rut za dogodina i da go realizirame. iskam da ne e mnogo ekstremen za6toto sym s twyrdi wilki. te... abe q izdyrvat, q ne :))

If I Could Fly Like the King of the Sky!
If I Could Fly Like the King of the Sky!
ivo
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 27, 2003 1:26 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот korlitz » Чет Авг 21, 2003 11:43 am

ami vij sega, za palatkata opredeleno e dobra ideia, shtoto razstoianiata mejdu hijite sa za hodene pesh, a s kolelo se minava mnogo povche razstoianie, no ne vinagi dostatyvhno za da preskochish edna hija i da otidesh na vtorata, a e typo da imash oshte mnogo sili i da spresh, samo shtoto si stignal hijata, chestno kazano i pesh otdavna veche ne polzvam hijite, shtoto pak mi se razminavat malko razstoiani. a za drehite, chovek naistina triabva da si ima, makar che kato nosish palatka i chuval ne e tolkova fatalno.
inache az se kefia na raiona na Semkovo i Trestenik, moje da se kombinira lesno i s malko po Pirin pokrai bansko :-)
[quote="ivo"]

predi nqkolko dni se wyrnah ot rila planina. prosto na razhodka, ne6to kato ekskurzionno. ta tam widqh edin optimist s bike. interesnoto e 4e be6e trygnal sam. spored men towa e gre6ka. nose6e mnogo malko bagav kato drehi, a w planinata si e studeno we4er. drugoto koeto smqtam za glupost e 4e si wla4e6e palatka, za6toto kaza "ne moga da se syobrazqwam s hivite". spored men razstoqnata mevdu hivite sa udobni za prehod4eta i posle da si po4ine6 kato 4owek w tqh. o6te ne6to mi se stori dosta nedomisleno. be6e trygnal da ka4wa musala. kakyw e smisyla. na gore 6te go buta ili nosi, a kym hiva musala pytekata e samo serpentini po kamanite. ako tozi 4owek 4ete towa, molq da ne mi se syrdi, no pytuwaneto mu e pylno s nedomislici.
ideqta mi e move li nqkoj da mi kave prowereni mar6ruti po rila. gryn4ar - ribni ezera ne e truden za karane. ima malko razhodka po morenite, no ne e fatalna. ot tam kym rilskiq manastir sy6to ne e trudno. predi godini sym hodil kym rilski ezera ot kym saparewa banq - pionerska - skakawica. sega kato go mislq mislq 4e nqma da e trudno za kolelo. ta ako nqkoj e karal ili ima nebludeniq neka se obadi.

If I Could Fly Like the King of the Sky!
[/quote]
korlitz
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Чет Авг 21, 2003 3:48 pm

[quote="ivo"]

zdrawejte,
abe az ot nosene ne se strqskam. ne sym slabi4yk. nqma na4in da se mine bez nosene.
za pionerska - rilski... ami az pomnq samo edin wpe4atlqwa6t bair. move bi we4e ne pomnq (to si e ot egn-to).
minaloto lqto bqh slu6al po nowinite 4e iskat da naprawqt kolo pyteka iz rila. ne znam kakwo e stanalo. ako q ima ne sym se natykwal na neq. move bi sa bili samo prazni prikazki :(
ta dajte da izmislim edin mar6rut za dogodina i da go realizirame. iskam da ne e mnogo ekstremen za6toto sym s twyrdi wilki. te... abe q izdyrvat, q ne :))

If I Could Fly Like the King of the Sky!
[/quote]

Би било чудесно,но за догодина наистина,че засега някои вече приключихме с отпуските..:(((Пък дай боже догодина и колелата ни вече да са по-добри...;)
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Чет Авг 21, 2003 6:51 pm

[quote]Би било чудесно,но за догодина наистина,че засега някои вече приключихме с отпуските..:(((Пък дай боже догодина и колелата ни вече да са по-добри...[/quote]


bi bilo oshte po-hubavo ako nqkoi imat kolela predi po4vaneto na u4ebnata godina :)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ivo » Пет Авг 22, 2003 9:00 am

cveti ima edin laf: ot twoite usta w bojite u6i. no perespektiwite pri men ne sa takiwa... znae li 4owek move da spe4elq ot toto ili nqkoj bogat wui4o deto ne poznwam da se gytne :))
uha_rampage iskreno ti povelawam da se sdobie6 s kolelo do na4aloto na u4ebnata godina. mnogo dobre 6te e ako e podaryk ot roditelskoto tqlo (ili pone 4ast ot parite) za da ima6 stimul da u4i6 :D

If I Could Fly Like the King of the Sky!
If I Could Fly Like the King of the Sky!
ivo
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 27, 2003 1:26 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот i12805 » Пет Авг 22, 2003 9:12 am

здравейте,
утре заминавам за рила. тръгваме от самоков - боровец - мусла - и т.н. и ще слезем на рилския манастир. маршрута не ми е много ясен още. за съжаление няма да сме с байковете - някои от групата просто нямат.
така или иначе, ходейки из планината, непрекъснато гледам дали терена е добър за каране, ще гледам и сега. и после ще ви информирам, ако още имате интерес. и както каза цвети ... догодина.

до скоро

||united (C) ||
||zombium.org||
||united (C) ||
||zombium.org||
i12805
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 22, 2003 1:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ivo » Пет Авг 22, 2003 9:21 am

priqtno izkarwane :)) minala sedmica se wyrnah ot sy6tiq mar6rut. i na men ne mi be6e qsen predi da go naprawq :)) kato otidete na rilskiq si kupete sladko ot orehi ako ima. wytre ima celi oreh4eta. zadylvitelno qvte mekici s kiselo mlqko :)

If I Could Fly Like the King of the Sky!
If I Could Fly Like the King of the Sky!
ivo
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 27, 2003 1:26 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Izkukal » Пет Авг 22, 2003 10:20 pm

abe daite da si dignem 4ykalata i da napravim ne6to za dva dni
q Rila q stara planina q rodopi

abe nqma kvo da vi izbroqvam imanata na na6te planini

se ako ima nqkoi merakliq da se napneme da izmislime ne6to interesno
i s vlaka opalqnkaaa igotovo nqma nyjda da se bega ot rabota ili drygi raboti

pomislete i kajete
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Пон Авг 25, 2003 8:05 am

[quote="Izkukal"]

abe daite da si dignem 4ykalata i da napravim ne6to za dva dni
q Rila q stara planina q rodopi

abe nqma kvo da vi izbroqvam imanata na na6te planini

se ako ima nqkoi merakliq da se napneme da izmislime ne6to interesno
i s vlaka opalqnkaaa igotovo nqma nyjda da se bega ot rabota ili drygi raboti

pomislete i kajete
[/quote]

Абе би било страхотно,ама догодина.Мойто колело е за спускане и тежи около 20 кг,а може и малко над...Не се осмелявам да тръгна с него по Рила.Аз си ги качвам наклоните,но се влача като костенурка и хич няма да ми е приятно да бавя цяла група.Като си сложа алуминиева рамка-виж тогава може.Мен ми трябва само да е малко по-леко,не много.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот oVo » Пон Авг 25, 2003 9:23 am

Като малък много пъти съм бил в района на Говедарци и нагоре до Мальовица. Та си мисля че в този район могат да се намерят много подходящи пътеки за каране нагоре и надолу. Не знам дали, какво и каде правят за каране на байкове в района (щото нали имаше някви проекти), но като малък съм ходил надолу от Мальовица до една станция по високо от Говедарци и имам спомени за широка пътека. Широка ще е защото зимата сме се спускали със ски по нея. За съжаление още не съм ходил с колело в района... аз каде ли съм ходил...
Някой карал ли е там? :)
oVo
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 31, 2002 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Пон Авг 25, 2003 9:51 am

V kraja na tazi sedmica,na4aloto na drugata jivot i zdrave trjabva da otida da se porazhodja po Rila.Obe6tavam da gledam za podhodja6ti za bike mar6ruti.;)
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zazu » Пон Авг 25, 2003 8:43 pm

[quote="oVo"]

Като малък много пъти съм бил в района на Говедарци и нагоре до Мальовица. Та си мисля че в този район могат да се намерят много подходящи пътеки за каране нагоре и надолу. Не знам дали, какво и каде правят за каране на байкове в района (щото нали имаше някви проекти), но като малък съм ходил надолу от Мальовица до една станция по високо от Говедарци и имам спомени за широка пътека. Широка ще е защото зимата сме се спускали със ски по нея. За съжаление още не съм ходил с колело в района... аз каде ли съм ходил...
Някой карал ли е там? :)
[/quote]

Mi predi blizo mesec se kachih ot govedarci do hija maliovica i se pusnah nadolu pak do seloto...ta ot hijata do CP6 na mesta beshe dosta4no stramno da se kara sravnitelno barzo (nad 40), no na povecheto mesta e nevazmojno za men pone:xx(: Lo6oto e 4e tozi uchastak e ne poveche ot 15 min nadolu i to pri sredno tempo, a nagore otnema okolo 0,40-1 chas 6toto ima i baia butane. Ta taia pateka e i super naselena osobeno prez weekenda:V: Ta nadolu ot CP6 ima edna super iaka pateka koiato na mesta e oba4e i baia stramna s golemi kamani no ne e nuzno nikade da se sliza ot koleloto:8D: ta taia pateka sliza na okolo 2 km nad govedarci do stanciata na ministerstvoto na finansite mai...ottam mi kazaha che ima niakva pateka ma re6ih da se pusna po asvalta tai che ne znam kak e i dokade hodi:B):No tva mestence e super iako za karane osobeno ako si naeme6 edna uaska da te kachva nagore;)
zazu
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 21, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Авг 25, 2003 10:58 pm

[quote="oVo"]

Като малък много пъти съм бил в района на Говедарци и нагоре до Мальовица. Та си мисля че в този район могат да се намерят много подходящи пътеки за каране нагоре и надолу. Не знам дали, какво и каде правят за каране на байкове в района (щото нали имаше някви проекти), но като малък съм ходил надолу от Мальовица до една станция по високо от Говедарци и имам спомени за широка пътека. Широка ще е защото зимата сме се спускали със ски по нея. За съжаление още не съм ходил с колело в района... аз каде ли съм ходил...
Някой карал ли е там? :)
[/quote]


Аз тепърва смятам да проучвам района, защото като ходих много ми хареса. Ако не те мързи да въртиш, могат да се получат страхотни маршрути. Единият вариант е в Лакатишка Рила, която е сравнително ниска и може както по-леко да го даваш, така и да си заформиш някое голямо кръгче.
Другите възможности са в Рила - там е по-стръмно, но има доста пътеки. Само че някои от тях със сигурност са занемарени. Например ние направихме един маршрут до местността Овнарско, оттам до х.Мечит и оттам надолу, като пътеките бяха доста занемарени, което си беше проблем. На места едва се провирахме през храсталаци, тръни и коприви, буйно израсли и непочистени около пътеката. Този маршрут го има на сайта, казва се "Екстремизъм над Говедарци" (познай защо!;)) - виж за какво става дума.
Но, както казах, варианти много и всякакви, а и е доста красиво нвсякъде.

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот oVo » Вто Авг 26, 2003 10:05 am

А какво ви е мнението за един ден да се направи следното. В 9 часа има рейс за Мальовица, от там спускане, каране до Самоков и после към Белчин бани - една баня на минералния басейн и каране до София през Ярема и натам. Може би са 60-70 км. Само че по голямата част ще е по асфалт и ако напича след Самоков през равнината до Витоша...
oVo
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 31, 2002 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Вто Авг 26, 2003 4:24 pm

[quote="oVo"]

А какво ви е мнението за един ден да се направи следното. В 9 часа има рейс за Мальовица, от там спускане, каране до Самоков и после към Белчин бани - една баня на минералния басейн и каране до София през Ярема и натам. Може би са 60-70 км. Само че по голямата част ще е по асфалт и ако напича след Самоков през равнината до Витоша...
[/quote]

Мисля,че идеята е страхотна!Задачка-закачка:колко колела би качил един шофьор на рейса за Мальовица в един рейс??
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Izkukal » Вто Авг 26, 2003 9:13 pm

otgovor na malkata zada4ka-zaka4ka otkrix ne za6totosam mn mn ymen a prosto za6toto znam:D: avtobysat ekakto go nari4ate ne e mn gogolqm bys dokoloto si spomnqm i bi ka4il 1 kolelo ako si plati bilet4eto
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ivo » Пет Авг 29, 2003 5:22 pm

zdrawejte, ami dali nqma na4in da namerim nqkoj priqtel da ka4i bikowete (koleletata imam predwid) do maliowica s bus, kato nie mu dadem po nqkoj lew za benzin, a nie s awtobusa ili bus, kakwoto tam e. oba4e az ne poznawam takyw 4owek :((

If I Could Fly Like the King of the Sky!
If I Could Fly Like the King of the Sky!
ivo
 
Мнения: 73
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 27, 2003 1:26 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта