нещо яко

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

нещо яко

Мнениеот bikerider » Сря Мар 09, 2005 2:33 pm

с хубавите ново поколение еластични джанти... :D Изображение
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Сря Мар 09, 2005 2:46 pm

Мдаа, само дето [b][i]"At the present time, Segway LLC has no plans to manufacture or sell this as a product." [/i][/b]

Повече по въпроса [url=http://www.segway.com/centaur/]тук[/url]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Мар 09, 2005 2:58 pm

[quote="TOYAGA"]

Мдаа, само дето [b][i]"At the present time, Segway LLC has no plans to manufacture or sell this as a product." [/i][/b]

Повече по въпроса [url=http://www.segway.com/centaur/]тук[/url]
[/quote]


на мен ми направиха впечатление джантите, щото не са тези с които прототипа беше когато се обяви първоначално. или аз съм се объркал?
скоро гледах снимки на някакъв прототип май на BMW - беше с такива еластични джанти...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Сря Мар 09, 2005 3:28 pm

По принцип джантите са на френските чeкиджии от Michelin - технологията се нарича [url=http://www.michelinman.com/difference/releases/pressrelease01102005a.html]Tweel[/url]. Centaur беше показан само като демонстрация на тея джанти тая година на автоизложението в Детройт.

[img]http://www.mtb-bg.com/album/TOYAGA/tweel5.jpg[/img]

А иначе джантите се тестват на най-различни возила. Примерно на

[b]Audi A4[/b]
[img]http://www.mtb-bg.com/album/TOYAGA/tweel2.jpg[/img]

или пък на багерче [b]Caterpillar[/b]
[img]http://www.mtb-bg.com/album/TOYAGA/tweel1.jpg[/img]

За съжаление никой до момента не е потвърдил официално, че Centaur ще се произвежда (с или без френските джанти). Жалко, щото идеята е супер...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Мар 09, 2005 3:31 pm

[quote="TOYAGA"]
Жалко, щото идеята е супер...
[/quote]


определено!!! :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Мар 09, 2005 5:08 pm

Айде и аз да дам един глас ЗА джантите.
Къртят!Вече искам едни такива за байка ми,тогава слагам твърда вилка :D

БТВ,Центуриона беше тестван отдавна по ДискАвърито с някви прости пластмасови гуми,подобни на ролките за блейд.

И още един BTW-това чудо какво ще му е предназначението,ако предположим,че бъде пуснато за масово пройзводство?Преклаено е обемно само да се разкарва човек из улиците с него,а иначе има потенциал за оффроУд :D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Мар 09, 2005 5:25 pm

[quote="Metal_Psycho"]

Айде и аз да дам един глас ЗА джантите.
Къртят!Вече искам едни такива за байка ми,тогава слагам твърда вилка :D

БТВ,Центуриона беше тестван отдавна по ДискАвърито с някви прости пластмасови гуми,подобни на ролките за блейд.

И още един BTW-това чудо какво ще му е предназначението,ако предположим,че бъде пуснато за масово пройзводство?Преклаено е обемно само да се разкарва човек из улиците с него,а иначе има потенциал за оффроУд :D
[/quote]


"Центуриона" следва да означава "кентавъра" нали? ;) Най-вероятно Discovery са правили тест на първия вариант на прототипа, който е с колелата на класическия Segway HT.

Вярно е, че за движение по улиците возилото е доста "обемно", обаче точно в тва е главния пиниз - благодарение на електронния си "вестибуларен апарат", базиран на жироскопи, Centaur може да се кара и изправен на задните колела, които също са управляеми. Мдааа...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Мар 09, 2005 5:47 pm

[quote="TOYAGA"]


"Центуриона" следва да означава "кентавъра" нали? ;) Най-вероятно Discovery са правили тест на първия вариант на прототипа, който е с колелата на класическия Segway HT.

Вярно е, че за движение по улиците возилото е доста "обемно", обаче точно в тва е главния пиниз - благодарение на електронния си "вестибуларен апарат", базиран на жироскопи, Centaur може да се кара и изправен на задните колела, които също са управляеми. Мдааа...
[/quote]


От мързел да го напиша на наглийски го изтаписах това;)просто с фонетика.Не съм се изамислял:D

Ммм нищо.Както казах,ако го започнат да го произвеждат ще се моля за оффроУд модел :) Ще да е нещо маняшко.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GOA » Сря Мар 09, 2005 11:21 pm

[quote="Metal_Psycho"]

И още един BTW-това чудо какво ще му е предназначението,ако предположим,че бъде пуснато за масово пройзводство?Преклаено е обемно само да се разкарва човек из улиците с него,а иначе има потенциал за оффроУд :D
[/quote]

Ако се монтира една кошница отгоре би се получила прилична бебешка количка... :baby:


Това дет написах по-горе не го четете !
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот nikitzo » Чет Мар 10, 2005 7:09 pm

Не е багерче а е челен товарач

А и силно се съмнявам, че би издържало в условията на един открит рудник - като знам там с какво "обличат гумите на машините :bigeyes:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта