едно леко блиц интервю

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

едно леко блиц интервю

Мнениеот shotlandetsa » Пон Юни 27, 2005 2:06 am

От 10тина дни ми се мотаят няколко въпроса в главата, само дето до повече от три не помня :drunk::idea: и сега мисля че се сещам за всичи тях :^:

1. Всяка седмица, поради либса на повече свободно време, се пускам по два пъти отгоре (през уикенда). Вечерта си пера цялата екипировка. Това ще съсипе ли протекторите и най-вече конците, с които са зашити те?

2. Във веломания ми похвалиха латексови гуми, около 7-8 лв. При спукване, от центробежната сила, се самозалепяли. Вярно ли е това, за колко големи пукания става въпрос според вас?

3. Не мога да намеря списание БГбайк по реповете. От къде да си го купувам? (освен измачканите броеве във веломяния и на други места)

4. някъде четох, че в определен модел на максис се използвала телена уплетка за подсилване. Вярно ли е това? Кой модел гуми са това за DH и дали ще станат за мойта F4-ка?

5. Има ли по-дебели вътрешни гуми (по-здрави), които да мога да сложа на моето колело?

6. Заслужава ли си да се дадат 150 лв за долнище примерно от магазина на Иван или да си карам с анцуга а парите да инвестирам в по-смислени аксесоари по колелото, като да речем клипс педали (които все още не съм убеден, че ще ми вършат по-добра работа)

7. в бас ми казаха, че най-големия скок, с колело е 18 метра и успешно приземяване. От къде да изтегля клипа с него?

10х за отговорите.
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Юни 27, 2005 10:21 am

[quote="shotlandetsa"]

От 10тина дни ми се мотаят няколко въпроса в главата, само дето до повече от три не помня :drunk::idea: и сега мисля че се сещам за всичи тях :^:

1. Всяка седмица, поради либса на повече свободно време, се пускам по два пъти отгоре (през уикенда). Вечерта си пера цялата екипировка. Това ще съсипе ли протекторите и най-вече конците, с които са зашити те?

2. Във веломания ми похвалиха латексови гуми, около 7-8 лв. При спукване, от центробежната сила, се самозалепяли. Вярно ли е това, за колко големи пукания става въпрос според вас?

3. Не мога да намеря списание БГбайк по реповете. От къде да си го купувам? (освен измачканите броеве във веломяния и на други места)

4. някъде четох, че в определен модел на максис се използвала телена уплетка за подсилване. Вярно ли е това? Кой модел гуми са това за DH и дали ще станат за мойта F4-ка?

5. Има ли по-дебели вътрешни гуми (по-здрави), които да мога да сложа на моето колело?

6. Заслужава ли си да се дадат 150 лв за долнище примерно от магазина на Иван или да си карам с анцуга а парите да инвестирам в по-смислени аксесоари по колелото, като да речем клипс педали (които все още не съм убеден, че ще ми вършат по-добра работа)

7. в бас ми казаха, че най-големия скок, с колело е 18 метра и успешно приземяване. От къде да изтегля клипа с него?

10х за отговорите.
[/quote]


1. Не знам за конците, но без пране вонята е несравнима.

5. Има:

[url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=31_61&products_id=218][u]maxxis[/u][/url] или [url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=31_34&products_id=122][u]nokian[/u][/url]

Вероятността да прекълцаш гумата е минимална, но тежат. Не знам коя комбинация е за предпочитане - дебели вътрешни и леки и тънки външни или обратното.

6. След като се переш всяка седмица, едва ли ще устоиш на долнището. Иначе зависи от възможностите ти. Ако трябва да избирам между гащи и , примерно, курбели деоре за 130 бих си купил курбели.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот RaveUnit » Пон Юни 27, 2005 2:34 pm

1.вероятно, а защо ги переш толкова ...

2.има вътрешни с някаква течност, но са тънички (за външни до около 2.3) и универсалния вариант е да се обадиш на Sherman от форума да ти даде от бозата на Stan, което е по-добрия вариант защото А)Sherman ще ти обясни абсолютно всичко което може да се обясни, стига да искаш Б)бозата е многократно доказана за дупки до около 7-8мм, а това от Веломания е неизвестно В)ти си избираш вътрешната, дори можеш да си ги направиш безкамерни

5.дебелите вътрешни в наличност на пазара ни са само производство на MAXXIS, другите 'дебели' са гола вода и кал по ушите, модела е за външни 2.5+ но стават за всичко над 2.3, имаше с френски и с авто вентил

6.май ти решаваш, за мен твърдо не, купувам си дрехи специално за каране като бройката (независимо тениска, панталонче, чорапи, обувки, яке) никога не превишава 20лв, сменям ги 1-2 пъти годишно или след яко покъсване.
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот shotlandetsa » Пон Юни 27, 2005 3:14 pm

@hlebarka
най-вероятно ще си взема на максис вътрешна и ще използвам външните, които имам сега. Някакви тиога май бяха, нищо особено. Досега съм пукал само 2 пъти градско при това, и двата пъти на бордюр, като втория път се натресох с 50км в един вирнат такъв и гумата направо експлодира. Добре че не счупих каплата.

@RaveUnit
пера се, защото ми е неприятно следващото каране да мириша на пот от момента, в който сложа протекторите. Просто такива са ми хигиенните навици. Пускам ги за в пералнята, после с омекотител и като ги извадя ухаят много свежо. После дори да се омаскаря зверски и с тиня дори, не мирише, т.к. омекотитела неотрализира миризмата.
Това за "бозата на Stan" не го разбрах. А това с безкамерните гуми не е ли скъпичко? Какви са му предимствата и недостатъците?
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sherman » Пон Юни 27, 2005 4:45 pm

RaveUnit мерси за рекламата :thumb:
Шотландец, операцията по правенето на гумите без вътрешни е много лесна (дори аз мога да ти я направя), струва кокото хубави вътрешни гуми. Спестява се много тегло; като се спука дупката се запушва практически моментално; може да се използва с всяка външна гума и шина. Имат още много предимства, но това са основните. Ако се интересуваш ICQ-то ми е 329-798-033 и мога да ти обясня всичко
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот KiZZo » Пон Юни 27, 2005 6:11 pm

[quote="RaveUnit"]


5.дебелите вътрешни в наличност на пазара ни са само производство на MAXXIS, другите 'дебели' са гола вода и кал по ушите,
[/quote]


Значи и Gazzalodi DH е гола вода , а :)
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юни 27, 2005 6:18 pm

[quote="KiZZo"]

[quote="RaveUnit"]


5.дебелите вътрешни в наличност на пазара ни са само производство на MAXXIS, другите 'дебели' са гола вода и кал по ушите,
[/quote]


Значи и Gazzalodi DH е гола вода , а :)
[/quote]


квото карал човека за това говори - явно не е карал Gazzalodi. Че не е много за въртене, не е, ама да я наречеш гола вода... тури му пепел. Да не говорим за Continental, Schwalbe... абе...

@RaveUnit: има една доказана комбинация - дебела външна и тънка вътрешна. Като си взимаш дебела вътрешна нищо особено не правиш, освен да утежниш колелото и да добавиш малко защита от snake-bite. Обаче не и 100%. Да не говорим за трънчета и скали облизващи страничната стена на външната, тва при едностенна външна просто си умрял на място без шанс да продължиш.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот pascoff » Пон Юни 27, 2005 7:05 pm

за гумите - една добра кобинация против пукане на гуми е дебела вътрешна и външна ... предимства: може да караш с много ниско налягане и дори да "спраскваш" гумата на камъни има по-малка вероятност да е спукаш - за пример карам от почти година (първо) вътрешни максис (после) и нокиан 2.1-3.0 а външни нокиан и швалбе 2.35-2.5 и досега не съм пукал гума а в планианта ги карам на 0.7-1.5 атмосфери! ... недостатък е че на равно и на горе се върти много по тегаво, направо усещаш как нещо те дърпа назад :) така че реши кой компромис можеш да направиш с твоите гуми
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Юни 27, 2005 9:02 pm

[quote="mite_pascoff"]
направо усещаш как нещо те дърпа назад
[/quote]


карай с гъза напред, бе, мите.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот KiZZo » Пон Юни 27, 2005 9:31 pm

Бе той Митето е 60 кг с мокри дрехи , така че нормално е да не пука ;) Аз съм малко повече - 80 кг и комбинация Minion 2.3 + Gazzalodi DH съм я карал с налягания 1,5-2 атмосфери и не пукам ( поне не систематично де :) ). Обаче слагам доста талк във външната , струва ми се че помага. Преди имах чувството , че всеки удар , който сгъваше външната до капла пукаше вътрешната. Сега след такива удари много рядко се случва нещо. Дори доста бях изкривил борда на шината без да спукам. Също така ми се струва , че макар да държат на много бой дебелите вътрешни започват да се протриват на мястото , където контактуват с каплата (има си белези като я извадиш) и затова рано или късно гърмят.
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Пон Юни 27, 2005 10:26 pm

[quote="mite_pascoff"]
... външни нокиан и швалбе 2.35-2.5 и досега не съм пукал гума а в планианта ги карам на [color=red]0.7[/color]-1.5 атмосфери!
[/quote]

А как изсмукваш въздуха за да станат 0.7 атмосфери ... :bigeyes:

Само за един начин се сещам - кчаваш се на висок връх, отваряш вентила, затваряш го и слизаш в долината - voila. :D:beer:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Юни 28, 2005 11:14 am

Надявам се не говориш сериозно?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот shotlandetsa » Вто Юни 28, 2005 11:58 am

добре де, а за останалите въпроси, особено за скока?

списанието го намерих вече :)
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alien » Вто Юни 28, 2005 3:26 pm

За най-голям приземен дроп се счита този на Бендер от 12,5 метра, има го в ... не се сещам кой филм. :) Ако се сетя ще напиша. Най-големият неприземен дроп пак е на Бендер - Jah Drop -а в Дисордер 1/2. Висок е 16,7 метра.

Най-голям дроп с ОГРОМЕН gap лично според мен е този на Береклот от Дисордер 5. Но за това не съм сигурен. Но е достатъчно внушителен, де. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот RaveUnit » Вто Юни 28, 2005 11:40 pm

така е, кой каквото карал това знае :)
отвратителни вътрешни - безименни, [Kenda 2.5-, Schwalbe A13, NokianDH], пукал съм от всичките всяка седмица по един или повече пъти
стават вътрешни - [Kenda 2.5+] стават защото са евтини, но пак поне 1 път месечно пуках, по някое време вече нямаше по магазините.
хубави вътрешни - [MAXXIS 2.5+], пукам по 1-2 пъти на 14 месеца, на задната смених вече 3 външи ... пожелавам на всеки да е поне колкото мен доволен от каквото там си хареса.
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот shotlandetsa » Чет Юни 30, 2005 10:41 pm

има нещо много интересно, което ще е добре да изкоментираме:
как е правилно да се движим - по посока на движението или в платното на срещуположното движение?
аз лично карам по посока на движението. Казвали са ми че това не е правилно, според закона.
За недостатъците при движение срещу посоката на движение са:
1) ако се закачиш за някоя кола удара е с огромна сила и тежки последствия. Причина- сумирането на скоростите на двете возила.
2) при разминаването на колите с теб, непрекъснато те дърпа завихрянето, което прави насрещно движещата се кола.
3) пешеходщите като пресичат не те очакват и често се разминаваш на косъм да се ударите. По подобен начин са и колите, излизащи от пряките.

вие какво мислите?
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юли 01, 2005 11:07 am

недей да отваряш кутията на Пандора :D

аз считам следното: никъде в правилника не пише, че трябва да се кара в насрещното платно. това за мен е живо самоубийство, макар че някои хора мислят обратното и агресивно го практикуват с успех. дори аз го практикувам когато искам да отрежа завой и да не чакам с колите. но е опасно. не искам и да споменавам за дядовците с Балканите дето карат между селата в насрещното - като видя такъв и ми се изправя косата...

Докато да се спазва правилника и да се кара като нормален участник в движението има за мен хиляди предимства, най-вече минималната относителна скорост, както и това че всеки те вижда там където би очаквал да те види. Има един известен страх от блъскане отзад от някой кретен или някоя овца (не е неоснователен), само че аз лично мисля, че трябва да се гледа назад (с огледало или без) и тогава всичко е наред, защото може да се реагира. Важи с пълна сила и за карането на кола - ако не гледаш назад...
Като се спазва правилника и си осветен, имаш стоп и огледало, риска е наистина минимален - тия неща не са глупости и вършат работа в града. Тоест ако си вършат работата като хората никой нищо и не разбира - това им е работата.

Всичко опира до това как се чувства човек според мен - повече като пешеходец или като повече като на колела.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот heep » Пет Юли 01, 2005 11:35 am

[quote="bikerider"]

недей да отваряш кутията на Пандора :D

аз считам следното: никъде в правилника не пише, че трябва да се кара в насрещното платно. това за мен е живо самоубийство, макар че някои хора мислят обратното и агресивно го практикуват с успех. дори аз го практикувам когато искам да отрежа завой и да не чакам с колите. но е опасно. не искам и да споменавам за дядовците с Балканите дето карат между селата в насрещното - като видя такъв и ми се изправя косата...

Докато да се спазва правилника и да се кара като нормален участник в движението има за мен хиляди предимства, най-вече минималната относителна скорост, както и това че всеки те вижда там където би очаквал да те види. Има един известен страх от блъскане отзад от някой кретен или някоя овца (не е неоснователен), само че аз лично мисля, че трябва да се гледа назад (с огледало или без) и тогава всичко е наред, защото може да се реагира. Важи с пълна сила и за карането на кола - ако не гледаш назад...
Като се спазва правилника и си осветен, имаш стоп и огледало, риска е наистина минимален - тия неща не са глупости и вършат работа в града. Тоест ако си вършат работата като хората никой нищо и не разбира - това им е работата.

Всичко опира до това как се чувства човек според мен - повече като пешеходец или като повече като на колела.
[/quote]


da de tova deto go kazva6 e xubavo, da se vazpriema6 kato palnopraven u4astnik v dvigenieto, oba4e ima edni lulinski gazari deto ne mislqt taka
vedna6 4akax na nqkvo krastovi6te za lqv zavoi i edin takav izko4i ot BMW3 da me bie, zatova trqbva da se vnimava mnogo, i da ne se zaglejdat xubavite devoiki po ulicite
:beer:
Аватар
heep
 
Мнения: 523
Рейтинг: 1632
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Юли 01, 2005 11:49 am

Такива лайнари директно с колчето и седалката по главата!!! :bigmout::angfire::angfire::flamethr::qright::qright:

Един такъв на видима възраст 17-18 си позволи преди около две години дори да ме удари в лицето само защото не го пуснах да ме засече на светофара преди кино Империал. И то под благосклонния поглед на две ченгета в патрулка, които бааавно минаха и заминаха без и да погледнат към нас.
Е... в такива случаи има едно решение - не само че го натупах здраво със колчето и седалката, та чак почервеня тротоара, ами го вкарах малко в разходи за стопове и мигачи на лайнарския му мерцедес. Голям кеф беше, честна дума и дай Боже всекиму такъв късмет - да се отбие на лайнари и да се отърве лесно.

Edit: още ми е крива седалката заради тоя педераст гърчав... :qright::qright::qright::qright:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот shotlandetsa » Пет Юли 01, 2005 8:47 pm

[quote="bikerider"]

Такива лайнари директно с колчето и седалката по главата!!! :bigmout::angfire::angfire::flamethr::qright::qright:

Един такъв на видима възраст 17-18 си позволи преди около две години дори да ме удари в лицето само защото не го пуснах да ме засече на светофара преди кино Империал. И то под благосклонния поглед на две ченгета в патрулка, които бааавно минаха и заминаха без и да погледнат към нас.
Е... в такива случаи има едно решение - не само че го натупах здраво със колчето и седалката, та чак почервеня тротоара, ами го вкарах малко в разходи за стопове и мигачи на лайнарския му мерцедес. Голям кеф беше, честна дума и дай Боже всекиму такъв късмет - да се отбие на лайнари и да се отърве лесно.

Edit: още ми е крива седалката заради тоя педераст гърчав... :qright::qright::qright::qright:
[/quote]


ей човек кефиш ме от всякъде :beer:
не бах се сетил за колчето като полезен инструмент. Чудно ми е останлите шофъори само как не са те погнали :bigeyes:

Днес имах следния странен инцидент. В НДК след моста на влюбените просто ми се спука гумата на равната част. Разбрах случайно като осетих че задната поднася. Когато се слезох от колелото и почнах учуден да го бутам усетих яко биене в определена точка по каплата. Когато погледнах видях един среднодълъг пирон (според мен нарочно е поставен някъде) който така беше отпорил вътрешната и външната гуна, че и двете трябва да ги сменя, преди да се кача на планината, т.к. има големи дупки. На няйкой да му се е случвало това :boggled:

Когато си смених гумата се оказа че имам доста голям луфт на главината, каплата ми е тръгнала и тя вече и т.н. След консултация с момчето, ми препоръча да си сменя всичко. капла спици главина, задните венци и ми спретна примерна комбинация със достатъчно добри чаркове за горе , както и за градско разбира се. около 120 лв ще струва. вие какво мислите?

освен това много ми хареса една уптракомпактна базова помпа със сменяеми флакони въздух под налягане. струваше около 28 лв с включени 2 флакона. Вие какво мислите? аз ходя да карам винаги с един банан на кръста и там има точно място само за една такава помпа. За друга няма място. От тази гледна точка ще бъде хит за мен помпичката. Но той не можа да ми каже от къде да се купуват тези флакони, скъпи ли са има ли ги изобщо и т.н. вие имате ли инфо по въпроса? ето няколко снимки на флакона (по-малкия от двете)

[img]http://www.all4smartphone.com/phpnews/images/kapsula-1.jpg[/img]
[img]http://www.all4smartphone.com/phpnews/images/kapsula-2.jpg[/img]
[img]http://www.all4smartphone.com/phpnews/images/kapsula-3.jpg[/img]
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 01, 2005 9:17 pm

[quote="shotlandetsa"]
не бах се сетил за колчето като полезен инструмент. Чудно ми е останлите шофъори само как не са те погнали
[/quote]



От една страна:
Моят съвет е да избягваш конфронтации от всякакъв вид, дори и да не те превъзхождат числено/физически, ако все пак смятяш да се бориш и си в ниската категория си носи я спрей, я верига, но имай предвид, че в такиви случаи няма майтап и може да те насинят.
Такиви темерути има, че ако не си побойник от класа ще те пребият за нищо.
На всяко по-бързичко(все по-рядко и по-рядко) каране ми се случват истории и ме псуват или искат да ме бият, и аз си мечтая да ги бия, ама не си струват тия ексцесии, особено кат съм 57 кила с дрехите.
От друга:
Търпиш, търпиш, пък накрая може да изпушиш и да стане някаква лудница.

Все пак гледам да се прибера цял, раздаването на правосъдие по улиците не го умея нещо,пък и нямам крайно мнение по въпроса - ту не ми се занимава, ту не искам някякви селяндури да ми рискуват живота.

ама не се издържа понякога:gnasher:
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 01, 2005 9:17 pm

@ биещия със седалки

:beer:

@ shotlandetsa

[quote]Когато погледнах видях един среднодълъг пирон (според мен нарочно е поставен някъде) който така беше отпорил вътрешната и външната гуна, че и двете трябва да ги сменя, преди да се кача на планината, т.к. има големи дупки. На няйкой да му се е случвало това? [/quote]


Да. Но на друго място.

[quote]След консултация с момчето, ми препоръча да си сменя всичко. капла спици главина, задните венци и ми спретна примерна комбинация със достатъчно добри чаркове за горе , както и за градско разбира се. около 120 лв ще струва. вие какво мислите?[/quote]


За кое? За цената ли?

[quote]много ми хареса една уптракомпактна базова помпа със сменяеми флакони въздух под налягане. струваше около 28 лв с включени 2 флакона. Вие какво мислите? [/quote]


Кво е "базова помпа"?

[quote]Но той не можа да ми каже от къде да се купуват тези флакони...[/quote]


Но искаше да ти продаде помпата? Готин пич!

[quote]Вие какво мислите? [/quote]


Ми мисля, че за разлика от SKS, Barbieri са италианци, че в БГ патрони НАЙ-ВЕРОЯТНО НЕма, че бананите са нещо за ядене, което се държи в РАНИЦАТА и че тия помпи са за СЪСТЕЗАТЕЛИ, за които от първостепенно значение е БЪРЗИНАТА.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Cveti » Пет Юли 01, 2005 9:24 pm

[quote]не само че го натупах здраво със колчето и седалката
Edit: още ми е крива седалката заради тоя педераст гърчав... :qright::qright::qright::qright:
[/quote]

:bigeyes::bigeyes::bigeyes:
:rofl::rofl::rofl:
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Phantom » Пет Юли 01, 2005 9:36 pm

при мен лично снимките не се отварят(предполагам че са тези които сам виждал),а незнам и с какво налягане,това трябва да се провери и да се разучи от къде наистина могат да се купят защото са много удобни.
а за двигението в ляво или дясно ето какво е казал закона:
"чл.140 Водачът на велосипед е длъжен да се движи възможно най-близко до дясната граница на платното за двигение." а кой как ще кара си решава сам.
Лесно ми е, защото се задоволявам само с най-доброто.
Phantom
 
Мнения: 197
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 11:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 01, 2005 9:42 pm

Във възсъшност, това, което исках да кажа е, че ако байкрайдер е набил някого със седалка, това не значи, че всеки, който го е прочел може да набие някой шофьор, по-вероятно е да бъде набит, та преценявайте си силите и възможностите.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот shotlandetsa » Пет Юли 01, 2005 9:50 pm

@TOYAGA

- компонентите не са от високия клас но са над средния все пак и ме интрересува дали цената е добра и за моите цели дали може да се намери друга алернатива.

- "базова помпа" - стандартна грешка при 2 бири или повече ;) - имах предвид газова помпа.

той не искаше да ми я продаде. посъветва ме първо дали мога да си намеря флакони и да поразпитам. Коректно постъпи.

раницата върху протекторите и блузата ми идва ужасно много - едно че завирам като говедо и направо получавам топлинен удар, второ че като подскача непрекъснато мне фаща мосрка болест ;). В банана на кръста събирам: телефон, инструменти, лепенки, лепило, компактен дигитален апарат, мокри кърпи, свински опашки, пари, документи, марсче ;), газов патлак и др дребни неща. Има място само за такава помпичка, голяма малко повече от флакона. затова разпитвах за газовата помпичка.

@hlebarka

напълно съм съгласен с теб, не че не изглеждам достатъчно добре сложен за да не смеят да ме щамарят на воля, но не искам да рискувам за нищо. лайнари по пътя с лопата да ги ринеш. Аз като ме изнерви некой пускам нещо от сорта "гледай къде караш бе" или нещо безобидно от сорта с подобаващ тон , понякога добавям и тъпак и др. :(!::bouncy::bigmout:

не си заслужава някъде да те закопат за едното его. Майната им на лайнарите :^::beer:

въпроса е че аз като влеза в бой (досега съм се бил два пъти в живота ми), бия докато пробия дупка някъде и изпадам в амок. не мога да се контролирам и съм способен за нищо да убия човек в подобно състояние. Затова като стане тежко, гледам да се отстраня на време, преди да е станало фатално.
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shotlandetsa » Пет Юли 01, 2005 10:00 pm

[quote="Phantom"]

при мен лично снимките не се отварят(предполагам че са тези които сам виждал),а незнам и с какво налягане,това трябва да се провери и да се разучи от къде наистина могат да се купят защото са много удобни.
а[/quote]


абсолютно! именно че са много компактни. А и помпичката има малко ход, така че може да помпа дори и без газова камера, ако някъде няма друга алтернатива. Снимките се отвярат, просто днес е много бавен нета. кликнете ако наистина неги виждаде въвху тях с десен клик и ги "извикайте" само тях(снимките).
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 01, 2005 10:12 pm

@ shotlandetsa

Съвети:

1. [url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?manufacturers_id=16&products_id=78]ХУБАВА походна помпа [/url]. Купуваш и ползваш - няма консумативи, няма чудене, няма търсене...

2. Купи си раница (каква точно ще те посъветва "нанадолното" братство). Потенето като говедо в този спорт е даденост, от която няма отърване...

3. Патлаците са ТЪПА история!

4. Ако искаш да получиш съвети за главината/спиците/колелото, дай по-подробни ТТ-данни...

EDIT: :beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 01, 2005 10:12 pm

Кат говорите за гуми и помпи, днес си купих това забавление, хаха

[img]http://www.mtb-bg.com/album/hlebarka/tsk.jpg[/img]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 01, 2005 10:18 pm

[quote="hlebarka"]

Кат говорите за гуми и помпи, днес си купих това забавление, хаха

[img]http://www.mtb-bg.com/album/hlebarka/tsk.jpg[/img]
[/quote]


Откъде бе, Хлебаров? Преди Schwalbe ги слагаха в кутиите с вътрешните и имах 2-3, обаче ги изпогубих - са нямам нито един и помпам на око/опипване...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта