Състезания за купа „Слънчев бряг”

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Ozzie » Съб Окт 24, 2009 2:41 pm

Първи вести от тренировката по спускане:
1. Камък сряза маркуча на задната спирачка на Editor
2. Editor и kikon-чето ще спят в една стая.
По непроверена информация отделни легла няма, а само спални. :D

Като цяло... Някои неща в организацията куцат. Като за първи път, простено да е. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот dasar DH » Съб Окт 24, 2009 2:49 pm

Пълен ташак е това "състезание"!!!!
Пиша ви от хотел Хризантема.

Няма време измервателна техника за състезанието утре.
Няма нито една лента по трасето за спускане.
Няма да има и клалификаци
записали се састезатели...около 10-25 (обща група)
Събират по 10 лв. за абсолютно нищо.
Обявена тренировка, пресконференция и обяда в хотела се оказаха по едно и сащо време....и така се получи,че от 11н45 сам в хотела и след настаняването и обяда време за тренировка няма(нямало никой вече по трасето...+ репликата която ми казаха в 15н :"е то автобусите вече няма да се качват")

Сега сам в хотела 4 звезди на трясето за спускане нямало никой,всички шосейки взели по едно ХС колело и ще карат планинско састезание в 16н.
Незнам обаче имам над 20 състезания по спускане ,но такава пародия не е било досега.Тъпотия от всякаде!!! :banghead: :banghead: :banghead:
dasar DH
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 11:49 am
Местоположение: България,

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот TheAnimal » Съб Окт 24, 2009 3:00 pm

Еми то друго освен да се напиенте май не ви остава :evil:
Евче, и да използвате презервативи :eyebrow:
"Всеки знае, че една жена е твърде силна за един мъж."
TheAnimal
 
Мнения: 3204
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:38 am
Местоположение: Зверино

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Анелия » Съб Окт 24, 2009 5:38 pm

Първи вести и от мен. Наистина още от разговорите ми по телефона с организаторите се разбираше, че нямат представа как се правят нещата. Имаше доста мъже над средна възраст, явно много важни хора за колоезденето, трябваше да сме много горди, че те са там и са ну уважили. Е, ако бяха помогнали за организацията, нямаше да е зле. Пълна липса или противоречива информация за часовете на настаняване, тренировки, място на събитията...абе хаос. Това, че е за пръв път, не мисля че е оправдание, защото видяхме, че Габрово също организираха състезание за пръв път, а се справиха чудесно. БКС се заканиха да вкарат планинското колоездене при тях. :crap: Моля се това да не стане. Нека да си правят шосейните неща, но в планината бюрокращини и асфалт да не вкарват.
За XC трасето: много кратки обиколки, половината асфалт :crap: Въпреки несгодите, повъртяхме едно бързо "XC", което организаторите през цялото време наричаха "кънтри крос" и те явно са си представяли вело-крос, защото трасето спокойно (и по-добре) се минаваше с шосейка. Та надойдоха шосейките от морските отбори и заеха първите места.
Спускачите засега са доволни от тяхното трасе, вярно, че не било особено технично и имало много въртене до старта, което ги изморява. Отделно наистина системата им за отчитане и решаване на кой да тръгва напред ще е голям цирк.
Това са първи вести. :lol:
Наздраве от една къща за гости :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот BluE_Magic » Съб Окт 24, 2009 5:46 pm

Тошко ще ги бие :peace: Той е най-добрия давай Тошко покажи им как се кара :clap: :clap: :)
Аватар
BluE_Magic
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1477
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 9:51 pm
Местоположение: The universe, milky way galaxy, solar system, earth, bulgaria, plovdiv, trud

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Teodor40 » Съб Окт 24, 2009 11:36 pm

Снимайте трасето да се посмеем :)
Все пак пожелавам приятно прекарване на отишлите там, някой гледам са... се "уредили" ;) :deal: :love: :eyebrow: :agree:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот _SoRa_ » Нед Окт 25, 2009 8:36 am

Жалко ... с какъв ентусиазъм заминахте, а какво се оказа? То май дори не сте покарали за кеф :erm:
_SoRa_
 
Мнения: 2515
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот flex » Нед Окт 25, 2009 10:58 am

Личи си че е имало хубави идеи за трасето за спускане и участниците в подготовката му са имали желание. Но от това което видях времето и ресурсите са били прекалено малко. Поне сте имали желание. Не виждам смисъл да качвам снимки на трасето. То е ясно, че хората които идват от далеч са очаквали повече.

Влади, ако смятате догодина да го организирате пак ще трябва да се започне доста по-отрано. И тогава не знам как ще се привлекат участници от по-далечните градове освен ако не видят, че ще си заслужава. А и без солидна подкрепа на местните не знам как ще стане. А те пък от своя страна като че ли показваха повече интерес към XC състезанието, защото местни шосейкаджии взеха участие.
Chuck Norris smells what the Rock is cooking... because the Rock is Chuck Norris' personal chef.
Аватар
flex
 
Мнения: 736
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 9:21 am
Местоположение: /dev/zero

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Teodor40 » Нед Окт 25, 2009 1:24 pm

Да бяха дали още пари, да имаше снимки на едно качествено тарасе и да напълнят хотела. Те ни взеха за прекалено големи балъци :smokin:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Holz » Нед Окт 25, 2009 4:01 pm

Нямам думи направо... :rofl: :rofl: Пародия на състезание
Отиваме да се записваме и питаме кога ще е квалификацията и те ни викат "няма да има,кажете ако сте от по-добрите да ви пуснем по към края". Е,ок ама на финала цъфна едно лапе и "дърпай се,дърпай се махай се" - прът.То си кара както си знае. Съвсем друг е въпроса,че времената на някои хора не бяха реални,а да не говорим че времеизмерването ставаше на ръка....

ХАХАХАХАХАХА
не, а ти ?
Аватар
Holz
 
Мнения: 754
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:24 am
Местоположение: Бургас - Сопот - Варна - София

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот za6tovsenamen » Нед Окт 25, 2009 4:49 pm

Чудя се само едно нещо! Защо не бяха оставили дръжките на вратите :D :D Аз исках да се пусна на DH-a, но първия ден лекинко се поотъркалях... :bawling: :bawling: :bawling: Иначе ето едно клипче от втория ден http://vbox7.com/play:2f01c495.
Аватар
za6tovsenamen
 
Мнения: 645
Рейтинг: 1852
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 3:16 pm

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Krismars » Нед Окт 25, 2009 4:58 pm

Опредлено си беше пародия.
Въпреки всичко не беше лошо. Прекарахме си добре, развихме някви светлинни скорости надолу. Пък и се забавлявахме и извън карането. Аз малко паднах и си поразбих носа, но не съжелявам. Организаторите обещаха април месец да повтортят, дано тогава трасето е на ниво и състезанието се организира от някой, който си има идея какво прави.
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот did » Нед Окт 25, 2009 5:00 pm

Хм... Ще повтарят значи... през април... Явно има няк'ва далавера в тая работа :D

Дано поне Editor е останал доволен.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Krismars » Нед Окт 25, 2009 5:09 pm

Да, съдийте се напукаха вчера вечерта кат ненормални, 1л Джак, 1л Джони и 1л Абсолют, при това бяха 5-6 човека.
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот dasar DH » Нед Окт 25, 2009 5:33 pm

класирането каде е да го видим ?
dasar DH
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 11:49 am
Местоположение: България,

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот BluE_Magic » Нед Окт 25, 2009 5:49 pm

Krismars написа:Да, съдийте се напукаха вчера вечерта кат ненормални, 1л Джак, 1л Джони и 1л Абсолют, при това бяха 5-6 човека.

Това на шосейните състезания се случва всеки път само че пият повече и то ракия яко не съм гледал изпълненията след това щото в 10 часа гледам да съм заспал ...Иначе жалко за Тошко сигурно е имал дефект :bawling:
Аватар
BluE_Magic
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1477
Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 9:51 pm
Местоположение: The universe, milky way galaxy, solar system, earth, bulgaria, plovdiv, trud

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот za6tovsenamen » Нед Окт 25, 2009 5:52 pm

BluE_Magic написа:
Krismars написа:Да, съдийте се напукаха вчера вечерта кат ненормални, 1л Джак, 1л Джони и 1л Абсолют, при това бяха 5-6 човека.

Това на шосейните състезания се случва всеки път само че пият повече и то ракия яко не съм гледал изпълненията след това щото в 10 часа гледам да съм заспал ...Иначе жалко за Тошко сигурно е имал дефект :bawling:

Кой Тошко бе, момче? :bigeyes: Ако става въпрос за Тодор Ангелов, той участва на велорали "Черни Връх", а не в Слънчев бряг. :peace:
Аватар
za6tovsenamen
 
Мнения: 645
Рейтинг: 1852
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 3:16 pm

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот 4getcredo » Нед Окт 25, 2009 5:53 pm

za6tovsenamen написа:.. Иначе ето едно клипче от втория ден http://vbox7.com/play:2f01c495.

Родна реч омайна, сладка! :D Савко, чух ти май гларусния глас някъде из храсталаците!? :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Editor » Нед Окт 25, 2009 5:58 pm

Щеше да е хубаво, ако не хвърчаха и камъни и не режеха маркучи на спирачки.Оzzie, да си жив и здрав !!
Днес определено не ми провървя, на третия завой преди правата на скока за малко да изхвърча, но се разминах само с леко "гонене" на колелото, после в гората усетих, че подметката на маратонката ми е цепена на две и в следващият момент двата ми крака се озоваха на земята, докато аз по корем се влачех на седалката хвърчайки по камъните.Наложи се почти да спра за да се върна обратно на колелото.Накрая се опитах да наваксам забавянето, но определено не успях и се озовах на 12то място с двете си падания.Иначе евала на всички, направихме си добро каране, въпреки организацията, липсата на тренировачно спускане преди финала и квалификации.Евала и на Влади и на момчетата от Златица !! Наистина много силно каране.Браво и на дамите !!
Моля, който е снимал да поства снимки, че нямам търпение .... :D
:beer:
Edit:
Mале, Мирке, DID ,TEODOR4O - вие какви сте гадниии !! :DD
Последна промяна Editor на Нед Окт 25, 2009 6:41 pm, променена общо 1 път
This is our fight for freedom,this is our way of saying,this is our day.
http://www.facebook.com/PavelStefanovEditor My Page
Аватар
Editor
 
Мнения: 2804
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2005 8:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Emil » Нед Окт 25, 2009 6:21 pm

Emil
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 9:01 pm

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот veno » Нед Окт 25, 2009 6:24 pm

4getcredo написа:
za6tovsenamen написа:.. Иначе ето едно клипче от втория ден http://vbox7.com/play:2f01c495.

Родна реч омайна, сладка! :D Савко, чух ти май гларусния глас някъде из храсталаците!? :D


Давай няма време, няма време, давай, давай :roll2:
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот caspar » Нед Окт 25, 2009 6:42 pm

Не мога да разбера защо се хабят време и пари за нищо. :dontknow: Или пък може някой да е спечелил...
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот PowerSlide » Нед Окт 25, 2009 7:07 pm

Изображение

THE GATEWAY TO HELL!!! :devil: :dgrin: :fork:
Представях си как като наближи състезател врата се отваря рязко и горкия нищо не подозиращ DH racer изчезва с главата надолу сред пламъци и миризма на сяра :rofl: :rofl: :rofl:
Това беше невероятна пародия на XC&DH състезания, сътворена от БКС :puke: Видите ли мероприятие за маунтин байкъри "организирано" от БКС :puke: бегайте далеч от дъртите мъдурковци !!!

Ето и моите снимчици: http://picasaweb.google.bg/aneliadoneva ... K1zd-t2AE#
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Анелия » Нед Окт 25, 2009 7:09 pm

Аз няма да коментирам повече организацията, за да не тровя обстановката :(!:
За себе си съм доволна, че в кариерата си имам вече участие в DH състезание :eyebrow:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Persenk » Нед Окт 25, 2009 7:12 pm

4getcredo написа:
za6tovsenamen написа:.. Иначе ето едно клипче от втория ден http://vbox7.com/play:2f01c495.

Родна реч омайна, сладка! :D Савко, чух ти май гларусния глас някъде из храсталаците!? :D


Мдаа, агента на Крива спица беше разкрит :nuts:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Shady™ » Нед Окт 25, 2009 8:00 pm

Аз имам 1 rar със снимки и немога да го кача за 3-ти път...

Иначе хората от БКС и КК Несебър казаха че за следващия път ще докарат Багер, бригада, инструменти и хора които разбират поне седмциа по-рано че да се свърши работата. Просто те очакваха че спускането си е един шусссссс на долу и това е, Те като видяха камъните викаха : "ами сега тука не знам какво ще правим", едва ли не това е края прееба се хубавото трасе.. И така така че ако това място като условия поне на някой му се е харесало, то до година гарантирам че ще е поне 3-4пъти по-добро... Но за сега толкова.
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот did » Нед Окт 25, 2009 8:08 pm

Shady™, явно трасето е най-малкия проблем.

Тая врата ти ли измисли да я сложите така?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот veno » Нед Окт 25, 2009 8:12 pm

Ozzie написа:
2. Editor и kikon-чето ще спят в една стая.
По непроверена информация отделни легла няма, а само спални. :D



В крайна сметка не разбрах, станала ли е заварката? :eyebrow:
Кикон снеси инфо директно от местопрестъплението, надявам се са били удобни леглата ;)


Shady™ написа:Аз имам 1 rar със снимки и немога да го кача за 3-ти път...

Иначе хората от БКС и КК Несебър казаха че за следващия път ще докарат Багер, бригада, инструменти и хора които разбират поне седмциа по-рано че да се свърши работата. Просто те очакваха че спускането си е един шусссссс на долу и това е, Те като видяха камъните викаха : "ами сега тука не знам какво ще правим", едва ли не това е края прееба се хубавото трасе.. И така така че ако това място като условия поне на някой му се е харесало, то до година гарантирам че ще е поне 3-4пъти по-добро... Но за сега толкова.


С мерак и желание не става само баце, иска се и акъл. А това "казаха че за следващия път...", тия неща не трябва да се казват и обещават а да се направят. Ако имаш неяснотии нещо, питай чичо ти Митко как се организира вело-мероприятие от национален мащаб.
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Shady™ » Нед Окт 25, 2009 8:31 pm

did написа:Shady™, явно трасето е най-малкия проблем.

Тая врата ти ли измисли да я сложите така?


Положението беше че бяхме казали че ще ни трябват:
1.Много хора
2.Кирки,лопати,гребла и т.н.
3.Палети/нещо като рампи/дъски..плоскости.

По точка 1 и 2 се сформира от запълване на околко 10 човека с инструменти(ако бяха 30 - трасето щеще да е доста по-различно но... А да не говорим ако имаше и 2-3..7 дена от колкото имахме за работа ( реално имахме 1 ден или ианче казано 7часа общо). А за точка 3 - сдобихме се със 1 рамка от счупено легло - пътвият скок и една врата..Всички я знаете :D :rofl:
Та тръгнахме по трасето и вече нямаше къде да я забичим и я забичхме на последното възможно място и това е. Опитахме се да намерим уж някое по-добро място но накрая това се получи... И така. Сега се опитвам пак да кача този рар някакак си/някъде.

Аз понеже имам листа със времената на мъже и жени и най интересното е че има дубликации на 2-3места на времената което е яко странно. Ама най-добре да видите сами като кача рар-а. Класиранията са там.
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот 4getcredo » Нед Окт 25, 2009 8:36 pm

Shady не вярвам да има нещо общо с организацията. Той и помагачите му са опитали да направят нещо за трасето... мисля, че подобни намеси на хора от нашия спорт трябва да се поощряват. Подобно нещо се опитах да кажа и за състезанието в Нови Искър... Трасето наистина не е основният проблем.

Има два варианта: тези хора (организаторите) или искат да направят нещо, но не знаят как, или искат да отбият номера (сигурно наближава отчетен период...), но пак не знаят как... и се осират :D Ще видим следващата година дали ще замириши още повече :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта