Предимства на 24" задна гума.

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Предимства на 24" задна гума.

Мнениеот Lubo » Чет Окт 07, 2004 2:17 am

Какви са предимствата и недостатъците не това да имаш задна гума(капла) 24" ?
Четох в разни форуми, че било много добре за FR, но пък имаше и такива, които казват, че това е пълна глупост.
Според мен:
1.Каплата е много по-здрава. Значи е по-добре при скокове и т.н.
2.Ако ти се наложи да въртиш е по-лесно, но пък губиш от максималната скорост, която би постигнал с 26", значи не става за DH
3. Спирачката БИ трябвало да блокира по-лесно (не съм сигурен).
4.Променя геометрията. Предницата се вдига спрямо задницата. Би трябвало да помага при голями наклони

за това се сещам.

Четох някъде, че се държала по различен начин от 26" в завоите....ама не мога да си го обясня.....ще се радвам да ме просветите
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Tupekc » Чет Окт 07, 2004 9:04 am

"2.Ако ти се наложи да въртиш е по-лесно, но пък губиш от максималната скорост, която би постигнал с 26", значи не става за DH"
Това за скоростта е вярно, ама само като втриш педалите, ако само се спускаш едвали ще се отрази много на скоростта 8)
И само за задна гума 24" ли става дума, в смисъл да караш отзад с 24 а отпред с 26 или и отпред и отзад с 26? :?:
Аватар
Tupekc
 
Мнения: 115
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 11:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Чет Окт 07, 2004 12:07 pm

сигурно ще повтора некои неща ,но какво се случжа при задна 24"капла и при 26"предна ;

-по ниска задница
-по здрава щото сшиците са по квси и не се гънат толкова лесно
-тегло
-може да се увелицхи хода на задницата както е при моя слуцхеи рамката е проектирана при шок 160 мм/ход 35мм ако има по-голям ход ,гумата ще ми удря седалковата тръба ,а при по малка гума ,няма да стане това и задницата може да потане още,но амортесиорите за си стандартни и това не играе освен ако не си направиш ти :P
-по трудно се намират гуми и капли
-ще имащ сходсто с кросовите мотори,което има маи значение,или поне така си мисля ,че със задна по-малка гума и капла,задницата ще се оправлява по лесно,и нема да играе толкова
еми това се сещам
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Lubo » Чет Окт 07, 2004 12:11 pm

Да само отзад 24" това се ползва от Specialized. А за максималната скорост и на мен това ми е мислълта - при въртене
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Чет Окт 07, 2004 1:08 pm

Един малък - , който може би не важи за добро FS колело е, че по-малката гума по-трудно преодолява неравностите.
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Окт 07, 2004 3:48 pm

[quote="GOA"]
За спирачката мисля, че гршиш - стиска си със същата сила, нещо движещо се със същата скорост.
[/quote]


Така е при V-brake, но при дискова нещата са различни. По-малкият радиус на каплата води до по-голяма спирачна сила, тъй като отношението на диаметрите на ротора и на каплата е по-голямо. Общо взето да намалиш размера на каплата се отразява както да увеличиш размера на ротора със същия коефициент.

И в тоя ред на мисли...

Чудя се...

... как ли би спирала една дискова спирачка с ГОЛЯМ ротор, монтирана примерно на 16 инчовото колело на дъщеря ми..?..?..?.... Дайте една да пробвам, моля ви!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hlebarka » Чет Окт 07, 2004 3:50 pm

[quote="GOA"]

За спирачката мисля, че гршиш - стиска си със същата сила, нещо движещо се със същата скорост.
[/quote]


Айнщайн, дали диаметъра влияе?
тоя пък майна как ме изпревари
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот koko » Чет Окт 07, 2004 11:31 pm

24"-По-нисък център на тежестта-по-добре за бързи маневри...
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Пет Окт 15, 2004 2:08 pm

Здравейте банда!
Виждал съм някъде(разбирай в нет-а или ESPN-канала) да карат с 24" гума отзад която е много дебела! Вероятно над 3.0! Не знам какъв е стандарта, но това което ми направи впечатление е че много се смачква при скачане от високо (FR), демек я използват и като амортесор!
Виж как е при ония големите коли Bid Foot!!!
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Окт 15, 2004 3:13 pm

да допълня нещо - за мен основния недостатък на 24" капла отзад за DH е че бидейки по-малка като диаметър и трябва повече време да се разгънеи да стъпи обратно на земята след удар в препятствия... ерго ребаунда е по-бавен по чисто механични, а не хидравлични причини.
и задната гума става доста нестабилна - видях го ясно като наблюдавах FRM преди състезанието на RAM-Bikes. Втория момент е, че ако се ускори ребаунда от реглажа, вече не се поемат толкова добре малките неравности, изобщо става доста по груба возията...

демек 24" не става за високи скорости надолу според мен, става единствено за дропове и FR заради по-удобната стойка. докато карах колелото на FRM (мерси за което :banana:) ми направиха впечатление точно тия две неща - седях "във" колелото, а не "върху" него, което адски ми хареса, но возията беше различна...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта