Велико Търново - Варна - Бургас със Sprint Apolon

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Велико Търново - Варна - Бургас със Sprint Apolon

Мнениеот Forbidden » Сря Юни 30, 2010 1:25 pm

Мисля след като юли месец най-сетне приключа 5 курс, да направя преходче по посочения маршрут. Планирал съм

Ден 1: Велико Търново - Търговище (спане в Търговище)
Ден 2: Търговище - Шумен (спане в Шумен)
Ден 3: Шумен - Варна

После смятам Варна - Бургас на два дни да го взема

Въпросът ми е става ли Спринт Аполон за тази цел (със стандартната окомплектовка), и някакви съвети (относно обувки и пр.).

По принцип вземал съм 100 км за около 5 часа, така че надявам се да нямам проблем.
Forbidden
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 5:27 am

Re: Велико Търново - Варна - Бургас със Sprint Apolon

Мнениеот bio » Сря Юни 30, 2010 2:16 pm

няма да имаш грижи .. обувки->удобни !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Велико Търново - Варна - Бургас със Sprint Apolon

Мнениеот oduh » Сря Юни 30, 2010 3:28 pm

Няма да имаш проблеми. Сложи по-сликове, носи си работи за бърз ремонт :)
oduh
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 2:48 pm

Re: Велико Търново - Варна - Бургас със Sprint Apolon

Мнениеот did » Сря Юни 30, 2010 3:54 pm

С Аполон това може да се мине и за 2 дни, па може и за един :D Зависи от карача.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велико Търново - Варна - Бургас със Sprint Apolon

Мнениеот Ozzie » Сря Юни 30, 2010 8:32 pm

От Търговище до Шумен са 35-40 км. И най- големия лентяй да си, за два часа максимум ще си ги взел.
После трябва да търсиш шуменската компания да им досаждаш, че да не пукнеш от скука (освен ако нямаш вече готово решение).

Forbidden написа:После смятам Варна - Бургас на два дни да го взема

абе аз това ще го взема и за един ден с мекица почти 15 кила и 2,35 гуми
освен, ако не искаш да задяваш рускините в Обзор, друга причина не виждам да го правиш за 2 дни :D

и накрая - "Мероприятия" ми се стори по- подходящия раздел в сравнение с "Продукти за ХС", където беше пуснал темата.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Велико Търново - Варна - Бургас със Sprint Apolon

Мнениеот Анелия » Сря Юни 30, 2010 9:11 pm

Обади се в Шумен и може да покараме наоколо :wavey:
От Търговище до Шумен ти препоръчвам да минеш по селски пътища през селата Руец, Дългач, Кочово, а от Кочово до Шумен да хванеш един изоставен военен път, няма никакво движение, а е покрай Шуменското плато и е доста приятен. Представлява много дълъг баир нагоре, но хич не е труден. Питай местните жители там как да го хванеш. Ако имам възможност, бих могла да дойда и да те посрещна, за да не караш сам, зависи кой ден ще е. :beer:
И въобще те съветвам да избягваш натоварените пътища и да хващаш селски такива :peace:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Велико Търново - Варна - Бургас със Sprint Apolon

Мнениеот Watanabe » Сря Юни 30, 2010 9:12 pm

Това в Търговище наистина не е добра идея да се застояваш. Тамошните велосипедисти са наистина добра компания, но няма смисъл голям да оставаш там, освен ако просто искаш да си удължиш карането и да поопознаеш различни градове. Ама то пък Търговище не е кой знае какво за опознаване. Те затова търговщлии постоянно киснат тука в Шумен да се разнообразяват :D Ааа и ако мислиш, че вечерта ще ти правят компания за чашка- много не са по тая област. Компания- да, чашки- не.
Не знам в каква форма си, но чак толкова каране от Търново до Шумен си е значително разстояние и то по неприятно натоварения главен път София- Варна. Внимавай минавайки през Боаза покрай Омуртаг- малко видимост, много завои, много шофьори. От Търговище можеш да свърнеш за Шумен вдясно, не по главния път, покрай едни приятни селца, (посока Велики Преслав), и ще заходиш към Шумен от задната страна на шуменското плато, хем да видиш къде караме ние. По платото не спирай много-много- комарите дебнат ;)

ПП. Еййй, вождката и тя писала по същото време. :8D:
Watanabe
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 5:26 pm
Местоположение: Шумян

Re: Велико Търново - Варна - Бургас със Sprint Apolon

Мнениеот Анелия » Сря Юни 30, 2010 9:21 pm

Направих маршрута Търговище-Шумен: цък.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron