Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот digimortales » Пон Май 17, 2010 4:09 pm

sos написа:Първо се радвам, че сте се прибрали живи и здрави :D Нямаше да го повдигам на въпрос, но ми се иска да припомня на Добата, че когато тръгнахме от кафето на Шипка чух Пламен много ясно да му казва: "Изчаквайте последните. Ние с Ицо в един момент се оказахме сами в мъгла, на голо място с невероятно силен вятър.

здравей адаш , радвам се,че сте живи и здрави не сте се отказали да идвате повече с нас както някои хора по горе се зарекоха :agree: . Моля за извинение,че така се получи но беше неволно, не съм ви зарязал нарочно, просто сега като сме зад компютрите е едно а тогава беше друго. За мое оправдание ще изложа и моята гледна точка: За мен това каране както всички други си беше за абсолютен кеф, не за тренировка,никога не съм участвал на състезание, няма и да участвам, не ме влече това в МТБ-то а ектремизма и адреналина. след като тръгнахме нагоре от Шипка идеята беше аз да карам напред а силвестров да обира с метлата отзад. Не съм си давал много зор, просто си карах така както ми харесва не съм изчаквал защото Пламен беше отзад а и защото не се познаваме и не знам кой как кара и си помислих че може да има някой който да одобри наложеното темпо. Като стигнах до учстъка ,кадето започва бутането спрях и чаках 30 мин. започнах да се смръзвам и се обадих на силвестров да видя как е хавата-оказа се че сте на 20 мин назад. След като бях чакал вече 30 мин. още 20 щяха да са ми фатални щях да се прецакам аз, това са мисли които ми идваха в планината а не на компютъра :smash: ,затова тръгнах и си казах поне да не съм сам ще отида на срещата с другите от север и да чакаме там. Като отидох там отново нямаше никой и там чаках още 30 мин докато се появят. Вече доста бях измръзнал от стоене и тръгнахме и се разбрахме да се чакаме в кафенето на Шипка. От Шипка идеята беше аз да съм отпред а Ботройда да е отзад. След като минахме ветрилникахората от другите градове тръгнаха напред а аз и Ботройд изчаквахме ако се появят други и ги метне вятъра да им помагаме. Но други не се появиха, Ботройда се върна да ги търси и е претърпял инцидент както е написал по горе и за който аз разбрах на другия ден. Стоял съм на вятъра и на хвърчащите като сачми камъчета поне 20 мин. за да дочакам Ботройда но го нямаше за тел разговор нямаше начин да проведа. Който е бил само може да се сети какво ми беше на най-шибаното място от цялото трасе,и след като преди това ми се събра около 1 час мръзнене и чакане просто от инстинкт за самосъхранение тръгнах напред сам и се надявах че Ботройд ще омете с метлата след мен(не знаех че е претърпял инцидент и се е забавил защото вятъра му отнесал и счупил колелото :D ).След като ви настигнах и задминах бях почти сринат психически, но поне физически бях ок и продължих защото си мислех че идват хора отзад , а то всъщност не било така и от там се получи грешката и стана така че се загубихте. Но хора разберете това е Стара Планина и в тези метереологични условия поне за мен не е нещо необичайно. На всеки се случва да се загуби в такава ситуация. Просто природата е нещо с което човечеството не може да се пребори и да промени. Просто в този момент бях решил да карам и да спра на х.Мазалат(крайната точка на маршрута за деня) защото след час и половина стоене бях приджасал яко и най-гадното ми беше че през цялото чакане бях сам което не смаза и психически, но отново казвам че сега зад компютрите всеки може да каже каквото си иска но тогава на мен също както на всички ми беше зор. И така настигнах хората от Търговище и Шумен и продължихме защото през това време групата беше останала без водач отпред и както виждам чакането нямаше да им хареса. Ако знаех за инцидента на Ботройда сигурно друго шях да реша но честно в тази ситуация не съм сигурен. И така стигнахме до Мазалат и там след като пристихнаха другите разбрах какво е станало.
:offtopic: ЗАПЕ стягай се за следващата ни среща наздраве ти си знаеш :offtopic:
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот sos » Пон Май 17, 2010 4:14 pm

:agree: :beer:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот jb » Пон Май 17, 2010 5:00 pm

kvelikov написа:Когато има бързи и бавни, решението е да се правят "тегели"... :D
Бързите отлепят 2-3 км напред и се връщат пак при бавните. Хем така се натоварват повече и задобряват, хем и бавните се амбицират, а и не се губят по пътеките... :rofl:
Накрая всички за ръце и се люшват на хорце.... :love:

Много гейско стана...иначе идеята работи!
:beer:

:agree: и поне 10x :beer:
Аватар
jb
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Юли 14, 2009 2:49 pm
Местоположение: Socia

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот did » Пон Май 17, 2010 5:13 pm

Решението на проблемите с масовите и разнородни групи е ясно отдавна и всички планински водачи го знаят като азбуката:

Поне един от най-опитните и най-добре познаващи трасето организатори винаги кара ЗАД ПОСЛЕДНИЯ! Там трябва да е и оборудвана аптечка и човек, който да знае как да я използва. Там трябва да има и сравнително оборудван за полеви условия набор инструменти и консумативи - нещо като мини-велоработилничка. Водачът на групата винаги трябва да има връзка с последния и да знае доколко се е разкъсала групата. Водачът и последния трябват да имат списък с всички участници и начин за връзка с тях (телефонни номера).

Щом е допуснато човек от групата да остане СЛЕД организаторите, няма какво да се коментира повече.

Ако организаторите видят, че последните не могат да се справят, трябва навреме да ги посъветват да се върнат, а не да се чака да се стигне до проблеми.

Това не са измишльтии, а железни правила, които не трябва да се нарушават при никакви условия.

Казвам ви го с най-добри намерения и с пожелания за бъдещи още по-масови, безпроблемни и успешни мероприятия! :beer:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот digimortales » Пон Май 17, 2010 5:55 pm

съгласен :agree: . Наистина нямам опит в тези масови мероприятия. Отново се извинявам на адаша и другия фен с него. Предлагам подобни коментари да се обсъждат на лично.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kreator76 » Пон Май 17, 2010 6:18 pm

Това двудневно каране със сигурност трябва да се повтори...защото маршрута е доста интересен ,и има какво да се види в централна стара ппланина /но при хубаво време ,макар това да не е сигурно високо в планината/.За мен това беше първия по сериозен преход,и за миг не съжелявам че се включих.Запознах се все с хубави хора :beer: :agree: p.s. И адаш имаме уговорка че ще пием кафе и пушим цигарки на прословутия връх РУСОВАТЕЦ и ще съзерцаваме уникалната гледка от там ,без да бързаме за село Тъжа :smokin: :eyebrow:
Последна промяна kreator76 на Пон Май 17, 2010 7:01 pm, променена общо 2 пъти
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Giggles » Пон Май 17, 2010 6:23 pm

Много приятно каране, въпреки всичко. Благодаря ви и до нови срещи!
:beer:
We dream it, we make it, we break it, we fix it, we create. We destroy.
Jake Burton
Аватар
Giggles
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 8:58 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kreator76 » Пон Май 17, 2010 9:30 pm

от тук http://dox.bg/files/dw?a=a978c34033 може да дръпнете моите снимки...
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот pil4oka » Пон Май 17, 2010 9:34 pm

Уважаеми кулездачи в предвид на изказаните крайно крайни мнения по повод на повода бих речил некои размишльовки по темата...Та значи първо искам (и от името на келеша-брадър ми) да БЛАГОДАРЯ на момчетата от града на Рачо ковача за страхотното преживяване и добрата организация.Защото каквото и да пишем никой не е замръкнал в балкана и не са го вили чакалите а пък и първият ден предлагаше много алтернативни варианти за закъсалите...Освен бурният вятър и мъглата нямаше чак такива екстремни фактори за оцеляване,температурите бяха "климатизирани" и почти навсякъде беше караемо,разстоянието не беше малко и може би това оказа влияние за намаляването на екипажа...Всички знаем че основният проблем беше разделянето на членската маса,причините са ясни и не виждам смисъл да търсим къде е заровено кучето :magnify: За нас брадърите беше изключително удоволствие да бъдем със всички вас в това приключение,нали ако всичко беше по сценарии тръпката нямаше да е същата ;) Горе главите и до каране :wavey: :wavey:
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kapitanblood » Пон Май 17, 2010 10:35 pm

Айде стига негативи,ако нямаше толкова емоций,какво щяхте сега да пишете......
Времето супер,баира го взехме за час,пихме чай на Шипка,качихме се до Мазалат,и там пихме.....,след това до вр.У...а глава(както аз го наричам вече),спуснахме се и това е.....Чудно си изкарахме....
Трябва да има еммоция,иначе се губи смисъла..............
Чакам с нетърпение другото каране в Стара планина........... :agree:
Адашче,сложил съм резерва кутия цигари,от теб кафето...да няма изненади :smokin: :clap: :nuts:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот taurus13 » Вто Май 18, 2010 7:44 am

kapitanblood написа:Адашче,сложил съм резерва кутия цигари,от теб кафето...да няма изненади :smokin: :clap: :nuts:

Абе вас двамата, дори баира към вр.Росоватец, не можа да ви откаже от цигарите а...?
Иначе за негативите...няма такива бре хора. Не искам никой от неприсъствалите да остане с грешни впечатления от това каране на базата на писаното по форума. След лекия фал-старт, всичко тръгна перфектно и така си беше до самия край. Може би само на Денис малко му пречели корените и камъните в гората, ама на място това не личеше да е така - караше като дзвер нагоре и дори не съм подозирал, че бил фен основно на нанадолнищата. Обаче аз като отида във Варна, няма да пропусна да се оплача, как Денис ме е изпреварил по морския пясък, при все че знае колко това ме дразни... :P
В крайна сметка, който не дойде се мина, щото ние очевидно бяхме късметлии и любимци на Зевса, който така и не метна нито една гръмотевица по байковете ни, пък маршрута изобилстваше от хубави гледки. Единствено ме е яд, че по долината на Тъжа, не можах да се измотам повече за снимки, че и без това май групата заради мен кисна толкова време в с.Тъжа и се наложи после да облича дъждобрани за малко. :beer: А пък братоците от Търговище са големи зевзеци и се погрижиха, качването към Росоватец да не мине нито скучно, нито тихо..... :D
Хайде със здраве и скоро ще кача снимките, че много съм го закъсал с работата пусто...!
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kapitanblood » Сря Май 19, 2010 11:07 am

Хайде със здраве и скоро ще кача снимките, че много съм го закъсал с работата пусто...!

Искаме снимкииии :smash: :smash: :smash: :smokin:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот pil4oka » Сря Май 19, 2010 7:17 pm

Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот taurus13 » Сря Май 19, 2010 10:40 pm

Ето малко снимки:
за разглеждане в пикаса...
и за сваляне....
дял 1
дял 2
Снимките съм ги намалил до 1024 по ширина, защото стават много големи файловете. Ако някой иска в пълен размер някои снимки, да пише ЛС.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kapitanblood » Сря Май 19, 2010 11:00 pm

Евала,Милко страшен си,супер снимки...и коментарчета.. :nuts: :agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kreator76 » Сря Май 19, 2010 11:07 pm

taurus13 написа:Ето малко снимки:
за разглеждане в пикаса...
и за сваляне....
дял 1
дял 2
Снимките съм ги намалил до 1024 по ширина, защото стават много големи файловете. Ако някой иска в пълен размер някои снимки, да пише ЛС.

Уникални снимки си направил :beer: ....а коментарите :bowdown: :clap:
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот lupi » Сря Май 19, 2010 11:30 pm

kreator76 написа:
taurus13 написа:Ето малко снимки:
за разглеждане в пикаса...
и за сваляне....
дял 1
дял 2
Снимките съм ги намалил до 1024 по ширина, защото стават много големи файловете. Ако някой иска в пълен размер някои снимки, да пише ЛС.

Уникални снимки си направил :beer: ....а коментарите :bowdown: :clap:


Ооооо да съгласен съм с креатор, наистина много добри снимки :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот DenisMutlu » Чет Май 20, 2010 12:19 am

Резултатите от всичкото клечене и лежане в мокрите храсти дават резултат :) Много добри снимки :agree: :beer:
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот taurus13 » Чет Май 20, 2010 12:33 am

DenisMutlu написа:Резултатите от всичкото клечене и лежане в мокрите храсти дават резултат :) Много добри снимки :agree: :beer:

Ти пък...това е повод да си полягам и почивам по време на карането. :lol:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот DenisMutlu » Чет Май 20, 2010 12:51 am

Ах тиии, на бай Богдан ще те видим ли? :praying:
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот THEZOGGO » Чет Май 20, 2010 8:02 am

DenisMutlu написа:Ах тиии, на бай Богдан ще те видим ли? :praying:


Би трябвало, част от "Групата" е. :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Reactor » Чет Май 20, 2010 7:55 pm

THEZOGGO написа:
DenisMutlu написа:Ах тиии, на бай Богдан ще те видим ли? :praying:


Би трябвало, част от "Групата" е. :beer:

.....при това част,изпълняваща много важна мисия :batman:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот kapitanblood » Чет Май 20, 2010 9:18 pm

Reactor написа:
THEZOGGO написа:
DenisMutlu написа:Ах тиии, на бай Богдан ще те видим ли? :praying:


Би трябвало, част от "Групата" е. :beer:

.....при това част,изпълняваща много важна мисия :batman:

Важна и още много секретна,дано някои,не разбере за нея..... :agree: :agree: :agree: :D
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот pecito » Чет Май 20, 2010 9:55 pm

Снимките са страхотни :bowdown: :clap: :clap: .Изкарахме си добре.
pecito
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 8:20 pm

Re: Двудневно каране в Стара планина 15-16 май.

Мнениеот Backo_ZX5 » Пет Май 21, 2010 10:13 pm

Супер снимки!
На моменти дъхът ми спираше :) :agree:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Двудневно каране в Стара планина на 24-25 ЮЛИ

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пон Юни 28, 2010 7:15 pm

Не не е грешка, мероприятието ще се повтори. Пусната е нова тема , четете , и очаквайте.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Предишна

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта