Giant 2005

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Giant 2005

Мнениеот КапитанПланета » Съб Окт 09, 2004 10:07 pm

Giant, за разлика от повечето други големи производители, все още не са обявили официално новата линия модели за 2005-а в сайта си, но все пак доста информация изтече вече и можем да придобием общ поглед върху нещата. Мисля че темата вълнува доста хора - не само защото по традиция предлагат добре проектирани машини на добри цени, а и поради факта че вероятно ще можем да ги видим, пипнем и купим тук у нас.
Най-голям интерес представлява новата платформа наречена Maestro. С такова окачване ще бъдат оборудвани новите линии Trance (XC & Epic), Reign (Trail Bike) и Faith (Freeride), съответно с 4,6 и 8 инча ход. Разбира се и тук се цели повишаване на ефективността при педалиране, отзивчивост при малки неравности и т.н. Окачването e базирано на floating pivot point (подобно на VPP), но си е изцяло нова система и работи различно от всичко съществуващо до момента. Интересно ми е какво ще е бъдещето на VT и АС при това положение. Предполагам че NRS ще си остане като XC Race Bike :nuts:.

Снимки :


Trance :

Изображение

Изображение

Изображение


Reign :

Изображение

Изображение

Изображение


Снимки на Faith не успях да намеря.

Цялата тази информация съм я видял по разни форуми и не гарантирам нещата да са точно така на 100%. Ако знаете още нещо по въпроса - моля споделете тук.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Окт 10, 2004 10:12 am

Хм,

Първо - снимка на Faith
[img]http://web.hit.bg/bigtoyaga/IMG_1049.jpg[/img]

Второ - имам някои поправки относно класификацията - Trance е "Trail/AM Bikе", Reign спада към новата мода "Long Travel Enduro", a Faith следва да бъде нещо като класически "Freeride Bike".

Трето - споменатите три модела засега ще се предлагат в САЩ/Канада (вероятно от месец декември нататък), а в Европа (по непотвърдени официално от Giant сведения) ще се появят чак догодина по това време (т.е. за моделна година 2006) и ще изпратят в джаза VT и AC. По мои сведения от Giant със степен на сигурност около 90%, не само спецификациите, НО И ИМЕНАТА трите модела ЩЕ БЪДАТ ДРУГИ, когато дойдат в Европа...

Четвърто - Maestro не е точно VPP, макар че от кинематична гледна точка наподобява идеята на патента на Santa Cruz. Ако трябва да бъде оприличавана на нещо въобще, тази схема е по-скоро смес от "float link-а" на Fusion (от гледна точка на окачването на амортисьора) и "rib-cage-a" и Specialized (от гледна точка на конструкцията).

Пето - NRS остава в гамата на Giant за 2005 в САЩ/Канада и ще се продава паралелно с тримата новаци. Логично би било NRS да бъде заменен след време с байк на платформата Maestro (т.е. от нещо като олекотен и разтегнат Trance), но тва засега е само спекулация.

EDIT: BTW, европейската гама на Giant за 2005 може да се види на френския сайт на компанията на адреЗ:

[url]http://www.giant-bicycles.com/fr/030.000.000/030.000.000.asp?lYear=2005&bikesection=8801[/url]

Та така...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Нед Окт 10, 2004 1:08 pm

Toyaga, 10X за информацията, снимката и уточненията !!! Както винаги - на гребена на вълната и в час! Ако нещо ново от кухнята на Giant достигне до теб ще се радвам да споделиш;).

:beer::beer::beer:

EDIT: Класификацията я взех от тук :
http://bikemag.com/news/interbike/giant092404/
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пон Окт 11, 2004 12:15 pm

Зарибяването започна. В ноемврийския брон на MBAction излезе реклама на Maestro. Подгряващият сайт е :
http://www.suspensionmadeharmonious.com/
Доста дебилски подход според мен, но нали разправят че всяка реклама е добра реклама.:popcorn:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Окт 11, 2004 12:38 pm

[quote="КапитанПланета"]

Зарибяването започна. В ноемврийския брон на MBAction излезе реклама на Maestro. Подгряващият сайт е :
http://www.suspensionmadeharmonious.com/
Доста дебилски подход според мен, но нали разправят че всяка реклама е добра реклама.:popcorn:

[/quote]


Бе не знам за подхода, но окачването е супер - колелото се движи назад и нагоре както трябва, за да не убиват препятствията скоростта.
Точно в духа на Canfield F1 :^:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Пон Окт 11, 2004 1:13 pm

[quote="bikerider"]
Бе не знам за подхода, но окачването е супер - колелото се движи назад и нагоре както трябва, за да не убиват препятствията скоростта.
Точно в духа на Canfield F1 :^:
[/quote]


За дебилски подход имах предвид дето ти светка следващата точка към която трябва да свържеш щото иначе става сложно :crazy:. Mен лично ме отблъскват реклами които ме третират като малоумник, но в Щатите може и да минава. Иначе новото окачване наистина впечатлява :beer:, ма ше го видим тук след години ако сме живи още. На янките са им малко екстрите, та и Маестро ще си имат а ние тука да ###### ###### :bawling:.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Окт 11, 2004 2:06 pm

Защо бре Капитане - интерактивните реклами са новия писък. Връх на гъзарията :laugh::laugh::laugh::laugh:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Пон Окт 11, 2004 2:23 pm

[quote="bikerider"]

Защо бре Капитане - интерактивните реклами са новия писък. Връх на гъзарията :laugh::laugh::laugh::laugh:
[/quote]


bikerider, :beer:
Като стана дума за писък на модата, направи ми впечатление и много модерния напоследък минимализъм. Примерно никъде не става въпрос че това е продукт на Giant :nuts:. Един вид, важна е идеята а не кой я е измислил ;). Абе супер шик-модерно.

Всъщност като се замисля, май е по-добре че нещата пристигат тук със закъснение. Хамериканския потребител се явява нещо като бета тестер, а ние тук като краен потребител на завършен и утвърден продукт.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Окт 11, 2004 3:33 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="bikerider"]

Защо бре Капитане - интерактивните реклами са новия писък. Връх на гъзарията :laugh::laugh::laugh::laugh:
[/quote]


bikerider, :beer:
Като стана дума за писък на модата, направи ми впечатление и много модерния напоследък минимализъм. Примерно никъде не става въпрос че това е продукт на Giant :nuts:. Един вид, важна е идеята а не кой я е измислил ;). Абе супер шик-модерно.

Всъщност като се замисля, май е по-добре че нещата пристигат тук със закъснение. Хамериканския потребител се явява нещо като бета тестер, а ние тук като краен потребител на завършен и утвърден продукт.

[/quote]


съгласен съм :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пон Окт 11, 2004 10:54 pm

Мдааа, Maestro, Figaro тук, там... Аз лично ще изчакам, ще изгледам мача... и мисля да пазарувам от тез убавини чак през 2006 г. (а още по-добре 2007).

Като междувременно не възнамерявам да пропусна вече (у)зрелият NRS Composite Frame(set) 2005 :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Вто Окт 12, 2004 11:30 am

[quote="TOYAGA"]

Мдааа, Maestro, Figaro тук, там... Аз лично ще изчакам, ще изгледам мача... и мисля да пазарувам от тез убавини чак през 2006 г. (а още по-добре 2007).

Като междувременно не възнамерявам да пропусна вече (у)зрелият NRS Composite Frame(set) 2005 :D:D:D
[/quote]


Toyaga, :thumb:
Така просто няма как да сбъркаш :beer:.
И аз го сметнах като 2007 :D.
2005 - тестове
2006 - оправяне на бъгове и вече в БГ
2007 - изобретени са нови рамки с елементи на изкуствен интелект и CPU управление, цената на Маестро пада, аз го купувам като подарък за сватбата на щерката :o). По това време сигурно ще съм се качил на мотор поради преклонната си възраст. Не ве, шегувам се, просто 2007 ми звучи като година от фантастичен роман.
:beer::beer::beer:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Окт 12, 2004 12:18 pm

@ Капитана

[quote]Не ве, шегувам се, просто 2007 ми звучи като година от фантастичен роман.[/quote]


Я па ти! Тва си е напрао утре бе! :beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот КапитанПланета » Пет Ное 26, 2004 9:46 pm

Пресен тест от преди три дни на RC@mbaction :
http://mbaction.com/detail.asp?id=1123
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пет Ное 26, 2004 11:09 pm

Та значи всичко изглежда доста обещаващо, особено като се вземе предвид склонността на RC да намира кахъри на почти всичко което покара... Освен това май наистина за NRS-a ще си остане свободна ниша в гамата на Giant.:^:
Аз друго исках да запитам : какво според вас държи във вертикално положение тествуваните байкове от снимките в статията?
:dunno:

[img]http://mbaction.com/archive/5-reign%20side%20small%20II.jpg[/img]
[img]http://mbaction.com/archive/7-Faith%20side%20small.jpg[/img]

На faith явно му се е разминал теста - гледам че даже не е останало време едни педалчета да му сложат... Ама нема значение, важен е принципа на действие...
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Съб Ное 27, 2004 12:05 am

Според мен са студийни нимки на колелата монтирани после върху фона - някак неестествено са осветени. А може и от използването на няколко источника на светлина да изглеждат така... абе важното е, че са яки!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Admin » Съб Ное 27, 2004 12:31 am

[quote="КапитанПланета"]
Аз друго исках да запитам : какво според вас държи във вертикално положение тествуваните байкове от снимките в статията?
:dunno:
[/quote]


[b][i]Вариант 1[/i][/b] - както казва Jivko, но според мен в случая не е така.
[b][i]Вариант 2[/i][/b] - виждал съм колела, снимани сред природата, които са подпрени с една клечка при средното движение или задната ос. Вместо стойка един вид (те убавите байкове нали си нямат:D). В някои случаи клечката не се вижда, в други се забелязва. Ако някой не иска да се вижда, просто трябва да я махне на Photoshop ;) Лесно е, като се има предвид, че в сп.Bike (немското) има една серия снимки-реклами, дето цялото колело са махнали изпод колоездача,без да си личи нищо, но там вече е висш пилотаж :smokin:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот zero knowledge » Съб Ное 27, 2004 12:37 am

:bowdown: RC@mbaction

Истински талант, ама само какви си ги измисля ... :eek2: :crazy:
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот КапитанПланета » Съб Ное 27, 2004 7:36 pm

[quote="zero knowledge"]

:bowdown: RC@mbaction

Истински талант, ама само какви си ги измисля ... :eek2: :crazy:

[/quote]


Какво имаш предвид ? Революционното добавяне на нови понятия (Black diamond etc. :hbang2:) или дългите разкази как в някоя съботна вечер както си седял край камината по телефона му се обадил стар приятел и го поканил на... ? (тия нещо все не ми стигат нервите да ги дочета).
Ама иначе не е лошо списанието му - поне на фона на другите Ю Ес издания които са ми попадали. Стремят се към обективност (без да успяват винаги да я достигат, но това е нормално) и някак си успяват да ограничат рекламите да не надхвърлят 90% от списанието.

@Админ, Живко
Май наистина е вариант 2 :idea:. А ако ги е мързяло да заличават клечката с Photoshop може и с една кордичка - двама души държат вързаното колело от двете страни, един снима:nuts:.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Съб Ное 27, 2004 7:51 pm

[quote][i]Originally posted by КапитанПланета
сватбата на щерката
[/quote]


:nuts:
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот C_Mo » Съб Ное 27, 2004 7:55 pm

@zero knowledge
къде летиш на този кадър?
[img]http://web.mit.edu/rahnev/Public/kkk.jpg[/img]
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот AgentOrange » Съб Ное 27, 2004 9:27 pm

[quote="КапитанПланета"]


Какво имаш предвид ? Революционното добавяне на нови понятия (Black diamond etc. :hbang2:) или дългите разкази как в някоя съботна вечер както си седял край камината по телефона му се обадил стар приятел и го поканил на... ? (тия нещо все не ми стигат нервите да ги дочета).
[/quote]


Хората много точно са ги преименували на Mountain Bike Fiction заради тоя тип глупости... :D

Як аватар между другото, катерицата от Ice Age е много култов герой :hbang:.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот КапитанПланета » Съб Ное 27, 2004 10:39 pm

[quote="hlebarka"]

[quote][i]Originally posted by КапитанПланета
сватбата на щерката
[/quote]

:nuts:
[/quote]


Хлебаров,
Много те ценя и уважавам, и определено те удобрявам... Проблема е че в момента тя си ходи сериозно с един Тоди, който :
1. Има готина кола (която и дава да кара) и други яки играчки
2. Също е набор 2002 (не си пада по мъже по-възрастни с 20 и повече години)
3. Не се сещам, а трябва да има (така е прието), ма това е само в твой плюс.
Начи съжалявам, но това е положението засега. Ако същото се промени ще се радвам да ви запозная.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Съб Ное 27, 2004 10:46 pm

[quote="AgentOrange"]
...
Як аватар между другото, катерицата от Ice Age е много култов герой :hbang:.
[/quote]


Силно се колебаех между Сид Ленивеца (който ми се струваше много близък до моя натюрел) и Праисторическата Катерица... В крайна сметка избора падна на втората, защото осъзнах че няма смисъл да се самозаблуждавам и ... всъщност повече приличам на нея :eek2::eek3::eek:
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zero knowledge » Вто Ное 30, 2004 12:18 am

[quote="AgentOrange"]

[quote="КапитанПланета"]


Какво имаш предвид ? Революционното добавяне на нови понятия (Black diamond etc. :hbang2:) или дългите разкази как в някоя съботна вечер както си седял край камината по телефона му се обадил стар приятел и го поканил на... ? (тия нещо все не ми стигат нервите да ги дочета).
[/quote]

Хората много точно са ги преименували на Mountain Bike Fiction заради тоя тип глупости... :D
[/quote]

:stupid:

В случая за Гигант 05 имаше малко глупости относно окачването и работата му, но това май съвсем не е изключение. Както е казал поетът: RC usually talks out of his ass ;)

@C_Mo
Ако бяхте дошли по-рано нямаше да ми задаваш този въпрос ;)
Хубава местност с хубави скали малко над х.Здравец. И за да те дразня още повече ... май се каца извън очертанията на тази снимчица.
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот ThEUfO » Вто Ное 30, 2004 10:46 am

[quote="zero knowledge"]
... май се каца извън очертанията на тази снимчица.
[/quote]


..каца се направо в моята :bouncy:
Древна мъдрост: "s****** ** **** po default"
ThEUfO
 
Мнения: 374
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 5:20 pm
Местоположение: Madagascar

Мнениеот F1-MAN » Нед Дек 05, 2004 4:57 pm

Добре, а имате ли някаква по-точна информация кога ще дойдат в Бьлгария? Защото преди две седмици в БАС ми казаха че новите модели щели да дойдат на пролет, ама дали тези, който ще дойдат включват и Maestro?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Вто Дек 07, 2004 10:25 pm

... ако ми остане време и аз ще сипна едно кило снимки по темата, които направихме с колегите съвсем наскоро. Прочие, faith ми се струва малко в повече усложнен, отколкото реално има нужда. Все пак, това си е мое, чисто субективно усещане. Иначе, както винаги, всичките им машинарии са маниакално корави! :D
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот F1-MAN » Чет Дек 09, 2004 12:51 pm

[quote="batman"]


Иначе, както винаги, всичките им машинарии са маниакално корави! :D
[/quote]

Тоест дали са достатъчно здрави(по специално Trance) да издържат АМ каране на някой 85 килограмов като мен. Защо догодина ще си взимам колело и от сега съм почнал да оглеждам. А, къде сте ги правили снимките?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Дек 09, 2004 5:10 pm

[quote="zero knowledge"]
В случая за Гигант 05 имаше малко глупости относно окачването и работата му, но това май съвсем не е изключение. Както е казал поетът: RC usually talks out of his ass ;)
[/quote]


ако споделя какво наистина мисля за RC, модераторите ще ми изтрият поста. рядко съм срещал главен редактор на списание като него: според мене поне 80% от статиите му, които съм чел са пълна плява без нищо съществено.
да не говорим за глупостите за "Black Diamond" и подобни тъпотии и как ги защитава с хъс.

Edit: какво мислиш за туй Гигантско окачване в светлината на dw-link?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот batman » Чет Дек 09, 2004 5:51 pm

Малко кадри от Кьолн. Техният щанд беше направен като сграда в сградата, отвън изглеждаше като един огромен черен куб с два дискретни входа. В центъра на изложбената си площ бяха монтирали един тунел с бягащи светлини (вижда се на снимката). Моето усещане беше, че показваха повече стайлиг, отколкото нова техника. Това което ми направи силно впечатление, особено при разглеждане отблизо, беше маниакално прецизната обработка на повърнините и елуксациите.

[img]http://www.balkan.bg/gallery/Giant_ifma/AC.jpg[/img]
[img]http://www.balkan.bg/gallery/Giant_ifma/giant_tunel.jpg[/img]
[img]http://www.balkan.bg/gallery/Giant_ifma/tunel.jpg[/img]
[img]http://www.balkan.bg/gallery/Giant_ifma/rakurs.jpg[/img]
[img]http://www.balkan.bg/gallery/Giant_ifma/XTC.jpg[/img]
[img]http://www.balkan.bg/gallery/Giant_ifma/XTC_back.jpg[/img]
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта