Паралелна Вселена 2005

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот naka76 » Сря Юни 29, 2005 5:59 am

[quote="cholla"]

naka moje6 li da kaje6 na vsi4ki forumci broqt na zapisalite se u4astnici? Mislq 4e 6te bade interesno da se razbere kolko sme .

[/quote]


Докато маркирвахме звъняха още да се записват така че още не мога.А от тези записалите се може да не дойдат някой.До миналата сряда бяха към 120 участници от които към 15 ДАМИ!!!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Юни 29, 2005 1:20 pm

уффф, няма ли да идва тоя петък...

отсега предупреждавам всички, че смятам да карам с фотоапарат на врата. ако на някой каменист участък видите покрай пътя в храстите сврян папарак, който ви подвиква "давай, давай", това не означава "чакай, чакай" и няма нужда да се опитвате да спирате, щото е опасно и се пада лошо (питайте Persenk ако не вярвате). няма да ръгам пръчки между спиците, обещавам.

няма нужда да разпечатвате и проучвате описанието на трасето. причините са две: едната е малка изненада, свързана с маршрута, която ще научите в петък, а другата е, че по начина, по който е маркирано, просто не давало възможност да се изгубите (цитирам думи на помощник главен маркировач Bikezilla). ще видим тая работа...

да се избръснете, подстрижете, гримирате и костюмирате подходящо, да не гледаме после по телевизията грозни, кални и чорлави байкари. байкарките може и да не се бръснат.

който няма дискови спирачки да си носи резервни калодки!!!!!

според прогнозата може и някой от дните добре да ни понамокри, а дори и да не завали, ако ни е топло може да се намокрим в Мугленската река, която освен един мост се оказа, че е отнесла и един път. точно този, който по проект беше нашия път :bawling:. вече нищо не е същото...

не, не се притеснявайте, че няма да минем оттам. напротив, ще минем два пъти.

впрочем, някой да е пробвал досега велоканьонинг?

хайде, до петък. умната с приготовленията и да не забравите бележката от личния лекар, акъла си, парите, ключовете и колелото. важно е.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот lacho_m » Сря Юни 29, 2005 1:37 pm

@did
:spin: :beer: :spin:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Юни 29, 2005 2:41 pm

[quote="did"]

уффф, няма ли да идва тоя петък...
...

не, не се притеснявайте, че няма да минем оттам. напротив, ще минем два пъти.

впрочем, някой да е пробвал досега [b]велоканьонинг[/b]?

[/quote]


офф, и аз нямам търпение вече...
:thumb::thumb:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот sss » Сря Юни 29, 2005 3:15 pm

ААААААААА DID почна мого да дразниш с тези изказвания!!!:DНе помисли ли,че до петък има още 2 нощи?Мислех да се понаспа,но ти тотално умъртви всякаква такава надежда:bawling:Всевъзможни образи от бъбещото мероприятие вече са завзели главата ми и не ми дават миг покой:8D:,а след прочетеното тук вече напълно не знам как ще преживя,чакайки великия миг на старта:hbang2::hbang2::hbang2:(мелето;))

П.П.Предопредете база 1,2,3,че бирата трябва да е в големи количества:beer:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот circle » Сря Юни 29, 2005 4:17 pm

DID pобаркваш ме .... :liplick::liplick::buck:
i just want something
i can never have
circle
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Сря Юни 29, 2005 6:55 pm

Миналата година някой носеше един лаптоп.Ако и тази година има мога да донеса някой-друг диск с филмчета(Disorder 5,Chain Reaction 4,5,The Collectiv i t.n.)за надъхвачка:skull::hbang2:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Сря Юни 29, 2005 8:22 pm

Извинявама се за спам-а ама кои ще сме съфорумците на това състезание?Нека да се запознаем.:spin:
Ако някой ме види и ме познае да вика от далеко:thumb:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Сря Юни 29, 2005 8:59 pm

Аз твърдо пропускам ... тепърва възстановяване от контузия .. приятно каране пък може и да се видим :)
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bikezilla » Сря Юни 29, 2005 10:07 pm

[quote="did"]

...
[/quote]


Майтапа настрана, освен резервни калодки, [u]задължително[/u] си вземете пособия за чистене и смазване на верига. Макар и банално, да напомня все пак.

Второ, по Мугленска река карането без каска е абсолютно забранено! Опасността от падащи камъни там е твърде реална, особено при валежно време.

Впрочем, по Мугленска река ще има и други изненади, така че не се мотайте, да не ги изпуснете :D.

И накрая, един съвет към по-леките карачи (като мен) - или си вземете по-тежка раница, или се дръжте здраво за колелото, защото по време на маркирането забелязахме около 3 видимо гладни орела... ;)

А който се изгуби при наличието на толкова хубава маркировка, ще получи без колебание почетната титла "Безкрайно изобретателен байкър на годината" , и за следващото състезание ще му бъде назначено специално, свирепо, вечно гладно куче-водач:^:

Тръпнете в очакване... :evil:
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот did » Чет Юни 30, 2005 8:02 am

[quote="sss"]

Извинявама се за спам-а ама кои ще сме съфорумците на това състезание?Нека да се запознаем.:spin:
Ако някой ме види и ме познае да вика от далеко:thumb:
[/quote]


Ще викам Стояне, ще викам.

А относно това кои ще са на състезанието: Много са. Нямам желание да пиша сега пълни списъци, пък не е и нужно. Ще видиш на място, а аз поемам ангажимента да ти представя поне 10-тина човека, които не познаваш. Останалите да не се стесняват и да се представят сами.

Впрочем, снощи в главата ми се появи едно червейче на съмнение относто маркировката... Bikezilla каза, че и сляпа къртица да си, пак няма как да се изгубиш. Това ме кара да си мисля, че може би табелите са заровени дълбоко под земята...

Лаптоп ще има най-малкото заради необходимостта вечер да източваме фотоапаратите, но не съм сигурен, че бих предпочел вечерите да зяпам филми пред това да си похортувам с някои мили хорица на халба студена бира, а ако толкова лаптопа настоява да прави нещо, може да свири родопска музика.

Впрочем, Naka76 даде снощи една идея. Тъй като в Ягодина ще спим разпръснати практически в цялото село и събирането ще е трудна работа, а там даже голяма кръчма нямат, може да се помисли вечерта за масово излизане в покрайнините на селото, предхождано от изкупуване на кръчмата, палене на огън, цър-пър, нестинарски танци... Ъъъ, тъй де, трябва да си изсушим някъде краката все пак след спускането от Мугла.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот sss » Чет Юни 30, 2005 8:41 am

Идеята за огъня се приема!Сямо да има такова приятно и широко местенце,че да се поберат 100-тина човека:dunno:.
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Чет Юни 30, 2005 9:08 am

Има такова място!На около 15-20 мин.пеша от Ягодина.Даже и заслон си има,но ще е мъничък за 100 човека,но поляната отпред е повече от достатъчна.
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот 4getcredo » Чет Юни 30, 2005 9:47 am

Въй,;) чудно звучи!! :beer::beer: Айде, градскиии!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Persenk » Чет Юни 30, 2005 4:55 pm

[quote="did"]

уффф, няма ли да идва тоя петък...

който ви подвиква "давай, давай", това не означава "чакай, чакай" и няма нужда да се опитвате да спирате, щото е опасно и се пада лошо (питайте Persenk ако не вярвате[/quote]


Никакво,ама никакво спиране :bouncy:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Чет Юни 30, 2005 5:03 pm

[quote="Persenk"]

[quote="did"]

уффф, няма ли да идва тоя петък...

който ви подвиква "давай, давай", това не означава "чакай, чакай" и няма нужда да се опитвате да спирате, щото е опасно и се пада лошо (питайте Persenk ако не вярвате[/quote]


Никакво,ама никакво спиране :bouncy:

[/quote]


бе защо ли това ми звучи леко ОПАСНО...
като се сетя за финала на това филмче: http://www.bikedir.com/usr/did/P4090804.mov, а и някои други подобни премеждия същия него ден, и в мен напира въпрос:
смаза ли го добре Хейса тоя път?
:thumb:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот F1-MAN » Чет Юни 30, 2005 7:25 pm

Като гледам прогнозата за времето ще бъде весело:D. А като знам как познават се надявам да не вали:).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sss » Чет Юни 30, 2005 9:01 pm

Ами пичове,преди малко тук в Сатар Загора преживяхме няколко сцени от филма "След утрешния ден" и на право не ми се мисли какво щях да правя,ако бях в планината.Молете се времето да е благосклонно към нас тези дни,щот имаче дупе да ни е яко...
May the LUCK be with us:look:!!!
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Чет Юни 30, 2005 9:19 pm

[quote="sss"]

Ами пичове,преди малко тук в Сатар Загора преживяхме няколко сцени от филма "След утрешния ден" и на право не ми се мисли какво щях да правя,ако бях в планината.Молете се времето да е благосклонно към нас тези дни,щот имаче дупе да ни е яко...
May the LUCK be with us:look:!!!
[/quote]


Наистина да се молим!Иначе Мугленска река може да отнесе и малко останалия път.А и как ще се прегазва придошлата река,не знам
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Stuny » Чет Юни 30, 2005 9:36 pm

а иначе ще прегазваме непридошла река , така ли ?
тази година не знам вече коя подред ще ми е , особено някои като ги прегазваме по два пъти :)
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Юни 30, 2005 9:53 pm

[quote="sss"]

Ами пичове,преди малко тук в Сатар Загора преживяхме няколко сцени от филма "След утрешния ден" и на право не ми се мисли какво щях да правя,ако бях в планината.Молете се времето да е благосклонно към нас тези дни,щот имаче дупе да ни е яко...
May the LUCK be with us:look:!!!
[/quote]


неска и моя милост я валя градушка, порой и тн
а да не говорим, че на 200-300 метра гърмяха и светкавици
:)
аз от сега съм си приготвил гумените ботуши и дъждобрана
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот TheUndertaker » Чет Юни 30, 2005 9:54 pm

[quote="sss"]

Ами пичове,преди малко тук в Сатар Загора преживяхме няколко сцени от филма "След утрешния ден" и на право не ми се мисли какво щях да правя,ако бях в планината.Молете се времето да е благосклонно към нас тези дни,щот имаче дупе да ни е яко...
May the LUCK be with us:look:!!!
[/quote]


Да ма на някои това им се изля на главата щото мислеха ,че са по-бързи от бурята ... голема грешка :)
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот sss » Чет Юни 30, 2005 10:28 pm

[quote="TheUndertaker"]

[quote="sss"]

Ами пичове,преди малко тук в Сатар Загора преживяхме няколко сцени от филма "След утрешния ден" и на право не ми се мисли какво щях да правя,ако бях в планината.Молете се времето да е благосклонно към нас тези дни,щот имаче дупе да ни е яко...
May the LUCK be with us:look:!!!
[/quote]


Да ма на някои това им се изля на главата щото мислеха ,че са по-бързи от бурята ... голема грешка :)
[/quote]

Кофти работа.Тази вечер като си лягате наблегнете повече на:bowdown:,че ако това нещо ни хване по време на някой от етапите ще има :cartman::combust::crazy2::cry::crying::V::disguis::fight::gren::hot::nonono::ouch: и темподобни сцени...
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пет Юли 01, 2005 6:28 am

Ураааааааа!!Тръгвааааааам!!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Пет Юли 01, 2005 8:17 am

На всички ви пожелавам хубаво време и хубави емоции.:thumbu:
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 04, 2005 9:57 am

Някой да има информация за събитието?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пон Юли 04, 2005 4:22 pm

[quote="NovemberCharlie"]

Някой да има информация за събитието?
[/quote]


Какво ти трябва?
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 04, 2005 4:38 pm

Ами например всички ли са живи след тия дъждове?Як ли беше купона? Снимки има ли? И т.н и т.н....
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пон Юли 04, 2005 5:02 pm

[quote="NovemberCharlie"]

Ами например всички ли са живи след тия дъждове?Як ли беше купона? Снимки има ли? И т.н и т.н....
[/quote]


1.Всички са живи!Само втория ден малко преваля и това беще.

2.Да!Купона беше много як!

3.Снимки ще има доста,остава да се качат някъде

4.За повече ще трябва да отпочина ден,два за да си събера мислите и да напиша за прежевяното.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юли 04, 2005 8:50 pm

аз неам сили
адски доволен
кеф
голям купон
като изключим
Wet, Tired and Miserable до финала
както обичаам
да казвам
[size=134][color=red]кърти мивки, лепи плочки, сваля мазилка и извозва[/color][/size]
имах и 3 пребивания
(ено от които докато се качвах на байка - [color=red]не се смейте![/color])
беше нечовешко!!!!!!!!

най-тежкото/якото ми каране до сега..
догодина пак!(:crazy2:това последното не го пиша аз, просто от високата температура е:crazy: :D)
снимки от мен ще видите някой ден...
а като стана въпрос за снимки...
@Admin ако постнеш снимката с BAT-XaMcTep-а на ЕКО-батмобила ще се караме:dgrin::fire:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта