Гела - 31 юли

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Гела - 31 юли

Мнениеот tailor » Пет Юли 23, 2004 8:46 pm

Изображение
http://www.rhodope.net/
Елате на събора в с.Гела - ще организираме транспорт с автобус за Вас и Вашият велосипед - тръгване събота сутрин - цена отиване и връщане около 28лв.
Събота вечерта спане в палатки - нощувка и храна - всеки се подсигурява сам.

В неделя - разходка с велосипеди - ориентировъчно с.Гела - х.Ледницата - Мугла - Чаирските езера - Пробитата скала - пещерата Дяволското гърло (~ 52км черен път) - Тешел - кв. Настан - Широка лъка (~40км)

Edit: карта

Подлежи на доуточняване!
Записвания за транспорт с автобус - [email protected]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот screamBoy » Съб Юли 24, 2004 1:16 pm

ако успея да се донеса в неделя (събота не мога със сигурност) мога ли да участвам в начинанията за деня ???
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Cveti » Съб Юли 24, 2004 9:23 pm

Много добре,screamboy!Днес тъкмо се чудехме с Харка и Мод дали някой ще се навие...Айде!:8D:
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Нед Юли 25, 2004 7:39 pm

КОИ ЩЕ ХОДИ?НИЕ С ПЕРСЕНК СЕ ГЛАСИМ ДА ХОДИМ,АКО ВСИЧКО Е НОРМАЛНО.
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот Persenk » Нед Юли 25, 2004 7:42 pm

Почти сигурно е участието и на два морски гларуси:D:D:D
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Нед Юли 25, 2004 7:49 pm

[quote="skoka"]

КОИ ЩЕ ХОДИ?НИЕ С ПЕРСЕНК СЕ ГЛАСИМ ДА ХОДИМ,АКО ВСИЧКО Е НОРМАЛНО.
[/quote]


Кога свари да го напишеш,бе.То човек да не се обърне:beer:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Нед Юли 25, 2004 7:54 pm

Ами сигурно и от Софийска страна ще има участие...;)Имате задача да проучите в Родопите как са с вишките.[img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/f/spinface.gif[/img]
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Нед Юли 25, 2004 8:10 pm

няма нужда да проучваме вишките!:^:ние с Персенк си купихме сгъваеми туристически вишки!ще се съберем всичките.вие носете хранилки за глигани(по възможност 3),за да знаят гладните прасенца къде да доидат!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:^:
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот Persenk » Нед Юли 25, 2004 8:10 pm

[quote="Cveti"]

Ами сигурно и от Софийска страна ще има участие...;)Имате задача да проучите в Родопите как са с вишките.[img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/f/spinface.gif[/img]
May the force be with you.
[/quote]


А не знам,този път с палатки.Тамън ще проучим дали има диви прасета и в Родопите:banana:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Нед Юли 25, 2004 8:52 pm

чуда се... но ще се реша до 28 най-късно какво ще правя
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот Cveti » Нед Юли 25, 2004 9:20 pm

[quote="skoka"]

няма нужда да проучваме вишките!:^:ние с Персенк си купихме сгъваеми туристически вишки!
[/quote]

Ааааааааааааа...парен от каша духа и кисело мляко![img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/r/happy.gif[/img][img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/r/happy.gif[/img][img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/r/happy.gif[/img]
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Юли 26, 2004 8:24 am

[quote="Persenk"]

...ще проучим дали има диви прасета и в Родопите:banana:
[/quote]


Има!!!

[quote="Cveti"]

Много добре,screamboy!Днес тъкмо се чудехме с Харка и Мод дали някой ще се навие...Айде!:8D:
[/quote]


Ще се навие, много даже... ако тогава точно не съм на море.

Още помня Роженския събор със стоте каба-гайди, на който бях преди повече от 20 години. Тогава един от призьорите дойде вечерта в нашата палатка и свирнята продължи... ама и да не беше в нашата палатка, все тая. Планината ехтеше от ручила три дни и три нощи. Не знам дали и сега ще стане нещо подобно, но и на половината да е - пак е много! Най-малкото, защото ще е спазено основното правило, че

[size=167][b]родопска гайда трябва да се слуша в Родопите[/b][/size]

Пък за карането в района мога само да кажа, че който не е ходил там, трябва да не мисли въобще, а да скача и да тръгва!!!

А за спането, ако дойда, аз ще процедирам малко по-иначе:

Понеже нямам палатка, някъде около 19ч. ще се спусна по асфалта и за около 2 часа спокойно мога да стигна до Тешел. Там има туристическа спалня с нормални цени, топла вода и 110 места! Може да се издири и телефон за резервации. Втория ден вероятно ще си направя преход до х.Студенец (Пампорово) през Ягодина, Триград, Мугла,...(пътища бол) и от там през Чепеларе - обратно в Пловдив.

Давам този вариант като идея, щото може да се окаже по-удобен и за някой друг, даже и аз да не успея да дойда.

До сряда ще кажа със сигурност, а ако идвам, разбира се, вероятно няма да съм сам! Все някой от Пловдив ще се навие да слуша родопски гайди и да покара. А и времето според прогнозите ще е хубаво...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Persenk » Пон Юли 26, 2004 9:55 am

[quote="did"]

[quote][i][/quote]


Понеже нямам палатка...

[/quote]


Ako това те притеснява аз мога да ти услужа с една;)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Юли 26, 2004 11:26 am

[quote="Persenk"]
Ako това те притеснява аз мога да ти услужа с една;)
[/quote]


ОООО, МНОГО БЛАГОДАРЯ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЕТО!!!

Ще помисля и съгласувам до сряда план за действие, но сега опциите са с една повече!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Persenk » Пон Юли 26, 2004 1:02 pm

[quote="did"]

[quote][i]
Ще помисля и съгласувам до сряда план за действие, но сега опциите са с една повече!
[/quote]


Идеалният вариант - идваш на Родопи,а в неделя вечерта тръгваш с нас към морето :8D:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Пон Юли 26, 2004 1:41 pm

[quote="screamBoy"]

ако успея да се донеса в неделя (събота не мога със сигурност) мога ли да участвам в начинанията за деня ???
[/quote]

Началото на "Начинанието" е в предвидено за около 8.00 сутринта в Неделя
Засега това е [url=http://free.bol.bg/helixs/gela/gela-nastan.jpg][color=green]трасето[/color][/url]
Автобуса ще чака в Тешел - ще има време да се разгледат Ягодинската пещера и Дяволското гърло
За нас ще е голямо улеснение ако потвърдите до сряда/четвъртък

@Крива спица - Има транспорт и от Пловдив, който се организира от [url]http://www.rhodope.net/[/url]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот did » Пон Юли 26, 2004 1:48 pm

[quote="Persenk"]
Идеалният вариант - идваш на Родопи,а в неделя вечерта тръгваш с нас към морето :8D:
[/quote]


Това не е вариант, щото мойто ходене към морето по правило се предхожда от препълване на багажника и всички свободни протсранства в колата с неща, дето не съм и подозирал, че ги има в къщи, навиране някъде между тях на жена ми и дъщеря ми и чак тогава поемане в източна посока. Пък и се очертава ходене доста на юг.

Уф, дано успея да се откача сам и морето да се отложи мъничко... ще е много добре.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kagami » Пон Юли 26, 2004 2:16 pm

[quote="Persenk"]

Почти сигурно е участието и на два морски гларуси:D:D:D
[/quote]


:banana: Еееей супер!!!! Дано да се видим там :):)
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот тучо чучо » Пон Юли 26, 2004 2:23 pm

[quote="did"]
Уф, дано успея да се откача сам и морето да се отложи мъничко... ще е много добре.
[/quote]

Айде, Миткооооооо, гледай да се уредиш, че да се видим най-накрая!
Освен това не се кахъри толкова за маршрута - предложението идва от нас с Пламен, но Тhe tailor е маркирал картата. Просто тази карта не е най-точната, знаеш... За мугленската пътека съм много навит, защото я изкачвах преди месец и нещо, но пеш. Иначе сме слизали с колелета по черния път, както ти предлагаш, и като/ако стигнем до този момент бихме могли да се изчакаме всички и да преценим кой от къде да се спусне. Пък за Дяволското гърло ще видим.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Юли 26, 2004 2:31 pm

Tailor, ако сте все още отворени за идеи за маршрута, предлагам ви две малки поправки, нанесени с тъмно-зелена плътна линия:

[img]http://free.bol.bg/ddiidd/g-n.jpg[/img]

Първо: Спускането към Мугла по маркираната пътека може някои да го направят, но ще им трябват сериозни FR машини и умения. Пътеката е много стръмна и много изровена, на места представлява тесен 10см коловоз, в който дори не могат да се въртят педалите. Не ви я препоръчвам. По-добре е да не се отклонявате надясо по маркировката (ако въобще видите отклонението, де;)), а да си продължите на това място напред по черния път, който през една махала ви води на асфалтовия път над Мугла. Тази обиколка е само с 2-3 км по-дълга, но ще ви спести време със сигурност, защото групата може да е доста "шарена" като вид велосипеди и подготовка.

Второ: Както обикновено, важните неща на картите не са там, където са! Всъщност Дяволското гърло не е под, а е над ждрелото, почти до село Триград, та ще трябва да врътнете натам, ако ще го гледате. Пък като идете до Триград ходенето до Ягодинската пещера по асфалт съвсем губи смисъл, щото си има чуден живописен черен път Тригнад-Ягодина, движещ се по ръба на Триградското ждрело, който освен това е доста по-кратък. От този път в един момент се отклонява по маркировката пряка пътека, която става за спускане с всякакво колело, за разлика от тая към Мугла, но който иска може да си кара и по черния път. Непременно включете това пътче в маршрута! Ако още се чудите, вижте [url=http://free.bol.bg/ddiidd/Marshrut2005/page_01.htm]това[/url]. Снимки от 2037 до 2052 са от там, много от останалите са от двете ждрела, а 2083 е изглед от панорамния път към с.Гела и поляните наоколо. Вижда се и кулата на Снежанка.

Някой още да се чуди дали иска да дойде?


Тучо Чучо, ми най много да избягам от къщи... То като няма кой да кара колата жените ще видят море през крив макарон!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Пон Юли 26, 2004 2:44 pm

[quote="тучо чучо"]
За мугленската пътека съм много навит, защото я изкачвах преди месец и нещо, но пеш. [/quote]


;)

Ами и аз така... само че бутах колело нагоре.

Абе страшно няма, въобще не се притеснявам, щом ти си в групата!

Ъъъ, всъщност, притеснявам се... Нещо пише там, че било със съдействието на Министерството на културата... Това ме плаши!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MOD » Пон Юли 26, 2004 3:57 pm

Прекрасно!
За мен ще е чест да присъствам ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kagami » Пон Юли 26, 2004 4:24 pm

[quote="MOD"]

Прекрасно!
За мен ще е чест да присъствам ...
[/quote]


Еееей, колко хубаво :banana::banana:

Супер яко ще е да дойдат много хора .....
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот Persenk » Пон Юли 26, 2004 4:26 pm

[quote="tailor"]

[quote

Автобуса ще чака в Тешел - ще има време да се разгледат Ягодинската пещера и Дяволското гърло

[/quote]


Tailor, както разбирам до тук карането ще е от с.Гела до Тешел и от там в автобусите и към София.Аз понеже ще идвам с кола до Гела, въпросът ми е може ли да се използва автобуса до с.Широка лъка /разбира се с/у заплащане/,защото от Тешел до Широка лъка ми се вижда доста големичко рзстоянието,а пък ако не се лъжа е и изкачване.
И въобще ще има ли и други хора с коли,къде ще се оставят?Палатките няма да се носят през цялото време,нали?Все въпроси,въпроси.Я, хвърлете малко свтлина в тунела.Благодаря ви!:)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Юли 26, 2004 4:26 pm

[quote="kagami"]

Супер яко ще е да дойдат много хора .....
[/quote]


Ооо, много хора ще има със сигурност, със или без нас. Обикновено при такива мероприятия си е истинска лудница.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот tailor » Пон Юли 26, 2004 5:02 pm

[quote="Persenk"]
Tailor, както разбирам до тук карането ще е от с.Гела до Тешел и от там в автобусите и към София.Аз понеже ще идвам с кола до Гела, въпросът ми е може ли да се използва автобуса до с.Широка лъка /разбира се с/у заплащане/,защото от Тешел до Широка лъка ми се вижда доста големичко рзстоянието,а пък ако не се лъжа е и изкачване.
И въобще ще има ли и други хора с коли,къде ще се оставят?Палатките няма да се носят през цялото време,нали?Все въпроси,въпроси.Я, хвърлете малко свтлина в тунела.Благодаря ви!:)
[/quote]

Има такава възможност.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Cveti » Пон Юли 26, 2004 6:35 pm

Притеснява ме само,че нямам палатка.Дали в Гела има възможност за квартира?То сигурно заради надсвирването всичко ще е заето,дори и в тази спалня дето did спомена.Иначе знам,че там може да се наеме къща,а дали може стая?
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Вто Юли 27, 2004 8:23 am

не се притесняваи!събрахме се 5 човека във вишка за 3,така че все ще се намери място за една дама в палатка за двама!
P.S.:DДаже и рима се получи:D
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот did » Вто Юли 27, 2004 8:41 am

Твърдо идвам! Отложих морето. Ще има и доста други от Пловдив. Варианта със спането в Тешел си го изритах от акъла още вчера, веднага след като при разговори с осведомени бях информиран за продължителността на купона до късни доби. Сега си търся и аз палатка и ви съветвам и вие да направите така, най-малкото защото ще е по-весело.

Иначе в Гела със сигурност квартири има. Със сигурно ще има и в Солища, което е от другия край на въпросните поляни. Обаче нямам никаква връзка за резервации, а да се разчита на случайно наличие на свободни стаи ми се струва неразумно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bestbg » Вто Юли 27, 2004 9:40 am

i az iskam da doida no mai ne ostanaha svobodni mesta po palatkite , a az nqmam :)... moga da spa v kolata na skoka :)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта