С колело на Родопското конче

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

С колело на Родопското конче

Мнениеот did » Чет Юни 10, 2004 10:50 am

Дано не валят камъни и дървета в неделя, защото твърдо сме решени с Нака76 (и евентуално още някой друг мераклия) да минем по едно от най-красивите била в близката до Пловдив част на Родопите, малко встрани от което се намира и така нареченото "Родопско конче" (ще видим защо:dgrin: и дали това име е заслужено). Част от това било са го видели тези, които бяха на състезанието в Родопите и се качиха на Беленташ - намира се в южна посока, приблизително между Караджов камък и Сини връх.
Маршрутът е следния:
Тръгване: 7.30 от кръстовището на Асеновградско шосе с околовръстното на Пловдив. Това просто не се коментира, решено е единодушно, макар че 50% от групата (т.е. аз) имат известни проблеми с ранното ставане последно време!
Минаваме през Асеновград, Бачково, от Юговско ханче завиваме наляво към Лъки, Минаваме с.Югово (хубав наклон, но кратък), минаваме Лъки, следва отбивката към Белица и оттам по пътища и пътеки драсваме нагоре към билото.
След като слезем в района на Три могили, има вариант да минем през х.Сини Връх, или през Беленташ, а ако са останали време, сили, сандвичи и хубаво време, може и през Марциганица и манастира "Св. Петка", ще импровизираме.

Нямаме желание да ползваме друг транспорт, освен колелата, даже и за доста дългото асфалтово каране.

Целият маршрут, според това как ще се върнем, може и да надхвърли 140-150км, 40-50км от които по черно, затова се налага да се тръгне по-рано (пък и засега прогнозите са следобяд в планините да "превалява", каквото и да значи това:crying:.) Денивелацията не е страшна, защото се преодолява в голямата си част плавно, по асфалт и с изключение на качването към с.Югово наклонът си е съвсем поносим и позволява каране с прилична скорост. Ще има и носене след Белица със сигурност, но и ние не знаем точно колко и по точно какви пътеки и дали всъщност там има пътеки:B): (Шегичка;), Уйли:deer:! Наката и преди e ходил из района и ще води "групата"). Аз пък гарантирам, че в района ИМА ГЪБИ:banana:!

Приканвам всички, които са готови да се скапят от въртене, да ги заболят краката, да получат пълна дехидратация и хипогликемия плюс мускулна треска, да им се замотае главата от високото, да заповядат! За останалите ще остане само гледането на снимки;).

Ако някой иска да обходи и разгледа района, но не му се прави целия маршрут с колело, може да ни причака някъде по пътя (примерно Асеновград, Бачково или даже в Лъки), до където да иде с някакъв транспорт и там да се включи към пристигащите с последни сили малоумници (т.е. към нас). Хубаво е, обаче, да се обади, за да знаем, че групата ще набъбва по трасето и да проведем щателно издирване по кръчмите при липса на някой член!

Телефон за заявки: 4444444 (уф, пак ми заседна клавиша с четворката). Пишете тук!

P.S.
Ако нещо съм сбъркал в описанието на трасето, надявам се Нака76 да ме поправи тук, защото аз там не съм ходил, само преразказвам каквото съм дочул оттук-оттам!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Чет Юни 10, 2004 1:24 pm

[quote="did"]

Дано не валят камъни и дървета в неделя, защото твърдо сме решени с Нака76 (и евентуално още някой друг мераклия) да минем по едно [b][color=red]от най-красивите била [/color][/b]в близката до Пловдив част на Родопите, малко встрани от което се намира и така нареченото "Родопско конче" (ще видим защо:dgrin: и дали това име е заслужено). Част от това било са го видели тези, които бяха на състезанието в Родопите и се качиха на Беленташ - намира се в южна посока, приблизително между Караджов камък и Сини връх.
Маршрутът е следния:
Тръгване: 7.30 от кръстовището на Асеновградско шосе с околовръстното на Пловдив. Това просто не се коментира, решено е единодушно, макар че 50% от групата (т.е. аз) имат известни проблеми с ранното ставане последно време!
Минаваме през Асеновград, Бачково, от Юговско ханче завиваме наляво към Лъки, Минаваме с.Югово (хубав наклон, но кратък), минаваме Лъки, следва отбивката към Белица и оттам по пътища и пътеки драсваме нагоре към билото.
След като слезем в района на Три могили, има вариант да минем през х.Сини Връх, или през Беленташ, а ако са останали време, сили, сандвичи и хубаво време, може и през Марциганица и манастира "Св. Петка", ще импровизираме.

Нямаме желание да ползваме друг транспорт, освен колелата, даже и за доста дългото асфалтово каране.

Целият маршрут, според това как ще се върнем, може и да надхвърли 140-150км, 40-50км от които по черно, затова се налага да се тръгне по-рано (пък и засега прогнозите са следобяд в планините да "превалява", каквото и да значи това:crying:.) Денивелацията не е страшна, защото се преодолява в голямата си част плавно, по асфалт и с изключение на качването към с.Югово наклонът си е съвсем поносим и позволява каране с прилична скорост. Ще има и носене след Белица със сигурност, но и ние не знаем точно колко и по точно какви пътеки и дали всъщност там има пътеки:B): (Шегичка;), Уйли:deer:! Наката и преди e ходил из района и ще води "групата"). Аз пък гарантирам, че в района ИМА ГЪБИ:banana:!

Приканвам всички, които са готови да се скапят от въртене, да ги заболят краката, да получат пълна дехидратация и хипогликемия плюс мускулна треска, да им се замотае главата от високото, [b][color=red][size=167]да заповядат[/size][/color][/b]! За останалите ще остане само гледането на снимки;).

Ако някой иска да обходи и разгледа района, но не му се прави целия маршрут с колело, може да ни причака някъде по пътя (примерно Асеновград, Бачково или даже в Лъки), до където да иде с някакъв транспорт и там да се включи към пристигащите с последни сили малоумници (т.е. към нас). Хубаво е, обаче, да се обади, за да знаем, че групата ще набъбва по трасето и да проведем щателно издирване по кръчмите при липса на някой [b]член[/b]!

Телефон за заявки: 4444444 (уф, пак ми заседна клавиша с четворката). Пишете тук!

P.S.
Ако нещо съм сбъркал в описанието на трасето, надявам се Нака76 да ме поправи тук, защото аз там не съм ходил, само преразказвам каквото съм дочул оттук-оттам!
[/quote]


Доста добре си го описал,макар че не знам за какво ги стяскаш хората с това изкачване към Югово.Аз последно ка карах на средна плоча,третия участник както го познавам май ще го кара на голяма плоча отпед така че не е много голям наклона.От Лъки нататък става истинската красота,макар и пътя да е асфалт според мен си заслъжава да се мине за да се разгледа.Самата река е направила и изваяла такива форми които си заслужават да се видят.Малко преди Белица е скалния феномен Шарпан дупка.По нататък реката прави множество водопади кой от кой по-красиви.По спомен някъде 6км след селото свършва афалта и почва 4км черен път до стигането до отбивката за 'Кончето'.От там започва бутането 1км надоло и 1 км нагоре.Педполагам ти и Павката че ги карате ама аз може само тук таме да се пробвам.Това е международния маршерут Е8.Пътеката е доста използвана и поне докъдето бях стигнал миналата година нямаше паднали дървета.Гледката е невероятна.Само за това си заслужава да сде иде!Кара се нагоре надоло с лик наклон някъде 10км и от там започваме спускане до Орешец.От тамго знаете.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юни 10, 2004 1:31 pm

Хайдееее, вече сме трииимааааа! :banana::banana::banana:

Не се плашете бе хора, включете се, повече ще е по-весело, пък и наистина там има какво да се види!!!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Чет Юни 10, 2004 1:54 pm

[quote="naka76"]
...От Лъки нататък става истинската красота,макар и пътя да е асфалт според мен си заслъжава да се мине за да се разгледа.Самата река е направила и изваяла такива форми които си заслужават да се видят.Малко преди Белица е скалния феномен Шарпан дупка.По нататък реката прави множество водопади кой от кой по-красиви...
...Гледката е невероятна.Само за това си заслужава да сде иде!...
[/quote]


Срам ме е от себе си, но... ЗАВИЖДАААААМ :bawling::bawling::bawling:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юни 10, 2004 2:11 pm

малко private communication ... и вече има поне 50% вероятност да сме четириимаааа :banana::banana::banana::banana:.

(Капитане, да вземеш да намериш емотикон половин банан!!! Не се ядосвай, това конче конкретно няма да избята оттам! Винаги може да идеш да го видиш!)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот КапитанПланета » Чет Юни 10, 2004 3:12 pm

[quote="did"]
(Капитане, да вземеш да намериш емотикон половин банан!!!
[/quote]


Вчера успешно прехвърлих топката за усмивките към Админ, така че нека той да ти намери половин банана :o).

[quote]
Не се ядосвай, това конче конкретно няма да избята оттам! Винаги може да идеш да го видиш!)
[/quote]


Aми щом си сигурен че няма да избяга, ОК. Все пак като минете от там му кажете да задържи така, докато се качим и ние, пък после да прави каквото ще. А пък и нашето винаги (макс 1 път годишно Родопи) и вашето винаги са доста различни ;).
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Чет Юни 10, 2004 3:37 pm

[quote="КапитанПланета"]
А пък и нашето винаги (макс 1 път годишно Родопи) и вашето винаги са доста различни ;).
[/quote]

Абе, от няколко седмици ми се върти в главата идеята за междуградски мероприятия ... колко му е да се скокне до Пловдив, я с влак, я с коли ... само трабва да се измисли някой не толкова нечовешки ранен час и все пак маршрутът да оставя някакви силици поне за шофирането обратно, че иначе :xx(:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Юни 10, 2004 3:42 pm

[quote="velco"]

[quote="КапитанПланета"]
А пък и нашето винаги (макс 1 път годишно Родопи) и вашето винаги са доста различни ;).
[/quote]

Абе, от няколко седмици ми се върти в главата идеята за междуградски мероприятия ... колко му е да се скокне до Пловдив, я с влак, я с коли ... само трабва да се измисли някой не толкова нечовешки ранен час и все пак маршрутът да оставя някакви силици поне за шофирането обратно, че иначе :xx(:
[/quote]


Много ЗА !!!
А и винаги има вариянт "чувал под открито небе" ... наистина Пловдив не е далеч ... може да се измисли нещо ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юни 10, 2004 3:44 pm

[quote="velco"]

[quote="КапитанПланета"]
А пък и нашето винаги (макс 1 път годишно Родопи) и вашето винаги са доста различни ;).
[/quote]

Абе, от няколко седмици ми се върти в главата идеята за междуградски мероприятия ... колко му е да се скокне до Пловдив, я с влак, я с коли ... само трабва да се измисли някой не толкова нечовешки ранен час и все пак маршрутът да оставя някакви силици поне за шофирането обратно, че иначе :xx(:
[/quote]


Цяло лято е пред нас... Винаги съм казвал, че всички са добре дошли. Аз така или иначе разходките ще ги обябявам тука когато имам възможност и ако се заформи такава идея, ще се съобразим с възможностите на всички желаещи. Сега, обаче, планът е твърд и като маршрут, и като време. Между другото, Пловдив не е най-добрия изходен пункт за голяма част от Родопите, така че при предварително планирано "междуградско мероприятие" нещата е добре да се обмислят по-отдалече...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот _5v » Чет Юни 10, 2004 3:54 pm

:)Ех,ходи ми се.....но ми е много далече.
А там изобщо не съм стъпвал!!!Според описанието,което давате изглежда че е много диво:P!Нямам подробни карти на този район.

Опишете го подробно този маршрут за да се знае - може ли,не може ли и как:?:
:D:D:D
_5v
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 4:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юни 10, 2004 3:59 pm

[quote="_5v"]

:)Ех,ходи ми се.....но ми е много далече.
А там изобщо не съм стъпвал!!!Според описанието,което давате изглежда че е много диво:P!Нямам подробни карти на този район.

Опишете го подробно този маршрут за да се знае - може ли,не може ли и как:?:
:D:D:D
[/quote]


Ами едва ли ще се хванем да правим подробно описание на маршрута, както го прави Admin в сайта, но не е проблем след прехода на нахвърлим тук някои основни ориентири и една кошница снимки. Поне после да знаеш какво да очакваш, ако решиш да ходиш натам.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Чет Юни 10, 2004 4:10 pm

[quote="did"]

[quote="_5v"]

:)Ех,ходи ми се.....но ми е много далече.
А там изобщо не съм стъпвал!!!Според описанието,което давате изглежда че е много диво:P!Нямам подробни карти на този район.

Опишете го подробно този маршрут за да се знае - може ли,не може ли и как:?:
:D:D:D
[/quote]


Ами едва ли ще се хванем да правим подробно описание на маршрута, както го прави Admin в сайта, но не е проблем след прехода на нахвърлим тук някои основни ориентири и една кошница снимки. Поне после да знаеш какво да очакваш, ако решиш да ходиш натам.
[/quote]


А аз ще може ли да го изкопирам оттук като маршрут, разбира се, запазвайки авторството ти? ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Чет Юни 10, 2004 4:19 pm

[quote="Admin"]
А аз ще може ли да го изкопирам оттук като маршрут, разбира се, запазвайки авторството ти? ;)
[/quote]


Ама ако наистина искаш да го описваме, кажи да знам, поне километрите да отчитаме и горе-долу някакви разклони, ориентири, че паметта ми последно време нещо издиша... Ще видя като тръгнем какво ще е настроението на групата, но принципно знаеш, че проблеми няма! Просто ме мързи като карам да си водя записки:cartman:. Всъщност, нека първо идем и видим, пък тогава ще решаваме дали си струва и какво ще правим.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Пет Юни 11, 2004 2:58 pm

Ето каква е и равносметката от проведените организационно-административно-комуникативни действия:

1. Ще ходим четирима!!!:banana::banana::banana::banana: (Админ, вече нямам нужда от половин банана);
2. Смятам да си водя записки по пътя и ако преценя, че маршрута си струва, ще го опиша:cartman:;
3. Дано да е хубаво времето, за да станат хубави и снимките! Изпразнил съм и двете карти на апарата и смятам да ги напълня, само дето май няма да имам толкова място в интернет да ги метна после, но поне за част от тях се надявам;
4. Уговорено е линейка да ни чака на свечеряване между Пловдив и Асеновград с пълна аптечка с пържоли и бира! Ако не дойдем, да започва издирване по асеновградските кръчми:beer:!
5. :idea:От Юговското ханче до с.Югово съм уговорил едно магаре с четири въжета да катери пред нас с 12.3км/ч, пък ние да вържем кормилата за въжетата. За да се поддържа скоростта пред магарето ще върви млада магарица за стимул. Магарето е съгласно:praying:. Само не съм измислил още как да накарам магарицата да върви по асфалта с постоянна скорост и да не криволичи наляво-надясно, както и да си държи опашката нагоре:confused:. Работи се по въпроса. Не знам и какво ще стане, ако магарето я настигне, ама ние за това имаме спирачки;).

Въобще, организацията се получава перфектно. Сега остава ние да си размърдаме *****ците!

Три четвърти от групата се събираме в 7.10 на кръстовището на бул.Южен и ул. Димитър Талев (до затвора:uzi:). От там отиваме на първоначално обявената централна явка, където се присъединава и последната четвъртинка. Ако някой друг иска да идва и да ми обърка математиката, вече май няма смисъл да пише тук, защото може и да не влизам във форума до понеделник. Звъннете ми събота вечерта на 032/699586 за да знам, че трябва да чакаме подкрепления и да се уговорим по-конкретно. И да си носите въже за магарето! И моля, не търсете ДИД. В къщи съм по-известен като Димитър.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Нед Юни 13, 2004 8:19 pm

[quote="_5v"]

:)Ех,ходи ми се.....но ми е много далече.
А там изобщо не съм стъпвал!!!Според описанието,което давате изглежда че е много диво:P!Нямам подробни карти на този район.

Опишете го подробно този маршрут за да се знае - може ли,не може ли и как:?:
:D:D:D
[/quote]


Горе доло стана така както го очкавах,а и синоптиците познаха!!!Доста слънце,малко облаци,малко дъжд,малко сняг!!Опаааа,това последното го нямаше имаше го във вид на лед:D:D.Мдаа,наистан горе малко преди кончето такъв дъжд на валъ че му беше малко та и градуска потропваше по нечии каски.Мойта е чистак нова и съвсем предвидливо с оглед на прогнозата си я оставих в къщи за да не се изкриви от градушката:^::^:.Та да започна от начало!!

Аз бях тази четвъртинка която трябваше да се включи в осноната група на околовръстното.В 7.20 бях там,тамън полях едно дърво и Митака идва.САМ!!!И почва да ми разправя единия от друпата имал предния ден по-сериозна среща с някакво моторно превозно средство(за щастиуя нашия човек е добре,ама колелото не ставало за каране),а другия имал роднина в болницата и се оказа че ще сме сами.Та до Асреновград наложихме едно прилично темпо от 24 км/ч и от там като на духна насрешния вятър и стъпихме здраво на педалите и подкарахме с 24км/ч:D:D.И докато обиждахме и се присмивахме на синоптиците как може да кажат че щяло да вали дъжд,та и градушка:xx(:,ха та такова слънце пече,ама на небето никакво обаче няма,как така ще вали:?:.Итака без проблеми стигнахме с.Югово.Там си знаем че има едно много евтино магазинче и си напазарувахме от там и хапнахме.От Югово до Лъки ев предимно спускане и за нула време стигнахме разклона за с.Белица.Там Митака спря да занули километража за да може по лесно да замерваме (запомняме)разтоянието.От разклона по един почти равен асфалтна 5км се намериха двете Шарпан дупка.Там докато моя спътник ги овековичаваше аз седнах на пейката до чешмичката и продължих да набивам.Май сутрешната закуска ми е била доста слаба:V:.На 6 км започна с.Белица,а на 7км беше центъра с магазина.Там въпреки множеството снимки бяхме около 10.15.От там по също толкова равен път продължи пътя,а ние се любувахме на реката която ни беше от дясно.Пътя мина след време от другата страна,а наклона стана приятен,намалихме отпред на средни плочи.След още някой друг километър пак минахмеот ляво на реката и там наклона на асфалта си стана над 12%.Някой намалиха отпред на малка плоча,а някой които имаха проблеми с предния декласьор (когато сваля на най-малкия венец и ако съм с гума2.10 нагоре декласьора ми стърже в гумата)трябваше да си правим кефа със 38 зъба отпред.За да не усуквам веригата така и не свалих на повече от третия венец.Стрига толкова хвалби да минем по същество.И докато си катерихме и отново обсъждахме колко е ясно и какви снимки ще направем горе,когато обърнах внимание на Митко за едно Облаче което се появи над един връх!Интересното на облачето беше че имаше доста по тъмен цвят от нормалното.След два-три километра това облаче прерасна в огромен облак и заваля един хубав порой;).Изчакахме го под едно дърво за около 20 минути се изваля и ние продължихме.На 14-15 км свърши асфалта (ако някъде греша Митко утре ще даде точната информация),на един мост с една чешмичка отстрани.Хапнахме пак спокойни че дъжда мина и продължихме.След 3-4 км почна леко да вали и докато се чудихме дали да продължаваме нещо падна пред мен и се раздроби.Ха Градушка.Пак се изля Градушката беше колкото грахови зърна.Пак под едно дърво я изчакахме,спря и продължихме оказа се че сме били на 100-150 метра от отбивката която трябваше да хваним.Тя се намира на един десен завой с една голяма табела разделена на половина на едната страна пишеше РПУ Пловдив,а на другата РПУ Смолян.Хванахме пътеката надоло на която имаше табела за х.Безово.Митко каза 18.2 км!!От там имаше един неприятен учатък около 30 метра спускане ама гобутахме надоло.В точно този участък пак заваля градушката в началото лека но след това премина в такава колкото бобови зърна.И там седяхме към половин час и продълвихме със спускане около 400м.От там започна бутането 1.8 кмпо една гадна пътека,но хибавото и е чре не е стръмна,а е сипеи (странични).Тъй като знаех че по тази пътека нямаше да се стигне до Кончето с Митко си харесахме един сипей с малко по-големи камани хвърлихме колелата на пътеката и започнахме да драпаме нагоре за да стигнем билото.Н Изток имаше страхотна гледка!!!Множество върхове,много водопади,доста от които бяка над 40 м,най-ветоятно образувани от тези порои които ни се изляха на главите ни.Стигнахме билото,но по общо мнение това не ни замяса на търсеното от нас Конче,но от тук се разкриха също прелесните върхове на Запад.Върнах ме се и след още малко бутане и събиране на 4-5 мантарки стигнахме пътеката която вече се караше.Тя пеставлява 20 см смачкана трева ама се вижда и се кара.След около километър се стига до една прелесна постройка която акоа някой вземе да е стегне става невероятна хижа.Пред нея имам чешма.Пихме,хапнахме и надясно от нея по поляната се включихме в пътека изоставена за да видим хижата.От там по тази пътака която върви нагоре-надоло минахме през в.Караджов камък,Момин камък и др.Разкрива се прелесна гледка от другата страна към Беленташ.Пътеката е една от макото пътеки в Родопите за които не се препоръчват дисаги!На доло е полегата,но има и доста стръмни узсатаци с камани,На горе е същата като нагоре предимно се бута,но искам да ви успокоя че бутането не е повече от километър за цялата пътека.Имаше и две три паднали дървета колкото да ни припомнят за едно състезание което се състоя преди около месец.Поради голямата опасност отново да завали и напредналото време решихме да не ходим на Марциганица да се спуснем,но най-убедитлната причина беше че като стигнахме Мандрата се появи един стар приятел който всява един такъв респект с вида си че гледаш да го заобиколиш от далече.Един такъв на ръст колкото мен,на килограми колкото мен,същия цвят на косата и очите:(.Единствената разлика межди нас беше че той се движи на четери лапи,гледа свирепо и вика БАУ.

В заключение ще кажа!134 км 3 км бутане 110 км асфалт,десетки чешми стотици върхове и множество водопади.Аз останах страшно доволен от маршерута и ако някой поиска може пак да го направим,но за да се разгледа в чялата си прелест и за по лесно и безпроблемно минаване предлагам ако някой реши да го минава да бъде в тази посока!!За повече информация питайте,но мисля че разказа достатъчно добре обиснява обиколката:^:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Юни 14, 2004 9:33 am

Скапана организация, :uzi:":=%+"/=%+"+!!!
Минчо Празников не си управлява добре облаците, магарето на юговското ханче го нямаше, щото магарицата отпрашила след едно друго магаре с BMW към Пампорово и то след нея... Шофьора на линейката като видял градушката решил, че сме размазани и засипани с лед и изял пържолите, изпил бирата и гледа мач! Пък и това конче не знам намерихме ли го въобще или не сме...

Ето все пак малко числа:

Пловдив (моя гараж по-точно) до разкрона Лъки-Белица,Борово - 50.5км. Със спокойно каране (не го слушайте Наката за големите плочи - на него просто не му е в ред колелото;)) се минава за по-малко от 3 часа. До там, обаче, може да ви остави някой от автобусите Пловдив-Лъки или Асеновград-Лъки.

Същинският старт на маршрута е от разклона Лъки-Белица. Зануляване на километража.
Минава се покрай красиво язовирче.
1.0км - разклон. Наляво е за Борово. Продължава се направо към Белица.
4.74 - Шарпан дупка, беседка и чешмичка. Снимките говорят по-добре от описание с думи.
6.00 - Белица. Кара се все направо, минава се покрай ДЕСЕТКИ водопади и скални образования. Пътят върви под надвесените корони да дървета и е сенчест и приятен. По асфалта се разхождат глигани, по дърветата скачат катерички. Има и два гущера.
16.8 Чешма край пътя. Край на асфалта. НАПЪЛНЕТЕ СИ ВОДА!!! Следващата чешма е чак в края на маршрута!!!
18.3 - На един широк остър десен завой с множесто табели (граница между пътни управления Пловдив и Смолян, начало на община Баните...) наляво и надолу тръгва едва забележима стръмна пътечка, маркирана с нова зелена и стара червена маркировка. Има и табела, посочваща, че пътеката е за х.Безово и х.Марциганица. Тя пътеката всъщност си е съвсем забележима, но когато с булдозер там е разширяван пътя началото и е било засипано.

От тук километражът не може да бъде добър ориентир, защото има участъци, където колелото се пренася. Просто се следи туристическата маркировка.

След около 400м спускане следва 1.8км тикане нагоре. Пътеката минава южно от едно било, представляващо сипей от ситни морени с голям наклон, като леко го подсича. Ако се изкачите на билото вляво ще видите, че всъщност се движите под последователност от върхове, като преходът между кои да е два от тях може да бъде прословутото конче. Пропастите от двете страни наистина са стръмни, самото било е широко около метър-два, та явно за това става въпрос. Точно коя част от билото е КОНЧЕТО, обаче, нямаше как да разберем, защото качването на колелата до горе е абсолютно невъзможно, движението по него с колела пък - съвсем! Просто трябва в един момент да ги зарежете долу на пътеката, да си изберете някаква що-годе достъпна за изкачване скала и да идете горе да гледате и да се надявате, че сте попаднали на правилното място.

Следва движение през борова гора, като на местата, където се открива гледка на север или на юг наистина ще ви се присиска да поспрете. В моята глава пък постоянно се въртеше въпросът: "Как може това място да е толкова секретно, никой никога нищо не ми е споменавал за него? Като стане дума за Родопите всички говорят за Чудни мостове, Беленташ... а тук и скалните образувания са не по-малко интересни, и панорамата в северна и южна посока е несравнима с нищо, което съм виждал в Родопите...). Пътеката е проходима, но изкачванията често изискват бутане. Надолу се кара без проблеми, освен ако не искате да се движите умишлено бавно, за да берете гъби, но тая идея не е добра, ако ви гонят градоносни облаци! В един момент ще излезнете на широка поляна с хубава постройка в долната част, приличаща на хижа. Пред хижата има и чешма, но водата е горчива. Там (както и на повечето планински пътеки, които минават през обширни поляни) маркировката е трудна за откриване. Трябва да се движите в горната част на изток, без даже да се слиза до хижата. След около 24км по километраж пътеката се разклонява. Наляво тръгва към х.Марциганица през с.Мостово (вероятно през малката хижичка до Кръстов връх), а надясно продължава пак към х.Марциганица, по билото към Сини връх. Тръгвате надясно. Скоро пътеката се превръща в хубав черен път и продължава покрай Момин камък (тук ще поправя Наката - Караджов камък не сме го видяли! Той представлява голям каменен блок, качен върху други два, както прословутите камънаци от Стоунхендж, само че се е образувал от вода и вятър, а не от хора или извънземни. Мисля, че той е по пътеката, която отива към Кръстов връх). Ще разберете защо отделям такова внимание на тия "камъни" като видите снимките.

30.5км - ЧЕШМА! Остават само 300м до бариера с разклон след нея, като пътя наляво води до с.Врата, а надясно - към Три могили и х.Сини връх.

Ако решите да тръгнете наляво скоро ще видите разклон, водещ наляво за Беленташ, а напред - към с.Врата, Орешец и в крайна сметка - в Асеновград и Пловдив.

Обща дължина на маршрута - 135км. Общо време за преминаване - 8.5 часа каране и бутане (според велокомпютърчето) + 3.5 часа мотане, бране на гъби, снимане, пиене на бира, изчакване на разни бури, градушки... Общо 12 часа. Денивелация - дявол знае каква! Трудност - зависи от размера на градушката. Атрактивност по десетобалната скала - 11! Скоро отивам пак, но този път може би ще потърся Караджов камък!

Снимки в големи количества очаквайте скоро.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Пон Юни 14, 2004 11:27 am

Снимките са качени вече в интернет [url=http://free.bol.bg/ddiidd/Rodopsko_konche/page_01.htm]тук[/url]. Ето и малко коментар към някои от тях (съжалявам, ама ме мързи да слагам линкове, че е голяма разправия):

Номер 1842 е изглед към село Югово. Как са накацали къщите, а?

1843 и 1844 са от язовира преди Лъки. На първата се вижда водопада под язовирната стена.

От 1845 до 1847 са от езерцето покрай пътя към разклона Борово-Белица.

1848 е от пътя към Белица. На това място видяхме глигани. Мъничкото беше красиво, красиво... лигите да ти потекат.

Следващите няколко, с номера от 1849 до 1853 са от водоскоци по реката покрай пътя.

Номера от 1854 до 1858 са от Шарпан дупка и реката. Всъщност, тунелите, през който минава пътя, не са нищо интересно. Вероятно са изкопани с доста динамит и хич не са красиви. Обаче двата тунела, дето самата река си ги е изкопала под скалите, наистина са забележителни. Да се чуди човек - такава бистра, чиста вода, пък какви поразии прави!

1859 е панорама след Белица.

1860 до 1866 са от едно водопадче покрай пътя.

1867 е от нещо стърчащо, дето не му знам името.

1868, 1869 - пак реката, но вече в горната си част, където съвсем не е толкова пълноводна.

Следващите до 1886 са от пътеката към кончето, от самото конче и няколко пейзажа, които за съжаление са с доста скапана визия заради лошото време. 1887 е изглед към Беленташ от южната му част.

1888-1890 са от Момин камък.

Следващите няма нужда да се коментират. Скакалците по цветчетата на последните две ме накараха да се облизвам!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Вто Юни 15, 2004 12:14 pm

Май е още рано да повдигам този въпрос, но определено с Наско сме решили следващия месец да идем пак на същото място, но този път след кончето да минем към Караджов камък и пещерите около него (Това си е лично моя идея, с Наско не сме обсъждали точно такъв вариант). Всички имате много време да си помислите дали искате или не искате, можете или не можете да се включите. Идеята, обаче, е по-скоро за двудневно каране събота-неделя, а маршрута е идея на Наско. За мен е престъпление чоек, който обича планината, да не е видял тези закътани далече от асфалтовите пътища перли на Родопите!

Пример:
[b]Първи ден:[/b] Пловдив - Първенец - Храбрино - по черен път покрай реката към Тамръш - по пътека към с.Лилково - по пряка пътека към с.Орехово - с.Хвойна - с.Павелско - х.Пашалиица. Там спим.
[b]Втори ден: [/b]Спускане до Лъки по стръмния черен път - Белица - Кончето - Момин камък - връщаме се до разклона и продължаваме към Караджов камък - евентуално Кръстов връх - Мостово - х.Марциганица - х.Безово - х.Ловна - манастира св.Петка - Асеновкрад - Пловдив. Другия вариант е да се мине директно покрай Беленташ и въобще да не се търси прословутия Караджов камък и пещерите.

Маршрутът не е тежък, пък и няма да правим състезание! И двата дни са доста под 100км, като голямото изкачване преди Пашалиица е по асфалт и не е голяма трудност. Помислете!

Всичко е неокончателно, времето на провеждане още даже не сме започнали да го обмисляме. Аз само знам, че в края на юли и началото на август ще съм на море, така че тогава не става. Ако се заформи по-голяма група, ще съобразим и времето и маршрута с желаещите да се включат. Абе с две думи: ЕЛАТЕ НИ НА ГОСТИ! Неофициално и неангажиращо, просто да покараме заедно!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MOD » Вто Юни 15, 2004 12:24 pm

[quote="did"]

Май е още рано да повдигам този въпрос, но определено с Наско сме решили следващия месец да идем пак на същото място, но този път след кончето да минем към Караджов камък и пещерите около него (Това си е лично моя идея, с Наско не сме обсъждали точно такъв вариант). Всички имате много време да си помислите дали искате или не искате, можете или не можете да се включите. Идеята, обаче, е по-скоро за двудневно каране събота-неделя, а маршрута е идея на Наско. За мен е престъпление чоек, който обича планината, да не е видял тези закътани далече от асфалтовите пътища перли на Родопите!

Пример:
[b]Първи ден:[/b] Пловдив - Първенец - Храбрино - по черен път покрай реката към Тамръш - по пътека към с.Лилково - по пряка пътека към с.Орехово - с.Хвойна - с.Павелско - х.Пашалиица. Там спим.
[b]Втори ден: [/b]Спускане до Лъки по стръмния черен път - Белица - Кончето - Момин камък - връщаме се до разклона и продължаваме към Караджов камък - евентуално Кръстов връх - Мостово - х.Марциганица - х.Безово - х.Ловна - манастира св.Петка - Асеновкрад - Пловдив. Другия вариант е да се мине директно покрай Беленташ и въобще да не се търси прословутия Караджов камък и пещерите.

Маршрутът не е тежък, пък и няма да правим състезание! И двата дни са доста под 100км, като голямото изкачване преди Пашалиица е по асфалт и не е голяма трудност. Помислете!

Всичко е неокончателно, времето на провеждане още даже не сме започнали да го обмисляме. Аз само знам, че в края на юли и началото на август ще съм на море, така че тогава не става. Ако се заформи по-голяма група, ще съобразим и времето и маршрута с желаещите да се включат. Абе с две думи: ЕЛАТЕ НИ НА ГОСТИ! Неофициално и неангажиращо, просто да покараме заедно!
[/quote]


Аз съм много за тази идея !!!
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Вто Юни 15, 2004 12:55 pm

харесва ми... ще помисля и до тогава ще съм решил
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот _5v » Вто Юни 15, 2004 1:27 pm

Поздравления!!!:)Благодаря ви за подробната информация!

Някой ден непременно ще го мина този маршрут!:D:D:D
Да сме живи и здрави!Значи наистина било много диво:P

Ама 135км много ми се вижда:xx(:!По-добре е някакъв друг изходен пункт да се измисли.Ами онези четриногите магаренца не е ли по-добре от някъде другаде да се заобикалят? :DСкачаха ли ви:?:Аз имах подобни премеждия в Средна гора преди 10-ина години.

Тук в София също имаше гръмотевици и валя проливен дъжд.По-точно в София не знам какво е било,защото с едно приятелче изкачвахме пл.Люлин откъм
кв.Горна Баня.Валя точно един час между 13:45 и 14:45, а после изгря слънце.
_5v
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 4:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Юни 15, 2004 3:01 pm

Уф, лоши новини!

Сега вече съм 100% сигурен, че ВЪОБЩЕ [b][color=red]НЕ СМЕ БИЛИ [/color][/b]НА РОДОПСКОТО КОНЧЕ! Минали сме точно покрай него. Благодарение на г-н Христо Тодев, който се е заел да прави [url=http://rodopimap.hit.bg/mainflash.html]интерактивен атлас на Родопите[/url] вече знам къде е то - намира се в началото на сипеите, които подсякохме, на около 500м по-надолу. Било дълго стотина метра и след него пътеката се качвала стръмно 200м нагоре към шосето за Давидково (бога ми, ако мога да си го представя къде пък е това!). Предупреден съм и за това, че ходенето до Караджов камък наистина си струвало, обаче да си носим "въженце". Ще видим тая работа! Следващият път, обаче, ПРОШКА НЯМА! Ще ги издирвам до дупка и кончето, и камъните около него!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Вто Юни 15, 2004 3:26 pm

........:?::?::?::?:........

или пък все пак сме били... Щото тоя път за Давидково гледам е точно Белица-Загражден, от който ние дойдохме... А в най-ниската част на сипеите се изкачихме и точно там се снимахме... Затова пък май камънака, дето си мислех, че е Момин камък май не е точно същото, а едно друго нещо... Вече почвам сам да си говоря заради тия камъни и кончета. ПОМОООЩ!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Вто Юни 15, 2004 3:30 pm

Не сме били бе!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Вто Юни 15, 2004 3:31 pm

Ааа, бяхме, бяхме....
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Вто Юни 15, 2004 3:35 pm

[quote="_5v"]
Ама 135км много ми се вижда:xx(:!По-добре е някакъв друг изходен пункт да се измисли.Ами онези четриногите магаренца не е ли по-добре от някъде другаде да се заобикалят? :DСкачаха ли ви:?:Аз имах подобни премеждия в Средна гора преди 10-ина години.

[/quote]


Ако сте съгласни за два дена този маршерут който с Митко обсъждаме се минава съвсем спокойно.Нощувката е в хижа,няма да се мъкнат полатки и спални чували да пречат!!Първия ден е по-тежкия с денивелация от около 2000 метра.Като првите 1000 се минават по широк хубав път с малък наклон,който се засилва само накрая,а вторате 1000 са по асфалт.За втория ден има само около 1500-1600 метра денивелация като 700-800 са по асфалт.Всички спускания са по черно и пътеки.Ако се тръгне от Пловдив и се финишира пак тук,първия ден идва 80-85км,а като се замисля май и втория е толкова!!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Юли 19, 2004 8:57 am

Понеже след предишното преминаване през въпросното "конче" в мен останаха много въпросителни и оттогава не съм спал, щото неясниотите ме ядат отвътре като гадни бели червейчета, тази събота и неделя преминах пак оттам пешеходно и проучих района обстойно (има един куп преки пътеки, дъполнителни варианти, а такова чудо като Караджов камък наисттина досега не бах виждал).

Като източа снимките от фотоапарата ще ви дам доста ориентири, та ако някой реши да ходи да не се лута като нас в началото. Сега малко допълнителни факти за района:

1. Никой от местните не знае къде е това "конче", просто защото те си го наричат "превала". Въпросното било е най-ниската част от вододела между Марица и Арда и наистина хич няма вид на конче, но за сметка на това пък пътеката и панорамите са наистина страшно красиви.

2. След "кончето" се преминава покрай три невероятни върха, най-висок от които е последния - Акватепе (странна комбинация от латински и турски, показваща, че под този връх е единствената чешма в района). Непосредствено след върха е ловна хижа Акватепе (известна само на някои, дето са правили маркировка с табели, като "Белишки връх"). Тази хижа наистина сега не работи, но се поддържа в готовност от служителите в ловно стопанство "Кормисош" и при заявка за преминаваща група от поне 10-тина човека могат да я отворят!!! Телефонът за заявки е 03052/ 2030. Целият район около хижата има мноого дълга за разказване история. До към 1960г. тази ловна хижа е си е била просто ловна хижа. После, обаче, от УБО са решили, че многото дивеч там не е за простосмъртни и са я направили ловна резиденция на Пенчо Кубадински. Хората от Мостово разказват, че в ония район е имало две стада от по над 100 муфлона, стотици бизони, сърни, елени-лопатари и благородни елени, глигани, глухари... БОГАТСТВО! За да се гарантира спокойствието на животните, обаче, и те да не се плашат от хора, целият триъгълник между Превала, Момин връх и Караджов камък е бил строго охраняван и даже не са допускали хората от близките села да го посещават. Сега обаче там са влезнали доста вълци и покрай тях и бракониерите няма ни бизони, ни муфлони... Тук-таме сърни и глигани. И вълци.

3. Има няколко преки пътеки: пряк черен път от Белица към седловината между Кръстов връх и Караджов камък; пряка пътека към Акватепе; още една пряка пътека по билото към Караджов камък... Там маркировки няма, но аз се наемам да мина, защото навсякъде се виждат типични ориентири.

4. Естествен изходен пункт към цялото това богатство е с.Белица. Покрай жестоките ограничителни мерки за достъп на туристи до преди 1989г в селото нямат и идея да развиват туризъм. За да намерим стая за преспиване се наложи да търсим над половин час и да питаме в почти всички къщи. Накрая се оказа, че САМО В ЕДНА КЪЩА В СЕЛОТО имат някакъв свободен етаж, в който макар и рядко отсядат преминаващи нагоре единични туристи. Ако някой се интересува, да пише, ще ви дам телефон за връзка с хората.

5. КАРАДЖОВ КАМЪК!!! Е, ми не мога да го опиша. Просто трябва да се види! Сравнимо е донякъде с Белоградчишките скали... с Беленташ, ама умножен по 10... Страх ме е да сложа тук и снимки, щото наистина такива мащабни, монументални творения на природата, по правило отказват да се вместват в мащаб 10х15см. Яд ме е, че наистина много малко хора знаят за този район и почти никой не го посещава.

Очаквайте подробности и снимки...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hri100 » Пон Юли 19, 2004 1:36 pm

Здравей did,
Радвам се, че сте завършили приятно маршрута. Ние след като се видяхме до скалния мост не отидохме до водопада защото бензина беше на привършване.
Видя ли някакъв подход към скалната стена западно от Акватепе за която ти говорих. Качихте ли се по улея отгоре на Караджов камък. Аз макар че съм ходил два пъти, все не ми оставаше време от бързане да обиколя пещерите в източното подножие на масива. Караджов камък е ценители- не се ядосвай, че всички не ходят там. Миналата година БААТ го бяха снимали на рекламен плакат за забележителности на България като част от тяхната стратегия за рекламиране на по-малко известните места в родината ни пред чужденците.
Аз после се спуснах до Бачково с Genesis-а, защото наистина амортисьорите на това спускаческото Genoti нещо не ми харесаха как се държаха при висока скорост на някой бабунки. Поздрави и на съпругата ти,
Христо
hri100
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 15, 2004 12:21 pm

Мнениеот did » Пон Юли 19, 2004 2:00 pm

[quote="hri100"]

Здравей did,
Радвам се, че сте завършили приятно маршрута. Ние след като се видяхме до скалния мост не отидохме до водопада защото бензина беше на привършване.
Видя ли някакъв подход към скалната стена западно от Акватепе за която ти говорих. Качихте ли се по улея отгоре на Караджов камък. Аз макар че съм ходил два пъти, все не ми оставаше време от бързане да обиколя пещерите в източното подножие на масива. Караджов камък е ценители- не се ядосвай, че всички не ходят там. Миналата година БААТ го бяха снимали на рекламен плакат за забележителности на България като част от тяхната стратегия за рекламиране на по-малко известните места в родината ни пред чужденците.
Аз после се спуснах до Бачково с Genesis-а, защото наистина амортисьорите на това спускаческото Genoti нещо не ми харесаха как се държаха при висока скорост на някой бабунки. Поздрави и на съпругата ти,
Христо
[/quote]


Да почнем подред...

Welcome to MTB-BG, Христо!

Туй "водопада" сега ми звучи малко смешно, щото над Белица намерих и снимах поне още 10 водопада с височина около 3-4 метра, някои от които малко трудно се намират, щото пътя не винаги върви точно по реката и трябва да ги търсиш по характерния грохот. Предния път като минавахме валеше и нямах време да ги издирвам, но сега нищо не изтървах. Ако обичаш водопади - там е мястото!

Скалата, за която ми говори, я видях:hbang2:. Тя няма с какво да се сбърка - вертикална стена, леко набраздена и хоризонтално и вертикално, сякаш е на 3-4 пласта, ама без да има ясно изразени тераси. Подход ИМА, и то според мен съвсем приличен!!! Скалата е най-много на 300м над пътя и щом си решил да я драпаш, едва ли някаква си стръмна пътечка ще те спре да идеш дотам. Под нея също има един много интересен камък. Преди нея (в посока Белица) пък стърчи едно чудо, дето разбрах, че се казвало Червения камък според местните и се вижда само отдолу, от пътя (пък на картата скала със същото име се намира на съвсем друго място, ама както и да е:dunno:).

Горе на Караджов камък този път не се качих, но [b]в най-скоро време [/b]грешката ще се поправи. Просто покрай мотането около водопадите и МНОГОТО горски ягоди за там време не остана, а трябваше да се приберем до Пловдив, пък маршрута доста набъбна и жена ми се измори. Но то и само отстрани да го видиш пак си струва всяка крачка до него. Пещерите под него са всъщност "пещерички" според две момчета от Мостово, които са влизали там. Едната била само 10м, другата повечко, но не били нищо интересно. До тях май най-лесно може да се стигне, като се издрапаш от Мостова сушица, а не отгоре. Е, ако си имаш алпийска екипировка май отвсякъде става.

Пък за разните ти колела, какво да кажа. Радвам се, че още един фен на Родопите и въобще на планините е на път да оцени колелото като най-доброто средство за подобни преходи. Ако знаеш как се ядосвах в определени моменти вчера че съм пеш...

Надявам се скоро да се засечем пак някъде, селски ;)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hlebarka » Пон Юли 19, 2004 4:21 pm

ма мной убаво по ашия край ,е майна
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта