Нов стил в планинското колоездене - Nakaвщина!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Нов стил в планинското колоездене - Nakaвщина!

Мнениеот did » Вто Апр 26, 2005 11:17 am

Уважаеми съмишленици,

Аз съм пред сърдечен и мозъчен удар едновременно! Нещо лошо става около мене и не мога да го догоня, за да се оправя с него. Един от малкото хора, които до сега бяха навити да си караме "както ние си искаме и можем" е предприел опасни за здравия разум действия с непредвидим изход! Моля за помощ да го вразумим тоя човек, щото сам не ми се кара, а туй неговото вече на нищо не прилича.

Знаех си го аз че харесва разни падащи води, радва им се и върти много за да ходи да ги гледа и снима, ама всяко хоби като прекрачи определени граници става опасно.

Тая събота нашия уважаем съфорумец Naka76 реши да хашладиса MTB с идеята за шосейните бревети (които той миналата година въртя с байка) и сам си направил маршрут от 300 км, кото да трябва да мине по аналогия с шосейните стандарти за 20 часа, ама не по нормални пътища, а покрай 5-6 водопада в Стара Планина, повечето от които високи над 50м. Маршрутчето в първо приближение изглежда така:

Пловдив-Калофер-с.Тъжа-х.Тъжа-Априлци-Троян-Кърнаре-Карлово-Пловдив - точно 300 км, само дето два пъти се минава Стара Планина, а и част от "пътищата" нямат нищо, ама нищо общо с шосета.

Тръгнал в 2.33 часа в събота сутринта и в 22.28 вечерта се прибрал и отишъл да поработи нощна смяна, което прави 19 часа и 55 минути общо време и покрива точно изискването за бреветите от 20 часа за 300 км. Тук го гледам е метнал някакви снимки от това "каране".

Хора, помогнете, моля ви! Дайте акъл как да му дам акъл, че да му дойде акъла!!! Да го изкъпя зимъска под някой 70+ метров водопад дали ще помогне?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Вто Апр 26, 2005 11:21 am

[quote="did"]

Уважаеми съмишленици,

Аз съм пред сърдечен и мозъчен удар едновременно! Нещо лошо става около мене и не мога да го догоня, за да се оправя с него. Един от малкото хора, които до сега бяха навити да си караме "както ние си искаме и можем" е предприел опасни за здравия разум действия с непредвидим изход! Моля за помощ да го вразумим тоя човек, щото сам не ми се кара, а туй неговото вече на нищо не прилича.

Знаех си го аз че харесва разни падащи води, радва им се и върти много за да ходи да ги гледа и снима, ама всяко хоби като прекрачи определени граници става опасно.

Тая събота нашия уважаем съфорумец Naka76 реши да хашладиса MTB с идеята за шосейните бревети (които той миналата година въртя с байка) и сам си направил маршрут от 300 км, кото да трябва да мине по аналогия с шосейните стандарти за 20 часа, ама не по нормални пътища, а покрай 5-6 водопада в Стара Планина, повечето от които високи над 50м. Маршрутчето в първо приближение изглежда така:

Пловдив-Калофер-с.Тъжа-х.Тъжа-Априлци-Троян-Кърнаре-Карлово-Пловдив - точно 300 км, само дето два пъти се минава Стара Планина, а и част от "пътищата" нямат нищо, ама нищо общо с шосета.

Тръгнал в 2.33 часа в събота сутринта и в 22.28 вечерта се прибрал и отишъл да поработи нощна смяна, което прави 19 часа и 55 минути общо време и покрива точно изискването за бреветите от 20 часа за 300 км. [url=http://store3.data.bg/tanasaki/]Тук[/url] го гледам е метнал някакви снимки от това "каране".

Хора, помогнете, моля ви! Дайте акъл как да му дам акъл, че да му дойде акъла!!! Да го изкъпя зимъска под някой 70+ метров водопад дали ще помогне?

[/quote]


няма да помогне според мен, май му харесва :D
аз обаче бих седял пет дена на тия места...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот 4getcredo » Вто Апр 26, 2005 11:23 am

[quote="did"]

Уважаеми съмишленици,

Аз съм пред сърдечен и мозъчен удар едновременно! Нещо лошо става около мене и не мога да го догоня, за да се оправя с него. Един от малкото хора, които до сега бяха навити да си караме "както ние си искаме и можем" е предприел опасни за здравия разум действия с непредвидим изход! Моля за помощ да го вразумим тоя човек, щото сам не ми се кара, а туй неговото вече на нищо не прилича.

Знаех си го аз че харесва разни падащи води, радва им се и върти много за да ходи да ги гледа и снима, ама всяко хоби като прекрачи определени граници става опасно.

Тая събота нашия уважаем съфорумец Naka76 реши да хашладиса MTB с идеята за шосейните бревети (които той миналата година въртя с байка) и сам си направил маршрут от 300 км, кото да трябва да мине по аналогия с шосейните стандарти за 20 часа, ама не по нормални пътища, а покрай 5-6 водопада в Стара Планина, повечето от които високи над 50м. Маршрутчето в първо приближение изглежда така:

Пловдив-Калофер-с.Тъжа-х.Тъжа-Априлци-Троян-Кърнаре-Карлово-Пловдив - точно 300 км, само дето два пъти се минава Стара Планина, а и част от "пътищата" нямат нищо, ама нищо общо с шосета.

Тръгнал в 2.33 часа в събота сутринта и в 22.28 вечерта се прибрал и отишъл да поработи нощна смяна, което прави 19 часа и 55 минути общо време и покрива точно изискването за бреветите от 20 часа за 300 км. [url=http://store3.data.bg/tanasaki/]Тук[/url] го гледам е метнал някакви снимки от това "каране".

Хора, помогнете, моля ви! Дайте акъл как да му дам акъл, че да му дойде акъла!!! Да го изкъпя зимъска под някой 70+ метров водопад дали ще помогне?

[/quote]


Хлъц!!!!
:bigeyes::bigeyes::bigeyes:
No comment!!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Вто Апр 26, 2005 11:47 am

... благодаря за съчувствието ...

По последна вътрешна информация това каране нямало нищо общо с бреветите, по простата причина, че от трасето 36 км са по черен път с "хубави камъни" и 10 км от него е спускане по пътека с "още-по големи камъни" с наклон на пътекъта незнам-си-какъв....

Моля шосейните колоездачи да не търсят аналогия с нехните мероприятия. Това е друго.

И накрая: Ако все пак на някой друг този начин на каране му допада и се чувства подготвен да се пробва, още не всичко е свършено. 400-те километра предстоят!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот SPA » Вто Апр 26, 2005 11:54 am

[quote="did"]

Уважаеми съмишленици,
...
[/quote]

Ама аз като говорих преди няколко месеца никой не ме слушаше...ей ти на сега 300км, утре може да реши че БГ му е малка и да хукне по разни водопади на майната си. Сигурен съм че в :censored: ги има още по... :crazy::crazy::crazy:
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Апр 26, 2005 12:27 pm

Респект!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот kibikoff » Вто Апр 26, 2005 12:56 pm

въртял съм от Априлци до х.Тъжа и обратно, ама това неговото ...:propell::propell:

Нака :thumbu::thumbu::thumbu::thumbu::usclap::usclap::usclap::usclap:
а по камънаците надолу кво е...:smash::smash::smash:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот naka76 » Вто Апр 26, 2005 2:18 pm

Виждам че тукаса се появила някаква конспирация срещу мен,но сега аз съм тук за да се оправдая пред великата инквизиция!!

Идеята:


Всичко започна преди 3 години когато в ръцете ми попадна една стара туристическа карта на Стара планина.И съвсем случайно прочетох че по пътя за х.Тъжа на самия път падал 72 м водопад.Става дума за Кадемлийското пръскало!Е една сутрин запалих червения звяр и отпраших в посока водопадите!Е тогава бях с един лентоф фотоапара и снимките които имамм от тогава не са чак толкова хубави.Та скоро реших да си видя старите приятели водопадчетата и да провечя дали и сега ще ми се сторят толкова вълнуващи колкото бяха тогава.Прецених че времето е подходящо (пролет е,снеговете се топят,реките преливат)направих сметката че заедно с Видимското пръскало което е от другата страна на Стара планина ще се съберат 300км.Все пак трябва да се влезе във форма а бреветите са идеалния начин за това.

Замисала:

Всичко беше замислено за миналата седмица мамна работата ме поканиха толкова настоятелно,че не можех да откажа и плановете се провалиха.За това когато казаха че и тази събота и неделя ще се работи вече ми дойде много отлагането и реших да направя няколко реформи.Смених се с единия колега аз в събота взех втората смяна от 14.00 до 20.00 а той взе нощната,а в неделя ще сме обратно.То ва ми даваше 24 часа за каране!!

Изпълнението:

Събота след работа се пребрах и легнах малко да отпочина.В 2.00 часвника чвънна и почнах да се приготвям.В 2.33 бях вън с пълна бойна екиперовка и тръгнах.Още със тръгването се оказа че времето ще е с мен т.е. още с тръгването ме духна насрещния вятър:ashamed:. Почнах спокойно за да си пазя силите със средна скорост от 20.00 км/ч.Почнаха да се редуват селата Труд,Граф Игнатиево,Калояново,Черноземен,Долна Махала,Песнопой.На Чукорлийскоя бар малко ме поизмъчи вятъра ама се изтрая.Преди Стражите (Калофер)бях с 20.33 средна скоростГоре ми падна под 19.Там вече се беше разведелило и километража отчете 69 км до тука.Спукане към гарата и напред към с.Тъжа.В този момент вятъра като чи ли отхлаби и имах удоволствието да покарам приятно в един кучешки студ сигурно температурата беше под нулата.Малко преди селото на една гара спрях да "обядвам".До селото имаше още към 3-4 км.Като пресякох реката като видях че маса на една малка Марица предусетих че нагоре ще става интресно.От селото започна приятния каменист път нагоре.С прилично темпо от 8-11 км/ч отцепих нагоре.Водопадите започнаха да се редуват един след друг.На едно място отдолу под пътя видях такъв водопад с такъв дебит че направо ми се дощя да слизам да го видя ама нямаше време.След километър стигнах х.Русалка.Зад нея се показвше отново някакво пръскало което също подминах с идеята на връщане да го разгледам.Малко по-нагоре видях [url=http://store3.data.bg/tanasaki/P4240834.JPG] Бабското пръскало [/url].До като стигна до реката миах през [url=http://www.photo-tourist.com/displayimage.php?album=226&pos=0]това пръскало [/url],пътеката за пръскалото се намира отдясно на реката и драсваш нагоре да търсиш начини да се добереш до поднжието му.Е сега за моя радост копривата не беше дорасла толкова че да ми пречи но за това стигнах до една скала която трябваши да изкача.На нея съм се чудил 10 мин как се е минавало това?Пробвах доста от алпийските си умения и по един много измъчен начин успях да се изкатеря.Стигнах до подножието на водопада.ГУСТОООООО.Такъв дебит никога не съм виждал.Няколко снимки от тук и там и надолу.Е слизането е по-лесно.Хайде наколелото и нагоре.След малко на Запад от другата страна на реката се откува т гледки на други[url=http://store3.data.bg/tanasaki/P4240842.JPG]пръскала [/url].След 3-4 км след един завой се открива и тази гледка на [url=http://store3.data.bg/tanasaki/P4240843.JPG]Кадемлийкото пръскало [/url].Продължих на горе.Тук застудя още повече.Дори минзухарите бяха заскрежени.Пътя стана по-гаден и Тъжинска река стигна нивити на пътя.И като се заравни и почна с едни [url=http://store3.data.bg/tanasaki/P4240856.JPG] завойчета [/url] стана приказка.И така се стигна до един разклон.На ляво път със постройк и на дясно също.Единия ръкав на реката на ляво,на дясно другия.Срещу мен кол с две табели,едната на ляво,другата на дясно.Всичко добре ама защо им трябваше да я слагат от другата страна на реката?Тръгнах на ляво,не ..тва не е хижата.Тръгнах на дясно..хм.. и това май не е хижата.Спреателих се с един малък мечо ама пусти и той нищо не казва.Върнах се обратно и с риск да цопна в реката я прескочих.Ясно хижата е на ляво.Хайде обратно през реката и по пътя.Покрай него толкова минзухари че чак пейзажа става син.След малко ново препяствие.Трябва да се пресича пак реката.Не ми се рускуваше свалих си обувкотв и прицопках ледената вода.След още малко пак .Този път ме домързя и засилих малко и хоп замалко да цопна.Пътя тръгна на дясно а пред мен някаква постройкакоято вече мяса на хижа с една козя пътека до нея.Е не ми се рискуваше и почнах по пътеката.След голямото драпане се качих.Е и пътя стигал до там ама бая заобикалял.Хапнах пак.Хижарина ми каза че като слизам към Априлци да следвам пътеката че била по бърза.И тука малко след северния склон имало една преспа трябвало да я избутам.Ха една преспа.Аз преди две седмици 3-4км в песпи съм бутал сега са накакви си 200-300 метра.Да ма [url=http://store3.data.bg/tanasaki/P4240876.JPG]преспа[/url] не като нашите.Ако се бях подлъзнал щяха да ме търсят чак в Априлци.Тези 200 метра ми се видяха като 2 км.Хванах пътеката.Приятни каманаци.Приятен наклон.По едно време се чуствах така че още малко ще седна на задната гума за да мога да държа баланс.Каманите станаха много.И постоянно на спирачки кошмар!!Това не е за мен!Долу пътеката влезна в един път който може да се сравнява с този който спускахме от Сюткя.И там ръцете ми се разлопчиха.И като стигнах асфалта го почуствах като мед,а всъшнош целия беше в ями.Слезнах до Априлци и като видях че по този път връщане няма минах на вариант Б.Априлци-Троян-Кърнаре.Самият град много ми хареса.Някой път пак ще се ходи за това Видимско пръскало.Там вече ме хвана лекия попътен вятър към Троян.Стигна някакво село Драшкова поляна.На мен ми се стори че трябваше да се казва Наклонина поляна.Троян от там нагоре.Преди две години като го катерих от север ми стежни живота.Сега подходих по нежно към мерориятието.На горе 9-11 не повече.И с това темпо го изкарах до горе.Там малко починах да направя малко сники (които ще ги кача в най скоро време само Дата.бг да се оправи) и яко на долу.Въшреки натрупалата умора се спуснах доста добре без много грешки 'нещо неТипично за мен".От кърнаре пак познатия асрещен вятър,на който аз му се зарадвах защото се очакваше от карлово да ме поеме попътната вълна.Да ама не.На излизане от карлово забелязах едно знаме да се вее в "неправилна" посока.И се помолих да е илюзия но нямах този късмет.Като побеснях.Подяволите та за този проклет вятър ще закъснея за работа.След Песнопой поне намаля.Оспях да хвана 25-26.До Калояново където дажи задуха леко с мен.Така се прибрах жив и здрав със малк озакъснение за работа ама в рамките на допуска.С една приятна умора в мен!

Мерси че ме изчетохте и не дейде вярвайте на Митко че съм луд.Надявам се че с този свой разказ съм ви го потвърдил:D:beer:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Апр 26, 2005 2:28 pm

луд си за връзване и ме кефиш максимално!
както TOYAGA вече каза - респект!!! :D:agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот mih » Вто Апр 26, 2005 2:39 pm

Нака, :bigeyes::crazy::uhh::thumb:

:bowdown::bowdown::bowdown:

:thumbu:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот shaggy86 » Вто Апр 26, 2005 2:45 pm

@naka76 машина браво!
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот naka76 » Вто Апр 26, 2005 7:12 pm

Мерси че вички ме сметнахте за луд.Е нямаши смисъл и вие да ми го казвате на работата вече са ме убедили.[url=http://store3.data.bg/tanasaki/]Тук[/url] са сложени вече всички снимки!Приятно разглеждане!!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Вто Апр 26, 2005 9:16 pm

Браво!!!А само да попитам с какво колело караш?Шосейка или MTB?

Някой път ако минаваш покрай Стара Загора мога да те заведа на един много красив водопад в Стара планина точно над град Мъглиж,ако си навит:8D:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chiMol » Вто Апр 26, 2005 9:40 pm

е недей така де човека може да е луд ама е жив ако беше със шосейка още щеше да е там ....

НАДЯВАМ СЕ СИЛНО ДА СЪМ Уцелил защото като препрочитам разказа вече си мисля че е достатъчно нахъсан и със шосеен да тръгне.....
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот Morpher » Вто Апр 26, 2005 10:15 pm

Много завладяващ разказ!
Освен браво, друго не се сещам да ти кажа:usclap::usclap:

За следващия път с шосейка:eyebrow:
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Вто Апр 26, 2005 10:36 pm

Немам думи!
:bowdown::bowdown::bowdown:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Вто Апр 26, 2005 11:00 pm

Поклон!:bowdown:
Ти човече,заслужаваш адмирация!
:bowdown:

Иска ми се да имам свободнен дух като твоя човече!
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Апр 27, 2005 9:08 am

:bowdown::bowdown::bowdown:
Респект, човече
:bowdown::bowdown::bowdown:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GOA » Сря Апр 27, 2005 10:23 am

Да, човече, браво!
Ама никога ли не си се замислял че тези 10 часа можеш да ги излежиш на някоя слънчева полянака...:dunno:
A пръскалата може и 1 по 1 да се гледат. И ще е по-густо, няма да бързаш.
Бе ти си знаеш.


Малко допълнение:
@ sss - c MTB, sprint
@ сички - тия колела дето за нищо не стават:angel:.
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Апр 27, 2005 10:31 am

Просто нямям думи:bowdown::bowdown::bowdown::beer::usclap:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот did » Сря Апр 27, 2005 10:36 am

Сега като чета и си мисля, явно няма смисъл да го вразумяваме. Това е по силата само на [b]жена[/b], ама не го знам къде ще я намери, щото обикновено жените не растат по водопадите.

Единствения начин да му помогнем е да го подкрепим морално и с компания на следващото мероприятие - 400-те километра. За жалост не съм наясно кога и къде го е планирал, надявам се тук да ни осветли предварително за плановете си.

Ние спокойно може да покараме с него за компания и морална подкрепа.












Щафетно, разбира се.

Аз отсега се записвам за участъка между 150 и 250 километър, щото вероятно ще ги минава през деня:D, а и няма да са близо до Пловдив.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Jovany » Сря Апр 27, 2005 12:12 pm

Ти си НЕВЕРОЯТЕН!!! РЕСПЕКТ!!!

Между другото, можеш ли да публикуваш подробен маршрут. При свободно време бих отделил една седмица:D, за да видя тези красоти.
Jovany
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пон Май 10, 2004 12:08 pm
Местоположение: Burundi

Мнениеот kibikoff » Сря Апр 27, 2005 1:04 pm

" Сега като чета и си мисля, явно няма смисъл да го вразумяваме. Това е по силата само на жена, ама не го знам къде ще я намери, щото обикновено жените не растат по водопадите."

може самодиви да търси бре... :angel2::D:D:beer::beer::bunny::love::spin::wavey:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот Morpher » Сря Апр 27, 2005 1:27 pm

[quote="kibikoff"]
може самодиви да търси бре... :angel2::D:D:beer::beer::bunny::love::spin::wavey:
[/quote]

Много е вероятно, че той за туй е тръгнал по тъмно. Те излизат нощем:cyclops:
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот thebiker » Пет Апр 29, 2005 11:31 am

Стига сте се таковали с чОвека бе.
Той фен голем, вервам че и жЕна нЕма да го фразуми а и то акъл от каква жЕна ще взима. Я по добре да си кара как си знае. Особено ми хареса средно 20км/ч - евала.
Аз се пища за 300-400 или 250-400 ако позаякна че тази зима много ме отнесе и пролетната умора уфф.
Още веднъж евала, и дай маршрутчето че като позачкна може да се засечем некаде ;-))
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот bikezilla » Сря Май 04, 2005 10:20 am

Наката е машина... Да е жив и здрав! :beer:
[img]http://free.bol.bg/ziluf/naka.gif[/img]
А пък тоя може да си гризка репички...;)
[img]http://free.bol.bg/ziluf/beckham.jpg[/img]
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот did » Пон Май 09, 2005 3:09 pm

Заразаааа! Помоощ! Искам лекарство! За ваксина вече е късно!

Не стига, че той не се вразумява, ами и не знам как успя да ме убеди да "се разходим" преди няколко дни до х.Рай и обратно и да поснимаме водопадите там. Представяте ли си, съгласих се!:banghead:

И не стига това, ами май взе че ми хареса и после още три дни обикалях района на Централен Балкан. Заради Наката ме валя дъжд и град, присъствах на най-страшната виелица в живота си, похарчих сума пари, станах причина за смъртта на 10 пъстърви...

Как не го е срам!?!?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Пон Май 09, 2005 6:59 pm

Заядливец!!!Толкова ми беше добре докато те нямаше в нета че още от сега си мисля за 24 Май какво густо ще е като те няма на работа.А защо не кажеш как се изкефи?
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Май 10, 2005 11:16 am

[quote="naka76"]
А защо не кажеш как се изкефи?
[/quote]


Няма да кажа! Ще покажа!

[url=http://www.bikedir.com/usr/did/staraplanina/index.html][u][size=167][b]Ето така![/b][/size][/u][/url]
[size=67][i]ако някои от снимките още не са качени, имайте търпение, до час ще са там[/i][/size]

И не само това, ами ще ти открадна идеята и пръв ще я предложа на хората, които искат да идат там, да покарат и за два дни да видят всичко, което съм снимал в тази галерия, че и много отгоре!

В района на Национален парк "Централен Балкан" има невероятна възможност за велопреход, който съм сигурен, че е по силите на средно подготвен колоездач, а в същото време може да остави без дъх всеки истински почитател на дивата природа.

Ако някога имате 2 дни свободни в скоро време, направете го! Казвам "в скоро време", защото сега е момента да се ходи там! После много от водопадите ще пресъхнат, гората ще се зашуми и ще скрие богатнството си.

Тръгнете от с.Тъжа по черния път към х.Русалка и х.Тъжа. По пътя ще се нагледате на впечатляващи картини. Някои обаче остават малко встрани и трябва да се знаят предварително. Такава е така наречената "тринога", представляваща плосък камък с диаметър 15-тина метра, стъпил върху 3 малки скалички. Когато минавах оттам не знаех за това чудо и бях доста учуден, че една голяма група туристи, които се движат с нас изведнъж изчезнаха, след като заваля дъжд. Оказа се, че всичките 20-тина човека успели да се скрият под тази тринога. Въпросната забележителност всъщност била забранена за посещение, щото там е резерват и има охрана, непозволяваща да се излиза встрани от маркираните пътеки. Не се шегуват, щъкат с едни джипове и наистина пазят. Триногата обаче май е съвсем достъпна. Като се катерите нагоре към х.Тъжа ще видите надясно червена бариера и черен път надолу към реката, както и предупредителна табела че там не трябва да се ходи, да не ви подгони Баба Меца. Вие обаче казвате "Мечка страх, мен не страх" и за 10 минути след бариерата стигате до триногата. После обратно и към х.Тъжа...

Там ще видите сниманите от Наско Бабско пръскало, Кадемлийското пръскало и още 10-тина по-малки.

От х.Тъжа драпвате на следващия ден и качвате връх Ботев. Сега там е доста снежно, но скоро ще е проходимо. Слизането към х.Рай и Райското пръскало (най-високото на Балканския полуостров, 124 метра пад) не може да стане с колело по пряката Тарзанова пътека, затова се хваща маркировката за х.Левски и на разклона след това сетръгва наляво към Рай. Там нощувка не се налага, защото когато преди седмица бяхме там, слизането до Калофер стана за 55 минути.

Аз обаче горещо препоръчвам следното:
От х.Рай се тръгва в посока към Паниците, минава се през гората и се излиза на едни широки поляни, в началото на които има разклонение наляво - към връх Ботев, напред - към Паниците и надясно - по новомаркираната пътека към Мъжкия манастир. Спускате се към Мъжкия манастир и малко преди него ще видите маркировката на новоизградената екопътека над Бяла Река. Много от снимките ми са точно оттам. Направени са 8 чудни мостчета, които непрекъснато пресичат реката в най-интересните и части, под водопади, над водопади... Цялото преминаване на екопътеката е около час и половина, но наистина си заслужава. Остава да се приберете до Калофер по черния път (6км от Манастира) и после с транспорт - кой откъдето е дошъл.

Не предлагам конкретно да се организира такова мероприятие (макар че, защо не ;)). Само разконспирирам една Наскова идея, която се зароди наскоро и не е лошо да бъде споделена.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Вто Май 10, 2005 11:20 am

did, не искам да си говоря с тебе повече...
как можа да поддадеш... аз мислех че си мъж на място, а той взел да ми върти из Балкана като романтична девица... :nono::rofl::rofl:

снимките както обикновено са супер - поздравления и евала за кефа който сте си направили :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта