До вр. Ботев и обратно.

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Чет Юни 03, 2010 5:25 pm

Вие сериозно ли мислите, че ще се проведе тая обиколка на 26.06.2010 :rofl: , не помните ли какво стана миналата година, или по-точно - какво става на няколко пъти :rofl: - бих се присъединил към Габровската група, понеже съм убеден, че няма да има обиколка след 20 дена :P
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот sos » Чет Юни 03, 2010 5:37 pm

Сори за личното но исках и другите до прочетат,Любо ти защо реши че няма да има "обиколка" аз вече започнах да да карам отделни участаци.Смятам че след като е обявена официална дата не трябва да има сакътлъци :D И на мен ми се ходи на Ботев та ми се плаче,но най-вероятно ще е го оставя за друг път :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот digimortales » Чет Юни 03, 2010 6:03 pm

Ето малко снимкова материя от миналата година , който не е ходил да добие представа. Мероприятието беше за един ден и по къс маршрут.
http://silvestroffgabrovo.snimka.bg/oth ... 1.14535953
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот nikoi » Чет Юни 03, 2010 7:37 pm

Извинявам се но ми се струва, че тръгване от Габрово в 10:00h. е доста късно, имайки в предвид това, че групата ще е доста разнородна. Също така и тръгване от х.Тъжа към в.Ботев в 9:00h. е много късно, ако ще се връщате през Пеещите скали. :dontknow:
И да попитам дали ще се намери желаещ да се спуснем от в.Ботев към х.Плевен и от там по една пътечка към Зла река ( не по пътеката към Мазането) ??? :D :D :D
Изображение Изображение Изображение
Аватар
nikoi
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Нед Фев 23, 2003 8:23 am
Местоположение: Габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот digimortales » Чет Юни 03, 2010 7:41 pm

за х. Плевен съм за, даже до сега навивах tod don по скайпа да се пуснем от там ,и той малко се опъва :D
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Brat4eda » Чет Юни 03, 2010 8:02 pm

Ами аз ако идвам, мисля да се връщам или надолу през Априлци и до Севлиево, или до с. Тъжа и гр.Калофер...
За х. Плевен, откъде се минава, директно от вр. Ботев ли? Това май значи да катерим с раници?
2006 Drag Ontario TE
Hussar Amoeba
Аватар
Brat4eda
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:10 pm
Местоположение: Варна

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот arsenalek » Чет Юни 03, 2010 8:07 pm

Аз съм навит стига да не го дават гръмотевици. :)
Аватар
arsenalek
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 9:10 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот botroid » Чет Юни 03, 2010 10:26 pm

nikoi написа:Извинявам се но ми се струва, че тръгване от Габрово в 10:00h. е доста късно, имайки в предвид това, че групата ще е доста разнородна. Също така и тръгване от х.Тъжа към в.Ботев в 9:00h. е много късно, ако ще се връщате през Пеещите скали


Планинския спасител си каза тежката дума! :agree: Наистина е късно, ама на някои хора им се кара нощем и да слушат как реват мечките наблизо :) За целта през деня "няма да си дават, ама никакъв зор" :slug: Има една поговорка - "морето не е до колене", а нейния смисъл, важи и за планината. Щото едно е да връткаш баирчетата около Габрово, друго е ония двухилядни грамади. Тези, които смятат, че в планината се тръгва късно и се кара бавно, изключително много грешат! :nono: А особенно притеснително е, че на определени хора, изобщо не им дреме за физическата им подготовка и гледат лекомислено на прехода. И това при условие, че два пъти ще се качва вр.Росоватец и два пъти ще се минава през вр.Пеещи скали.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Brat4eda » Пет Юни 04, 2010 9:08 am

Дали има навити варналии, може и други?
Петък: с влака 0745 - Варна - ГО - Царева ливада - Габрово, пристига 1335. До 17 трябва да сме в м-ст Узана. Нощувка.
Събота: пресрещаме Габровлии и всички останали и тръгваме към х. Мазалат и х. Тъжа
Неделя: Качваме вр. Ботев с всички останали. До 1600 може би ще сме се върнали на хижата. Почивка. Тръгване към 2000 от х. Тъжа за с. Тъжа и гр. Калофер (може и по-рано, ама ще трябва да седим повече на гарата, а тя не е много приятна). В 0112 има влак от Калофер за Варна. Тук трябва да имаме светлини.
Разбира се, трябва и времето да е с нас, че ако гърми ще стане много, много лошо, а там това не е рядкост.
2006 Drag Ontario TE
Hussar Amoeba
Аватар
Brat4eda
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:10 pm
Местоположение: Варна

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот taurus13 » Пет Юни 04, 2010 9:42 am

Brat4eda написа:Разбира се, трябва и времето да е с нас, че ако гърми ще стане много, много лошо, а там това не е рядкост.

:offtopic: Разработвам гръмозащитен комплект за велосипедисти - състои се от метален шлем базиран на римския coolus и 4 метра 25мм2 гъвкаво гръмозащитно метално въже втикнато на мястото за перата. Препоръчително е при езда с гръмозащитната екипировка, да се избягват скокове и дропове, поради вероятността от отделяне на влачещото се след колоездача защитното въже от земята, което би довело до компрометиране на работата на комплекта и евентуална смърт на колоездача, поради препичане с няколко десетки хиляди волта.
В процес съм на тестване и на нов ъпдейт на комплекта, състоящ се от 1 бр. метално гюле закачено на края на въжето, което гарантира по-сигурното сцепление на гръмоотвода със земната повърхност. Разработват се два варианта:
basic edition - поцинковано гюле с тегло 5кг
enterprise edition - сребърно покритие и тегло от 10 кг.
Търсят се доброволци за тестове на оборудването.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пет Юни 04, 2010 10:25 am

taurus13 написа: :offtopic: Разработвам гръмозащитен комплект за велосипедисти - състои се от метален шлем базиран на римския coolus и 4 метра 25мм2 гъвкаво гръмозащитно метално въже втикнато на мястото за перата. Препоръчително е при езда с гръмозащитната екипировка, да се избягват скокове и дропове, поради вероятността от отделяне на влачещото се след колоездача защитното въже от земята, което би довело до компрометиране на работата на комплекта и евентуална смърт на колоездача, поради препичане с няколко десетки хиляди волта.
В процес съм на тестване и на нов ъпдейт на комплекта, състоящ се от 1 бр. метално гюле закачено на края на въжето, което гарантира по-сигурното сцепление на гръмоотвода със земната повърхност. Разработват се два варианта:
basic edition - поцинковано гюле с тегло 5кг
enterprise edition - сребърно покритие и тегло от 10 кг.
Търсят се доброволци за тестове на оборудването.


taurus13 написа:Разработвам гръмозащитен комплект за велосипедисти - състои се от метален шлем базиран на римския coolus


:offtopic: :P - извинете за което - Колега, аз съм първия доброволец, желаещ да тества изобретението ви.....поради простата причина, че няма да проработи - в което съм сигурен :P Просто не може да се мери с МОЕТО, вече пантентовано откритие - Изображение - икономична, но и несигурна версия, както и Изображение - максималната защита, видни са и "гръмо-протекциите" на други окрити части - раменете :)
Перфектната гръмоотводна-вело защита ;) :offtopic:

botroid написа: на някои хора им се кара нощем и да слушат как реват мечките наблизо :)
- Вие за събратята ми не се тревожете :P - винаги са любопитни, като видят някое себеподобно като мен да кара колело - както е известно, те отдавна са на АТВ-та и кросарки - мързи ги да въртят !

Пожелавам слънчево,безоблачно време и БЕЗАВАРИЙНО каране на всички участници в мероприятието - и ако не се проведе обиколката на 26-и - като нищо ще се присъединя към вас :). Ааа - поправка !!! То било на седмица по-рано, ами стягам такъмите и ако не съм почнал работа до тогаз :nuts: :evil: :eyebrow:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот DenisMutlu » Пет Юни 04, 2010 10:34 am

taurus13 написа:Търсят се доброволци за тестове на оборудването.

Аз Аз Аз Аз Аз :rofl:
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот tazcho80 » Пет Юни 04, 2010 9:13 pm

здравейте и от мен най-големия ТЪРТЕЙ :)
до преди малко бях твърдо решен да пропусна мероприятието но вече започнах да се заислям!
не,че нещо ами гледам се събрахме сял кошер търтеи.
за сега единствения ми проблем е,че непознавам маршрута.
а аз обичам да знам къде отивам.
че тох нагоре много мнения с повечето от коит съм напълно съгласен.
това неозначава,че все още не се колебая защот от търтеите освен лупи друг не познавам!
лично за мене стои и варианта да стигна до х.Тъжа и сутринта газ за гр.Шипла!
както вече доста хора казаха на всеки му е ясно на къде е тръгнал и всеки е наясно с визическите си сили.
но какво пък ние дебелите сега да мрем ли?!
боби закачи си на байка два диска с по 25 кила и тренирай така и ще разбереш за какво ти говоря!
аз лично неискам да бъда в тежест на никой и точно за това съм нарекъл себеси вело турист (търтей)
това,че немога да се движа със скорост 15-25 км. в час неозначава,че нямам желание и сили да го направя с 5 км. в час!
а сичо това в компанията на приятни хора "там на балкана" ще е повече от приятно!
Аватар
tazcho80
 
Мнения: 32
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 3:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот lupi » Пон Юни 07, 2010 8:46 am

АВЕ момчета и момичета ще се ходи ли на връх Ботев?Или неможем се събра :rofl: :rofl: ,ние бавните търтеи ще ходим.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот taurus13 » Пон Юни 07, 2010 10:03 am

lupi написа:АВЕ момчета и момичета ще се ходи ли на връх Ботев?Или неможем се събра :rofl: :rofl: ,ние бавните търтеи ще ходим.

Да..да ..връх Ботев за търтеи и зевзеци....препоръчва се носенето на всякакви аксесоари като плажни чадъри, топки, федербал, фотоапарати и пр. , пък кой докъдето стигне. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот southpark » Пон Юни 07, 2010 2:04 pm

Въпрос от един търтей, някой може ли да сравни по трудност това каране с изкачването на в. Ботев откъм Калофер през паниците. Знам, че разтоянието от 125км е за 2-та дена а там бяха към 40км но все пак някакъв ориентир да преценя дали да идвам или ще съм в тежест на организаторите. Някои може ли да качи gps трак на маршрута?
"Funny, I've always believed that the world is what we make of it."
Аватар
southpark
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 9:16 am
Местоположение: Bulgaria

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот digimortales » Пон Юни 07, 2010 3:06 pm

самото качване ще е от х. Тъжа и според мен е по леко от колкото през Паниците -кара се по черен път и на моменти се бута.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Brat4eda » Пон Юни 07, 2010 4:34 pm

Според мен връщането през Пеещи скали и х. Мазалат след като вече сте качили вр. Ботев ще е по-големия гърч от самото качване :)
Разбира се има и лесен вариант --> от х. Тъжа директно до с. Тъжа (2ч спускане и равно). Отначало приятно. След х. Русалка не чак толкова приятно, ама все пак е баир надолу :)
2006 Drag Ontario TE
Hussar Amoeba
Аватар
Brat4eda
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:10 pm
Местоположение: Варна

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пон Юни 07, 2010 7:07 pm

Да напомня че трябва да се потвърди колко човека ще преспиме в хижата.Също така и колко ще искат да вечерят и закусват.Всеки желаещ да се запише тук в темата, и на 10 -11 юни трябва да ангажирам места.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пон Юни 07, 2010 8:40 pm

Eдно уточнение за последно. Сбор на 19.06 2010. паркинга пред КАТ в 09.00. часа. Следва подготовка, и в 10.00. часа се потегля по определения маршрут.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот kreator76 » Пон Юни 07, 2010 9:26 pm

На линия съм :eyebrow:
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот lupi » Пон Юни 07, 2010 9:27 pm

Аз ще дойда резервирай ми място в хижата за спане.И колко ще струва вечеря и закуска?
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот pecito » Вто Юни 08, 2010 6:49 pm

И аз мисля да доида :eyebrow:
pecito
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 8:20 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот digimortales » Вто Юни 08, 2010 7:12 pm

и аз искам да си резервирам нощувка,вечеря и закуска на хижата.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот PHP » Сря Юни 09, 2010 9:04 am

Здравейте,
Още двама се присъединяваме за Ботев (поне единият, т.е. аз, от сега си казвам, че ще съм с групата на бавните). Тъй като пристигаме от София обаче се оказа, че няма много удобен транспорт, така че ако има някой, който ще пътува за Габрово от София и може да събере още двама + 2 колелета, моля да сподели :))) Предварително благодарности ;)

Тел за връзка: 0882 417 868, Петя; skype: petya_hp
Аватар
PHP
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:13 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Brat4eda » Сря Юни 09, 2010 11:12 am

Няма ли мераклии?
viewtopic.php?f=5&t=71828&start=30#p634622
2006 Drag Ontario TE
Hussar Amoeba
Аватар
Brat4eda
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:10 pm
Местоположение: Варна

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот southpark » Сря Юни 09, 2010 4:12 pm

И за мен една резервация за нощувка,вечеря и закуска в хижата.
"Funny, I've always believed that the world is what we make of it."
Аватар
southpark
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 9:16 am
Местоположение: Bulgaria

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот freerider83 » Сря Юни 09, 2010 6:40 pm

от русе сме 2-ма,сте си носим храна,само ностувка ни запази
FREERIDE
freerider83
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1186
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 8:04 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Сря Юни 09, 2010 8:03 pm

Днес разбрах колко ще струва вечеря и закуска. Цената е 11 лв. Честно казано лично на мен ми се струва малко множко, но въпреки това ще си хапна на хижата. Все пак два дена не ми се яде само сухо. Последно до неделя трябва да се уточни колко ще сме , и в понеделник се обаждам за резервацията на леглата и храна.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот pecito » Сря Юни 09, 2010 9:27 pm

А и аз мисля да си хапна там защото ми е писнало от това сухо. :eyebrow:
pecito
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 8:20 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта