Мнение за маршарут в Родопите

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнение за маршарут в Родопите

Мнениеот Arkaim » Вто Авг 03, 2004 2:23 pm

Става дума за нашите прекрасни Родопи. И смятаме да им направим една по-голяма обиколка.Ето ги точно местенцата през които ще минаваме:

Първи ден:
Отправна точка:Пловдив-Здравец(с автобуса)
Здравец-хижа Студенец-Бяла Черква-Чудните и Скалните мостове
Нощувка...
Втори Ден:
Обратно към пловдив през Модър-Върховръх-Храбрино-Пловдив

Въпроса ми е :Проходими ли са пътеките за байк и горе долу за какво натоварване става дума?
Очаквам по-подробно мнение от ДИД тъи като знам че е ходил там- видях някъде негови снимки ако не греша :):)
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Вто Авг 03, 2004 2:56 pm

Мдааааа
......и аз бих се радвал на такава информация...:D:D:D
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Авг 03, 2004 3:00 pm

Очакваш мнение - получаваш го!

х.Здравец-Бяла черква е 14км асфалт с минимален наклон нагоре. Има и черен път, който обаче не е по-пряк. От бяла черква за Чудни мостове се ходи през Митницата и х.Персенк, като Бяла Черкво-Митницата е някаква туристическа пътека, която е маркирана, но не съм я минавал никога. Може и през с.Лилково, а не напряко по пътеката през митницата, ама там черните пътища са така оплетени, че със сигурност ще се замотаете някъде.

На практика ще се окаже, че основното ви каране по черно за двата дни е едно и също, само дето го минавате в двете посоки. Това е преходът между Митницата (където е разклонът и за Модър) и Чудни Мостове през Персенк. Да не говорим, че римският път между Персенк и Чудни мостове не е особено подходящ за каране, особено нагоре (да не кажа невъзможен). От Митницата към Модър пък ... какво да кажа... тикане с препятствия, познато на всички участници в тазгодишния веломаратон в оня район. Чувал съм, че имало и някакъв друг път към Модър, който бил без паднали дървета, който се хващал не от Митницата, а някъде по-близо до Лилково, но аз не го знам. Иначе натоварването не е проблем. Ние сме ходили от Пловдив до Чудни мостове и обратно и за един ден, а обратния ви маршрут както сте го замислили беше на практика третия ден от веломаратона и първите го взеха за около 3-4 часа.

Виждам, че не ви се катери нагоре в началото и затова предвиждате автобус. Може обаче да го измислите и по-добре и пак да е с частичен превоз.

Пример:
Хващате автобус сутринта за Давидково и Равнища. Оставят ви на разклона над Храбрино към Давидково (на това всъщност не му виждам смисъла, щото дотам е най-много 1.30ч с колелото). Вие продължавате още няколко километра нагоре в посока Лилково и като видите разклонение надясно с табела "Горско стопанство Тамръш" или нещо подобно хващате черния път. Така до Тамръш ще се изкефите на може би най-приятното пътче за каране през лятото около Пловдив - върви по сянка, едва забележимо катери и десетки пъти пресича тамръшката река. От Тамръш по черни пътища се ходи до Лилково, като има и бутане, и каране. Naka76 го минава наскоро, та ми е разказвал. От Лилково се спускате по пряка пътека към Орехово, от където по черен път през Кабата отивате до Чудни мостове (това пък е едно здраво и продължително катерене по потенциално кални пътища, ама за август месец знае ли човек?). А ако в един момент се почувствате изморени и не ви се драпа до Лилково, може директно да си се качите от Тамръш към Върховръх, да спите там и втория ден да се спуснете. Но това не е двудневен, а полудневен маршрут.

Това, което ви предлагам, е доста по-натоварващо от вашия вариант, но не ви се дублира отиването и връщането нито с километър.

Има и десетки други варианти, но не ви знам карането и подготовката. Ако искаш (нали беше от Пловдив) ела утре вечер на сбирката и там много умни глави на едно място не може да не родят някаква брилянтна идея за маршрут.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Dani » Вто Авг 03, 2004 3:36 pm

10x
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Сря Авг 04, 2004 8:19 am

@ DID - мерси много за подробната информация. Ще взема картата и твоите указания и ще решим как точно да го минем :)
и друго:
За каква сбирка говориш???? - вярно е че съм от Пловдив, ама по цял ден съм на работа и ако тя е вечерта ще се постарая да дойда...:)
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Авг 04, 2004 8:41 am

Говоря за тази сбирка: [url]http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1599[/url].

Тази вечер ще започнем да се събираме още след 18 часа в "Спортна среща". Очертава се събирането на голяма група. Ще дойде и един стар планинар, дето знае тези пътеки наизуст - Христо Казаков. Той ще ти е много полезен, та опитай се да дойдеш! Обикновено оставаме поне до 21ч, а понякога и много по до късно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Arkaim » Сря Авг 04, 2004 11:16 am

Ами някъде към 19.00 ще гледам да дойда - ще гледам да съм със старата бричка(баика):))
За пръв път ще вида и момчетата които от толкова дълго време пишат из форумите :)))
До довечера :)
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Чет Авг 05, 2004 8:01 am

Голяма събиране имаше снощи....
Нито зяаведението беше птворено, нито имаше поне един байкър да дойде - имам странното усещане че ми вързаха тенекия....:(
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Авг 05, 2004 10:21 am

[quote="Arkaim"]

Голяма събиране имаше снощи....
Нито зяаведението беше птворено, нито имаше поне един байкър да дойде - имам странното усещане че ми вързаха тенекия....:(
[/quote]


Вече знаеш, че не е тенекия. Другия път търси по-усърдно входа;)!
:beer:
:beer:
:beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот BuxpeH » Чет Авг 05, 2004 12:42 pm

Ще ти кажа само: ако си решил освен велоторизма и въртенето на големи растояния и да си прекараш яко вечерите отидете задължително в местноста Башиш, на 6-7 км нагоре по една пътека от с. Буйново, общ Девин и то преди 17 август. Малко е далечко от вашия маршрут, но ако сте купонджии и искате да видите нещо уникално отидете там! Ако някой друг чете това също да тръгва, било то и без колело. само си носете спални чували. Ако питате местните накъде да ходите, питайте как се стига до Rainbow !!!:peace:
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Авг 05, 2004 12:44 pm

[quote="BuxpeH"]

Ще ти кажа само: ако си решил освен велоторизма и въртенето на големи растояния и да си прекараш яко вечерите отидете задължително в местноста Башиш, на 6-7 км нагоре по една пътека от с. Буйново, общ Девин и то преди 17 август. Малко е далечко от вашия маршрут, но ако сте купонджии и искате да видите нещо уникално отидете там! Ако някой друг чете това също да тръгва, било то и без колело. само си носете спални чували. Ако питате местните накъде да ходите, питайте как се стига до Rainbow !!!:peace:
[/quote]


За хипарската сбирка ли говориш?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Dani » Чет Авг 05, 2004 12:57 pm

[quote="BuxpeH"]

Ще ти кажа само: ако си решил освен велоторизма и въртенето на големи растояния и да си прекараш яко вечерите отидете задължително в местноста Башиш, на 6-7 км нагоре по една пътека от с. Буйново, общ Девин и то преди 17 август. Малко е далечко от вашия маршрут, но ако сте купонджии и искате да видите нещо уникално отидете там! Ако някой друг чете това също да тръгва, било то и без колело. само си носете спални чували. Ако питате местните накъде да ходите, питайте как се стига до Rainbow !!!:peace:
[/quote]


Ееееееееее......ама т'ва е на ........ края на картата!
:crazy:
Забрави!
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Чет Авг 05, 2004 2:39 pm

Хе-хе чух за RainBow, още миналата година, когато събирането беше във Франция. Миналат седмица едни пиятели бяха там и като се върнаха бяха много итуасниязирани....
Но нега кажа все пак за какво става дума:Какво представлява RainBow?

Това е събиране на много хора на някое от най-красивите кътчета на нашата планета и тази година се подна честа това да бъде България, до година мисля че ще е в Турция...
Това е сбирка на най-различни духовни школи, идват хора от цял свят и споделят своите възгледи върху живота, смърта... и т.н. Има невероятна музика (от типа на саундрака на филма "Троя"), танци... Прекрасно място да се запознаеш с нови приятели и да усетиш духа на различни цивилизациии.... Просто Приказка....
Може за някой те да изглеждат ХАХОВЦИ...но според мен това са напреднали духовни личности, защото ако са хаховци-то тогава и Баба Ванга не е била истинска....


Относно Снощи....оказа се че заведението имало друг вход освен главния....жалко че не успях да се засечем със останалите момчета ...Няма нищо, това ще стане друг път
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта