Маршрут за качване на Витоша!

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Маршрут за качване на Витоша!

Мнениеот G.Ginev » Сря Апр 08, 2009 4:09 pm

Моля ако има някой предложения как може да се качат най-лесно колела на витоша да ми пише :banghead: !Понеже жена ми и едни приятели си взеха колела и сега искат да ги пробват!А аз до сега главно съм се качвал с много бутане! :crap:
G.Ginev
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 8:59 am

Re: Маршрут за качване на витоша!

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Апр 08, 2009 4:18 pm

Лифт?кола?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Re: Маршрут за качване на витоша!

Мнениеот Admin » Сря Апр 08, 2009 11:52 pm

И автобус №66 от Хладилника през уикендите.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Маршрут за качване на витоша!

Мнениеот madsnake » Чет Апр 09, 2009 8:03 am

NovemberCharlie написа:Лифт?кола?

Ето това си е колоездене :) :offtopic:

Зависи къде искаш да се качиш, Витоша не е малка планина... :)
Аватар
madsnake
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 11:47 pm
Местоположение: Софийската джунгла

Re: Маршрут за качване на витоша!

Мнениеот vlassadar » Чет Апр 09, 2009 8:23 am

Щом сега са си взели колела, може да ги пробват в някой парк, а после, като искат витоша, да стигнат до Железница, да изкачат до поляните и оттам Обиколната алея (туристите ще ги упътят откъде започва). По нея стигат ако искат до Бистрица, Симеоново, Драгалевци. Лек и хоризонтален маршрут. Няма смисъл да почват от високото, едва ли ще карат, освен по Княжевската пътека
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: Маршрут за качване на витоша!

Мнениеот Grash » Чет Апр 09, 2009 8:47 am

Освен ако не става дума за повредени велосипеди, най-лесно да се качат на Витоша е чрез каране, в което е и целият смисъл да притежаваш и/или караш велосипед :agree:
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Маршрут за качване на витоша!

Мнениеот Runaway » Пет Апр 10, 2009 9:52 am

Първо - поздравления за новите кончета на жена ти и на приятелите ти! :clap:
Колкото повече двуколесни и БЕЗмоторни "превозни средства" се завъждат - толкова по-добре!
:offtopic: Къде и как ще ги карате - ще си усетите и прецените в движение :D Варианта проба-грешка не е изключен.
Но сигурни ли сте, че искате да започнете с Витоша /извинявам се предварително, ако компанията не е толкова начинаеща, колкото ми се стори/. Наистина май варианта парк като начало е по-добър, най-малкото за да се "стиковате" с групата. Може да сте чудесни приятели, но възможностите ви да са различни и не е приятно това да го установите в планината и на голямо разстояние от отправната точка. Също абсолютно споделям последните 2 мнения - велосипедите са за каране, карайте си ги. ;) :offtopic:

Ако все пак държите на Витоша - Железница е добър вариант. Тихия кът, също - тръгвате по Бул. България посока Бояна и карате само направо. Ако се наложи спирате и питате.
Успех! :agree:
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Маршрут за качване на Витоша!

Мнениеот gdude » Съб Апр 11, 2009 12:15 am

Един приятен и лесен(зависи от подготовката на колоездача ;))маршрут би могъл да бъде: Симеоново-Железница по панорамната пътека(туристическата,пешеходната(всеки я знае различно ;))която върви над Симеоново,Бистрица и завършва при Железническата река(при една голяма поляна)).Стигането до тази пътека(алея) би могло да стане с въртене до Симеоново или с рейс 67 от Семинарията,като в самото Симеоново трябва да стигнете до колелото на рейс 67 което е малко преди църквата.Когато стигнете колелото на рейс-а(един по-широк участък от пътя на който вляво има спирка с магазинчета)ще завиете надясно по една уличка с по-остър и по-стръмен наклон(ул.Витошки езера)ще покарате има няма 300-400 метра и отдясно ще видите една стръмна полянка.На горния й край има две разклонения,при които вие продължавате напред.Малко след това пак ще стигнете до разклонение,при него завивате наляво(продължавате нагоре) и предполагам,че след около 20 минути(пак зависи от темпото) ще стигнете една поляна и самата пътека.Там се качвате на колелата и поемате наляво по посока Железница.
Възможно е да се мине и по обратният начин: Железница-Симеоново,като до с.Железница може да използвате някои от рейсовете които тръгват от Дървеница(така наречените "селски рейсове") като например рейс 69 които е от кв.Дървеница до с.Железница или рейс 68(за него имам съмнения,че не всеки път ходи до Железница).След като стигнете Железница се качвате(около 10 минути) до поляната на Железническата река и от там вдясно хващате панорамната пътека :)
Пожелавам ви успех и едно безаварийно,приятно каране ;) :beer:
gdude
 
Мнения: 656
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 8:24 pm
Местоположение: София

Re: Маршрут за качване на Витоша!

Мнениеот Admin » Съб Апр 11, 2009 8:18 am

Аз може би съм разбрал погрешно автора на темата, затова първият ми отговор бе като за спускане. ;)

Ако приятелите ти искат да покарат на собствен ход из Витоша, в сайта има няколко маршрута, които могат да им помогнат.

Единият се казва "Обиколната алея" и gdude го е описал горе.

Друг подходящ за начинаещи е "Бояна - Тихия кът - Бояна", а пък ако искат нещо по-дълго, може да пробват маршрута "Витоша - Люлин (Княжево - Тихия кът - Владая - Бонсови поляни - Княжево)".

Ако имат кола, с която да си возят велосипедите, има още доста подходящи карания (в други близки планини) в секцията "Маршрути". А и да нямат кола, много от тези карания са достъпни с градски транспорт от София. Става дума за маршрутите в Плана, Лозенска планина, Стара планина (Кремиковци, Сеславци, Локорско).
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Маршрут за качване на Витоша!

Мнениеот didsito13 » Пон Юли 05, 2010 11:15 pm

Ако някой има някакви планове за 08.07 или 09.07 да пише ... аз много искам да карам по някой маршрът за начинаещи в планината , за да свикна пък после да се надяваме и по по-тррудни терени да карам ... :liplick: :liplick: :D :look: :look: :nuts:
ThE NeW OnE
Аватар
didsito13
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Пет Юни 25, 2010 10:13 pm


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта