Най-най-най после в RAM'05

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Най-най-най после в RAM'05

Мнениеот screamBoy » Вто Ное 23, 2004 10:10 pm

http://mtb-bg.com/news/news00215-221104.htm
Доволен съм !
Крайно време беше да пуснат рамки които мога да гледам без да ми се повръща или без да припадам от смях !!
За толкова години и модели единствено RAM HTII бих могъл да нарека 'нормална' рамка, сега с удоволствие виждам че смешките си отиват на място (в забвение) !!!
Очаквам с нетърпение DRAGOMIR-ите. Най-после има човек какво да си купи защото му харесва а не просто от немай-къде.
Пожелавам си снимката на която се вижда целия FR'05 да е подвеждаща относно кошмарния челен ъгъл, а другото ми самопожелание ще пратя на Дядо Мраз :D
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Alien » Вто Ное 23, 2004 10:34 pm

Дам статията е страхотна, с малкия проблем, че Pike е вилка със 140 ход, не 145. Админ ако видиш това можеш да се поправиш, имаше на 2-3 места в статията. Иначе рамките изглеждат супер, ще чакам с нетърпение и цени.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Вто Ное 23, 2004 11:37 pm

Добре, а старите рамки същите ли си остават, интересува по специално АМ, дали ще има размер над 19 инча?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Victor » Сря Ное 24, 2004 8:46 am

[quote]Добре, а старите рамки същите ли си остават, интересува по специално АМ, дали ще има размер над 19 инча[/quote]

Ами аз доколкото прочетох ще останат моделите : Моделът, който през 2004г. носеше името FR, вече ще се казва АМ (All Mountain), което ще отразява много по-точно предназначението му. Той ще се предлага в два варианта, с вилки Rock Shox Pike SL и Manitou Splice Comp, а рамката ще може да бъде купена и във вариант с лек газов амортисьор. 4х от 2005г. ще се предлага и в още един размер - 14" (плюс сегашният, който е 16,5 инча). Моделите HT1, HT2, XCountry и XCountry2 също остават на пазара.
Сега и аз да ги похваля момчетата от BAS наистина страшни колела особено ме впечетли RAM FR с PIKE.Ех тая вилка как си мечетая само да я подкарам за малко какво ли не бих дал особено след като гледах пробните й филмчета в сайта на RockShox потекоха ми лигите:drool:.
И аз имам един въпрос: при наличието на новите рамки старите от 2004 ще бъдат ли по- евтини догодина?
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Ное 24, 2004 11:14 am

Изглеждат наистина страхотно новите модели
Поздравления !!!
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Tupekc » Сря Ное 24, 2004 11:25 am

Кога ще пише и цените?
Аватар
Tupekc
 
Мнения: 115
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 11:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Сря Ное 24, 2004 2:16 pm

[quote="Victor"]
Ех тая вилка как си мечетая само да я подкарам за малко какво ли не бих дал особено след като гледах пробните й филмчета в сайта на RockShox потекоха ми лигите:drool:.
И аз имам един въпрос: при наличието на новите рамки старите от 2004 ще бъдат ли по- евтини догодина?
[/quote]

Вилката наистина е приятна за каране :)
Няма стари неща... моделите просто ще са същите, че даже и подобрени може да са ;)
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот reaper » Сря Ное 24, 2004 10:39 pm

Ами центите? В рамките на какви параматри се движат? Дочух, че DHX щяла да бъде около 2000лв., а FR - 1000-1500лв. Дали е така?
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Сря Ное 24, 2004 11:03 pm

Поздравления за БАС! Това, което прочетох наистина ме зарадва. Българи карат с английски байк-ве ок, а сега англичани ще карат с .bg байк-ве. Те тфа е. Лудница :)

PS: Алоууу Веломанци, я се събудете ве :banghead: Мноу слаба ракия сте :nono::nono::irked:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот screamBoy » Сря Ное 24, 2004 11:26 pm

Е да, ама на живо е по-различно. С ръка на сърцето си признавам че от миналата година се оглеждам за рамка, до тук единственото допаднало ми нещо е Norco Team Shore, обаче цената от около 3500лв (рамка със шок без доставката) до сега не ми е била във възможностите.
На живо DHX и FR изглеждат евтини, прости, като издялани с тесла, не здрави по-скоро държеливи, което е чудесно (според мен). Но също така са и някви ... да, точната дума е китайски - сякаш са правени от джуджета за джуджета. Особено FR-а нито има къде да го хванеш, някак всичко му е наблъскано, да бяха дигнали поне горната тръба с 2см откъм седалката да може да се носи ! Вместо това има една чудовищна подсилка. Въобще няма какво да погали окото. За кой ли път се убеждавам че някак все едно визията на хората зад RAM за МТБ е много странна, или колела за разходки или танкове. Бааси, колелото се използва по много начини, не са само тъпите състезания и тренировки за тях.
DHX-а е много приличен, макар че има типичната осакатена геометрия подходяща единствено за DH. Все пак едничкия недостатък на DRAGOMIR Diesel е че го има само бял, така че DHX според мен може да се пребори с него и със досегашните RAM DH само и единствено ако тези свършат на пазара.
Излъчването и на двете 05 рамки е доста различно от излъчването на която и да е досегашна рамка RAM и най-после започва да се доближава до това на DRAG-DRAGOMIR-ите, но пък снимката на новия прототип от Веломания също нашепва промяна.
Накратко - не се съмнявам в много добрата возия на специално тези две рамки (FR 05 и DHX), струват ми се повлияни от доказали се като много успешни модели, но личното ми мнение е не че предлагат нещо повече а че най-после предлагат каквото трябва или по-скоро каквото липсваше.
Пожелавам готовите колела да не станат като Голф със спойлери и гуми от F1, а като добре балансирани машини.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот hlebarka » Сря Ное 24, 2004 11:58 pm

[quote="screamBoy"]
да бяха дигнали поне горната тръба с 2см откъм седалката да може да се носи !
[/quote]


къде го понесе , това сериозно ли?

дет се вика , не си го карал, тръгна да го носиш, шосейка как се носи, обаче, кеф
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот screamBoy » Чет Ное 25, 2004 1:40 am

Нали :}

На всяко каране си нося колелото поне по 2 пъти през целия апартамент - като го изнасям и като го прибирам, освен това другото ми абсолютно изискване е да се събира в асансьора. Колело което не отговаря на тези 2 прости условия е невъзможно да си го купя.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот ThEUfO » Чет Ное 25, 2004 9:39 am

Ще го носиш по стълбите :] Като спре тока да не би да чакаш да дойде да го качиш в асансьора ;]]
Древна мъдрост: "s****** ** **** po default"
ThEUfO
 
Мнения: 374
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 5:20 pm
Местоположение: Madagascar

Мнениеот Alien » Чет Ное 25, 2004 10:52 am

[quote="ThEUfO"]

Ще го носиш по стълбите :] Като спре тока да не би да чакаш да дойде да го качиш в асансьора ;]]
[/quote]


Ами ако живееш на 8ми етаж... както е в моя, а май и във викащия-бой случай? :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот C_Mo » Чет Ное 25, 2004 11:41 am

[quote="Alien"]

[quote="ThEUfO"]

Ще го носиш по стълбите :] Като спре тока да не би да чакаш да дойде да го качиш в асансьора ;]]
[/quote]


Ами ако живееш на 8ми етаж... както е в моя, а май и във викащия-бой случай? :)
[/quote]


Пак ще си го носиш когато се налага.... както в моя.

Странни критерии за избор на такъв тип колело... аз си мислех, че трябва да се държи добре когато се кара, а то какво се оказа....
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Чет Ное 25, 2004 12:13 pm

[quote="C_Mo"]

[quote="Alien"]

[quote="ThEUfO"]

Ще го носиш по стълбите :] Като спре тока да не би да чакаш да дойде да го качиш в асансьора ;]]
[/quote]


Ами ако живееш на 8ми етаж... както е в моя, а май и във викащия-бой случай? :)
[/quote]


Пак ще си го носиш когато се налага.... както в моя.

Странни критерии за избор на такъв тип колело... аз си мислех, че трябва да се държи добре когато се кара, а то какво се оказа....
[/quote]


Of course, just kidding. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Ное 25, 2004 2:25 pm

[quote="C_Mo"]
Странни критерии за избор на такъв тип колело... аз си мислех, че трябва да се държи добре когато се кара, а то какво се оказа....
[/quote]


не виждам защо така поляризираш нещата.
на първо място да - трябва да се държи добре като се кара - това е най-основния критерий.
но има и други нали? не е само този, нали?
дали колелото е здраво или не, е най-основния въпрос, но носенето в никакъв случай не противоречи на това, дори напротив - допълва го.
все пак носенето е неизбежно на определени места нависоко в планината, а в планина колело се носи по един начин - на рамо. не мисля че това е странен критерий, напротив, много си е нормален. не е най-важния, но не е за игнориране. вярно е че малко хора биха си носили колелата, но всеки карал истински FR през места където DH машина не минава знае за какво говорим със ScreamBoy.

само да не ме обвините сега че пак говоря против вас - RAM FR 05 много ми харесва, но фактите са факти: главния FR елемент е останал - непрекъснатата седалкова тръба, но другия обаче е изчезнал - удобна за носене горна тръба. новото окачване е изпитано, изпипано с годините и доста по-лесно и евтино за изработване на здрава рамка за FR.
но като всяко нещо на света и това има недостатъци, които можеш да прочетеш навсякъде където се обсъждат тези неща насериозно. един от тях е точно проблема с носенето.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот ThEUfO » Чет Ное 25, 2004 3:34 pm

[quote="bikerider"]
вярно е че малко хора биха си носили колелата, но всеки карал истински FR през места където DH машина не минава знае за какво говорим със ScreamBoy.
[/quote]


Е ако ми посочиш място откъдето ще мине "истински FR" в БЪГАРИЯ, а dh машина няма да може да мине си сменям името веднага. За носене на колела може да поспорим ;]
Древна мъдрост: "s****** ** **** po default"
ThEUfO
 
Мнения: 374
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 5:20 pm
Местоположение: Madagascar

Мнениеот bikerider » Чет Ное 25, 2004 5:11 pm

:offtopic:
ми то въпроса беше тъкмо за носенето, но ето ти пример за въпроса ти:
1. типична DH машина: единичен венец с 42-46 зъба отпред, нисък център на тежестта (ниско средно).
2. място където има въртене през силно пресечена местност в продължение на часове. типичен пример: горна станция на Романски -> ЧерниВръх -> платото на Черни връх (изток-югоизток) -> южен склон.
друг пример (повече носене отколкото въртене): ЧерниВръх -> югозапад -> Чуйпетлово.

Бъркам ли? Някой кара ли там с такава конфигурация редовно?
:offtopic:

Edit: не се хващай за думата, имах предвид че нормален [u]човек[/u] няма да мине оттам с DH машина , освен ако не е супермен.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот ThEUfO » Чет Ное 25, 2004 5:24 pm

:offtopic: 2 ;)
Да бе, верно, бях забравил че Витоша е равна..еми така е въртене му е майката ;]]
Древна мъдрост: "s****** ** **** po default"
ThEUfO
 
Мнения: 374
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 5:20 pm
Местоположение: Madagascar

Мнениеот bikerider » Чет Ное 25, 2004 5:30 pm

:offtopic: 3
да бе вярно - бях забравил че всичко е спускане надолу :evil:;)


[/offtopic]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Cuco » Чет Ное 25, 2004 5:34 pm

Spezialno za nosachite na kolela (bikerider i screamboy). Momcheta ja tichaite do jelezariata za chift mistrii.:))))
Cuco
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1263
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 12:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HellRaider » Чет Ное 25, 2004 7:35 pm

аз пък си го нося на гръб като се налага .... и си ми е удобно :hbang:

тва ми звучи малко като да си купиш челадинка вместо fullface защото в шкафа няма място ... [img]images/speech/icon_speech_yeah.gif[/img]
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Чет Ное 25, 2004 8:29 pm

za cqlata taq "boza" - :puke: !!!
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот batman » Чет Ное 25, 2004 9:15 pm

... велосипедите наистина са добри!!! Поздравления!!! На мен лично много ми допадна FR-a с компактните си размери, освен това успях да направя с него един къс "тигел", без да почувствам сериозен дискомфорт (въпреки моите 191 сm височина)! Мисля, че FR-a много добре би се "сгъвал" по кривите горски пътеки, харесва ми и относително ниското му тегло, което по умерен наклон почти не се усеща. FR-a много ме впечатли и с новата вилка Pike.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот bikerider » Пет Ное 26, 2004 10:31 am

[quote="Cuco"]

Spezialno za nosachite na kolela (bikerider i screamboy). Momcheta ja tichaite do jelezariata za chift mistrii.:))))

[/quote]


Цуцич, не си дорасъл просто още за тия дисциплини, слънчо... :8D:

Карай си споко Atomic TrailKing педалите по НДК и прави маймунджилъци, че ако не бях аз щеше да видиш такива педали след 15 години... :bouncy:

aa, щях да забравя - за вас човек и с лошо и с хубаво да говори, май все в гъза ви удря, а?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот axelmax » Пет Ное 26, 2004 12:46 pm

@screamboy-за какжа снимка на прототип на колело на веломанияциите,говориш
били я постнал или линкнал

защо рамките на дизелите са само в бяло ,според теб?
@по темата:
- наистина ,много е кофти кгхато неможе да си возиш колелото в асансиора,аз сам 7етаж и като нещо неработи ,направо ми се отщява да карам

подобен проблем имах като опитах да си го кача в асансиорите на старите кооперации в центара,там асаниора е много малак и неможе ,смених лапарта ,щото ми трябваше по здрва и къса и стана


-колелата на снимките ми харесват,за цената ще почакаме ,но няма да е ниска ,личи си че са по добри ,като конструкцияи параметри ,какво имаме да говорим

това ,че хора които имат ,взаитмошения със веломани и бас и се исказват ,противоречиво си е нормално ,но тотално обаркват по незапознатите ,изобщо тъпотия бе

@до работниците в веломания и бас ,които и ще се иизкажат,по темата

ами кажете ,плащат ли ви да зашитавате така фирмата или има санкции ,ако не го правите ,в тоя или други форуми като този
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот tailor » Пет Ное 26, 2004 1:16 pm

[quote="axelmax"]


@до работниците в веломания и бас ,които и ще се иизкажат,по темата

ами кажете ,плащат ли ви да зашитавате така фирмата или има санкции ,ако не го правите ,в тоя или други форуми като този
[/quote]

Бохо, почваш да ме дразниш.
Единствения, който работи във Веломания и пише в този форум съм аз - както виждаш не взимам отношение по темата.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот MAN6 » Пет Ное 26, 2004 1:17 pm

ako ne go prawqt tichat za po chift mistrii...:dunce:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TOYAGA » Пет Ное 26, 2004 1:22 pm

Мхм, и аз "[i][b]като опитах да си го кача в асансиорите на старите кооперации в центара,там асаниора е много малак и неможе[/b][/i]"!

Затва ща не ща си го качвам по стълбите. Велосипеда също, ма той е по-удобен за носене...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта