До вр. Ботев и обратно.

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот taurus13 » Сря Юни 09, 2010 11:13 pm

Може да ви изненадам....някъде по маршрута...
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Чет Юни 10, 2010 6:48 am

Опаааа, ще има изненади.Ами изненадай ни , ама недей в гората бе Милко,само не в гората.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот 6kolnik » Чет Юни 10, 2010 8:21 am

Има ли софиянциииии?ако има някой от софия с кола който може да вземе един самотен вело-педалист,заедно с жребчето ми да пише лично! :bowdown: транспорта до Габрово не ми помага да стигна на време за срещата в събота!В петък съм на бач до към 19.00!благодаря за вниманието :D
6kolnik
 
Мнения: 93
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 11:26 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот pecito » Чет Юни 10, 2010 7:11 pm

А дали ще има сачки на изненадата Пламка? :dontknow: :dontknow: :rofl: :rofl:
pecito
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 8:20 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пет Юни 11, 2010 4:00 pm

Въпроси : Има ли вероятност, да има места (въпреки, че не си дал заявка) на хижата в която ще се спи ? Дали ще е оживена ? Обмислям, дали ще мога да дойда.......макар и силно да ме съмнява :banghead: Дори е възможно, един-два дена ПРЕДИ мероприятието да реша......та дали има опасност да не останат места за "последно моментните", като мен :D . Благодаря :)
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот taurus13 » Пет Юни 11, 2010 5:54 pm

В моята глава пък се въртят разни еретични мисли да яхна Ботев, откъм другата страна - демек като мина от Добрила, през Амбарица, Купените и т.н. и после да се спусна през Равнец например. Допирната точка с групата, би била на връх Ботев :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот joropc » Пет Юни 11, 2010 6:17 pm

taurus13 написа:В моята глава пък се въртят разни еретични мисли да яхна Ботев, откъм другата страна - демек като мина от Добрила, през Амбарица, Купените и т.н. и после да се спусна през Равнец например. Допирната точка с групата, би била на връх Ботев :D

..защо пък да не поносим заедно, а ? :D
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот taurus13 » Пет Юни 11, 2010 9:37 pm

joropc написа:
taurus13 написа:В моята глава пък се въртят разни еретични мисли да яхна Ботев, откъм другата страна - демек като мина от Добрила, през Амбарица, Купените и т.н. и после да се спусна през Равнец например. Допирната точка с групата, би била на връх Ботев :D

..защо пък да не поносим заедно, а ? :D

Ама защо не...то сигурно си е як гърч, ама пък как ще си врътнем една снимка върху големия Купен с колелото и кой пък не изнесе една бира дотам.... :) Аз все пак съм под въпрос с тоя план, поради обективни фактори, но ще направя каквото мога, за да стане. Ако не...пак ще го направя малко по-нататък.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Съб Юни 12, 2010 7:45 pm

Опа , групата се очертава да бъде голяма , и доста шарена.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот 6kolnik » Нед Юни 13, 2010 8:30 pm

Моля да ме пишете в листата на спящите в хижата(+1)!Благодаря
6kolnik
 
Мнения: 93
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 11:26 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Brat4eda » Пон Юни 14, 2010 3:26 pm

Значи пишете ме и мен (Мартин Иванов) + още един човек от форума, ама не му знам ника :) Мартин Василев се казва. Само нощувка..
Обаче ние мислим да се включим в събота по някое време около Узана. Предполагам ще се чуем допълнително.
2006 Drag Ontario TE
Hussar Amoeba
Аватар
Brat4eda
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:10 pm
Местоположение: Варна

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот sensation_blue » Вто Юни 15, 2010 3:02 pm

аз понеже не обичам много дъжда и последствията от него, а именно буксуване в калта, да питам ще ходите ли ако не дай си боже го дават такова:
http://foreca.com/Bulgaria/Gabrovo?details=20100620
Смисъл че може да се включа за 1вия ден до х.Мазалат например...
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Brat4eda » Вто Юни 15, 2010 3:38 pm

sensation_blue написа:аз понеже не обичам много дъжда и последствията от него, а именно буксуване в калта, да питам ще ходите ли ако не дай си боже го дават такова:
http://foreca.com/Bulgaria/Gabrovo?details=20100620
Смисъл че може да се включа за 1вия ден до х.Мазалат например...

То няма лъжа...
в 3-4 сайта го дават доста зле времето... Още не съм намерил такъв, дето да го дават слънчево :)
2006 Drag Ontario TE
Hussar Amoeba
Аватар
Brat4eda
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:10 pm
Местоположение: Варна

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот digimortales » Вто Юни 15, 2010 3:45 pm

Независимо от прогнозите за времето от около 10-те ми качвания на Ботев май не се сещам да ме е пропуснало да ме опере здрав дъжд, понякога има и екстри-сняг,град,суграшица,вятър и т.н. от всичко без значение по кое време на годината :D . Като настъпи момента ще му мислим и който както си прецени :dontknow: .
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот rosen_tzviatkov » Вто Юни 15, 2010 6:08 pm

Дами и господа изживяването е страхотно, така че не изпускайте шанса
Аватар
rosen_tzviatkov
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 8:14 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот 6kolnik » Вто Юни 15, 2010 7:50 pm

За всички софиянци без коли!Има влак до Габрово в петък 23 и нещо!пристига около 6 сутринта!такса колело-2лв!Да пишат в темата ако има такива,за да се уговорим да пътуваме заедно!Ако пък има такива с коли ,които имат желание и място за един човек и едно колело също да пишат в темата или да ме уведомят чрез лично съобщение!Благодаря,Мерси!!! :beer:
6kolnik
 
Мнения: 93
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Съб Апр 28, 2007 11:26 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот sensation_blue » Вто Юни 15, 2010 11:41 pm

6kolnik написа:За всички софиянци без коли!Има влак до Габрово в петък 23 и нещо!пристига около 6 сутринта!такса колело-2лв!Да пишат в темата ако има такива,за да се уговорим да пътуваме заедно!Ако пък има такива с коли ,които имат желание и място за един човек и едно колело също да пишат в темата или да ме уведомят чрез лично съобщение!Благодаря,Мерси!!! :beer:

Да ви предупредя че има 2 прекачвания - на Горна Оряховица и на Царева ливада. Което ще се отрази на сънят ви неминуемо, помислете за вариант да се качите от южната страна, примерно през Ясеново - х.Партизанска песен. Влака не знам точно до къде трябва да се хване трябва да се провери, в най-лошия случай до Казанлък и от там до Шипка - Узана и натам трябва да се доуточните как да се срещнете.
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Brat4eda » Сря Юни 16, 2010 6:41 am

sensation_blue написа:
6kolnik написа:За всички софиянци без коли!Има влак до Габрово в петък 23 и нещо!пристига около 6 сутринта!такса колело-2лв!Да пишат в темата ако има такива,за да се уговорим да пътуваме заедно!Ако пък има такива с коли ,които имат желание и място за един човек и едно колело също да пишат в темата или да ме уведомят чрез лично съобщение!Благодаря,Мерси!!! :beer:

Да ви предупредя че има 2 прекачвания - на Горна Оряховица и на Царева ливада. Което ще се отрази на сънят ви неминуемо, помислете за вариант да се качите от южната страна, примерно през Ясеново - х.Партизанска песен. Влака не знам точно до къде трябва да се хване трябва да се провери, в най-лошия случай до Казанлък и от там до Шипка - Узана и натам трябва да се доуточните как да се срещнете.


Я да питам, понеже на картата дават, че има черен път от с. Ясеново до х. Партизанска песен. Той наистина ли съществува?
Някой карал ли е по него? и дали е възможно да се качим по него до х. Партизанска песен, че ми се стръва по-интересно..
2006 Drag Ontario TE
Hussar Amoeba
Аватар
Brat4eda
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:10 pm
Местоположение: Варна

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот digimortales » Сря Юни 16, 2010 12:41 pm

Brat4eda- има черен път от Ясеново до Партизанска песен. Единственото място на което може да се объркаш и трябва да внимаваш е на един разклон, който се намира след една голяма чешма. След чешмата ,преди разклона на един камък има надпис със спрей ЛЕВСКИ или ЦСКА не помня кой от двата отбора но е един от двата и точно там след камъка поемаш НА ДЯСНО и само нагоре и си на хижата.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот toddon » Сря Юни 16, 2010 2:04 pm

digimortales написа:Brat4eda- има черен път от Ясеново до Партизанска песен. Единственото място на което може да се объркаш и трябва да внимаваш е на един разклон, който се намира след една голяма чешма. След чешмата ,преди разклона на един камък има надпис със спрей ЛЕВСКИ или ЦСКА не помня кой от двата отбора но е един от двата и точно там след камъка поемаш НА ДЯСНО и само нагоре и си на хижата.


Дори да се объркат, да тръгнат по пътя, който е в ляво... той мисля че излиза на местноста "Корита" от където също минава маршрута и може и там да чакат.....
toddon
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 8:22 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот N.Odrinski » Сря Юни 16, 2010 3:10 pm

Здравей те,Ботев незнам дали ще го изкача ,но до Мазалат съм с вас,а после ще му мисля . Нa 19.06 магазина и сервиза ще са отворени от 07часа сутрента и който има нужда от нещо да заповяда .Един последен контролен преглед не е излишен преди прехода. Услугите и кафето са безплатни .Тръгване ОТ магазина ЗА срещата на обръщалото пред КАТ в 9.00 часа.Адреса на Гравити байк център е бул. Могильов 2А блок СОНИ, 200м над автогарата.Ако някой се притеснява за карането ,аз съм зад последният от групата.
N.Odrinski
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 6:48 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Backo_ZX5 » Сря Юни 16, 2010 7:23 pm

toddon написа:
digimortales написа:Brat4eda- има черен път от Ясеново до Партизанска песен. Единственото място на което може да се объркаш и трябва да внимаваш е на един разклон, който се намира след една голяма чешма. След чешмата ,преди разклона на един камък има надпис със спрей ЛЕВСКИ или ЦСКА не помня кой от двата отбора но е един от двата и точно там след камъка поемаш НА ДЯСНО и само нагоре и си на хижата.


Дори да се объркат, да тръгнат по пътя, който е в ляво... той мисля че излиза на местноста "Корита" от където също минава маршрута и може и там да чакат.....


Този път ми е познат. Яко каменист и доста друса, но да не ви бърка... :rofl:
... и да внимават някои, които обичат всико отзад да им е кораво :deal: :evil:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Backo_ZX5 » Сря Юни 16, 2010 7:25 pm

N.Odrinski написа:Здравей те,Ботев незнам дали ще го изкача ,но до Мазалат съм с вас,а после ще му мисля . Нa 19.06 магазина и сервиза ще са отворени от 07часа сутрента и който има нужда от нещо да заповяда .Един последен контролен преглед не е излишен преди прехода. Услугите и кафето са безплатни .Тръгване ОТ магазина ЗА срещата на обръщалото пред КАТ в 9.00 часа.Адреса на Гравити байк център е бул. Могильов 2А блок СОНИ, 200м над автогарата.Ако някой се притеснява за карането ,аз съм зад последният от групата.


Събрали сме се банда отцепници, на които не им допада двудневката и сме решили да покараме малко с групата само първия ден. Помислете за отцепване към вр. Исполин. За сега има 3-ма желаещи ;)
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Сря Юни 16, 2010 7:27 pm

Никой не отговори на въпроса ми по-горе :eek3: , но...айде.. Явно ще си реша, дали е възможно да ви пресрещна някъде......макар че, единствения ми влак до Габрово пристига там в 10.20 (от Русе) - което значи, че ще забавя групата поне с 40 минути, ако не и повече, което е немислимо :crap: :xx(:. Нищо, ще видя каква алтернатива мога да измисля.....ако изобщо дойда.....и какво ще каже лекаря :banghead: , не че мисля да го слушам...... :banghead:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот botroid » Сря Юни 16, 2010 8:22 pm

Brat4eda написа:Я да питам, понеже на картата дават, че има черен път от с. Ясеново до х. Партизанска песен. Той наистина ли съществува?
Някой карал ли е по него? и дали е възможно да се качим по него до х. Партизанска песен, че ми се стръва по-интересно..


Карали сме по него десетки пъти. Дават го по картите, защото е от главните, големи и популярни черни пътища, известен като Химитлийски проход. Представлява древен път, със запазен на места калдъръм, вероятно римски, който прави изкачването по него доста друсаво, но пък наклона е слаб. Дължината му е 12 км. изкачването е около два часа. Странични разклонения водят до х.Узана, както и до вр.Корита.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот southpark » Чет Юни 17, 2010 12:33 pm

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа:Никой не отговори на въпроса ми по-горе :eek3: , но...айде.. Явно ще си реша, дали е възможно да ви пресрещна някъде......макар че, единствения ми влак до Габрово пристига там в 10.20 (от Русе) - което значи, че ще забавя групата поне с 40 минути, ако не и повече, което е немислимо :crap: :xx(:. Нищо, ще видя каква алтернатива мога да измисля.....ако изобщо дойда.....и какво ще каже лекаря :banghead: , не че мисля да го слушам...... :banghead:


Аз тръгвам от Търново в събота мога да те взема, мога и още някой да взема багажника е за 3 велосипеда. Ако някои се интересува да ми пише на ЛС.
"Funny, I've always believed that the world is what we make of it."
Аватар
southpark
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 9:16 am
Местоположение: Bulgaria

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Чет Юни 17, 2010 11:18 pm

nikoi, Silvestroff Gabrovo, southpar - БЛАГОДАРЯ ви за предложенията ;) :beer: :agree: но......защо ли се заблуждавах. Аз мога да дойда, но в предвид здравословните ми неволи, които не щат да затихнат от две седмици и заради които ми иде да изпотроша всичко около мен в момента......побеснявам :banghead: , но микроскопичното количество разум, което ми е останало, ми казва, че трябва да се доизлекувам, че най-много да си усложня проблема, чрез колелото - поздравете Великата Планина от мен ! :alien: :wavey:








:banghead: :gren: :combust: :combust:
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Brat4eda » Пет Юни 18, 2010 11:28 am

Взехме билети.. 2ма сме от Варна.
Влака пристига в 0240 в Казанлък. Малко преди разсъмване ще тръгнем към с. Ясеново и от там нагоре до 1200 ще се дотътрим на х. Партизанска песен и ще ви чакаме там, за да продължим с вас :)
2006 Drag Ontario TE
Hussar Amoeba
Аватар
Brat4eda
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:10 pm
Местоположение: Варна

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Nikki » Пет Юни 18, 2010 5:17 pm

Привет! :) има ли желаещи за тръгване в Неделя към Мазалат и евентуално да посрещнем пристигащите от вр.Ботев ?
It never gets easier, you just go faster!!!
Nikki
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 4:50 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот faki_to » Пет Юни 18, 2010 6:03 pm

има , и то не само аз
Аватар
faki_to
 
Мнения: 44
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Нед Дек 13, 2009 6:35 pm
Местоположение: Gabrovo

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта