Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот botroid » Съб Май 15, 2010 8:06 pm

Малък репортаж от първия ден. Дъжд почти нямаше, освен ръмеж в отделни моменти, така че не се намокрихме. Обаче около вр.Шипка беше мъгла с видимост 6-7 м. и най-лошото - вятъра, който беше на моменти почти ураганен. Малко след върха по откритото било в посока Узана, видях голям зор. Не можеше да се кара, почнах да тикам, но и така не ставаше, няколко пъти падах. Почнах да тикам силно приведен, но при един страховит порив, вятъра изтръгна колелото от ръцете ми и то летя към 5 метра във въздуха и силно се стовари на дясната си страна. Доста неприятно ми стана, защото в рамките на две седмици скъсах две уши на Онтариото и сега, ако беше станало така, означаваше край на карането. Пълзейки отидох до колелото и го огледах, счупен калник, това какдае и по-лошото, изкривено ухо и дерайльора влизаше в спиците. Опитах се да изправя ухото като го напъна с пръсти и взе че стана. Егати слабото и тънко ухо! После клекнал, влачих колелото, докато след стотина метра влязох в гората и вече можеше да се кара. А там едно бучене, трещене, дърветата се гънат като сламки, страховита работа. Постоянно ме беше страх някое дърво или голям клон да не се счупи и да се стовари отгоре ми. Добрах се до х.Партизанска и едвам се прибрах в Габрово, защото при всеки порив колелото губи баланс и се накланя наляво или надясно, а и бях новак с автомати и ми беше голямо притеснение да не падна. Долу слязох целия мокър от напрежението и изморен най-вече психически, а и от вятъра ме позаболя главата :crap: А другите как са отишли до х.Мазалат не знам. В района на вр.Корита, както и около хижата е високо и открито и предполагам, вятъра им е създавал изключително големи проблеми. Дано не е имало инциденти. Чакаме отзиви. Накратко, първия ден беше тип "вятър ечи, Балкан стене". Утре рано тръгвам от Габрово до х.Мазалат и ще се качваме на почти 2000 м. но ме съмнява да успеем, заради вятъра, който няма стихне до утре.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот PowerSlide » Съб Май 15, 2010 8:23 pm

Хм работата зле
Преписвам дословно СМС от Ани: Dobrahme se pyrvi do hizha Mazalat!dobre 4e ne dojde.golqm gyr4!letqh s bike na vqtyra
:crazy: :crazy: :crazy:
Проведох успешно 10 минутен разговор, като цяло не било каране, а оцеляване при ураган. Много народ се отказал.
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот did » Съб Май 15, 2010 8:29 pm

botroid написа:Долу слязох целия мокър от напрежението и изморен най-вече психически, а и от вятъра ме позаболя главата :crap: .

Няма да е лошо, ако на повече хора стане ясно, че едно е да поканиш компания за каране, друго е да организираш масово мероприятие.

Лично мнение: При тази прогноза, още вчера трябваше да отложите или отмените мероприятието. Така хората не заобичват планинското колоездене. Така се отказват от него.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот sos » Съб Май 15, 2010 9:00 pm

Приятели,аз днес присъствах на събитието,едвали хората които бяха днес ще намразят планиското колоездене,но че имаше риск имаше :crap: Ние с Ицо се отказахме след Шипка преди х.Мазалата,в таково чудо през живота си не съм попадал :evil: Никакъв контрол върху колелото,уточнявам при бутане :deal: на мен ми откъсна покривалото на раницата и го завя някъде в долината,на моменти трябваше да се притискаме към земята.Много се надявам колегите продължили да са добре :praying:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот borislav » Съб Май 15, 2010 9:01 pm

Като ви чета мненията и ми стана хубаво, че си загубих документите от колата и не дойдох :D
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот sos » Съб Май 15, 2010 9:20 pm

Боби не злорадствай, приключенито си заслужаваше имаше си своита красота :D Извинете ме за личното съобщение но исках и другите да знаят че не съжалявам и на грам :D :peace:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот RedHawk » Съб Май 15, 2010 9:26 pm

Леле какво екстремно време :bigeyes:
Добре е че всички са успяли да се доберат успешно до хижата и до долу.
И прибирането да мине така. :clover:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Reactor » Съб Май 15, 2010 9:45 pm

sos написа:Боби не злорадствай, приключенито си заслужаваше имаше си своита красота :D Извинете ме за личното съобщение но исках и другите да знаят че не съжалявам и на грам :D :peace:

:beer: :clap: Железни сте :)

RedHawk написа:Леле какво екстремно време :bigeyes:
Добре е че всички са успяли да се доберат успешно до хижата и до долу.
И прибирането да мине така. :clover:


Безаварийно прибиране и от мен! :beer:
Всичко ще е наред. :agree:
Това е неизбежна част от МТБ приключенията!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот botroid » Съб Май 15, 2010 10:07 pm

did написа:
botroid написа:Долу слязох целия мокър от напрежението и изморен най-вече психически, а и от вятъра ме позаболя главата :crap: .

Няма да е лошо, ако на повече хора стане ясно, че едно е да поканиш компания за каране, друго е да организираш масово мероприятие.
Лично мнение: При тази прогноза, още вчера трябваше да отложите или отмените мероприятието. Така хората не заобичват планинското колоездене. Така се отказват от него.


Предполагам, че ме бъркаш с някой друг, не съм аз организатора и нямам никакво участие в организирането на карането. Не смятам, че при лоша прогноза, трябва да се отменя мероприятието, защото неведнъж се е случвало прогнозата да не се сбъдне. Освен това, всеки сам си преценява дали да дойде или не. Никой не тръгва по задължение. А лошото време е един вид закалка и е много подходящо за отсяване на тези, които са наистина пригодни за планинско колоездене :) Този, който след един дъжд или силен вятър би се отказал от този тип колоездене, значи то просто не е за него. Това, че днес ме е облъскал вятъра и на моменти не ми е било кеф, а съм изпитвал даже страх от планината, не е никакъв проблем. Утре още по тъмно тръгвам, пак нагоре към ветрилника, защото както е известно в нашите среди, планината тегли към себе си ;)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот THEZOGGO » Съб Май 15, 2010 10:45 pm

Ooo, как ви завиждам за приключението. :bowdown: :^: :bowdown: :smash: :magnify:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот pecito » Съб Май 15, 2010 11:47 pm

И аз трагвам по тамно с Борката че днеска бях на работа.
pecito
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 8:20 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот nibiru » Съб Май 15, 2010 11:55 pm

Хей и Аз бях там!
Времето на билото беше наистина много лошо,студено силен вятър с намалена видимост,
особенно за човек ,като мен ,който беше тръгнал без нужната екипировка.
Моята идея беше да се кача до върха с групата от гр. Шипка, и после да се прибира в Казанлък.Прибрах се :
За мен днес преживявянето беше изпълнено адреналин.
Запознах се с много приятни хора.
Много благодарности на Силвестров ,с пожелания да организира още такива щури мероприятия,
и да има пак от онизи вкусни сандвичи в раницата . :bowdown:
Живот и здраве следващият път се подготвям добре и докрай.
Пожелавам на най-смелите по-хубаво време и да се върнат живи и здрави.
Поздрави Станимир
nibiru
 
Мнения: 251
Рейтинг: 1278
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 9:47 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот did » Нед Май 16, 2010 7:34 pm

Някакви вести? Прибраха ли се всички без сериозни проблеми и инциденти?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kreator76 » Нед Май 16, 2010 9:21 pm

Всички се прибрахме без инциденти :bowdown: утре ще кача снимки че сега съм уморен и не ми се занимава :eyebrow:
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот digimortales » Нед Май 16, 2010 10:01 pm

всичко беше отлично. имаше вятър вярно но не беше нещо което може да ни попречи да си врътнем маршрута. за тези които се отказаха да не се притесняват, а да продължават да карат за да бъдат с нас следващия път.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот botroid » Нед Май 16, 2010 10:14 pm

Дам, някои хора разбраха, че Балкана не е само слънчеви цветни ливадки със скачащи зайченца и прохладни горички с припкащи сърнички. Да си знаят за друг път, ако изобщо дойдат пак по тези места.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот THEZOGGO » Нед Май 16, 2010 10:19 pm

:agree:
Ще дойдат, ще дойдат. Доколкото разбрах, колегата sos изобщо не се е отказал от качване до Шипка. :^:
Последна промяна THEZOGGO на Нед Май 16, 2010 10:22 pm, променена общо 2 пъти
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот lupi » Нед Май 16, 2010 10:20 pm

О приключението е било неверояттно , макар и да не съм карал с вас бях в планината пеш и вятъра си играеше с мен .
Аз бях на вх.Бузлуджа и тръгнах към Бедек и там стана лошата работа голям вятър ,от там тръгнах надолу ким с.Енина за да се скрия в гората но там ме пресрешнаха летящи клони и листа,които ме удряха като малки камъчета.Добрах се до гористата местност, вятъра се спираше в дърветата но падащите клони и мъглата ме затрудняваха да се движа и след 40-мин се добрах до хижата си.Така че знам какво ви е било и се радвам че сте живи и здрави и че сте доболни от мероприятието. :bowdown: :clap:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kapitanblood » Нед Май 16, 2010 10:32 pm

Здравейте,току що влизам в нас.....
Прекарахме супер.....много съм изморен да пиша разкази сега...но искам да благодаря на ОРГАНИЗАТОРИТЕ на мероприятието,за всичко.Имаше много емоций,смях и ВЯТЪР.....ама като казвам вятър направо срашилище......
Изказвам най-искренни благодарности на всички колеги,за прекрасното каране,на SILVESTROFF и ДОБА незнам как му е ника тук...за професионалното отношение и отговорност която поеха... :bowdown:...и изпълниха...
ЕЙ кръстете тоя връх Русоватец ли беше как беше.....У...а Глава...мале голям зор беше,добре че беше ДОБА иначе още да съм там някъде.. :rofl: :roll2:
Айде лека че съм скапан направо,а трябваше да пътувам до Варна тая вечер :crazy: :crazy: ,добре че ми се обадиха че нямат нужда от мен днес там......
:clap: :clap: :clap: :clap:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Май 16, 2010 10:35 pm

Общо взето всичко е написано за карането. Със сигурност ще има и още отзиви. Ето снимките от първия и втория ден.http://silvestroff.snimka.bg/travel/15-05-2010.501650.allhttp://silvestroff.snimka.bg/hobby/16-05-2010.501636.all
Последна промяна Silvestroff Gabrovo на Нед Май 16, 2010 11:11 pm, променена общо 1 път
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: МТБ Габрово

Мнениеот individual » Нед Май 16, 2010 10:37 pm

Файлът (съдуржащ снимки от събитишето) за теглене ще е актуален до 23 май - неделя, след което поста може да бъде изтрит...
http://dox.bg/files/dw?a=48eebe73fc
Изображение
Аватар
individual
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Пон Фев 13, 2006 1:51 pm
Местоположение: Варна / Търговище Skype:individual_g

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот psixopat » Нед Май 16, 2010 10:47 pm

Радвам се, че сте се прибрали живи и здрави.
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kreator76 » Нед Май 16, 2010 10:49 pm

Времето високо в планината се мени много бързо...втория ден нямаше нишо общо с първия.Само дето ни валя малко дъжд след с.Тъжа.лично аз си изкарах страхотно ..нищо че ми беше на моменти изключително тежко :eyebrow: ...ето малко снимки от мен http://kreator76.snimka.bg/mountain/obi ... dja.501648 / адаш имаш много поздрави от вр.Русоватец :eyebrow: :beer: :smokin:
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kapitanblood » Нед Май 16, 2010 10:51 pm

kreator76 написа:Времето високо в планината се мени много бързо...втория ден нямаше нишо общо с първия.Само дето ни валя малко дъжд след с.Тъжа.лично аз си изкарах страхотно ..нищо че ми беше на моменти изключително тежко :eyebrow: ...ето малко снимки от мен http://kreator76.snimka.bg/mountain/obi ... dja.501648 / адаш имаш много поздрави от вр.Русоватец :eyebrow: :beer: :smokin:

Казах Ви да го прекръстите на У...а Глава :eyebrow: :nuts: :D .....и другия път повечко цигарки да си вземем че,видя ли как се спускам към Тъжа за едно кафе и цигара :nuts: :D :D :D
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kapitanblood » Нед Май 16, 2010 10:55 pm

:offtopic: На някой,случвало ли му се е (на мъж само),да п...е на право 10м :D :D :D :D ,голем кеф.. :offtopic:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот digimortales » Нед Май 16, 2010 11:07 pm

kapitanblood написа:ЕЙ кръстете тоя връх Русоватец ли беше как беше.....У...а Глава...мале голям зор беше,добре че беше ДОБА иначе още да съм там някъде.. :rofl: :roll2:

който кара с нас винаги има от кой да получи помощ при нужда. :beer: като се видим на следващото каране бирата е от теб. :D
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот sos » Нед Май 16, 2010 11:16 pm

:bowdown: Искам втори шанс моляяяя :bawling: :bawling:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Нед Май 16, 2010 11:18 pm

Имаш го, само следи темите.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот DenisMutlu » Нед Май 16, 2010 11:29 pm

Ден 1 за мен:
Пристигаме в Габрово, групата чака и загряват на място. Разтоварваме, преценяваме времето и се обличаме подобаващо кой каквото си е взел.
Тръгваме нагоре по асвалта групичката, но един по един се отделят, кой да говори по телефона кой се забавил с тръгването.
След 4-5 километра се разбира, че темпото не е никак като за разходка а си е направо състезателно. Озито никой не го чака и остава назад, звъни бесен и отивам да го взема.
Намирам го в началото на пътя и тръгвам пак обратно по пътя, настигаме един от Габровската група който бе така благоразумен да ни изчака, защото все пак никога не сме карали там.
Тръгваме нагоре по баирите с псувни и мърморене. Повече бутаме отколкото да караме. Вятъра се чува как пляска и издухва всичко по пътя си докато караме из гората.
Стигаме до уреченото място за среща с южната група но сме само 4-5 човека а бързаците запрашили напред без да чакат. Докато качваме последните 50 метра до мястото мярваме няколко колоездача от южната група и в последствие разбираме, че те сега пристигат. Вятъра духа и не се търпи, поздравяваме се набързо с новодошлите цъкаме няколко снимки и се преместваме на завет. Хапваме, преобличаме се с сухи дрехи(в което няма голям смисъл след като след 5 км стават мокри отново) и лека полека тръгваме по асвалта. Стигаме до някакво заведенийце около Шипка а времето е ужасно - гъста мъгла не се вижда нищо на 5-7метра напред и духа ужасен вятър, намираме отвън 15тина колелета а вътре бързаците хапват и пийват каквото има. Влизаме топлим се поръчваме а през това време бързаците се мятат на колелетата и тръгват - прав им път (аз си мислех, че мероприятието е организирано за да е масово а не за да се цепим на групички). Докато презареждаме бате Ози решава, че тези условия са за Беар Грилс и решава че му стига и драсва надолу към Габрово. Останалите опълченци на вятъра и лошите условия за каране продължаваме. Тръгваме от крайпътното заведение и след 50метра попадаме на много открит път а там вятъра си прави гаргара с минаващите, избутва ни без проблем на една страна барабар с колелото, а пред мен гледам някой си дръжи колелото в въздуха и се опитва да остане на място а друг не успява да се сдържи и излита на 10-15 метра от пътя в страни заедно с колелото, опитвам се да клекна за да не ме издуха а то ме блъскат малки камъчета в тила и боли почти колкото да те отцелят с въздушна пушка. Влизаме в гората а там вече е завет и само чуваме как вятъра недоволства и няма власт там. Караме по леко кални пътечки нагоре а Силвестроф ме успокоява, че след малко идва надолнището :crazy: ,сори ама теа съм ги чувал и преди :evil: . Стигаме обещаното надолнище и с бясна скорост надолу стигаме до странен разклон и се скупчваме докато чакаме Силвестров да дойде и даде указания на къде да караме. Пристига Пламен но говори по телефона, явно нещо с бързаците и сочи по десния път и ние като верно стадо всички след него. Караме по доста кален път лъкатучещ се в гората, доволен съм, че няма нагорнище (или поне не толкова сериозно). Стигаме до едно местенце където се шибат ветровете и решаваме леко да го подминем и да спрем на завет - единия колега имаше проблем с веригата, след 4-5 минути разбираме, че Силвестров е заминал назад да настигне бързаците защото са тръгнали от разклона наляво и докато "бързат" са загубили 2ма които след като Силвестров намери се отказаха и си слязоха надолу :(
Скрихме се в заслона 8 храбри юнака и чакаме нашият славен водач да дойде и да ни преведе през калта гората, след около 40 мин чакане и след като оправихме веригата, и гледаме как вятъра си огъва дърветата както си иска и си подхвърляме шегички, идва Пламен запъхтян, червен и мрънкащ и обяснява набързо какво е станало, изчакваме го да си почине и тръгваме отново през калта. Известно време караме през кал, гора, баири, бутаме и с последни сили стигаме до някакъв асвалт и Силвестров пак ме успокоява, че има много надолу и ще се кефя :crazy: . Е добре де този път беше прав човека(за протокола имаше и доста равно). Караме надолу по асвалта и гледаме да не загубим никой, наистина имало доста надолу но след няколко минутки свършва, времето е все така влажно и мъгливо но за щастие вече слязохме доста надолу и беше приятно да си почине човек. Стигнахме х. Партизанска, за да видим как бързаците се изнизват един по един нагоре към х. Мазалат. Влязохме, седнахме, хапнахме, зачатка дъжд (хааа да видят сега бързането до къде ги докара), изчакахме да спре, облякохме дъждобраните(който квото има) и тръгнахме, след 50 метра всички спряхме да ги съблечем,защото спря да вали. Силвестров ни прекара през едни "кратки" пътечки където да спестим 1км само бутах нагоре :(!: Избутахме баирите и докато си говорим с Силвестров, трима дръпнаха напред и подминаха "отбивката" и айде Пламене пак догонвай (ей върти като хамстерче на амфетки тоя), останалите си тръгнахме нагоре по стръмната пътека по която няма да се върна никога (нагоре де, за надолу си е убийствена - буквално) :crazy:
Избутахме и тоз баир и му се видя края на бутането в началото на козята пътека, тръгнахме а тя пътечката медена, без особен наклон, лесна за въртене (особено когато краката ти умират и си пееш Killing Me Softly). Пътеката продължи в гората, блъскат те храсти в главата и тялото, паднали дървета през 500-1000 метра, мокри гадни каманаци, мокри корени, доста кални локви на често, с други думи - шибана козя пътека. Излизаме с 100 зора от гората и стигаме открит терен, изчаквам останалите и готов да тръгвам докато другите слизат получавам указания накъде да карам и тръгвам нагоре по пътеката, но не след дълго наклона става прекалено непосилен за изтормозените ми мускулчета и вятъра ме избутва надясно от пътя и решавам да бутам, а през това време Силвестров и taurus13 ме издухват с бързи въртеливи движения нагоре (хем знаят, че дразнят като правят така и пак го правят :evil: ).
С 300 зора избутвам колелото до хижата, прибирам го в навеса където са складирани останалите и влизам в хижата. Там вече се изсуших, хапнах обилно и взех горещ душ и си говорихме до полунощ. Лягаме да спим към няма и толкова без 15 (около 00:30 - 01:00), събуждам се през час, неспокойно ми е да спя на непознати места. Сутринта в 6 някой кряска от вратата да ставаме (абе вие луди ли сте бе НЕДЕЛЯ Е), но не обръщам внимание и заспивам неспокойно до 8 и с недоволство и болки навсякъде ставам и слизам до долу да видя за какво е всичката тая гюрултия, а то закуската истивала :crazy: . Измивам се, закусвам, пакетирам и излизам навън да си изчистя и смяжа колелото решен да карам докато колабирам. Излизам и ставам свидетел на една прелестна Старопланинска гледка, след 5 мин. научавам, че двама от групата ще слизат надолу а останалите ще карат 6-7 часа с много бутане и после доста спускане и след кратки сметки колко ще е голям кефа от спускането и бутането решавам, че тая песен съм я пял и ще си бия камшика надоле :evil: . Поздравяваме се за последно и "цялата група" юнаци тръгва напред и на първите 50 метра си проличават бързаците :clap: . Решаваме, че няма какво повече да им гледаме гърбовете и тръгваме надоле с последни поздрави към стопанина на хижата. 1км спускане и идва разклона, нагоре в гората при калта, мокрите камъни и клони. По пътя срещаме трима от отказалите се предния ден колоездачи опитващи се да стигнат Силвестров и компания(бързаците никой не може да ги стигне :bigeyes: ), излизаме си от горичката и започва яката козя пътечка, след известни метри свършва и започва бруталното надолнище и след като без контузии стигнахме чешмичката и заредихме с вода сваляме седалките до долу и НАДОЛЕЕЕЕ и така около 7-10км надолу само по черно. Стигаме х. Партизанска, вдигаме седалките и връткаме напред до следващата хижа, там се разделям с хубавата двойка и цепя по познатия асвалтов път докато изляза където трябва да се спусна надолу. Спускам 15-20км по асвалт надолу и стигам Габрово и с последни сили се добирам до Озито който доволно ми се смее насреща.
Така за мен приключи карането в това "организирано" мероприятие, като цяло беше добре, но много хора бяха дошли на състезание до хижата а не да покарат в планината, също така доста хора хора дойдоха неподготвени и се отказаха в началото още. Мисля, че следващия път ако се организира каране в Стара планина трябва да се разделим на бързаци и разходкаджии и всеки да кара според силите си :D
А също така искам всеки който има снимки от карането да ми прати оригиналните екземпляри за да мога да си ги обработя и да ги разкрася както аз си знам.
Скайпа ми е mafi_bg а e-mail: [email protected]
Моите снимки са тук: http://picasaweb.google.bg/110555722604 ... 52/KGvRTH#
Който иска оригиналите по 5-6мб на снимка да ми пише на скайпа.
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот taurus13 » Пон Май 17, 2010 12:17 am

Денис....то си песимист... :D
Всъщност времето беше изключително милостиво към нас - дефакто аз не съм обличал дъждобран, с изключение на 5 мин. около Ясеново, но то така и не заваля истински. Докато цялата страна се давеше в дъжд, студ, мълнии и пр., ние се движехме в "окото на урагана" и само вятърът ни създаваше лек дискомфорт, но и той беше южен и топъл. Зад нас валеше, пред нас беше валяло, а малкото време в което реши да понапръска и нас, ние се оказахме без да искаме в хижа Партизанска песен, хапвайки супичка...Действително имаше един участък от 50 метра непосредствено след прохода Шипка, където вятърът подхвърляше 90 килограмови колоездачи и техните колела, както си иска, а камъчета летяха със скороста на сачми от ловна пушка, но Силвестров, предвидливо ни прекара през горските пътища, където се караше без проблем и бога ми беше и Надолу. Да си призная, това е първото ми каране откакто съм сложил две плочи отпред, когато ми е трябвала и трета. Карането към Мазалат, беше приятно, пътеката с мокрите корени и камъни в гората особено приятна и красива.
Към габровци имам само един упрек, който изразих още преди мероприятието, а именно, че не беше обявена достатъчно пълна информация за тежестта на карането, както и желателната екипировка, тъй като при такива обществени обяви, винаги са склонни да идват много хора, които довчера са карали само в парка и планина са виждали ама на кино, което създава рискове, особено при лошо време. В началото действително се получи едно разминаване и групата се скъса на две, което доведе до тръгването на двама съфорумци по зимния път. Пламен обаче, ги издири сравнително лесно. От този момент до края на карането, всеки може да потвърди, че Силвестров, изчакваше лично последния от групата. Още през нощта на небето грейнаха милиарди звезди, а втория ден ни предложи най-страхотното време от месец насам.
В края на краищата, получи се едно страхотно каране. Благодаря на Габрово, Търговище, Шумен, Варна и София, че се позабавлявах така добре. Специални благодарности на Силвестров, за това, че се извяваше и като гид и не пропускаше да ни осведоми за всяка хубава гледка или интересна подробност.
Снимките ще кача тези дни, тъй като са много и трябва да ги попресея, пък трябва и да се работи все пак. След като ми поулегнат малко нещата в главата ще спретна и едно малко репортажче за събитието, като обещавам тържествено да не се увличам в произволни лирически отклонения.....
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта