Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Мнениеот feeltheflow » Съб Юли 11, 2009 12:37 am

Здравейте,
аз съм нов във форума и отскоро съм се зарибил да си закупя колелце, ще го мъча главно из градска среда + леки планински разходки. Тежа 74 кг 177см.
Парите които съм отделил са 400-450 лв.
Поразгледах малко и съм се спрял на следните варианти:

Sprint Apolon - http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/inde ... 22&lang=2&

Sprint Replica - http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/inde ... 22&lang=2&

ShockBlaze R3 - http://www.sprintmaxcom.com/e-shop/inde ... 22&lang=2&

Днес обаче ми предложиха следното:
Scott YZ 4 - http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11583112
за 450 лева. (Доста се порових зада видя цени с които да сравня , но за същия модел не успях да намеря)

Та Въпросът ми е, според вас дали си засужават парите за Scott-а или да се придържам към избора на някои от горните 3 варианта?
feeltheflow
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 12:20 am

Re: Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Мнениеот Frida » Нед Юли 12, 2009 11:04 pm

Според мен Скот-а, ама не ме слушай... питай момчетата :)
Аватар
Frida
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:13 am

Re: Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Мнениеот EccentricMOTION » Нед Юли 12, 2009 11:56 pm

Коментират горепосочения велосипед като изключително здрав, гаранцията на рамката е 'доживотна', коментира се като лек велосипед което е в плюс за твоя начин на експлоатация. Цената му като нов варира около 600лв.
Конкретизирай горепосочения велосипед. Това което се вижда от снимките е вилка манитоу в неясно състояние, определено доста стара, монтаж "Acera"/касета 8ца, дуал-контрол команди/, спирачки шимано с трикомпонентни колодки. Имаш страхотна рамка + скапан монтаж.

За "Спринт":
1. От Пловдив са :rofl: преди 6 месеца имаха 450 служителя в МАКСКОМ ЕООД, към момента бройката драстично е намаляла/около 300/.
2. Разпродават боклуците си - 25% намаление на едни от най-купуваните продукти?! Колко е реалната стойност на Аполона, ако го продават на 399лв?
3. Имаш скапана рамка която нова струва 129лв/или 70лв в завода/ + още по-скапан монтаж като:
Уникална вилка RST Gilla /за справка питайте Priceworth/ ...ход 76mm :D :D :D сериозни ли сте?
Спирачки: DB-250 DISC BRAKE SET 'db' вероятно означава 'disk brake'
Капли: Алуминиеви :rofl:
Гуми: CAMEL /дали не са по-зле и от CST/
Ако закупиш модела 'Реплика' /което ако не използваме чуждицата според мен е 'имитация'/ получаваш уникална ДУПКА в рамката, както коментираха в пинкбайк: "It's typical hole for Sprint bikes...."
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Мнениеот n1k1_123 » Пон Юли 13, 2009 8:28 pm

Ами според мен взимаи Скотът . После ще смениш вилка и други части :beer: :agree:
Аватар
n1k1_123
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 8:38 pm

Re: Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Мнениеот ico 1 » Вто Юли 14, 2009 8:11 am

Според мен също "scot"-a,но ме съмнява,че ще ти е малка рамката. Зависи как и къде ще караш.
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Мнениеот drum_sk8_er » Вто Юли 14, 2009 11:20 am

Не се замисляй въобще!!!Скота спрямо Спринтовете е къде къде по-добре.
drum_sk8_er
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 12:53 pm

Re: Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Мнениеот bio » Вто Юли 14, 2009 1:45 pm

EccentricMOTION написа:Коментират горепосочения велосипед като изключително здрав, гаранцията на рамката е 'доживотна', коментира се като лек велосипед което е в плюс за твоя начин на експлоатация. Цената му като нов варира около 600лв.
Конкретизирай горепосочения велосипед. Това което се вижда от снимките е вилка манитоу в неясно състояние, определено доста стара, монтаж "Acera"/касета 8ца, дуал-контрол команди/, спирачки шимано с трикомпонентни колодки. Имаш страхотна рамка + скапан монтаж.

За "Спринт":
1. От Пловдив са :rofl: преди 6 месеца имаха 450 служителя в МАКСКОМ ЕООД, към момента бройката драстично е намаляла/около 300/.
2. Разпродават боклуците си - 25% намаление на едни от най-купуваните продукти?! Колко е реалната стойност на Аполона, ако го продават на 399лв?
3. Имаш скапана рамка която нова струва 129лв/или 70лв в завода/ + още по-скапан монтаж като:
Уникална вилка RST Gilla /за справка питайте Priceworth/ ...ход 76mm :D :D :D сериозни ли сте?
Спирачки: DB-250 DISC BRAKE SET 'db' вероятно означава 'disk brake'
Капли: Алуминиеви :rofl:
Гуми: CAMEL /дали не са по-зле и от CST/
Ако закупиш модела 'Реплика' /което ако не използваме чуждицата според мен е 'имитация'/ получаваш уникална ДУПКА в рамката, както коментираха в пинкбайк: "It's typical hole for Sprint bikes...."

1. Днес отивам да си изхвърля скапания Аполон, със скапан монтаж и скапана вилка.
2. Сменям си адреса, че ме е срам. Пловдив ауууууу
3. Чакам предложение от теб, какъв велосипед да си взема
мнението ти е прекалено рязко и затова си позволих да бъда и аз рязък с теб. все едно ти го продаваш този Scott. не отричам, че Scott е реномирана марка. извинявам се за офтопика.
и аз "виждам" рамката като малка, но това зависи от стила ти и от това на какъв велосипед си свикнал преди това.
отделно забелязох, че бронята на предната спирачка е леко къса. няма да ти препоръчвам никой от посочените велосипеди, но ще ти кажа, че цената на този велосипед за мен е прекалено висока !!! за пример преди 3 седмици едно момче продаваше RAM HT 2 с v-break на 4000 км за 435 лв. преди няколко дни участник във форума, беше обявил чисто нов Drag ZX5 за 600 лв, недоволен от возията му. лично аз бих следил рубриката "Продава - Велосипеди и рамки".
сега отново разгледах картинките на Scott-a на долната тръба има лепенка SRAM X-0, явно това е била оригиналната окомплектовка. Супер !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Мнениеот doodko » Сря Юли 15, 2009 10:12 pm

Аз имам Scott YZ 3 (купих го нов преди 4 години) и съм много доволен. Моделът е много сходен, затова си давам мнението. Карам го точно по такива места, по които и ти възнамеряваш... Супер доволен съм! Не съм специалист и маниак по техническите въпроси, карам го веднъж в годината за капли, смазване и т.н. и си върви перфектно. Веднъж скъсах жило на спирачка и веднъж ми се откачи веригата, но това е, защото го "понатиснах" с Бай Кръстьо - Драгалевци: :roll2: Иначе е готино колелце, така че си заслужава (стига да е в добро състояние щом е на старо)!
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Мнениеот Priceworth » Съб Юли 18, 2009 11:23 pm

EccentricMOTION написа:3. Имаш скапана рамка която нова струва 129лв/или 70лв в завода/ + още по-скапан монтаж като:
Уникална вилка RST Gilla /за справка питайте Priceworth/ ...ход 76mm :D :D :D"
Е виж сега RST Gila в спринта е можеби най-здравата част :rofl: вилката е добра но зависи коя генерация (моята е 5 или 6 незнам) с 100мм ход , може би за човек около 80-90 кг ще е перфектна (ще успее да е згъне) но пък докато за мен (70кг) или синът ми (50кг) просто аз я сгъвам много трудно а синмит изобщо неможе , така че махнах 1-та пружина и стана малко по добре иначе с 2-те реагираше от порядака на 10см пропасти :lol: също съм доволен че при какво ли не блъскане не се разлуфтя със 180мм Hayes HFX 9 хидравлична дискова спирачка (скоро може снимки да постна) така че общо взето вилката не е лоша за ниския бюджет (повече от сигурен съм че за същите пари няма да намерите примерно сънтоур толквоа добър) така че вилката в спринта не е най лошото нещо :) А за дискови спирачки от нисък клас не си и помисляй просто повече за повече от 1 седмица нестават (настроих я , в началото спираше докато не се усра , говоря за Тектро Новела) Виж донякаде може би най-хубавото нещо от нисък клас дискова спирачка е че докато главината е здрава не е нужно да се наплитат нови спици и нова главина да се слага(заради дисковата спирачка) защото си има място за диск и просто го сменяш :) Виж ако в България се продава Saracen X-ray бих ти го препоръчал , много здрава рамка с много подсилени заварки и сравнително лека. Извинявам се за дългия пост в който няма нищо интерестно :boggled:
Аватар
Priceworth
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 4:01 pm
Местоположение: Surrey , United Kingdom

Re: Scott Voltage YZ 4 Заслужава ли си?

Мнениеот feeltheflow » Пон Юли 20, 2009 1:09 pm

Мерси на всички за мненията и препоръките.

Като цяло се разубедих да вземам байк втора ръка(поне за сега), и последно се насочих към Drag Ontario TE.
Реших ,че ще поувелича бюджета който си бях определил, но се надявам да си заслужава.
Като визия много ми допадна колелото, и окомплектовката доколкото разбрах е доста читава , а и съм се замислил за евентуално участие в обиколката на Витоша през септември. Единственото което малко ме притеснява е тежеста на колелото, защото ми казаха , че рамката на Ontario-то е малко по тежка от например рамката на Sprint Apolon-а.
feeltheflow
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юли 11, 2009 12:20 am


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron