Състезания за купа „Слънчев бряг”

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Shady™ » Нед Окт 25, 2009 8:40 pm

4getcredo написа:Shady не вярвам да има нещо общо с организацията. Той и помагачите му са опитали да направят нещо за трасето... мисля, че подобни намеси на хора от нашия спорт трябва да се поощряват. Подобно нещо се опитах да кажа и за състезанието в Нови Искър... Трасето наистина не е основният проблем.

Има два варианта: тези хора (организаторите) или искат да направят нещо, но не знаят как, или искат да отбият номера (сигурно наближава отчетен период...), но пак не знаят как... и се осират :D Ще видим следващата година дали ще замириши още повече :D



Това е определено ! :peace:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот TheUndertaker » Нед Окт 25, 2009 8:42 pm

Persenk написа:
4getcredo написа:
za6tovsenamen написа:.. Иначе ето едно клипче от втория ден http://vbox7.com/play:2f01c495.

Родна реч омайна, сладка! :D Савко, чух ти май гларусния глас някъде из храсталаците!? :D


Мдаа, агента на Крива спица беше разкрит :nuts:


Очакваме доклада Ви!

Инак наказан при гинчето!
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Ozzie » Нед Окт 25, 2009 8:46 pm

veno написа:В крайна сметка не разбрах, станала ли е заварката? :eyebrow:


тук никой не може да твърди нищо със сигурност, тъй като едва ли е имало свидетели...
ама Павката вечерта два пъти си взема десертчета, после и Евчето му донесе още мъничко, таааа.... :D :D :D

Editor написа:Щеше да е хубаво, ако не хвърчаха и камъни и не режеха маркучи на спирачки.Оzzie, да си жив и здрав !!

:beer: :beer: :beer:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот kikon » Нед Окт 25, 2009 8:48 pm

Ебати гадното... :V:

В момента изпитвам смесени чувства - яд ме е за финала и ми е гот щото си направих кефа, въпреки 5 часовото пътуване в едната посока.

Първо - организацията вече стана ясна каква е.

Второ - въпреки че направих едва 3 спускания (а някои само едно), видях морето (макар и в пустинен град), запознах се с разни готини хора (Варна ;) ), направихме си туризма, видях се с приятели и познати.

Трето - трасето на мен ми хареса с моето колело, може би защото беше повече хц, отколкото спускане. Все пак има потенциал да се развие с помощта на човешката намеса. Аз отново паднах 2 пъти, втория баш на завоя накрая, на равното. Веригата ми падна, добре че беше човек от публиката да ме бутне и да ми даде някаква скорост да финиширам... явно наистина имам нужда от водач :D

Четвърто - спалнята беше огромна и много удобна :eyebrow:

Аз не съжалявам, че посветих един уикенд на нещо по-различно от сивата, мрачна и студена София :)
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот k0cTaHeB » Нед Окт 25, 2009 9:06 pm

kikon написа:Четвърто - спалнята беше огромна и много удобна :eyebrow:


Явно другото е било зле...
...са не разбрахме,кво се случи с Едитора?

Едит:
4getcredo написа:Ми да беше се пуснал ти, бе! Така на приказки е лесно! ;) :D


Я още са възЗЗззтановявам :peace:
Последна промяна k0cTaHeB на Нед Окт 25, 2009 9:30 pm, променена общо 1 път
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот 4getcredo » Нед Окт 25, 2009 9:08 pm

k0cTaHeB написа:
kikon написа:Четвърто - спалнята беше огромна и много удобна :eyebrow:


Явно другото е било зле...


Ми да беше се пуснал ти, бе! Така на приказки е лесно! ;) :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот rarekin » Нед Окт 25, 2009 10:10 pm

Анелия написа: За XC трасето: много кратки обиколки, половината асфалт :crap: Въпреки несгодите, повъртяхме едно бързо "XC", което организаторите през цялото време наричаха "кънтри крос" и те явно са си представяли вело-крос, защото трасето спокойно (и по-добре) се минаваше с шосейка. Та надойдоха шосейките от морските отбори и заеха първите места.


Ани, гледам, че тук има коментари ( и твоите и на Емо) за типа на трасето. Не, че искам да защитавам БКС или нещо подобно (както виждам те си имат сериозни проблеми, над които ще трябва да работят, ако искат мероприятията им да събират нещо повече от дежурната "тяхна си" аудитория), но аз смятам, че е добре, че има разнообразни като профил и изисквания към качествата на състезателите трасета. В перспективата на развитието на нашия спорт, където рано или късно трябва да се обособи нещо като серия от състезания с общо класиране, система на точкуване и т.н. наличието на различни състезания ще има само положителен ефект.

На мен може най-много да ми харесва да драпам нагоре и да ненавиждам суркането надолу, на друг може да му харесва точно обратното. Един може да иска да кара 200 км. друг да харесва спринтовите дистанции. Сигурен съм, че всеки има своите предпочитания и за всяко състезание би трябвало да има място (Тук коментирам САМО трасетата).

БКС имат разбиране, че такъв тип състезания са това, което те смятат, че подпомага колоезденето. Организаторите по места в Габрово, Исперих, Пловдив, София и т.н. имат други виждания. Мисля, че всички печелим от разнообразието. За състезанието в Нови Искър Тошко си каза, че това не е неговия тип състезание, но въпреки това си го извъртя в адската кал и дъжд. Всички знаем какво може и го показа още на състезанието в Средна Гора, а след това и на Обиколката. Не съм го чул да коментира участието на момчетата от КК "Хемус" с нищо друг освен уважение, а те си дойдоха за участие и за победа. От друга страна останалите участници бяха все силни колоездачи, но бяха изключително малко на брой. Не ми се ще да коментирам за какво говори това.

Напоследък тук се водят едни "разговори" между "шосейките" и "МТБ -тата", които са донякъде проекция на различното виждане за това какво представлява колоезденето - и като спорт и като средство за развлечение. Ами, колкото и да се пънат и едните и другите - във всеки от двата вида колоездене има доста предимства. Лично на мен и двата вида ми допадат и бих ги карал при определени условия. На същото мнение явно са и хора като този човек. А може би и Christoph Sauser мисли, че има полза и от едното и от другото.
Във всеки случай, няма нужда различните виждания за удоволствието от колоезденето, да се превръщат в повод за противопоставяне.

И за да илюстрирам какво имам предвид под това, че и този тип трасета имат място в XC - то, ето линк към трасето на Sea Otter Classic:

http://connect.garmin.com/player/2887209

Вервайте ми. Т'ва трасе хич не е планинско по нашите разбирания за планина. :peace:

:beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Анелия » Нед Окт 25, 2009 10:35 pm

Тъй като състезанието се съобразяваше с правилата на UCI, ще напиша само едно нещо: според изискванията им за XC състезания, асфалтът не трябва да превишава 15% от общото трасе. Справка ТУК, стр. 9, точка 4.2.012.
Това, което видяхме там не е XC трасе и абсолютно няма значение дали на мен ми харесва или не :wavey:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот рс » Нед Окт 25, 2009 10:45 pm

БКС си правят така винаги и по традиция. Организират си някакви измислени състезания не по правилата, за да си потренират хората, и да си проведат спонсорите рекламната кампанийка.
Имало е такива изцепки и преди, в Казанлък, примерно - с 30% асфалт, 100% от изкачването...
Ползват етикета ХС само за да направят рекламата. Аз дори не им се вързах на акъла този път. Жалко, бих отишъл - беше ми на 100 км само.
Но на състезание си е весело, излагането остава за организаторите.

Има два варианта: тези хора (организаторите) или искат да направят нещо, но не знаят как, или искат да отбият номера (сигурно наближава отчетен период...), но пак не знаят как... и се осират :D Ще видим следващата година дали ще замириши още повече :D

Вариантът е един - отбиват номера и отчетен период. Така си мирише редовно от над десет години хаха, сега май е по-силно :eyebrow:
Последна промяна рс на Нед Окт 25, 2009 10:56 pm, променена общо 1 път
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Shady™ » Нед Окт 25, 2009 10:46 pm

С две думи снимки днеска няма да мога да дам но мога да кажа само следното:

Мъже DH:

1.Иван Серафимов (Златица) 2.23мин
2.Красимир Найденов (Златица) 2.23мин
3.Владислав Капитанов (София) 2.32мин
50.35 км/ч moyenne du vainqueur (което май е :Средна скорост) и времето на последният е 3.32мин.
_________________________________________

Жени DH:
1.Надя Попова(София)3.19мин
2.Ева Димитрова(София)3.33мин
3.Анелия Карагьозян 5.24мин
4. Петя Чернева 10.02мин

36.181 км/ч moyenne du vainqueur (което май е :Средна скорост)
А за Юноши само знам че :

1.************
2.Жеката
3.**********

И това е.
Последна промяна Shady™ на Нед Окт 25, 2009 11:10 pm, променена общо 1 път
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Teodor40 » Нед Окт 25, 2009 11:01 pm

kikon написа:... и ми е гот щото си направих кефа... спалнята беше огромна и много удобна :eyebrow:

Аз не съжалявам, че посветих един уикенд на нещо по-различно от сивата, мрачна и студена София :)


Снимки от спялнята няма ли? :dontknow: :popcorn: :smokin:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот kikon » Нед Окт 25, 2009 11:08 pm

Shady™ написа:2.Ева Димова(София)3.33мин

Toва заради Члади ли си го връщаш сега? :rofl:

Teodor40 написа:Снимки от спялнята няма ли? :dontknow: :popcorn: :smokin:

Каквото е било, там си остава :^:
Flow like water down the hill.

http://keekie.me/
Аватар
kikon
 
Мнения: 1706
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 3:54 pm
Местоположение: София

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот rarekin » Нед Окт 25, 2009 11:09 pm

Анелия написа:Тъй като състезанието се съобразяваше с правилата на UCI, ще напиша само едно нещо: според изискванията им за XC състезания, асфалтът не трябва да превишава 15% от общото трасе. Справка ТУК, стр. 9, точка 4.2.012.
Това, което видяхме там не е XC трасе и абсолютно няма значение дали на мен ми харесва или не :wavey:


Ани, въпреки, че разбирам аргументите ти (и разочарованието ти), не мога НАПЪЛНО да се съглася с мотивите на изказването ти. Погледна ли линка към трасето на Sea Otter, който дадох? Мога да те уверя, че там освен някакви мижави сингълтракове няма НИЩО, което да говори за планинско колоездене. Денивелацията също е смешна за таква дължина на трасето. Има и много други примери за такива трасета.
Между другото, не смятам, че има и ЕДНО състезание в България, което да е направено по ВСИЧКИ правила на правилника за организиране на състезания по планинско колоездене на UCI , тъй че не вземай твърде насериозно точно това правило за съотношенито на асфалтиран участък - землен участък. Какво ще кажеш за "significant amounts of climbing and descending"? Според теб трасето на Sea Otter Classic отговаря ли на това описание? И т.н. и т.н.

Основната ми мисъл е, че трасето като такова не е АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ проблем за участниците.

:beer:

@pc

Не се интересувам от това какво е вършила БКС пред годините, но мога да ти кажа със 100% сигурност, че част от аргументацията ти е напълно фалшива. На състезанието в Нови Искър нямаше и 1 (един) метър асфалт. Това не попречи на профитата шосейки да смачкат всякаква конкуренция от българска страна (имше отказали се силни за нашите стандарти планински колоездачи), но не можаха да смачкат всякаква конкуренция от МТБ -та, ако ме разбираш какво искам да кажа. Ако беше дошъл, щеше да видиш доста интересни неща да се случват по трасето. Естествено, ти имаш право да смяташ каквото искаш, аз само казвам, че ЧАСТ от това, което твърдиш не отговаря на реалността. :peace:
Последна промяна rarekin на Нед Окт 25, 2009 11:21 pm, променена общо 1 път
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Shady™ » Нед Окт 25, 2009 11:11 pm

kikon написа:
Shady™ написа:2.Ева Димова(София)3.33мин

Toва заради Члади ли си го връщаш сега? :rofl:


:peace: :blush: :clap: :magnify: :lol2:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот рс » Нед Окт 25, 2009 11:24 pm

rarekin написа: Основната ми мисъл е, че трасето като такова не е АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ проблем за участниците.
:beer:

Е като не е проблем за участниците, що БКС все слагат асфалт? Наистина е проблем, а е улеснение е за шосейкаджиите с качването по асфалт. Което също не би било проблем, обаче само ако честно си кажат още отначало, че пак слагат изкачване по тяхному си. Подвеждането е единственото лошо. Години наред същия номер!
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот boian » Нед Окт 25, 2009 11:35 pm

ама ние на състезание ли сме били по нищо не си личеше :rofl: :rofl: :rofl:
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот rarekin » Пон Окт 26, 2009 12:05 am

рс написа:
rarekin написа: Основната ми мисъл е, че трасето като такова не е АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ проблем за участниците.
:beer:

Е като не е проблем за участниците, що БКС все слагат асфалт? Наистина е проблем, а е улеснение е за шосейкаджиите с качването по асфалт. Което също не би било проблем, обаче само ако честно си кажат още отначало, че пак слагат изкачване по тяхному си. Подвеждането е единственото лошо. Години наред същия номер!


НЕ коментирам дали трасето, което е било там е имало повече асфалт, отколкото се полага по правилник. Става дума за подготовка. Ако не ми вярваш ето ти едно линкче към една не толкова далечна победа на Мистър Армстронг в едно от най-тежките МТБ състезания в Ю Ес енд Ей.

http://www.bikeradar.com/news/article/l ... -100-22790

Както можеш да се убедиш, асфалтът им е най-малкия проблем на конкурентите му. А това е СЛЕД Тур - а, когато и пиковата му форма вече е отминала.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот SpoileR » Пон Окт 26, 2009 12:31 pm

Изображение

Изображение

Изображение
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот did » Пон Окт 26, 2009 12:52 pm

:rofl:

Ех, тоя международен френски бе... И тия индивидуалисти :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот rarekin » Пон Окт 26, 2009 1:18 pm

Малии! :D
Абе, тия дори мястото на името и фамилията не са уцелили, бе!

:rofl:
Последна промяна rarekin на Пон Окт 26, 2009 1:27 pm, променена общо 2 пъти
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот dasar DH » Пон Окт 26, 2009 1:25 pm

голям смях -6 място с време 2.43 от финалното спускане....без да съм направил нито едно тренировъчно спускане по трасето преди това!
Все едно Стиви Уондър да беше карал : :rofl:
Не знам навремето дали Боби Танев би пуснал състезател да кара финал без да е минал по трасето поне веднъж...
:nono:
dasar DH
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 11:49 am
Местоположение: България,

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот TheUndertaker » Пон Окт 26, 2009 1:43 pm

Иха колко еднакво време .... такава борба няма и на Wc-то бре :)
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот D_U_D_E » Пон Окт 26, 2009 2:04 pm

Относно първите двама от мъжете, имаше разлика поне така казаха ( 0.6 сек ).
D_U_D_E
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 11:09 am
Местоположение: ЗЛАТИЦА / СОфия

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Darkman » Пон Окт 26, 2009 2:52 pm

Пълна пародия e било :rofl:
Darkman
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 3:42 pm

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот desinceto_st » Пон Окт 26, 2009 7:41 pm

ЖелЮ Желев :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :roll2: :roll2: :roll2: :roll2: :roll2:
Аватар
desinceto_st
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 11:05 am

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Shady™ » Пон Окт 26, 2009 7:52 pm

Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот joropc » Пон Окт 26, 2009 8:15 pm

Гледам,че освен ЖелЮ Желев и Добри Джуров е взел участие(който го помни,де).....все партийни величия :rofl:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Persenk » Пон Окт 26, 2009 8:30 pm

TheUndertaker написа:Иха колко еднакво време .... такава борба няма и на Wc-то бре :)


Така е в страната на гларусите :D
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот Holz » Пон Окт 26, 2009 9:10 pm

Shady™ написа:President !




Прецакан президент !

http://www.pinkbike.com/photo/4197801/
не, а ти ?
Аватар
Holz
 
Мнения: 754
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:24 am
Местоположение: Бургас - Сопот - Варна - София

Re: Състезания за купа „Слънчев бряг”

Мнениеот DTD » Пон Окт 26, 2009 9:13 pm

Holz написа:
Shady™ написа:President !




Прецакан президент !

http://www.pinkbike.com/photo/4197801/


Ама тоя ли е първия? Дето е пред теб?! :bigeyes: :rofl:
Човешката глупост е безкрайна.
DTD
 
Мнения: 1312
Рейтинг: 1793
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 10:43 am
Местоположение: гр.Шумен

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта