Мотори на Витоша

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мотори на Витоша

Мнениеот anton_k11 » Вто Май 17, 2005 4:45 pm

Искам да ви питам к'во мислите за моторите по патеката около Витоша, между Драгалевци и Железница. Мислите ли че им е там мястото. Едно да си караш колелцето с 20, друго е да хварчат нек'ви с 60 по патека дето по голямата и част видимостта е 2м. Да не говорим че така рият земята, че после остава некав лунен пайзаж. Аз ако карах мотор щях да ида на Плана дето за цял ден, я видиш 3ма души, я не. Или не сам прав?
anton_k11
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 7:48 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Вто Май 17, 2005 4:58 pm

Живеем в България -страната на неограничените възможности:agree: тоест всеки први това което си иска и решаваме споровете си така:boxing: ! не редно и ние да ровим планината ,ама като никой не го интересува (държавата де) и няма определени трасета за каране то защо да обвиняваме мотористите?:bigeyes:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Cveti » Вто Май 17, 2005 5:08 pm

Аз лично не одобрявам моторите по планините изобщо.Както и да е,ако са по пътеките,но когато подкарат през гората съсипват повече природа,отколкото ние бихме могли дори с усилия.Разбирам че им се кара-щеше да е добре да има къде да го правят,някакви трасета за кросови мотори,където да се кефят.Дори и да имаше такива,пак щеше да има хора,които да карат извън тях.На Плана действително има черни пътища,по които мотористите нито ще пречат на някого,нито ще нанасят някаква вреда на планината.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Май 17, 2005 5:34 pm

Аз лично мисля че нещата горе-долу са уравновесени. Моторджиите рият нагоре, ние надолу.
Вярно никой с колело не упорства да се качи по наклона с цената на изравянето на почвата и корените на растенията.

За мен големия проблема е в шума и замърсяването - лично мен те ме дразнят повече от всичко друго. Иначе и моторджиите са хора и на тях им се кара на планина, ама имат шкембета и не им се върти. Та затова...

Но мисля, че в момента не може нищо реално да се направи по въпроса - всички врякат за правата си, а за отговорностите никой не се сеща...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот caspar » Вто Май 17, 2005 6:04 pm

Това за скоростта е същото и при нас, ние също летиме с по 50-60 км/ч надолу. Даже при нас е по-опасно, защото при моторите, поне се чува звука от мотора, а при нас нищо само някво "оп-оп".
Даже съм свидетел на няколко случея, прикой то някой от нас байкарите е блъснал пешеходец.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот semipro » Вто Май 17, 2005 6:33 pm

Abe i men ne me kefia ama hi4 vupreki 4e ako imah parite bih si wzel motor za6toto ima samo udovolstvie dmek samo sedene i visoki skorosti!
semipro
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 12:09 pm
Местоположение: Mexico

Мнениеот Morpher » Вто Май 17, 2005 7:19 pm

[quote="caspar"]
Даже съм свидетел на няколко случея, прикой то някой от нас байкарите е блъснал пешеходец.
[/quote]

При добро желание можеш и с мотор да блъснеш пешак, ако имаш предвид че с мотор е по-трудно.
[quote]
samo sedene i visoki skorosti!
[/quote]

На теб не ти ли е кеф да въртиш?
+ това високи скорости се постигат и с байк.
[quote]
к'во мислите за моторите по патеката около Витоша, между Драгалевци и Железница
[/quote]

Не е добре, ако са повечко.
Ако са един или двама мисля, че не е болка за умиране. Можете да си поговорите с тях и да ги вразумите(ако са поддатливи хора) да не карат там или ако карат, то да е разумно и да не изравят земята като булдозери.
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Май 18, 2005 10:43 am

[quote="semipro"]

Abe i men ne me kefia ama hi4 vupreki 4e ako imah parite bih si wzel motor za6toto ima [b]samo udovolstvie dmek samo sedene i visoki skorosti![/b]
[/quote]


e от е тука идват шкембетата, от мързела...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Сря Май 18, 2005 10:44 am

[quote="Morpher"]
...то да е разумно и да не изравят земята като булдозери.
[/quote]


не се надявай... няколко пъти съм пробвал - всичките са с агресивен манталитет когато стане дума за това...
Плюс това и ние рием както вече се изтъкна, така че не сме в много изгодна позиция да четем конско на мотористите...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот thefatcat » Сря Май 18, 2005 12:12 pm

Чесно казано нямам нищо против мотористите, както те карат където ги кефи, така и ние. Никой не може да ти каже "Ще караш някъде си". Плюс това не ровят много повече от "контраджиите" байкари, така че не сме ние хората, които трябва да ги обвиняваме, както каза bikerider. Също така си мисля, че ако им забранят да карат по витошките пътеки и ние ще сме пре*бани...:thumb:


-=>Войната с туристите тепърва започва...:dark:
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Май 18, 2005 1:42 pm

абе аз честно им съчувствам на туристите...
симпатизирам им до степен да спирам безусловно когато видя хора пред мен и да предупреждавам културно и да им благодаря... за кво трябва да воюваме - на планината има място за всички...

не може само да се иска от другите трябва и ние нещо да направим, за да са добре настроени туристите към нас... не може вечно да се прехвърля проблема от една градинка в друга...

проблема е общ, не е само на туристите, а е и наш. лошото е (дори да се постигне нещо в тази посока), че е достатъчен един простак с немит задник да се изпърди на скорост (Пупи нямам предвид тебе :lol::rofl:) без да предупреди и да стресне някоя бабичка да получи инфаркт (не дай си Боже да я удари) и ще стане такава патаклама по медиите, че ви е бедна фантазията....
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alien » Сря Май 18, 2005 2:49 pm

[quote="bikerider"]

на планината има място за всички...[/quote]


За съжаление това вече не е така. Сам знаеш колко много туристите ни мразят. За скиорите през зимата да не говорим. Скиор + колоездач = :splat: Ънфорчънътли.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Май 18, 2005 3:50 pm

прав си. вече не е така, заради кого?
мисля че е заради нас, точно заради безпаметни профучавания покрай хората. нормално е да се стряскат и накрая да ни намразят.

а аз говоря за друго - те сами няма да ни заобичат. няма и как да стане ако това продължава.
пробвай едно нещо - точно когато те видят и започнат да се напушват да се развикат когато минеш покрай тях, спри и кажи "Извинете, може ли да се разминем?". Никой не ми е викал никога, когато подходя културно без да застрашавам беззащитни хора. Напротив, хората се кефят когато видят, че става дума за спорт и че велосипедиста кара с ясното съзнание, че трябва да пази хората.
Нормално е да се настроят туристите срещу нас след като в последните 2-3 години се нарои една армада от хлапетии които се спускат все едно им е последния ден от живота и не им пука за никого. В нас е проблема. Ние трябва да пазим туристите, а не те да се пазят от нас. За това ни мразят, щото отиват на спокойна разходка, а им се изсипва една сюрия, която се държи все едно е на война. Ясно е че ние сме по-опасните, значи ние трябва да направим първата стъпка - всеки сам за себе си. Само че съм песимист и мисля че ще става все по-зле. Всяко ново поколение което открива спускането е все по-арогантно и агресивно. По този начин проблема няма да се оправи, а напротив. Както вече казах всеки от нас трябва да направи съзнателно усилие да пази туристите и да цени спокойствието, което те търсят горе. Аз лично търся същото, наред с адреналина от спускането.

Още един аргумент защо проблема не е в туристите - туристи на Витоша е имало десетилетия преди изобщо на някого да му хрумне идеята за колело на планина. Когато се появят нови хора е редно да се съобразят със вече съществуващите навици на хората на планината. Направи си още един експеримент - катери се НАГОРЕ по пътека срещу ходещи надолу туристи и виж реакцията им - само усмивки и поздрави ще получиш. Изобщо - каквото повикало, такова се обадило...

Edit: а място за всички наистина има. стига да ти стиска да въртиш и да се потиш до там.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот mih » Сря Май 18, 2005 4:06 pm

хапслютно!!!:thumbu:

и мен много ме дразнят хлапетиите дето карат директно през хората на manual или минават нарочно близо до тях за да ги стреснат по-лесно - супер тъпо е тва, и после - ама що ни мразят?!?

:(!::(!::(!::bigmout::bigmout::censored:

@bikerider:
довечера имаш една биричка лично от мене заради тоя пост!!! просто си написал каквото и както си трябва!
:beer:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот 4getcredo » Сря Май 18, 2005 4:08 pm

:thumbu: Абсолютно съм съгласен с всяка една дума на bikerider!!! Respect! Никога не ми се е случвало да ме ругаят туристи и това е, струва ми се, така, защото следвам гореспоменатото отношение.
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Сря Май 18, 2005 5:03 pm

@bikerider - съгласен съм, няма как сами да ни "заобичат", но поне да не ни "намразват" просто ей така, защото сме малко по-различни от тях. Абсолютно съм съгласен, че в нас е по-голямата вина и то не за друго, ами точно за това, което ти каза - шепата карачи, които газят всичко, което мърда и след това се кефят, че са го направили. Но според мен има и хора, които просто не ни обичат и това си е.

Аз лично не съм спускач, не карам със 100 км/ч по Кимба, така че надявам се не съм направил нещо на някой пешеходец.

[quote]стига да ти стиска да въртиш и да се потиш до там.[/quote]


Тук съм абсолютно съгласен!
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот GOА1 » Сря Май 18, 2005 5:06 pm

[quote="bikerider"]

Направи си още един експеримент - катери се НАГОРЕ по пътека срещу ходещи надолу туристи и виж реакцията им - само усмивки и поздрави ще получиш.
[/quote]

:crazy:
тия и до станцията на лифта немогат да стигнат, а ти още нагоре ги пращаш...




:offtopic:
[quote="mih"]


и мен много ме дразнят хлапетиите дето карат директно през хората на manual или минават нарочно близо до тях за да ги стреснат по-лесно - супер тъпо е тва, и после - ама що ни мразят?!?
[/quote]
И аз го правя... по родните [b]улици[/b], когато виждам свободни тротоари и от двете страни.
Кво се шматкат по средата качели им е опъната червена пътека. Сигурно няма да им дойде идея къде да ходят, ама на мен ми е кеф така :bouncy:.

За щастие туристите са по-цивилизовани от тъптие <s>сел</s> граждани.
GOА1
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:07 pm

Мнениеот bikerider » Сря Май 18, 2005 5:41 pm

[quote="GOА"]
тия и до станцията на лифта немогат да стигнат, а ти още нагоре ги пращаш...[/font=Georgia]
[/quote]

Е така е думата. Виждал съм го с очите си - туристи викат на спускачи, след 5 минути поздравяват катерачи. Тва е. Хората се стряскат, щото ги е страх какво може да изскочи зад тях без да го видят. Нормални рефлекси на нормални хора с нормален инстинкт за самосъхранение - аз например също се стряскам когато съм горе като турист. Трябва да се погледне и от тяхната страна...

[quote="mih"]
Кво се шматкат по средата качели им е опъната червена пътека. Сигурно няма да им дойде идея къде да ходят, ама на мен ми е кеф така
[/quote]

Ейй тука как ми напипа болното място. Такива дето ходят по улиците не стряскане ами директно им казвам кво мисля за майка им...

[quote]
За щастие туристите са по-цивилизовани от тъптие <s>сел</s> граждани.
[/quote]

Абсолютно, затова мисля че туристите не заслужават такова отношение и че ние трябва да направим нещо по въпроса първи. От добро възпитание само се печели. Аз няколко пъти съм се спускал с команда юнаци които газят всичко по пътя си и даже съм спирал да се извинявам на туристите. След дъжд качулка де, отнесох аз псувните, но и това е нещо...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот HellRaider » Чет Май 19, 2005 8:07 pm

аиде пак ще защитавам тука мотористите ... .
Като за начало: Карам и мотор и колело ...

Някой каза, че трябвало да караме на Плана ... е да ама до там се стига пак през Витоша...
Рием пътеките ... така е ама чак па да оставяме разорана морава ... айде айде а й тая пръст неслиза 30 метра надолу а си остава на същото място ... все пак ...!!!(освен когато е кал...) тогава и по държетата се качва ...ама при първия дъжд пак си е долу)

За замърсяването ... добре съгласих се ама тва е при двутактовите... в гората такива 1 на 300
при 4тактовите замарсяжането е доста по малко ... а и един мотор (моя 450сс) харчи 6 литра за 120 км ... и харчи бензин чист не масло ...
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TwiSteD » Чет Май 19, 2005 9:59 pm

Аз кво да кажа като бивш моторист, скиор и горд собственик на скромен байк от скоро:).
Разбирам всички но найстина на моторите мястото им не е по туристическите пътеки. Колелото по се връзва в обстановката.
4-тактов, 4 тактов ама пак смърди на бензинец зад него. Аз лично с мотора обикалях там където туристи не ходят.
А относно залитащите наляво, нядясно в необясним синхрон пешаци :censored::crazy::irked:... има някой който умишлено срещу теб не правят ли крачка за да се разминете... е как да не мина на милиметър от него :mad:. Ама гледам да се сдържам де.:look:
TwiSteD
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:21 pm

Мнениеот BuxpeH » Пет Май 20, 2005 12:50 am

Мисля, че въпроса не опира до замърсяването с изгорели газове, а по-скоро до шума. Представям си както ние обикновено се спускаме по 10-15 човека един след друг, ако тръгнат така 10-15 форсиращи мотора... Птиците в гората ще спрат да снасят.
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Пет Май 20, 2005 5:12 am

[quote="bikerider"]

прав си. вече не е така, заради кого?
мисля че е заради нас, точно заради безпаметни профучавания покрай хората. нормално е да се стряскат и накрая да ни намразят.

а аз говоря за друго - те сами няма да ни заобичат. няма и как да стане ако това продължава.
пробвай едно нещо - точно когато те видят и започнат да се напушват да се развикат когато минеш покрай тях, спри и кажи "Извинете, може ли да се разминем?". Никой не ми е викал никога, когато подходя културно без да застрашавам беззащитни хора. Напротив, хората се кефят когато видят, че става дума за спорт и че велосипедиста кара с ясното съзнание, че трябва да пази хората.
Нормално е да се настроят туристите срещу нас след като в последните 2-3 години се нарои една армада от хлапетии които се спускат все едно им е последния ден от живота и не им пука за никого. В нас е проблема. Ние трябва да пазим туристите, а не те да се пазят от нас. За това ни мразят, щото отиват на спокойна разходка, а им се изсипва една сюрия, която се държи все едно е на война. Ясно е че ние сме по-опасните, значи ние трябва да направим първата стъпка - всеки сам за себе си. Само че съм песимист и мисля че ще става все по-зле. Всяко ново поколение което открива спускането е все по-арогантно и агресивно. По този начин проблема няма да се оправи, а напротив. Както вече казах всеки от нас трябва да направи съзнателно усилие да пази туристите и да цени спокойствието, което те търсят горе. Аз лично търся същото, наред с адреналина от спускането.

Още един аргумент защо проблема не е в туристите - туристи на Витоша е имало десетилетия преди изобщо на някого да му хрумне идеята за колело на планина. Когато се появят нови хора е редно да се съобразят със вече съществуващите навици на хората на планината. Направи си още един експеримент - катери се НАГОРЕ по пътека срещу ходещи надолу туристи и виж реакцията им - само усмивки и поздрави ще получиш. Изобщо - каквото повикало, такова се обадило...

Edit: а място за всички наистина има. стига да ти стиска да въртиш и да се потиш до там.
[/quote]

Евала!
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Май 20, 2005 9:05 am

И аз миналото лято като се юрках със спускачите само виках "оп-оп" или "бегай", като затова са ми замахвали със навити черджета или бастуни:). Тая година още не съм се качвал на Витоша, ама карах доста из Люлин, където също се мяркат хора, обаче като не се силя и мина спокойно покрай тях, те ме поздравяват, питат накъде, такива неща. Така че според мен проблема с туристите си е в нас, особено с спускачите(без да обиждам никой). Може и да не минете толкова бързо и да не направите впечатление, ама хората ще гледат с други очи на нас, ако се отнасяме по-културно.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот LoshBoch » Пет Май 20, 2005 9:57 am

Според мене правилото за отношенията м/у туристите и велосипедистите е като м/у шофьорите и велосипедистите, кофти е като профучи колата покрай тебе и почти те отнесе. Щом искаме да ни уважават по пътищата трябва и ние да уважаваме туристите по пътеките. а що се отнася за моторите - и те няма къде другаде да карат, просто да внимават като има други хора около тях!
LoshBoch
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 11:53 am

Мнениеот phipe » Пет Май 20, 2005 10:02 am

Mnoo qnso 4e nie sme vinovni! Ne otri4am 4e i ma i nekoi pensii deot mi idva da :censored::censored: oba4e..smisul i az bqh na mnenieto 4e te sa vinovni dokato edin den ne se ka4ih na Vito6a pe6a - a imenno na sustezanieto...i to4no togava na nqkolko puti nekvi "elitni" spuska4i s Cross-ove prefur4aha bukvalno na 1 sm ot mene v grub bez dori da viknat...a na si4koto otgore i sled tva...az se ka4vah nagore kum lifta bqh s edna priqtelka. i otnovo nekvi spuska6ti se nadolu guzari toq put oba4e absoliutno celenaso4eno zaviha kum mene, i na 50 sm predi da me blusnat kato istinski pro-ta vkaraha po edna kontra i produljiha nadolu..idva6e mi da fana na nqkoi friend bike-a i da gi dgonq na nqkoi zavoi napravo 6tqh da gi izbesq:qright:...v toq smisul ne se u4udvam 6to pensiite mqtat predmeti opo mene i slagat pru4ki na putekite...1-2 ma takiva da minat i posle cqloto pleme sme preebani...prosto use6tam za sujalenie 4e planinata se napulni s selqni oti6li da izbivat kompleksi a ne da se kefqt na karaneto...da ne govorim 4e i dosta golqma 4asto ot tqh si mislqt 4e kaot sa se ka4ili 3 puti na vito6a sa nai-ludite extremisti i sa carete na planinata i tq e tqhna..
P.S: nz za vas oba4e az li4no seki put kaot se razminavam s turist puskam po edno "blagodarq" ili eventualno "blagodarq ima o6te 3-ma" primerno ... ne e mnoog usiliq probvaite i vie..puk i kaot si go zau4i6 dori ne misli6:)
All In The Name Of Riding Free!
phipe
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1252
Регистриран на: Вто Май 06, 2003 7:53 am

Мнениеот bikerider » Пет Май 20, 2005 10:57 am

[quote="TwiSteD"]

Аз кво да кажа като бивш моторист, скиор и горд собственик на скромен байк от скоро:).
Разбирам всички но найстина на моторите мястото им не е по туристическите пътеки. Колелото по се връзва в обстановката.
4-тактов, 4 тактов ама пак смърди на бензинец зад него. Аз лично с мотора обикалях там където туристи не ходят.
[/quote]


евала :agree:
смърди, замърсява, шумно е - абе всичко друго освен екологично е... Едно е да скъсаш маркуч и да ти се излее токсичния DOT в земята (@zk: ;)), ама мотора бълва непрестанно шитове които ние дишаме после. Да не говорим за дърветата...

[quote="TwiSteD"]
А относно залитащите наляво, нядясно в необясним синхрон пешаци :censored::crazy::irked:... има някой който умишлено срещу теб не правят ли крачка за да се разминете... е как да не мина на милиметър от него :mad:. Ама гледам да се сдържам де.:look:
[/quote]


Така де, всяко стадо има мърша, но аз поне не искам да рискувам да ударя някого, само за да не си изпусна кефчето да съм на скорост точно в тоя участък. Майната му - не ходя горе за да се карам/бия с пешеходците - ходя горе да си правя кефа. Ясно е, че идеален вариант няма, затова и гледам да карам където няма много хора.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Май 20, 2005 11:00 am

@LoshBoch, phipe: respect!!! :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Май 20, 2005 11:05 am

[quote="HellRaider"]
айде айде а й тая пръст неслиза 30 метра надолу а си остава на същото място ...
[/quote]

е направо ни успокои, няма що... демек няма лошо да ерозираме почвата зорлем така ли? тя остава там (дали?), ако е кал слиза после долу хубаво. Ама дали пониква растение там после? Дали катерите само по пътеките? Виждал съм с очите си олигофрените под Драгалевския какво правят на стръмния склон... не риене, ами направо копане е... дали после там ще поникне нещо?

[quote="HellRaider"]
харчи 6 литра за 120 км ... и харчи бензин чист не масло ...
[/quote]


e голямо утешение, няма що... чист бензин :usclap:
Ще ми се да пробваш да се затвориш в гараж с мотора си да го форсираш малко все едно катериш склон. Стой така половин час на чисти бензинови пари и да видим какво ще мислиш после (ако си в съзнание)...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Пет Май 20, 2005 11:26 am

[quote="bikerider"]


[quote="HellRaider"]
.. и харчи бензин [color=red]ЧИСТ[/color] не масло..
[/quote]


.. Стой така половин час на [color=red]"ЧИСТИ"[/color] бензинови пари..
[/quote]


:lol::laugh:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот LoshBoch » Пет Май 20, 2005 1:39 pm

Аз по принцип съм тренирал (много, много отдавна)колоездене и се ориентирах към Крос Кънтрито с надеждата да избягам от шума и мръсотията на МПС-тата, пордаи тази причина мисля че най-лошото на моторите в планината(изключвам писюрите дето само се чудят каква простотия да направят, те могат и без мотори да ти скапят кефа)е шума и изгорелите газове. Не знам при вас как е, но аз отивам в планината да се раздвижа и да подишам чист ВЪЗДУХ а не чист БЕНЗИН.
LoshBoch
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 11:53 am

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта