Apolon или R3

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Apolon или R3

Мнениеот morano » Съб Май 09, 2009 4:29 pm

Здравейте , :)
По повод промоцията с топ цени на СПРИНТ , съм си харесал ето тези модели ,
http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/?ste ... 122&lang=2
http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/?ste ... 122&lang=2
За Аполона горе доло прочетох из форума мнения , но за другия почти нищо не открих,Искам да помоля за съвет кой да избера , или ако има някои друг модел да препоръчате.
Благодаря предварително !
morano
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 8:43 pm

Re: Apolon или R3

Мнениеот pe60t0 » Съб Май 09, 2009 5:15 pm

Като че ли този втория изглежда по-добре...освен вилката със заключване не можах да видя някаква особено значителна разлика. В крайна сметка няма да сгрешиш нито с единия нито другия. Гледай ги на външен вид :D . За тези пари мисля, че това е страхотен избор, ако можеш да дадеш още пари тогава мога да ти дам и други предложения. Успех :agree:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Apolon или R3

Мнениеот emil_a626 » Съб Май 09, 2009 5:29 pm

R3то ми харесва повече, вилката е със заключване а и рамката ми се струва по-приятна
Skype: emil_a626
Аватар
emil_a626
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:38 pm
Местоположение: Хелзинки ; Финландия

Re: Apolon или R3

Мнениеот Ozzie » Съб Май 09, 2009 5:37 pm

Измежду двете- Аполона.
Въпреки че описанията са кратки, "спирачки- Shimano BR-M 421" звучи по- добре от "спирачки- алуминиеви".
Пак по картинка, Аполона е с по- добрите курбели.
Обърни внимание, че двата велосипеда са с 19" рамки. Ако си под 180 см. ще са ти малко дългички.
:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Apolon или R3

Мнениеот mitakaman » Съб Май 09, 2009 5:49 pm

Аполона е с по-добра окомплектовка и като спирачки, и като скорости, и като вилка - това че на Р3 вилката е със заключване в този ценови клас едва ли може да се приеме за плюс... а за тази на аполона мога да ти гарантирам че поне държи на тормоз.
Послушай и Ози за големината, защото аз съм 183-184 см висок и при по-стръмно спускане аполона ми идва доста неудобен...
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Re: Apolon или R3

Мнениеот morano » Нед Май 10, 2009 6:05 am

Абе и аз харесах аполона , но като говорих с тези от спринт взеха да ми обесняват че R3 , e по хубав :) , сглобката била подобна но бил с италиянски дизайн и бил по лек , и още по какво , та се раздвоих доста , но мисля да послушам Ози :)
morano
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 8:43 pm

Re: Apolon или R3

Мнениеот mitakaman » Нед Май 10, 2009 8:47 am

Италиански дизайн ? :rofl: :rofl:
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Re: Apolon или R3

Мнениеот ico 1 » Нед Май 10, 2009 10:52 am

Вземай Аполон-а. Малко по-добър монтаж и вилка със 100мм ход,нищо,че не е със заключване.
П.П."Италиянския дизайн" нещо много пъстро и кичозно ми изглежда.
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Apolon или R3

Мнениеот pe60t0 » Нед Май 10, 2009 1:21 pm

абе какво говорите...рамката на R3 чисто на външен вид изглежда 100 пъти по-добре от Аполона
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Apolon или R3

Мнениеот mitakaman » Нед Май 10, 2009 1:41 pm

И от кога се избира рамка по външен вид ?
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Re: Apolon или R3

Мнениеот pe60t0 » Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Кой е казал да се избира по външен вид. Изтъквам само, че R3 изглежда по-добре, или само на мен така ми изглежда :dontknow: . Плюс това, защо пък да не се избира по външен вид ? Айде И по външен вид ...
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Apolon или R3

Мнениеот hitar_potter » Нед Май 10, 2009 10:54 pm

pe60t0 написа: Айде И по външен вид ...

Тогава що не му предложиш някой пасат.. Те разчитат на външния вид :crazy: . Аз си мисля, че на шокблейза му е по-читава вилката. Но нито съм го карал, нито вилката. Аполона е добър избор.
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Apolon или R3

Мнениеот pe60t0 » Нед Май 10, 2009 11:26 pm

Абе кво ми се правите на много интересни бе,

хитър потър както виждаш казах И по външен вид. Което всеки адекватно мислещ човек ще схване, че става въпрос да си избереш рамката, така че хем да е качествена, хем да изглежда добре...ама е по-лесно да се лепят минуси нали. :crazy:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Apolon или R3

Мнениеот hitar_potter » Нед Май 10, 2009 11:47 pm

Мда, по-лесно е... На всичкото отгоре, Shockblaze-а не ме впечатлява с италианския си дизайн. Никак. И двете колела не изглеждат грозно, така че е тъпо в основата на избора да стои коя рамка е по-хубава... Това не е дреха..
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Apolon или R3

Мнениеот pe60t0 » Нед Май 10, 2009 11:55 pm

Ау колко си бавен... :rofl: :lol:

само за финални изяснения, ще кажа, че никога никой не е казвал в ОСНОВАТА ДА СТОИ КОЯ РАМКА БИЛА ПО–ХУБАВА, ама е по-лесно хората да си правят грешни съждения от неадекватно възприета информация. Пийс аут

Автора: В крайна сметка човече наистина няма огромно значение кой ще избереш от двата. Имай впредвид както ти казаха, че големината на рамката играе голямо значение, затова преди да купуваш, най-добре ги пробвай.
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Apolon или R3

Мнениеот morano » Пон Май 11, 2009 8:11 am

Да сега виждам че размера на рамката ще ми е роблем , аз съм 175 , мерих чатали, изчислявах , смятах , трябва да е 17 , максимум 18 инча .Може би трябва да мисля за нещо друго , при тези не може да си избираш размера на рамката , може би и за това са намалени.
morano
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 8:43 pm

Re: Apolon или R3

Мнениеот azsa-bachinito » Вто Май 12, 2009 8:14 am

аз съм 175 висок и карам 18,5 и ми е таман, но требва да се пробва. За рамката на Р3 - вдигал съм и двете и наистина Р3 е осезаемо по-лека. Като цяло двата велисипеда са сходни. Но Р3 съм виждал амо на резба отзад, тоест с мак 21 скорости, а тука са го дали 24, но може и да има подификации.
Ти заслужаваш приключение ---> http://www.facebook.com/groups/370492219650901/
Аватар
azsa-bachinito
 
Мнения: 1477
Рейтинг: 1665
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 9:05 pm

Re: Apolon или R3

Мнениеот racer » Сря Май 20, 2009 12:35 am

аз съм 179 см...дали ще имам проблем с 19 инча рамка??
относно теглото-в едни спецификации пише,че R3 тежи 12,9 кг-кажете ако знаете теглото на аполона за да сравним
http://www.yessbikes.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=28&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=53

пише и че седалката е selle royal :eyebrow:
racer
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 10:22 pm
Местоположение: Dobrich

Re: Apolon или R3

Мнениеот Shady™ » Сря Май 20, 2009 8:18 am

Ozzie написа:Измежду двете- Аполона.
Въпреки че описанията са кратки, "спирачки- Shimano BR-M 421" звучи по- добре от "спирачки- алуминиеви".
Пак по картинка, Аполона е с по- добрите курбели.
Обърни внимание, че двата велосипеда са с 19" рамки. Ако си под 180 см. ще са ти малко дългички.
:agree:

Ако разгледаш колелата на живо ще разбереш че разликите са супер много и все в полза на ShockBlaze-a... Друг е въпроса дали и колко бройки са останали...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Apolon или R3

Мнениеот racer » Сря Май 20, 2009 4:11 pm

Shady™ написа:
Ozzie написа:Измежду двете- Аполона.
Въпреки че описанията са кратки, "спирачки- Shimano BR-M 421" звучи по- добре от "спирачки- алуминиеви".
Пак по картинка, Аполона е с по- добрите курбели.
Обърни внимание, че двата велосипеда са с 19" рамки. Ако си под 180 см. ще са ти малко дългички.
:agree:

Ако разгледаш колелата на живо ще разбереш че разликите са супер много и все в полза на ShockBlaze-a... Друг е въпроса дали и колко бройки са останали...

и какви са теа толкова много разлики които се виждат наживо? :idea:
racer
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 10:22 pm
Местоположение: Dobrich

Re: Apolon или R3

Мнениеот ico 1 » Сря Май 20, 2009 7:59 pm

Apolon-a тежи 13,5 кг. Лично съм го теглил. Въпреки това мисля,че е по-добрият избор. За твоят ръст 19" рамка е добре,но само,ако караш по равно и тук там по черно(аз съм 1.78 и ми е добре). Най-добре е да пробваш(ако не става от магазина може от някой познат,който има велосипед с такъв размер рамка)
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Apolon или R3

Мнениеот racer » Сря Май 20, 2009 9:23 pm

600 грама разлика не звучи много...дали аполона ще става за скокчета 50-60 см?все пак е с касета отзад :idea:
racer
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 10:22 pm
Местоположение: Dobrich

Re: Apolon или R3

Мнениеот Ozzie » Сря Май 20, 2009 10:56 pm

Shady™ написа:Ако разгледаш колелата на живо ще разбереш че разликите са супер много и все в полза на ShockBlaze-a...

Добре де, признавам, че на R3 рамката изглежда по- интересна от тази на Аполона- по ниско средно, по- къс чейнстей (май), чело за полуинтегрирани чашки, но поне по това което виждам в електронния магазин на Спринт, R3-ката е с по- нисък клас части.

Shady™ написа:Друг е въпроса дали и колко бройки са останали...

Малко. Както виждам и R3 е само с 19" рамка, т.е. останали единични бройки.
А можеш ли да споделиш колко тежи гола рамка на R3?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Apolon или R3

Мнениеот wizard_m » Вто Юни 09, 2009 12:45 am

http://www.shockblaze.com/catalogo2.php?id=83&ids=27
R3 U-LADING ALLOY INTEGRATED ACERA 24 V - Shimano Acera 24 V
Telaio U-LADING ALLOY INTEGRATED
Forcella RTS CAPA ML LOCK OUT
Gruppo SHIMANO ACERA 24 V
Cambio SHIMANO ACERA
Comandi SHIMANO ST-EF 50
Deragliatore SHIMANO C-050
Freni ALLOY PROMAX BY SBR
Ruote SBR 36 HOLE
Coperture CST 26 X 2.00
Piega manubrio SBR SUPER OVER
Attacco manubrio SBR SUPER OVER
Canotto sella SBR ALLOY
Guarnitura SHIMANO FC-M191
Sella SELLE ROYAL GEL BY SHOCK BLAZE
Pedali RESINA
Peso 12,9 KG
Colori NERO/TITANIO - ROSSO/TITANIO - BLU/BIANCO
Misure 41 - 44,5 - 48,5 - 52 C/T
wizard-m.hit.bg - Web каталог на всички филми, сериали и анимета които съм гледал
Изображение
Изображение
Аватар
wizard_m
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Юли 22, 2008 9:55 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Apolon или R3

Мнениеот Dec0y » Съб Юли 18, 2009 11:57 pm

Здравейте на всички от форума. Решил съм да си купя велосипед и се спрях на тези двата (с много малък шанс Drag Grand Canyon да се вмести между тях). Предположих, че няма смисъл да отварям нова тема, затова пиша в тази.
Вече бях в два магазина, и на двете места ми казаха, че рамката на R3 е по-добра от тази на Аполона, заради по-късата горна тръба. Освен това доколкото знам е и по-лека. Проблемните части при R3 (така както аз ги виждам) са спирачките и главините. Спирачките задължително ще ги сменя с тези на Аполона, което ще означава +20 лева към цената. Главините (не стреляйте по-новобранеца за свободния избор на термини) нямат гумени уплътнения, които да ги предпазват от кал, вода и мръсотия в дъждовните дни. Курбелите, дерейльорите, командите и вилките са или еднакви, или малко в полза на R3. При това аз сравнявам Аполона който е 515 лева - http://www.niko-bikes.com/eshop/product ... cts_id=534 . Колчето на седалката и кормилото на R3 са по-добри (дори ми обясниха защо, но точно в този момент не внимавах много, запомних само че колчето е от по-дебелите). Освен това марката SBR (спирачки и главини) стои срещу притеснително голям брой други части, чиито наименования не мога да си преведа от италиански (предполагам веригата, например, е такава). Така, че въпросът стои така - по-добрата рамка (R3), или по-балансирания монтаж (Аполон). Заслужава ли си да давам 420 лева (може и повече ако реша да сменя и главините) за R3, срещу 400 лева за Аполона, за по-добрата рамка? Аз естестено ще се кача и на двата байка и ще преценя дали наистина е по-добрата за мен рамка.
Сега и за Drag Grand Canyon-а. На първо място някой знае ли каква е точната цена на Grand Canyon Comp? Аз намерих две - 445 лева и 495 лева, като само първата ми е по джоба. Това което ме заинтересува в Каньона, е възможноста за по-висока скорост при дълги шосейни преходи. В магазина ми обясниха, че дори и да оборудвам R3/Аполон с гуми подходящи за шосейно каране (с малък грайфер, не сликове), Каньона пак ще има от 5 до 8 км/ч предимство в средната скорост. Вярно ли е това?
В понеделник ще отида да поразпитам още и да направя окончателен избор, но междувременно ми се искаше да чуя и други мнения. Благодаря предварително за всяка помощ.
Dec0y
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 10:56 pm

Re: Apolon или R3

Мнениеот ico 1 » Пон Юли 20, 2009 7:55 am

Grand Canyon си струва,само ако мислиш да караш предимно по шосе заради 28' си гуми. От това идва и по-голямата скорост. Не знам колко е добра рамката на R3,но лично аз бих предпочел аполон (рамката е точно 2 кг). Ако не си много нисък дългата горна тръба е по-удобна. Ако можеш да ги пробваш ще е най-добре. Пиши какво си взел :beer:
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Apolon или R3

Мнениеот Dec0y » Пон Юли 20, 2009 9:43 pm

Всъщност наистина искам да карам повече по шосе, но бях останал с впечатлението, че велосипедите от класа на Grand Canyona са доста скъпички. Междувременно се зарибих и по карането по планинските пътеки и от там колебанията за R3 и Аполон. В тази връзка - когато бях в магазина ми казаха, че ако не излизам от пътеките в планината (т.е не карам по полянки, баири, била, скалисти участъци, по-корените на дърветата и т.н), не се брои за крос-кънтри, и съответно Каньона ще се справи добре със задачата, което съвпада с целите ми. Това вярно ли е, или е според зависи си от пътеката?
Днес си проверих цената на Каньона - 444 лв., но имаше много хора и не можах да разпитам какъв е монтажа (видях, че задния дерейльор е от Alivio серията). Това може да е малко над бюджета ми, но ако се наложи ще поизчакам малко за да събера достатъчно. Въпросът ми тук е отново за по-високата скорост - тя само от гумите ли идва, това, че курбела е 48/38/28 не играе ли роля?
Иначе е почти 90% сигурно, че ще взема Каньона, стига наистина да се потвърди това за по-високата скорост, и съответно цифрите да са толкова високи (5 - 8 км/ч средна), за да си заслужава да жертвам удобствата на МТВ-то. Ако е МТВ, се очертава да е Аполон, стига рамката да ми е по-удобна (1,75 м. съм висок, от чатала - 80 см. ако съм се измерил правилно). Идеята да давам допълнително пари за подобрения на R3 вече не ми допада толкова, и май ще предпочета по-балансирания монтаж и репутацията на Аполона.
Dec0y
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 10:56 pm

Re: Apolon или R3

Мнениеот bio » Вто Юли 21, 2009 8:28 am

.. . здравей и тук. високата скорост винаги идва от някъде, най-често от краката. може да прочетеш google search: 26 vs 700C. Аз преди време бях се ровил и мненията са противоречиви. Дори бях намерил една статия, в която ... някакви груби изчисления дъра-бъра, като заключение накрая беше: че при еднакви условия разликата е с лека полза за 700С. Други източници сочат 10%, което при +(2-3-4) км/ч. По-високата скорост идва от ширината и типа на гумата, а не толкова от диаметъра. Определяща е контактната площ, съпротивлението при търкаляне и т.н. Карал съм моето колело, с сликове 1.5 и с добре напомпани мекици 2.3 опред и 2.1 отзад, разликата е минимална. Средната скорост не кой знае колко по-висока, но движението по инерция е силно в полза на тънките гуми. Това че венците са 48 ти дава по-голямо предавателно число -> по-висока максимална скорост, чрез педалиране .... стига да имаш сили.
Grand Canyon за мен е хибриден велосипед. Притежава всички качества на 26'' МТБ, дори ако рамката ти е удобна според мен няма да е проблем да се отклоняваш леко от пътеките. Единственото неясно нещо в него е вилката, но предполагам този Suntour е здрав enough. Гумите са семисликове - удобни са за пресечени терени. Лично мое мнение, че след като преди това се беше ориентирал към шосейки ... Grand Canyon или подобен велосипед (съчетаващ добрите страни на двете идеи) е идеален за теб. Единственото, което не харесвам в Grand Canyon е че ми е къс :>, но аз съм доста висок ...
Успех в изборът и покупката !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Apolon или R3

Мнениеот Benicio » Пет Юли 24, 2009 11:03 am

Аз си взех съвсем скоро Grand Canyon и съм изключително доволен, но как е извън пътя не съм имал шанса все още да го тествам. В града направо лети по булевардите, но и същевременно не се плаши от бордюрите и по-малките дупки :D . Карам от 15 години и то само МТБ до сега и определено е по-леко направо не го усещам. Иначе за високи скорости си трябва яко въртене, но тънките и големи гуми ти дават условията все пак.
Benicio
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Май 08, 2008 12:55 pm


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта