RedBull Rampage 2003 - DVD rip

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

RedBull Rampage 2003 - DVD rip

Мнениеот bikerider » Сря Окт 20, 2004 4:26 pm

дърпайте на воля :)

видео: DivX 5.11 Pro, 768kpbs
аудио: MP3 stereo 160kbps.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот gladstone » Сря Окт 20, 2004 8:41 pm

Като ги гледам получавам зрителен оргазъм :D:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
10x-a-lot :beer::beer:

p.s. Dobre de pri podobni izpulneniq kakvi sa vazmojnite porajeniq po koloezda4ite? vupreki 4e tova naimenovanie e malko neto4no za tqh :)
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Сря Окт 20, 2004 10:58 pm

[quote="screamBoy"]

bikerider нека да позная, това ти е първото прекодиране, а ?
личното ми мнение е че си му е*ал майката на филма, дори VHS риповете са с по-добро качество
звук - звука е прекалено добър, AC3 е добър избор, 224kbps се слага ако ще имаш музикален клип т.е. звука е на първо място. Това е видеоклип, т.е. звука не е чак толкова важен, 160 са разумната горна граница ако целиш да спестиш всеки възможен мегабайт
видео - с толкова малък bitrate сигурно не само аз не мога да позная цветовете, кадрите би могъл да ги намалиш до 24 или 23.97
имаш ли някой друг кодек, примерно Xvid, при мен с него стават най-добри резултати от гледна точка качество/размер, DivX-овете отдавна си изпяха песента.
последно - цели се в размер около 600МB, за 40 минутен материал ще бъде наистина перфектно отвсякъде.
Това са плюнките :)
Предполагам компота ти е работил 3-4 часа за тази цел затова не смея да те посъветвам да го правиш наново. Нямам DVD четялка значи не бих могъл да го направя вместо теб, така че:
БЛАГОДАРЯ за грижата !

Справил си се много добре като за сефте, продължавай по този път !
[/quote]


Ako nqma ni6to protiv az bih mogul da go Rip-na, imam dobra ma6ina i dosta opit s dvd-ta. Predi mi be6e golqma maniq da ripvam i 6to gode mu shvanah zakata na ka4estvenoto video. Samo ako iskate de, posle 6e gi update-na nqkude ili 6te mu gi dam na nego da gi ka4i kadeto iska.
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Окт 21, 2004 10:21 am

[quote="screamBoy"]

bikerider нека да позная, това ти е първото прекодиране, а ?
личното ми мнение е че си му е*ал майката на филма, дори VHS риповете са с по-добро качество
звук - звука е прекалено добър, AC3 е добър избор, 224kbps се слага ако ще имаш музикален клип т.е. звука е на първо място. Това е видеоклип, т.е. звука не е чак толкова важен, 160 са разумната горна граница ако целиш да спестиш всеки възможен мегабайт
видео - с толкова малък bitrate сигурно не само аз не мога да позная цветовете, кадрите би могъл да ги намалиш до 24 или 23.97
имаш ли някой друг кодек, примерно Xvid, при мен с него стават най-добри резултати от гледна точка качество/размер, DivX-овете отдавна си изпяха песента.
последно - цели се в размер около 600МB, за 40 минутен материал ще бъде наистина перфектно отвсякъде.
Това са плюнките :)
Предполагам компота ти е работил 3-4 часа за тази цел затова не смея да те посъветвам да го правиш наново. Нямам DVD четялка значи не бих могъл да го направя вместо теб, така че:
БЛАГОДАРЯ за грижата !

Справил си се много добре като за сефте, продължавай по този път !
[/quote]


Ще ти отговоря въпреки, че според мен е излишно.

Това определено не е първото ми прекодиране, бъди сигурен. Доказателства у нас колкото щеш.

После, звука изобщо не съм го пипал - какъвто беше, такъв е. И аз бих предпочел да AC3-то да е 3/2, ама уви не е. 224kbps не са мой избор, а на пичовете от Freeride Entertainment. Ако беше малко по в час отколкото претендираш, щеше да се сетиш, че 224kbps е VCD стандарта.

Второ, използвам DivX, щото Xvid винаги ми е правил един тон проблеми със съвместимости после при гледане. Като използвам DivX си гарантирам, че минимален брой хора ще имат проблеми. Да Xvid е по-добър и по-сложен и по-велик, но ако си гледам филма вкъщи. Аз прекодирах за да го пусна тук. Не мога да предвидя кой ще го гледа, но мога да предвидя, че Xvid и DivX като най-използвани кодеци ще се ползват в 99% от случаите. Xvid чете DivX, обратното не е така. Който има Xvid ще прочете DivX, но ако беше кодиран с Xvid, който го няма трябва да го инсталира. За какво да задължавам хората с DivX да си инсталират Xvid заради моя филм? Мислил ли си над такива моменти?

Трето, както отбелязах (за да си спестя критици като тебе), DVD-то което си купих е щатска версия и е за NTSC, тоест е interlaced. Ако не те кефи deinterlace/blend филтъра на virtualdub, можеш да напишеш по-добър. Мога да ти дам и image-a на DVD-то да тренираш до съвършенство. Всъщност, наистина бих ти го дал за да видиш, че DivX образа е перфектен - такъв са го снимали, encode-нах го с минимални загуби.

За размера - еми целих се в 600mb, само че исках [b]цялото[/b] DVD да се побере в тях. Мисля можеш да видиш, че съм постигнал целта си. Имам качествен bitrate калкулатор, мисля че на него повече мога да се доверя за bitrate на видеото отколкото на теб. Всички quality настройки бяха на max, та на хубавия ми Dell на 2.4GHz P4 в работата му трябваха 10 часа заради deinterlace-a. Четеше и пишеше на един и същи харддиск, ако имах втори физически, щеше да е доста по-бързо, ама нямам, пуста сиромашия...

Накрая - недей да ми благодариш, няма защо. Не разбрах що трябва да си мерим пишките ли или там квото имаш ти, но карай.... Пуснах филма за да го вземе всеки който не му се купува DVD. Аз си го гледам на DVD и ми е все едно. Никой не ми плаща за public service, така че take it or leave it.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот thebiker » Чет Окт 21, 2004 12:24 pm

10x за филма.
Значи не се заяждам само да ти дам една идейка може да ти свърщи много работа.
Ползвай VirtualdubMod - ot sf.net като си сложиш последния бъгфикс.
Той отваря mpeg files и има меню Streams ot koeto Stream List показва
аудиото и от там с десен бутон на мишката върху аудиото избираш да го прекодира в mp3 и така на въднъж ще оправиш и видеото и аудиото - само да имаше deCSS ама няма.
Аз така правия и става супер а и Fraunhofer MP3 codec е по безпроблемен в сравнение с AC3, е ниама VBR ама карай.
Унгареца вика че си пич и зарова ми се ще да не си се засегнал от това, ако е така sory.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот bikerider » Чет Окт 21, 2004 1:09 pm

Хубави хора познаваш, поздрави ги :D:8D:

Да обясня недоразумението - мерси за идеята, аз вече ползвам vdMod :) Но по принцип си винаги си прекодирам DVD-тата директно с AC3 файла от DVD-то, защото 5.1 звука ме кефи повече като се смесва в реално време с хубави настройки (за AC3 филтъра ми е мисълта), така че рядко работя с него. Правя си филмите на 1300MB и всичко е перфектно. Тук нарочно исках да е по-малък филма, дори малко да пострада видеото - мисля че не е, макар че оня млад заядливец тука [b]goldenBoy[/b] :finger: ме атакува по тая линия.
И дано имам home theater някой ден, бих искал тогава да си чувам оригиналния 5.1 звук от avi-то, нещо което след downmix към MP3 нема да стане. Нищо лично към DVD-тата, но предпочитам да си разнасям филмите в харда ;)

Edit: нямам причина да се засягам затова не се засягам ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Victor » Пет Окт 22, 2004 7:40 am

Абе нищо не разбирам от кодиране ама какво сте се захапали и двамата:argue: като чели...абе няма значение не поствам за да критикувам никои просо искам да благодаря на bikerider за клипчето .Браво продължаваи така :agree:
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Окт 22, 2004 10:21 am

[quote="screamBoy"]

Марто, ти си абсолютен *********** !

[size=67]screamBoy, недей чак така, де![/size] ;)
[/quote]


Аe стига вече де... Както ти казах, целия диалог беше излишен.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот alcoholyday » Пет Окт 22, 2004 2:18 pm

[quote="bikerider"]

[quote="screamBoy"]

Марто, ти си абсолютен *********** !

[size=67]screamBoy, недей чак така, де![/size] ;)
[/quote]


Аe стига вече де... Както ти казах, целия диалог беше излишен.
[/quote]


а да ви питам mirror на филмите от скриймбайкс няма ли как да се направи... или да ми кажете някой друг сайт от където мога да тегля филми защото нямам достъп до фтл...
@скриймбой
има ли го още варианта да ти се дадат дискове и ти да ми запишеш 10-ина филма?
Think FAST,Ride HARD
alcoholyday
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1630
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 4:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thebiker » Пет Окт 22, 2004 2:44 pm

[quote="bikerider"]

Хубави хора познаваш, поздрави ги :D:8D:

....
[/quote]


Ще поздравя само да се върне от Родопите :)
За AC3 си прав но за този точно май няма смисъл ама както и да е вече съм го свалил ще го гледам.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот bikerider » Пет Окт 22, 2004 2:46 pm

имам си мързеливо скриптче дето не разбира от MP3, та го пускам по инерция ;)

Edit: а преди малко специално заради теб и screamBoy :finger: прекодирах звука на основния филм (без бонусите) към МP3 и го засилих. спечелих 17MB, ура :lol::lol::lol::lol:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alien » Пет Окт 22, 2004 5:30 pm

Филмчето е страхотно, много благодаря! Такива красиви неща правят, направо ще заплача, че не мога и аз. Сигурно е страхотно. Е, има си хора за всичко. :D Още ведъж мерси, напълни ми душата този филм.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот SPA » Пет Окт 22, 2004 5:38 pm

[quote="Alien"]

Филмчето е страхотно, много благодаря! Такива красиви неща правят, направо ще заплача, че не мога и аз. Сигурно е страхотно. Е, има си хора за всичко. :D Още ведъж мерси, напълни ми душата този филм.
[/quote]

Ще се научиш. Като те сложим на един такав хълм без парашут и с колело и веднага ще се научиш. :xx(::xx(::xx(:
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Съб Окт 23, 2004 12:21 am

[quote="bikerider"]

[url=http://bzb.kkrzm.org/MTB/Red%20Bull%20Rampage%202003/]дърпайте на воля[/url] :)

видео: DivX 5.11 Pro, 768kpbs
аудио: MP3 stereo 160kbps.
[/quote]

Благодаря! :^:
Ама искам да те помоля, да не бързаш да го триеш, щото напоследък имах няколко подобни случаи и е доста гадно... :xx(: А, и браво за усилията. [img]http://www.mtb-bg.com/forum/icon_bowdown.gif[/img]
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот reaper » Съб Окт 23, 2004 10:15 am

[quote="bikerider"]

[url=http://bzb.kkrzm.org/MTB/Red%20Bull%20Rampage%202003/]дърпайте на воля[/url] :)

видео: DivX 5.11 Pro, 768kpbs
аудио: MP3 stereo 160kbps.
[/quote]


Хубвао е, че си го рипнал, ама някакви субтитри да ти се намират. Или въобще да знаеш къде има. В data.bg нищо не намерих...
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Съб Окт 23, 2004 11:17 am

[quote="jokata"]

[quote="bikerider"]

[url=http://bzb.kkrzm.org/MTB/Red%20Bull%20Rampage%202003/]дърпайте на воля[/url] :)

видео: DivX 5.11 Pro, 768kpbs
аудио: MP3 stereo 160kbps.
[/quote]

Благодаря! :^:
Ама искам да те помоля, да не бързаш да го триеш, щото напоследък имах няколко подобни случаи и е доста гадно... :xx(: А, и браво за усилията. [img]http://www.mtb-bg.com/forum/icon_bowdown.gif[/img]
[/quote]


Не бързам за никъде ;)
Ако ми потрябва място, първо ще предупредя тук :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Съб Окт 23, 2004 11:18 am

[quote="reaper"]

[quote="bikerider"]

[url=http://bzb.kkrzm.org/MTB/Red%20Bull%20Rampage%202003/]дърпайте на воля[/url] :)

видео: DivX 5.11 Pro, 768kpbs
аудио: MP3 stereo 160kbps.
[/quote]


Хубвао е, че си го рипнал, ама някакви субтитри да ти се намират. Или въобще да знаеш къде има. В data.bg нищо не намерих...
[/quote]


Опасявам се, че филма не е локализиран никога за БГ. А дали някой ентусиаст е писал субтитри пък хептен не мога да ти кажа :xx(:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот mih » Пон Окт 25, 2004 6:28 pm

[quote="bikerider"]

имам си мързеливо скриптче дето не разбира от MP3, та го пускам по инерция ;)

Edit: а преди малко специално заради теб и screamBoy :finger: прекодирах звука на основния филм (без бонусите) към МP3 и го засилих. спечелих 17MB, ура :lol::lol::lol::lol:
[/quote]

Понеже имам подръка огромна база данни и понеже вече е края на работния ден и ме мързи да превеждам, направо копирам:

"The Fraunhofer Institute, the German research center that led the effort to create the MP3 digital music format, recently announced a new version called MP3 Surround that adds the extra audio channels needed for 5.1 sound without appreciably increasing file size.
According to Jurgen Herre of the institute, MP3 Surround files can also play in conventional stereo mode on two-channel devices."

Май това ще "рулира", ама кога де? Тази новина е от началото на годината...
рипнати (мтб) филми с неемулиран 5.1 mp3 звук, м-мм :liplick:

:thumb:lotz of :thanks: за филмчето, екстра си е!!!
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот sss » Пон Окт 25, 2004 9:55 pm

Bikerider:bowdown::bowdown::bowdown::beer:
Tova film4e sym go 4akal dosta vreme s netyrpenie.Sega go teglq,no dano si opravdae 4akaneto.
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Вто Окт 26, 2004 6:12 am

[quote="sss"]

Bikerider:bowdown::bowdown::bowdown::beer:
dano si opravdae 4akaneto.
[/quote]


Заслужава си!!!


Така ме запали че вече и аз ще сменям стила!Почвам и аз да правя такива скокове:lol::lol::lol:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Окт 26, 2004 10:00 am

[quote="mih"]

[quote="bikerider"]

имам си мързеливо скриптче дето не разбира от MP3, та го пускам по инерция ;)

Edit: а преди малко специално заради теб и screamBoy :finger: прекодирах звука на основния филм (без бонусите) към МP3 и го засилих. спечелих 17MB, ура :lol::lol::lol::lol:
[/quote]

Понеже имам подръка огромна база данни и понеже вече е края на работния ден и ме мързи да превеждам, направо копирам:

"The Fraunhofer Institute, the German research center that led the effort to create the MP3 digital music format, recently announced a new version called MP3 Surround that adds the extra audio channels needed for 5.1 sound without appreciably increasing file size.
According to Jurgen Herre of the institute, MP3 Surround files can also play in conventional stereo mode on two-channel devices."

Май това ще "рулира", ама кога де? Тази новина е от началото на годината...
рипнати (мтб) филми с неемулиран 5.1 mp3 звук, м-мм :liplick:

:thumb:lotz of :thanks: за филмчето, екстра си е!!!
[/quote]


:thumb:
аз лично нямам доверие на Frauenhofer, вярно те измислиха компресията, ама кодек-а им е гола вода... има къде по-бързи и безпроблемни от него. lame rulezzz :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот sss » Съб Окт 30, 2004 7:32 pm

Ka4estvoto na filma e mnogo lo6o:xx(:Postoqnno se4e i zvukyt se razminava malko s kartinata.Probvax go na 4 razli4ni programi.Na Quicktime player mi vyrvi nai-dobre,no zasi4aneto ne iz4ezva.Moje li tova da e zaradi nqkoi kodek ili po princip si e taka?
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Нед Окт 31, 2004 11:52 am

[quote="sss"]

Ka4estvoto na filma e mnogo lo6o:xx(:Postoqnno se4e i zvukyt se razminava malko s kartinata.Probvax go na 4 razli4ni programi.Na Quicktime player mi vyrvi nai-dobre,no zasi4aneto ne iz4ezva.Moje li tova da e zaradi nqkoi kodek ili po princip si e taka?
[/quote]


Много ясно, че е заради кодеците...качеството си е перфе, музиката е болница и пичовете карат конче :) благодарско на bikerider-a!!! :beer:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот Zink » Нед Окт 31, 2004 12:34 pm

На мене ми излиза черен екран и мига. Ае моля ви кажете как да го оправя.
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Нед Окт 31, 2004 7:26 pm

[quote="Zink"]

На мене ми излиза черен екран и мига. Ае моля ви кажете как да го оправя.
[/quote]

Molq vi kajete koi kodeci mi trqbvat i kak da gi nastroq,4e izteglix edin kup,a filma pak si se4e.
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Пон Ное 01, 2004 2:09 pm

До всички, които имат проблеми с гледането на клипове/филми:
Аз ползвам само ffdshow + media player classic + по желание Real Alternative + Quicktime Alternative (ако включите последните два пакета за гледане на .rm i .qt - в тах има медия плейър класик (който не е на майкрософт)) на ЧИСТ от кодеци компютър (последното ffdshow включва и ac3 декодер). Проблеми не съм имал, включително и с тоя филм. Комбинацията е изпробвана и яка, това е. Мислете преди да слагате по 100 кила ненужен, затормозяващ компа софтуеър :-)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Zink » Пон Ное 01, 2004 8:21 pm

@halcor: Мерси.
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот circle » Вто Ное 02, 2004 2:03 am

BIKERIDER

това наистена спира дъха благодарим
:D
i just want something
i can never have
circle
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Ное 02, 2004 10:37 am

@circle, @zozka: :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Дек 20, 2004 6:11 pm

понеже ми потрябва малко място на сървъра - някой иска ли още да дърпа филмчето, че съм се ориентирал към триене?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта