Едно приятно каране на най-кривите от кривите

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Едно приятно каране на най-кривите от кривите

Мнениеот naka76 » Съб Ное 06, 2004 8:55 pm

В сряда на збирката се зароди идеята за каране в неделя!Разделихме се на две групи.Едната група искаше да ходи до х.Връховръх и от там да се спуснат надоло,а другата искаше да ходи да довърши пътеката от Бяла черква до Бачково.Както се развиха събитията се оказа че времето в събота ще е по-хубаво и с Митко се разбрахме да избързаме.И така в събота решихме да се поразходим.Дойде събота и аз ококорих очи още в 6 часа и влезнах в нета да се поровя малко.И така влезнах в форума на Дир.бг и видях тема "Родопското конче 2".
http://clubs.dir.bg/?postlist.php%3FCat ... lternhealt

И само това ми трябваш влезнах порових се и видях че се намира точно в най-красивата част на Родопите и точно там където не съм бил,а от доста време ми се искаше да ида.Качих се на колелото и му ударих един спринт до срещата че закъснявах.Митко беше там и само като му предложих и той се нави.
Без проблеми сигнахме Новаково!!Учудващо тъй като през цялото време карахме един до друг.От там се отбихме за х.Сини връх 10км и почнахме да драпаме нагоре по един асфалт който беше по-стръмен и имаше повече неравности от ДХ трасето на Байк Уикенда.
На 2-3 километър намерихме масловки.
Малко по нагоре намерихме сърнела.
Още по-нагоре стигнахме една горичка която беше фрашкана с преснички и хубави масловки!
Оставих Митко да ги бере аз се върнах да взема колелата.
Като го настигнах ми се похвали че вече не бере масловки,а сме на манатарки.
За половин час напълнихме три наилонови торбички с манатарки.
Изкарахме дрехите от раниците и се облякохме за да има място за гъбите.
Почнахме пак да драпаме нагоре.
На 6 км свършиха дупките.
На 7км ожаднях.
На 8км стигнахме чешма!!!Пресъхнала!!!
На 9 км вече не бях жаден,но за сметка на това бях гладен.
Стигнахме хижата!!
Попитахме хижарката за нашия път,тя ни го посочи,но каза че на там ще трябва да бутаме!!
Нас това не не плаши!!
Тръгнахме нагоре!
Оделихме се от маркировката точно както трябваше!
Хванахме пътеката която беше много приятна.
Първите 500 метра де!!
Почнахме да бутаме!
Пътеката се оказа запустяла!
Продължихме да бутаме.
Разбрахме се че ще викаме само ако някоя от шипките откъсне парче месо.За по-малко не си заслужаваше,трябваше постоянно да викаме.
Продължихме да бутаме.
Пътеката псичаше върха от другата страна.
Продължихме да бутаме.
Митко извика.
Продължихме да бутаме.
Абе тея иманяри точно по средата на пътеката ли намират копаят??
Продължихме да бутаме.
Породи се идеята да се върнем.
Решихме да видим къде отива пътеката!
Продължихме да бутаме.
Аз извках!!
Митко видя една пътека която драпа нагоре няколко километри прд нас.
Продължихме да бутаме.
Наближихме пътеката.
Пътеката тръгна рязко на долу!!
Продължихме да бутаме надолу.
Стана толково стъмно чеедва удържахме колелата да не тръгнат към дерето по права линия.
Слезнахме в дерето!
Почнахме да драпаме нагоре!
Бях вкиснат!
Пътека нямаше!
Скъсах си Шиманските обувки!!!
Още повече се вкиснах!
Почнахме да носим колелата!
Почнахме да влачим колелата!
Урааа стигнахме полянка!
Почивка!!!
Погледнаме от другата страна на дерето!Не можахме да си видим пътеката.
Продължихме да бутаме.
Ха шахта!!Със нови водопроводни тръби и кран!!
Ама в бизките 10 км нямаколоба та камо ли нещо за питейна вода!!!
Продължихме да бутаме.
Ха намерихме си нашата пътека!!
Този път беше по обрасла от колкото от другата страна.Минахме да бутаме над нея!!
Ха пак се озовахме на нея!
Билото се видя!!
Продължихме да бутаме.
Стигнахме билото!Горе ни чакаше широк коларски път като магистрала!!
Гледката беше умопромъчителна!!
На пътя имаще и маркировка!
След около километър зарязахме магистралата и минахме по първокласен път!
Продължихме да бутаме.Беше адски сръмно.
Учудих се защо маркеровката зарязва пътя и тръгва надолу понякаква камениста пътека??
Продължихме да бутаме.Не ставаше за каране!
Разбрах защо зарязахме пътя!!
Стигнаме Родопското конче 2!!Пътя трябва да свтвшва някаде там ама по нагоре.
Продължихме да бутаме.
Намразих тези камани.
Ха ама тука имало и каменна река!!
Зарадвах се че не ме послушаха да прекараме Паралена вселена 2004 от там!!
Продължихме да бутаме.
За малко да изтървем пътеката!
Мамака му и камани и шума,ще ми разкъсат обувката на парчета
Ха спускане!!Бабуните след Черни връх ряпа да ядат.Нащи камани така ме раздрусаха че направо се скапах.Ама все пак и на това спускане се зарадвахме!
Ха видяхме пътя за Три могили!
Поклатушкаме се още малко!
Стигнахме пътя!!
Трябваше да спрем!!Оказа се че по тези каманаци съм спукал гума!!
Залепихми я!
Продължихме да КАРАМЕ!!!!!
От х.Сини връх до пътя съгурно са над 10км ама от тях има не повече от 500м каране!
Стигнахме разклона за Беленташ!
Митко ми показа римския път за с.Тополово.
Пита ме дали иска да го спуснем.
Аз кото чуя римси път целия настръхвам,амасе съгласявам,няма сега да му развалям хатъра.
Ура спускане по пътека!
Абе тея камани нямаше ли кой да ги махне!
Вече ме беше страх да ходя.Крака със скъсаната обувка го държах на педала,а стругия се подпирах и ритах!
Абе какви са тези сипеи??Да не би да се озовахме в Пирин??
Абе тези римляни за асфалт не са ли чували???
Бре ама тази пътека взе да ми допада!!
Тази пътека пак не ми харесва почна да прилича на RedBull Rampage
Малеее ама аз ли направих този скок??
Хм не било толкова страшно!
Да ама боли!!
Срешнахме стадо кози.Горкичките някакъв тип с пръчка ги беше подгонил и те се мъчеха по същата пътека.
Горкичката коза как се сурна надолу.
Първите думи на козаря бяха че сме объркали пътя!!Къде сме тръгнали с тези колела по тези каманаци.
Оказа се че наистина сме объркали пътя.Това не било римския път.Той бил по-надолу и отивал към Три могили!!Как така като ние от там идваме и трябваше да го видим някъде!
Оставя ме го за друг път.
Даде ни идеи за десетина маршерути в района!
Продължихме още малко надолу и стигнахме римския път заедно с римския мост!
Митко:Хареса ли ти пътеката??Хареса ли ти?Страшна е!Калин трябва да го докараме тук много ще му хареса.Виж Вилка как се разработи.Трябва по често да я натоварвам така!
Аййй.
Сакън не!Ако всеки път съм така разбит,не!!
Хапнахме на бързо и тръгнахме че скоро щеше да се стъмни.
От Тополово са към 36 км като напънахме тези колела за по-малко от час и половина се прибрахме.
На раздяла на околовръснотому казвам:Не съжалявам за нито един метър който изминах днес.
И наистина впреки този проблем с обувката карането днес много ми хареса.Не съжалявам за нито един изминат метър.Това да се изгубиш в девствената планина и да не знаеш на къде да поемеш,колко имаш и какво те очаква вкарва в тебе не по-малко адреналин от най-скоросното спускане.Не бих го миал отново,но не съжалявам за нито един метър.

Едно криво каране на най-кривите от "Крива спица" Пловдив
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Съб Ное 06, 2004 9:58 pm

Абе, хора за вас паркове и градини няма ли бе?;)
Само да питам от Сини връх по посока Марциганица ли тръгнахте и някъде в ляво трябва да сте се отклонили
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Съб Ное 06, 2004 10:04 pm

[quote="Persenk"]

Абе, хора за вас паркове и градини няма ли бе?;)
Само да питам от Сини връх по посока Марциганица ли тръгнахте и някъде в ляво трябва да сте се отклонили
[/quote]

Във ляво,но след това се събрахме със същия път (магистралата) :-))

Абе както казах в парковете и градините няма тръпка :-))
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Съб Ное 06, 2004 10:15 pm

Като гледам по картата май бая сте се забили в нищото.Но поне е било незабравимо преживяване
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hri100 » Съб Ное 06, 2004 10:15 pm

Нака, аз пак не разбрах къде точно сте излезли. Линка със колелото на камънаците във форума на dir-а ме показва на някакво било югоизточно от Сини връх , след 1,30ч бутане до поляните, но оттам някъде вместо по маркираната пътека към Марциганица след папратите сме излязли по в ляво, и след още по здраво бутане излязохме на този скален ръб,от който за 40минути спускане с риск за пребиване в сипейното дере стигнахме махала Бор (има някаква нова сграда май на мебелна фирма), а след нея се включихме в "магистралата" идваща от равнината за Три могили. Сега като разсъждавам пак по картата усещам как сме се прецакали с 3 часово отклонение за Беленташ-Мостово-Кръстова Гора.
Май трябва да изнамерим на военните нещо в мащаб 1:25000 с обозначени и новите коларски пътища, а изоставените в трънаците туристически пътеки трябва ли да ги пишат?
hri100
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 15, 2004 12:21 pm

Мнениеот naka76 » Съб Ное 06, 2004 10:29 pm

[quote="hri100"]

Нака, аз пак не разбрах къде точно сте излезли. Линка със колелото на камънаците във форума на dir-а ме показва на някакво било югоизточно от Сини връх , след 1,30ч бутане до поляните, но оттам някъде вместо по маркираната пътека към Марциганица след папратите сме излязли по в ляво, и след още по здраво бутане излязохме на този скален ръб,от който за 40минути спускане с риск за пребиване в сипейното дере стигнахме махала Бор (има някаква нова сграда май на мебелна фирма), а след нея се включихме в "магистралата" идваща от равнината за Три могили. Сега като разсъждавам пак по картата усещам как сме се прецакали с 3 часово отклонение за Беленташ-Мостово-Кръстова Гора.
Май трябва да изнамерим на военните нещо в мащаб 1:25000 с обозначени и новите коларски пътища, а изоставените в трънаците туристически пътеки трябва ли да ги пишат?

[/quote]


От хижата като излезеш и тръгнеш по червената маркировкана ляво анли има ски влек който драпа яко нагоре и в горната му част забихме на ляво по многообещаващата пътека,но няма и километър от хижата е!!И излезнахме на магистралата малко преди а се разклони,ако си забилязал малко в ляво има едно чякало точно под него минахме.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Нед Ное 07, 2004 11:40 am

много як разказ, Нака!
и аз "обожавам" изгубването в планината с колело, а ми се е случвало и да съм сам...
посмях се на шипките, ама като си го представя наживо и мен ме заболява, особено пък ако си засилен си е направо инквизиция. миналата седмица се простих окончателно с една ветровка заради тях.
значи едно родопско каране им била цаката на Axon-ите ;-))

поздрав и много каране (хей, и по-малко бутане! :nono:) !
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот did » Пон Ное 08, 2004 12:17 pm

Браво бе, Нака. Използваш, че нямам интернет и какви неща си писал...

Всъщност историята има продължение. Като видях колко гъби останаха необрани в събота, в неделя се върнах в същата горичка, ама тоя път със семейството и колата с празен багажник и напълнихме 15 найлонови торби с гъби. Вече не ми е съвестно, че в къщи работи празен фризер.

Снимките са станали страшни, ама ще има достъп до тях като оправят сървъра на наш'та си мрежа, щото сега пиша от интернет зала.

Иначе, за каменистата пътека към Тополово само мога да кажа, че съжалявам, че не я знаех по-рано, за да я посоча на Admin и останалите спускачи след финала на първия ден от тазгодишния маратон като подходящ път към Пловдив, защото началото и е точно до Беленташ.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Пон Ное 08, 2004 7:12 pm

[quote="did"]

Браво бе, Нака. Използваш, че нямам интернет и какви неща си писал...

Всъщност историята има продължение. Като видях колко гъби останаха необрани в събота, в неделя се върнах в същата горичка, ама тоя път със семейството и колата с празен багажник и напълнихме 15 найлонови торби с гъби. Вече не ми е съвестно, че в къщи работи празен фризер.

Снимките са станали страшни, ама ще има достъп до тях като оправят сървъра на наш'та си мрежа, щото сега пиша от интернет зала.

Иначе, за каменистата пътека към Тополово само мога да кажа, че съжалявам, че не я знаех по-рано, за да я посоча на Admin и останалите спускачи след финала на първия ден от тазгодишния маратон като подходящ път към Пловдив, защото началото и е точно до Беленташ.
[/quote]


Браво бе!!Браво!!!А мен ме караш да мъкна гъбите на гръб 70км.Що не каза че ще ходиш?Още тогава си решил и си се посмихвал.Знам та аз!Знам та!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Ное 11, 2004 9:08 am

Ако някой реши да се губи на същото място, очаквайте да видите [url=ftp://free2.datacom.bg/ddiidd/Sini%20vruh/index.html]това[/url].
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Чет Ное 11, 2004 5:57 pm

Искам да поясня 2838,2840 и 2841 са снимки на Кончето,а 2839 и 2842 е изглед от него!На 2829 и 2830 са от пътеката преди да слезем в дерето!На 2831 и 2832 вече сме на полянкатамалко над дерето.Ако някой се загледа на първата снимка с малко повече фантазия зад мен може да види пътеката (ако може да се нарече така) по която се спуснахме долу!На 2835 и 2836 вече сме малко под "магестралния" път.2843 е поглед над селата в района.Виждат се Тополово и Долнослав.Както и ако ня се лъжа в далечината се вижда малка част от пътеката към Тополово.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта