"Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

"Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот Reactor » Пет Юни 04, 2010 6:04 pm

На 12.06.2010 Събота ще се проведе поредното мероприятие, насочено към прохождащите в планинското колоездене.
Този път карането ще е малко по-различно.
Освен въртенето на педалите, бутането, носенето по планинските пътеки и пиенето на бира, има някои важни неща, които всеки, който кара колело в планината, е добре да знае. Те засягат най-вече техниките за управление на велосипед по пресечен терен, но не само - включват се и полезни съвети за оборудването, защитната екипировка, етичното поведение в планината и т.н.
С любезното съдействие на “БайкЗона” – Бисер Тошев,ще има демонстрация по остраняване на най честите технически проблеми,възникващи докато сме в планината.
Поради тази причина, в духа на своеобразен семинар, карането ще бъде придружено с малко теория и повече практически уроци по планинско колоездене, целящи да запознаят присъстващите с някои основни техники, необходими за карането на велосипед в планината.
.

Карането нагоре ще е по-стегнато и без големи почивки, за да може да компенсираме големите забавяния надолу.
Участниците ще трябва да се приготвят за цял ден каране.
Препоръчително е да си носят и допълнителна защитна екипировка, за да са по-уверени.

Уроците и упражненията ще се извършват в движение в определени участъци по маршрута.
Тъй като основната идея е всеки, който изпитва нужда от подобряване на уменията си, да получи практически съвети и да ги опита на място, ако сте срамежливи, преодолейте го, преди да дойдете. Само с гледане няма да стане, така че трябва да сте готови, както и другите хора в групата, да се упражнявате и на практика.

Сборния пункт ще е в 9:00часа на площада в Герман.
от където следва изкачване до разрушените постройки над Германски Манастир.
От там,след кратки теоретични лекции,тръгваме надолу,като по трасето ще бъдат проведени и практическите упражнения!!!

По желание на участниците/оцелелите/,може да финишираме отново на "Водопада" където да обсъдим темата "Бирата и нейната роля в Планинското колоездене"

Задължителната защитна екипировка,без която няма да бъдат допуснати участници, е:

1.Технически изправен Велосипед!
2.Каска и ръкавици!
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот kvelikov » Пет Юни 04, 2010 7:08 pm

Супер начинание!
Браво на Групата! :agree:
Жалко, че няма да съм в София по това време - със сигурност щеше да ми е полезно. :eyebrow:
Успехи! :beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот outfaced » Пет Юни 04, 2010 7:34 pm

кефите ма :clap: :bowdown:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот did » Пет Юни 04, 2010 7:35 pm

outfaced написа:кефите ма :clap: :bowdown:

:D :D :D :beer: :beer: :beer: :agree: :agree: :agree:
Ей тва е! БРАВО!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот taurus13 » Пет Юни 04, 2010 9:27 pm

Браво.....мога да помогна с теоретически съвети, за това как да не се губят в планината начинаещите велосипедисти - само че трябва да изпълняват всичко което кажа точно наобратно. :eyebrow:
Ако мога, ще намина да попия и аз някое познание.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот sos » Пет Юни 04, 2010 9:52 pm

Да,но аз ще добавя :С Таурус е удоволствие да се загубиш :rofl: Ще съм с вас и няма да се обаждам само когато се поръчва :beer: Пък и мисля да доведа един начинаеш :D
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот kapitanblood » Съб Юни 05, 2010 1:57 pm

Ехааа ,евала Йоскоо ,ще доведа един добре познат Ви,колоездач,да чуе и види от по-грамотни хора от мен ,за какво става дума :)
:agree: :agree: :agree: :agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот Asen6o » Съб Юни 05, 2010 5:25 pm

Страхотно! :agree: :)

Ще си спретнем ли една среща към 8-8:15 на Била Младост? :)

ПП Става въпрос за хората, който искат да стигнат до Герман със собствени сили. :)
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Съб Юни 05, 2010 5:32 pm

sos написа:Да,но аз ще добавя :С Таурус е удоволствие да се загубиш :rofl: Ще съм с вас и няма да се обаждам само когато се поръчва :beer: Пък и мисля да доведа един начинаеш :D


Удоволствие да се загубиш? :bigeyes:
Почвате да ме съмнявате, момчета! :)
Не, че не обичам да храсталясвам с Любо... :nuts:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот Reactor » Съб Юни 05, 2010 7:49 pm

kapitanblood написа:Ехааа ,евала Йоскоо ,ще доведа един добре познат Ви,колоездач,да чуе и види от по-грамотни хора от мен ,за какво става дума :)
:agree: :agree: :agree: :agree:

Аз мисля,че и той има какво да разкаже за последното си приключение :)

Asen6o написа: Ще си спретнем ли една среща към 8-8:15 на Била Младост? :)
ПП Става въпрос за хората, които искат да стигнат до Герман със собствени сили. :)

По всяка вероятност,така ще стане :)
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот kapitanblood » Нед Юни 06, 2010 5:01 pm

Има как да няма... :smash: ,там сме в 08.00ч двамата.... :clap: :clap:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот Логрус » Сря Юни 09, 2010 5:41 pm

Здравейте, аз съм нов във форума, регистрирах се специално заради тази тема.
Благодаря за инициативата, тя е точно това от което се нуждая и с голяма радост ще се включа в нея. Чак ме притеснява собствения ми ентусиазъм, защото съм виждал на практика как подобни добри дела, стават на нищо, заради егото на хората.
Има няколко думички, които напират да ги кажа и те са - не правете тази грешка.
Аз, както предполагам и част от другите, които ще присъстват, карам от скоро колело в планината. Групата ни е 4-5 човека, които един ден просто се качихме на колелата си и направихме няколко разходки из Лозенската планина и Витоша. Обиколихме 7те езера на Рила и се качихме до хижа Рай.
Карахме и разбрахме, на собствен гръб, колко малко знаем за планинското колоездене. И искаме да се научим повече. И, няма да си кривя душата, че когато се видим в събота, ще очаквам да ми покажете опита си, трупан с години и сериозна практика, който да взема наготово, без да минавам по трънливия път на пробите и грешките. Не очаквам чудеса за един ден. Не искам и да си губя времето. Ще ви помоля като сте се захванали с това благородно дело, да го свършите добре. Да оставим, учителите и учащите, егото си в София и да ни дадете вашите знания. Защото аз не идвам заради сините ви очи и приятните приказки на по бира. Вие обещавате
Освен въртенето на педалите, бутането, носенето по планинските пътеки и пиенето на бира, има някои важни неща, които всеки, който кара колело в планината, е добре да знае. Те засягат най-вече техниките за управление на велосипед по пресечен терен, но не само - включват се и полезни съвети за оборудването, защитната екипировка, етичното поведение в планината и т.н.
без да искате нищо в замяна, отворен семинар за всички желаещи. Това не е шега работа, моите уважения за което.

Благодаря за вниманието, не забравяйте и че добрите дела никога не остават невъзнаградени :D :agree:
Логрус
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 2:15 pm

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот Reactor » Сря Юни 09, 2010 7:06 pm

Убеден съм,че поканените Инструктори,няма да оставят нито един въпрос без отговор :)
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот taurus13 » Сря Юни 09, 2010 7:43 pm

Логрус написа:Здравейте, аз съм нов във форума, регистрирах се специално заради тази тема.
Благодаря за инициативата, тя е точно това от което се нуждая и с голяма радост ще се включа в нея. Чак ме притеснява собствения ми ентусиазъм, защото съм виждал на практика как подобни добри дела, стават на нищо, заради егото на хората.
Има няколко думички, които напират да ги кажа и те са - не правете тази грешка.
Аз, както предполагам и част от другите, които ще присъстват, карам от скоро колело в планината. Групата ни е 4-5 човека, които един ден просто се качихме на колелата си и направихме няколко разходки из Лозенската планина и Витоша. Обиколихме 7те езера на Рила и се качихме до хижа Рай.
Карахме и разбрахме, на собствен гръб, колко малко знаем за планинското колоездене. И искаме да се научим повече. И, няма да си кривя душата, че когато се видим в събота, ще очаквам да ми покажете опита си, трупан с години и сериозна практика, който да взема наготово, без да минавам по трънливия път на пробите и грешките. Не очаквам чудеса за един ден. Не искам и да си губя времето. Ще ви помоля като сте се захванали с това благородно дело, да го свършите добре. Да оставим, учителите и учащите, егото си в София и да ни дадете вашите знания. Защото аз не идвам заради сините ви очи и приятните приказки на по бира.

Благодаря за вниманието, не забравяйте и че добрите дела никога не остават невъзнаградени :D :agree:


Карането ще бъде такова, каквото е предвидено - за един полезно, за друг не толкова. Качил си се и се спуснал(предполагам) от Рилските езера и хижа Рай....е щом си го направил, ти не си съвсем начинаещ. Никой не може да ти обещае, че в събота ще научиш нещо ново и полезно, но пък никой не ти и иска пари за това, така че ела и виж, разкажи, запознай се с други хора и пий една бира. Его сред нас няма...никой не си стиска знанията за това или онова, което си личи и от форума - който е попитал нещо по интелигентен начин, е научил. А по въпроса за трънливия път...ами няма начин в живота да научиш нещо наготово, без да се убодеш - предварителната подготовка те предпазва само от фатални убождания евентуално. Със здраве и до събота!
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот THEZOGGO » Сря Юни 09, 2010 9:12 pm

@Логрус
Първо, добре дошъл във Форума, Второ, радвам се че си се регистрирал във форума заради тази тема.
На това каране което организираме в събота се надявам всеки да научи нещо ново и полезно. Без да си кривя душата мога да кажа че толкова много неща съм научил от хората с които карам, че съм им безкрайно благодарен. Няма човек който да се е родил научен. Звучи изтъркано но е факт.
Вече 3 години караме едни и същи хора и мога да кажа че преди 3 години повечето от нас които сега общо взето караме почти навсякъде заедно бяхме абсолютно начинаещи. Една пътека не можехме да спуснем, един асфалт от Герман до Германския манастир ни се струваше: "Уау жестоко, много трудно" и т.н. А после, Реактор нека каже след първото масово каране "Палещото слънце" се роди темата "Нашата група". Ей какво каране беше, спомени завинаги.
Всеки ден откриваш нови и нови неща. Добре е ако срещнеш хора които споделят твоите идеи и твоите възгледи.
Качил си се в Рила, аз никога не съм се качвал там. Може да се каже че в този случай ти имаш повече опит от мен.
Със сигурност в събота ще срещнеш много и приятни хора.
Да не прозвучи като четка, ама да си призная, taurus13 ме запали с неговите разкази които прави по ходения напред назад в неизследвани или слабо изследвани кътчета на България. Ето сега например, спрял съм всякакви наливания на пари в колело и части. Насочвам вниманието си към екипировката и всичко свързано с нея, защото разбирам колко в важна и как може да подобри или спаси оцеляването ти някъде където дори няма и пътека.
codename47 ми даде големи познания в размерите на рамките, шокове и т.н. Абе как да кажа, от всеки съм научил много и все полезни неща.
Reactor е човек който има изключителна воля и желание които влага с огромен ентусиазъм в това което прави а именно да организира такива карания в които да участват хора които са начинаещи и които сами не биха излезнали от очертанията на парка или София. Изцяло заставам зад неговите идей и методи.
Надявам се да останеш доволен от събитието.

Поздрави!
Здраве.

С уважение:
Жоро
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот RedHawk » Чет Юни 10, 2010 9:34 am

Логрус написа:Здравейте, аз съм нов във форума, регистрирах се специално заради тази тема.
.....Чак ме притеснява собствения ми ентусиазъм, защото съм виждал на практика как подобни добри дела, стават на нищо, заради егото на хората.
..............
..... Защото аз не идвам заради сините ви очи и приятните приказки на по бира. Вие обещавате .......... без да искате нищо в замяна, отворен семинар за всички желаещи. Това не е шега работа, моите уважения за което.

Благодаря за вниманието, не забравяйте и че добрите дела никога не остават невъзнаградени :D :agree:


Първо Добре дошъл във форума! :)
Дано да останеш с повече приятни впечатления от пребиваването си тук!
Това което казаха taurus 13 и THEZOGGO беше доста изчерпателно, но все пак да добавя нещо в този дух :

Аз специално съм минал по "трънливия" път, но никак не съжалявам за това. В района където живея хората карат
мотори и джипове, и като видят някой с колело му се хилят и казват : - Тоя па ненормалник тръгнал да върти!
Затова много често карах/карам/ сам и търсех възможности да споделям пътуванията и с други хора. Когато
попаднах на този форум, видях че тук нещата просто стават - правят се уговорки и после се кара. Започнах да се
включвам в някои оранизирани карания като малко по малко добивах представа за някои неща. Дори и сега имам
доста да уча и продължавам да го правя. Карал съм с толкова много приятни и весели хора, и съм получил от тях
толкова помощ, и съвети, че ако тръгна да благодаря няма да ми стигнат няколко страници. Някои неща са ми
казвани и показвани, но тук е малко и въпрос на психика, на това "да преодолееш себе си". И това няма как да стане
с няколко карания, а постепенно - зависи от човека - някой може да свикне с дадено препятствие и от два-три пъти,
друг от десетина пъти, а трети може и да не свикне. Най-важното е че винаги съм тръгвал на каране с идеята да си
изкарам приятно сред природата с хора които искат същото, и всяко каране е било едно хубаво изживяване.
От 2007 карам с човека който е инициатор и основател на "Нашата група" - Reactor. Много позитивен и усмихнат, и
винаги готов да помогне с каквото може. Постепенно групата нарастна и се присъединиха много нови хора, които
с настроението си правят атмосферата на всяко каране уникална.
И целият този словесен поток :D , беше за следното нещо :
Ела на мероприятието положително настроен и шанса да си изкараш приятно, и да имаш полза е голям! :)
Успех! :clover:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот kapitanblood » Чет Юни 10, 2010 10:06 am

Ще доведа и още един полу зарибен колоездач,приятел на Крис,иска да покара момчето в планината,да се научи което е похвално от негова страна.
П.П. На Билла в 08.00 ч нали? :agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот Логрус » Чет Юни 10, 2010 11:14 am

Добре заварил, благодаря за топлото посрещане. :beer:
Ще дойда за срещата пред Била в 08, предпочитам да въртя педалите до Герман (тъкмо да се разсъня). Все пак може ли с две думи да ми кажете от къде минавате - Цариградско -> Самоковско -> Околовръстно -> патриарх Герман -> площада пред кметството , или не съм се ориентирал добре :dontknow:
Логрус
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 07, 2010 2:15 pm

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот Asen6o » Чет Юни 10, 2010 12:06 pm

Минаваме по пътища нямащи нищо общо с Цариградско и Самоковско.
Маршрутът ни представлява комбинация от малко квартални улици + черен път след това.
Спокойно и приятно, особено в събота сутрин. (=
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот lyllyra » Чет Юни 10, 2010 12:14 pm

Здравейте,

Аз също се регистрирах наскоро във форума, както и наскоро си взех колело :clap:
От онези чудати същества съм, които уж знаят какво искат и какво правят... и сега бих искала да присъствам на това мероприятие знаейки, че ще ми е от полза. А и самата инициатива и това да се запозная с хора като вас ме увлича още повече : )))
НО ... никога не съм практикувала планинско колоездене... ще е както се казва first time experience : )
Първият ми въпрос е .. Подходящ ли е за мен този терен, или трябва да започна с нещо по-леко ? : ) Идеята е добра, но знам ли.
Имам необходимите технически изправен велосипед, каска и ръкавици, но дотам. Фар все още нямам, но ако се присъединя предполагам ще се завърнем по светло ?!?! или..
Може и да са смешни въпросите ми, но предпочитам сега да питам, отколкото да се появя неподготвена : )
И един друг много важен въпрос... Ако идвам: Как мога да стигна до мястото на срещата ? Мислех си за маршрут до Окръжна болница и оттам с автобус 6 до Герман, но не знам дали ще е удачно да се товаря с колело :) Може би и аз да се озова на Billa в 8? : )

Предварително благодаря и надявам се доскоро : ))
Баща ми е психиатър !
Аватар
lyllyra
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Чет Юни 03, 2010 2:56 pm

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот Asen6o » Чет Юни 10, 2010 12:33 pm

Ако имате доверие на краката си, елате пред Била. :)
Карането е предназначено за начинаещи т.е. точно за Вас.
Не се притеснявайте по никакъв повод! (=
ПП Тук можете да се подготвите до някаква степен за карането в събота. :)
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот codename47 » Чет Юни 10, 2010 12:38 pm

и ние сме начинаещи, ще дойдеме да се изучиме на съботното училище :)
ето ви нещо ценно за четене до тогава, макар и на руски: http://dox.bg/files/dw?a=3bbbebf73b
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот argon » Чет Юни 10, 2010 1:04 pm

Аз да попитам все пак, спускането, през ловната хижа ли ще бъде, или ще е Зиг-загообразно :)
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот RedHawk » Чет Юни 10, 2010 3:55 pm

Малко прясна информация, за да няма някой разочарован :
Има много голяма вероятност човекът отговарящ за техническата част да бъде възпрепятстван
да присъства на мероприятието. Поради което техническата част ще е повече теоретична, но ако преценим, че има
време и сме достатъчно подготвени за някои детайли ще има и нещо практическо. Ще се отдели повече внимание на
практическата част с преминаване на технични участъци. Може да обсъдим и някои аспекти свързани със защитната
екипировка. Като цяло ще се постараем да бъдем максимално полезни, но при всички положения материята е обширна,
така че ще има и следващо такова мероприятие до края на годината където пък ще се наблегне повече на техническата
част свързана с поддръжката на велосипеда, както и на оказването на първа помощ и необходимите превързочни и
дезинфекционни средства, които е добре да имаме в себе си.

Видях въпроси свързани с придвижването до началната точка :
Ако не ви е проблем присъединете се към хората които ще се събират на Била-Младост в 8ч. те минават по пътища
които не са толкова натоварени откъм движение и би ви било по приятно.
Другия вариант е ако не ви се върти дотам с автобус 6 - начална Спирка кв. Гео Милев /където е и първата спирка
на автобус 11/ - минава на Червено знаме - 4-ти километър /колелото/ - Окръжна болница и последната му спирка е
площада в Герман където е и началната точка на маршрута.
Ако все пак решите да минавате през Околовръстното - като се движите на север - към Автомагистрала "Тракия", след
като подминете разклона за Горубляне - Панчарево /където е караулката на КАТ/ следващият разклон е за Герман.
Само по главната улица стигате площада в центъра.

lyllyra написа:Здравейте,

Аз също се регистрирах наскоро във форума, както и наскоро си взех колело :clap: ........
НО ... никога не съм практикувала планинско колоездене... ще е както се казва first time experience : )
Първият ми въпрос е .. Подходящ ли е за мен този терен, или трябва да започна с нещо по-леко ? : ) Идеята е добра, но знам ли.
.........................
Предварително благодаря и надявам се доскоро : ))


След като имаш изправно колело и Каска, и ръкавици няма проблем. В крайна сметка ако някъде се затрудниш да
караш ще слезеш и ще буташ. Никой няма да те упрекне за това. Карането е за начинаещи независимо дали имат
повече или по-малко опит.
:)
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот THEZOGGO » Чет Юни 10, 2010 6:02 pm

argon написа:Аз да попитам все пак, спускането, през ловната хижа ли ще бъде, или ще е Зиг-загообразно :)

Хм хм хм... :D
Нека помислим, при положение че предната ти капла тежи само 750 грама... и е изцяло за Крос кънтри, мисля че за теб ще е по добре да караш по по-големи препятствия нещо от рода на --> Каране по улиците на Герман :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :P :roll2: :lol2: :clap:

Only for Jedi Master argon :bowdown: :clap:

Aaa, и да незабравиш вземи си резервни гуми с френски вентил. ;) :evil:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот Sartor » Чет Юни 10, 2010 6:52 pm

Който иска да караме от центъра или Южния Парк до Младост заедно, да пише едно ЛС - тъкмо ще ни е по-весело и ще сме заедно (да се пазим от кучета/кучки и други странни индивиди).

:beer: :beer:
Последна промяна Sartor на Чет Юни 10, 2010 7:44 pm, променена общо 1 път
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот THEZOGGO » Чет Юни 10, 2010 7:00 pm

ЕлАте ни повече. :D :agree: :^:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот kapitanblood » Пет Юни 11, 2010 7:59 am

Sartor написа:Който иска да караме от центъра или Южния Парк до Младост заедно, да пише едно ЛС - тъкмо ще ни е по-весело и ще сме заедно (да се пазим от кучета/кучки и други странни индивиди).

:beer: :beer:

Ако можеш ела до НДК-а,и от там до Младост,че съм с 2 деца и няма как да ги накарам да ходим до Южния.. :agree:
ЕлАте ни повече.

Жоро,ненаситник такъв... :rofl:
:beer:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот argon » Пет Юни 11, 2010 9:02 am

THEZOGGO написа:
argon написа:Аз да попитам все пак, спускането, през ловната хижа ли ще бъде, или ще е Зиг-загообразно :)

Хм хм хм... :D
Нека помислим, при положение че предната ти капла тежи само 750 грама... и е изцяло за Крос кънтри, мисля че за теб ще е по добре да караш по по-големи препятствия нещо от рода на --> Каране по улиците на Герман :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :P :roll2: :lol2: :clap:

Only for Jedi Master argon :bowdown: :clap:

Aaa, и да незабравиш вземи си резервни гуми с френски вентил. ;) :evil:


Ама ти си бил ненаситен аграрин бре :D Незнам откъде ще е спускането, но на качването по асвалта, ще искаш да си сменим колелата :)
P.S. Вече не съм с френски винтил, но нищо френско не ми е чуждо.
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Re: "Нашата група" - Каране за начинаещи с практически съвети!!!

Мнениеот THEZOGGO » Пет Юни 11, 2010 9:19 am

@kapitanblood

Ще цитирам мечо Пух:

1. „Колкото повече, толкова повече!“
2. „Има само едно нещо, което е по-хубаво от гърненце с мед… и това са две гърненца с мед.“
:lol2: :lol2: :rofl: :lol: :roll2: :P
:beer:

@аrgon

Аз отдавна искам такъв Giant като твоя. А и ти мрънках да ми намериш същия. :) Ама ти нарочно ми каза да се мъча с тоя АМ и няма да ми намериш такъв Gaint като твоя, за да мога да се мъча и да бутам по асфалта, и само да рева че не мога да те настигна нагоре. ;)
А за френския вентил, това е интересно, да не си разпробил шината или има друга врътка.
Не ми отговаряй че ще ни се карат вече, много чат стана. :)
А това да разменим колелата за някое качване, няма да е лошо. Ще усетиш какво е да караш люлката нагоре. ;) :evil: :nuts:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта