Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re:

Мнениеот DstupidBastarD » Вто Окт 27, 2009 9:29 am

Lubo B написа:
itilien написа: Тия батерии на сони имат вътре чип, който следи разряда и си "говорят" с апарата. И е възможно ако апаратът не успее да осъществи комуникацията с тялото да не бачка както трябва. Но наистина трябва да пробвам де.


Вече съм абсолютно убеден - идвам и аз на "пътешествието"!

Ти вземи R1-цата, а аз ще взема една кинокамера и ПТС с генератор (имам страхотен, даже можем да продаваме ток, ако закъсаме за пари).

А, аз ще взема и жената. В този "wildness" би ми свършила добра работа :love: . Важното е "апаратът да осъществи комуникация с тялото".



Сульо, що така остави момчето да ходи сам-самичко по таа пуста чужбина?! Пона жена си да му беше пратил за компания! :dontknow:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот muvo » Съб Дек 19, 2009 5:19 pm

Последни новини:
http://itilien.org/
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот Frida » Пон Дек 21, 2009 11:56 am

Ехаааа, аз много искам да се вдигна до там ама нямам кинти. Имам приятели в Мексико, Аржентина и Еквадор. Преди време бях при брат ми и баща му в Испания и там се запознахме. Говоря перфектно испански и мечтата ми е да се" поразходя" по тия места... но един ден :eyebrow:
Аватар
Frida
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Вто Май 12, 2009 12:13 am

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот muvo » Сря Юли 07, 2010 6:49 pm

Здравейте,

Малко резюме на приключенията на нашия пътешественик Ванката (Итилиен):

След като стигна на стоп до Мадрид и се прехвърли от другата страна на Атлантика за около 9 месеца бяха обиколени Аржентина, Чили, Боливия и Перу. Освен разните по-известни забележителности в тези страни, особено внимание Иван отдели на планините, особено в Боливия и Перу. В момента се намира в много добра форма и без особена подготовка изкачва върхове по над 6000 метра в Андите, достатъчно аклиматизиран и бърз, без да се налага да е част от организирани групи, демек както той си го искаше. Доста премеждия имаше, но се справя изключително добре и импровизира, както подобава на един истински пътешественик.
Възможно е пътешествието му да продължи към Индия, Непал и Хималаите, но по-вероятно е преди това да мине през родината. Голяма е вероятността и след около половин година да се насочи към обиколка на Африка, при това с велосипед. Все още не съм сигурен, че би искал да има спътник в такова начинание след неособено ентусиазирания отзвук на предишния му призив за каране из Южна Америка, но все пак съм длъжен да предоставя тази информация в случай, че има някой склонен към приключения и пътешествия човек в този форум, на когото това би му било полезно и интересно. И не на последно място - помнете, че парите не са определящи, а мерака :)

Ето малко разказче и снимки от последното приключение на Иван, изкачването на Nevado Pisco в Перу онзи ден:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1804

А това е сайтът на Иван с пътеписите и снимките му:

http://itilien.org/diary/

Да му пожелаем успех и да ни радва с нови зареждащи красоти!
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот lostrider@ » Сря Юли 07, 2010 8:58 pm

:bowdown: и искрено завиждам на това момче. Преди малко зачетох темата (не съм попадал на нея до сега), изчетох я цялата и до последно не вярвах, че ще тръгне. А освен, че е тръгнал, вече и доста километри е навъртял. Стискам му палци, да се завърне жив и здрав.
На всички дървени философи, бих желал да покажа и още един авантюрист, който не е прекосявал Ком- Емине: http://www.volodiasorokin.hit.bg/index.htm + едно много интересно интервю с него: http://www.geography.iit.bas.bg/2005/23 ... 4-111.html .
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот cholla » Сря Юли 07, 2010 9:44 pm

айде сега я прочети отначало цялата тема да си допълниш пропуските... Ако те мързи ще ти дам подсказка - Иван реши да обикаля на стоп, а не с колело! Останалото ако имаш мин. предства сам ще намериш разликата в трудноста м/у 2-те.
Сполай

пс. цитат от сайта на Ванката с днешна дата "Здравейте приятели, мисля, че е време да направя едно важно изявление.

В последния месец се чувствам пренаситен от всичките видяни красоти и изморен от постоянно движение, и промяна. Усещам също, че стимулът и желанието ми за откриване на нови места, и приключения е значително намалял. Затова, след дълги размисли реших, че не е добра идея да продължавам пътешествието, тъй като няма да му се насладя достатъчно. Смятам, че е време да се прибера в България за известно време, през което да постоя на едно място, да си почина и да се презаредя. Това ще стане съвсем скоро, на 22 юли."
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот lostrider@ » Сря Юли 07, 2010 11:21 pm

cholla написа:айде сега я прочети отначало цялата тема да си допълниш пропуските... Ако те мързи ще ти дам подсказка - Иван реши да обикаля на стоп, а не с колело! Останалото ако имаш мин. предства сам ще намериш разликата в трудноста м/у 2-те.
Сполай

пс. цитат от сайта на Ванката с днешна дата "Здравейте приятели, мисля, че е време да направя едно важно изявление.

В последния месец ......"


Аз пропуски нямам. Май в предишния си пост, като съм споменал за една група хора и теб съм включил. упссс..
Но важният не си ти, а Иван.. Жалко за това, че се "отказва". Дано да удържи на думата си и скоро пак да поеме на път. Успех желая от сърце!!!
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот Alpina » Сря Юли 07, 2010 11:35 pm

Къде пише, че се отказва? Човече, ти четеш ли какво пише изобщо или подбираш само отделни думи?
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот lostrider@ » Сря Юли 07, 2010 11:59 pm

Alpina написа:Къде пише, че се отказва? Човече, ти четеш ли какво пише изобщо или подбираш само отделни думи?


човече, ти кавичките имаш ли ги за нещо? Или за тебе са просто украшение към буквите?
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот cholla » Чет Юли 08, 2010 1:55 am

Аз наистина бях един от дървените филота дето' го съветваха да не тръгва за Ю.Америка с колело в състоянието което беше. Разбира се изцяло с добри намерения, сериозните неща трябва да се обмислят качественно. Даже и сега мога да те уверя, че въпреки 9 месеца пътешествия той пак няма необходимата подготовка да направи прехода карайки. Тука имаше включвания от др. велопътешетвеници, но те карат из Европа, асфалтови пътища, цивилизацийка и т.н. Ако вече си успял да прочетеш всички разкази от неговият блог ще видиш за какви терени и атмосферни условия става на въпрос. Опитай се и да си представиш картинката с търкалето.
И ако това не ти е достатъчно, защо пък направо не запиташ него в блога му какво мисли по темата?
Избирайки вариянта - автостоп бе точното попадение. Много се радвам, че прецени реално възможностите си и постъпи така - разумен човек Важно е да не надскачаме себе си, а да бъдем реалисти.
Сполай!
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот Stanev » Чет Юли 08, 2010 9:34 am

И аз се опитвах в темата да го вразумя че с бициклета не е хич лесно :agree:
Изображение
Аватар
Stanev
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 9:36 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот muvo » Чет Юли 08, 2010 12:50 pm

Стига сте се карали за глупости... моля ви... Не е това най-важното...

Човекът има нужда от почивка, но съм убеден, че пак ще пътешества, няма начин след като вече е опитал един път да се закотви, то си гризе, най-трудно е първия път. Поставете се на негово място - 9-10 месеца пътуване с багаж на друг континент, с ограничени финанси, спи, където намери, яде, каквото може, всеки ден трябва да взима важни решения, да мисли маршрути, нормално е да се изтощи човека, нали.

Дори не си помисляйте, че пътуването на стоп е толкова по-лесно, отколкото това с колело. И на стоп не е толкова просто, колкото на всички нас ни изглежда, седнали пред монитора и четящи пътеписите. За всичко си трябва мислене и способност да се решава. Иван това го може перфектно, така че и с колело би се справил, не е нужно да е супермен, за да го направи. Много хора го правят и са го правили и ще го правят това пътуване с колело през Южна Америка. Да, предизвикателно е, но разумен и мислещ човек с воля се справя с предизвикателствата дори да не е най-тренирания колоездач. А и все пак всеки следващ ден се ползва опита и тренираността от предишния. А за рисковете, както и Иван казва - без рискове не е интересно :)

Може да сте сигурни, че изложбата му ще стане много яка и успешна, а след някоя година ще има изложби и за други континенти и красоти.
Дай Боже всекиму да опита от различните вкусове на Земята! Който търси намира, както знаем. Пък кой каквото си намери...
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот Stanev » Пет Юли 09, 2010 8:32 am

muvo написа:Стига сте се карали за глупости... моля ви... Не е това най-важното...
:dontknow: Ти сериозно ли? Никой за нищо не се кара, просто споделяме информация. Itilien го знам от фото форума, шапка му свалям за това което прави и най-искренно му завиждам. В момента чета книгата на Володя Сорокин - "До Южна Африка на велосипед" и ми иде да си запаля джапанките натам.

Иначе успех на Itilien и го чакаме жив и здрав на родна земя :agree:
Изображение
Аватар
Stanev
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1511
Регистриран на: Сря Окт 01, 2008 9:36 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот Svilen1809 » Пет Юли 09, 2010 2:18 pm

Браво на човека истински герой за мен, не защото е обиколил Южна Америка, а защото е сбъднал мечта. Преди време имаше кратък филм в предаването Отечествен фронт за един Аржентинец който обикаля света на кон. Тогава водещия каза, че на нация като нашата и липсват мечтатели. Ето че този човек опроверга тези думи. Още веднъж едно голямо браво.
Svilen1809
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:37 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот naso_downhiller » Пет Юли 09, 2010 6:01 pm

Svilen1809 написа:Браво на човека истински герой за мен, не защото е обиколил Южна Америка, а защото е сбъднал мечта. Преди време имаше кратък филм в предаването Отечествен фронт за един Аржентинец който обикаля света на кон. Тогава водещия каза, че на нация като нашата и липсват мечтатели. Ето че този човек опроверга тези думи. Още веднъж едно голямо браво.


:agree:
Аватар
naso_downhiller
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1155
Регистриран на: Пон Юни 21, 2010 2:42 pm

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот fTw » Пон Юли 12, 2010 9:13 pm

naso_downhiller написа:
Svilen1809 написа:Браво на човека истински герой за мен, не защото е обиколил Южна Америка, а защото е сбъднал мечта. Преди време имаше кратък филм в предаването Отечествен фронт за един Аржентинец който обикаля света на кон. Тогава водещия каза, че на нация като нашата и липсват мечтатели. Ето че този човек опроверга тези думи. Още веднъж едно голямо браво.


:agree:

:agree:
Знаете ли как е СПИН на сръбски? - УЗЗУ - Умрем да го заврем, заврем ли го умрем !
Аватар
fTw
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1175
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 11:15 am
Местоположение: Троян

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот agent_Jekov » Сря Сеп 29, 2010 3:55 pm

Някой има ли му телефона на Иван и въобще знаете ли дали е в България? Писах му на пощата и във ФБ, но няма отговор, а трябва да говоря с него.
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот Runaway » Сря Сеп 29, 2010 4:47 pm

В ВГ е. До скоро беше без телефон и отговаряше само на скайп.
Сега не е активен в скайп, май има телефон, но не е стария номер. Ако го намеря, ще ти пиша на лични.

Пред Народния театър до шадравана има/ше изложба с негови снимки от пътешествието му през Южна Америка /не знам дали още е там/.
Струва си да се види!
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот muvo » Сря Ное 17, 2010 5:19 pm

http://itilien.org/

Последните новини около Иван, дайте да ударим едно рамо. Който се кефи на снимките му от Южна Америка, може да се радва на някоя срещу няколко лева, които да помогнат на новото му пътешествие в Азия.
Аватар
muvo
 
Мнения: 95
Рейтинг: 1296
Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 7:34 pm
Местоположение: София

Re: Търся си спътник за един голям преход през Южна Америка

Мнениеот taurus13 » Нед Ное 21, 2010 1:35 am

Искам почти всичките....страхотни са. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Предишна

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта