Багажник и дисаги - откъде?

Въпроси, коментари и дискусии за ХС велосипеди с ход на окачването до 130 мм, компоненти и екипировка за тях.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот ivanov_id » Вто Фев 15, 2011 11:22 am

Задава се пролет и мисля леко да си ъпгрейдна машината. Миналата година си купих Drag Ontario TE и съм много доволен, карам по шосе и леко ХС - събота сутрин тръгвам към някоя хижа, карам 30-40-50 км. по шосе, после още 10-20 по черни пътища и пътеки, но без скокове и други издевателства, спя на хижата и в неделя се връщам. Трябва ми заден багажник и дисаги, а не виждам по магазините. Багажници чат-пат се намират, но дисаги за багажник за велосипед - хич. Къде може да има, и да не са на трицифрена цена, все пак.
Засега ходя пеша
Аватар
ivanov_id
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 5:49 pm
Местоположение: София

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот Bolverk » Вто Фев 15, 2011 11:27 am

Времето убива !
Надеждата умира последна - заедно с теб !
Аватар
Bolverk
 
Мнения: 879
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 10:43 am
Местоположение: Там при Реката

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот ivanov_id » Вто Фев 15, 2011 11:50 am

Благодаря, добре изглеждат. Дисагите и багажника мисля да ги купувам едновременно, че после нещо ако не си паснат, ще си гризна топките :eyebrow:
Засега ходя пеша
Аватар
ivanov_id
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 5:49 pm
Местоположение: София

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот evilzet » Вто Фев 15, 2011 1:20 pm

Освен това отиди с колелото, да не се окаже, че дисагите ти удрят петите като въртиш.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот trix » Съб Фев 19, 2011 12:36 am

също така си земи само заден,че със 2-3 кила на кормилото...
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот epic » Съб Фев 26, 2011 2:19 pm

Здрасти, повечето багажници пасват на повечето видове дисаги, това което ще те посъветвам е да вземеш дисаги които да могат да се носят и като раница (или раница която да може да се монтира на багажник). Карането офроуд дори и с минимален багаж на багажника много бързо ще го разбие. За това практикувам следната схема, карам с раницата на багажника докато съм на шосето а за офроуда на гърба и всичко е бомба. Ако караш само по шосе дисаги и багажник е идеалния вариант, иначе мисли нещо средно.
Аватар
epic
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1242
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 4:06 am

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот tisho » Съб Мар 05, 2011 8:59 pm

Дисаги правят и в Ташев, Плевен. На сайта им не можах да ги намеря, но ето линк как изглеждат.
http://www.niko-bikes.com/shop/product.php?ProductID=84

Мисля и че като цена не са скъпи. Винаги може да се врътне един телефон на производителя и да се пита правят ли още и къде може да се купят в съответния град.
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот ivanov_id » Сря Мар 09, 2011 10:35 am

44 лв. са дисагите на Ташев, намерих и линк за тях: http://www.niko-bikes.com/shop/product.php?ProductID=84 ама миналата седмица дадох 100 лв. за два дъмбела и велооборудването ще почака малко :)
Засега ходя пеша
Аватар
ivanov_id
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 5:49 pm
Местоположение: София

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот bio » Сря Мар 09, 2011 11:33 am

аз имам дисаги на Ташев (фиксиране за рамката - основното тяло - с 2 ленти с регулатори за затягане в долната част, страничните части - с лепящ цип ВЕЛКРО) ... за шосе, ще издържат с допълнително закрепване (разни куки с ластици и тем подобни) ... за пресечен терен аз лично имам съмнения. само да поясня, че не съм карал с тях въобще, само си ги купих за една щура идея, сложих ги и ги свалих. не са водонепромукаеми(това съм го пробвал) и ще трябва всичко да ти е в отделни торбички. фиксирането при по-скъпите велодисаги ми изглежда доста по-надеждно откъм вибрации и удари ... и са водоустойчиви.
мой приятел беше из Европа (5000 км) с едни от 18 лв - върна ги на парцал, с дупки и скъсани куки. след това бяха в Мексико с едни Mainstream(от Веломания) и е адски доволен, смята да ползва само такива, но той кара само шосе. преди беше харесал Ortlieb - но те са жестоко скъпи !!!
ако се решиш на Ташев куки с ластици задължително, инак си загубен.
желая ти успех.
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот frantishek » Съб Мар 12, 2011 3:40 pm

Дисагите на Ташев вече 3-ти час се мъча да ги закрепя към багажника но нещо не става номера. Усукват се, единия ремък е къс (този който е в предната част) а на другите два ремъка пластмасите служещи за притягане опират в планка на багажника и не могат да се използват.Ще трябва да преправям местонахождението на ремъците. Та ако взимаш такива да имаш предвид, че може и ти да се усукаш при монтажа.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот miroslav » Пет Мар 18, 2011 11:47 am

Аз имам друг въпрос - как става закрепването на багажниците - универсални ли са за всички рамки? На моята има от едната страна уши за дискова спирачка, от другата не та не ми е много ясно къде точно ще се захване багажника.
Здрав дух, в здрава бутилка!
Аватар
miroslav
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 6:30 pm
Местоположение: София, Младост 3

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот frantishek » Пет Мар 18, 2011 4:46 pm

Би трябвало да си има още два отвора с резба за монтиране на багажник и калник. Ето как е при онтариото.
Изображение
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот miroslav » Пет Мар 18, 2011 5:17 pm

Хмм вчера, като че ли не ги забелязах но трябва пак да погледна. Рамката е Scott Scale.
Аватар
miroslav
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 6:30 pm
Местоположение: София, Младост 3

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот frantishek » Пет Мар 18, 2011 5:49 pm

Рамката ти май няма такива отвори. Но има багажници и за такива рамки. Само че са по-скъпички.
http://www.jensonusa.com/store/product/ ... +Rack.aspx
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот miroslav » Съб Мар 19, 2011 3:32 pm

Мерси за информациата. Scott-a няма такива дупки, така че ще трябва другия вариант. Ще отида до bikescenter-a да видя какво ще предложат.
Здрав дух, в здрава бутилка!
Аватар
miroslav
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 6:30 pm
Местоположение: София, Младост 3

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот symb » Вто Апр 12, 2011 12:34 pm

франтишек написа:Би трябвало да си има още два отвора с резба за монтиране на багажник и калник. Ето как е при онтариото.
http://media.snimka.bg/8067/022388934.jpg



Франтишек, слагал си си дисаги на този багажник?
Аз съм с Онтарио ТЕ и сложих почти същия багажник, обаче като сложа дисаги и петите ми опират в тях. Назад няма как да изместя багажника заради рамката - не позволява, а и самия принцип на захващане на багажника също не позволява дърпане назад. Другия вариант е да го вдигна, но е на последната дупка.

Някакви идеи как да реша проблема?
symb
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 09, 2011 10:24 pm

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот frantishek » Вто Апр 12, 2011 10:17 pm

Все още не съм карал с дисагите. Но и аз забелязах че може да имам такъв проблем. Но пък затова ташевските дисаги нещо не можах да ги монтирам с оригиналните им ремъци и ги преправях. Така ги изместих с 5-6 см по назад и мисля че ще се размина на косъм с закачането на петите в дисагите. А ако не стане така номера съм замислил да изнеса целия багажник назад зад рамката. И без това съм с дискова която попречи директното монтиране на багажника. Но като ги сложа да карам с тях ще вида как ще се развият нещата.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот symb » Сря Апр 13, 2011 3:11 pm

Решението поне при мен ще е с повдигане нагоре на багажника, въпреки че е в максимално горно положение.
symb
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Апр 09, 2011 10:24 pm

Re: Багажник и дисаги - откъде?

Мнениеот miroslav » Чет Апр 03, 2014 10:21 am

За тези които нямат дупки на рамката за багажник ето какво си взех в крайна сметка, след като тази идея отнови ми щукна
Изображение

http://www.ebay.co.uk/itm/190817599779

Засега изглежда стабилен, като го пробвам може пак да пиша
Здрав дух, в здрава бутилка!
Аватар
miroslav
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 6:30 pm
Местоположение: София, Младост 3


Назад към Продукти за крос-кънтри

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron