... за безотговорността...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

... за безотговорността...

Мнениеот batman » Пон Авг 01, 2005 3:51 pm

Както си му е реда, по стара БГ традиция...

Тестовете на "коратеците" приключиха в Пловдив и ето каква е равносметката:
Според резултатите от тестването - съвестността е на обичайното ниско ниво (така характерно за нашата страна). Немарливост и безотговорност по цялата верига (от хората даващи и приемащи велосипедите - до мнозинството от ползвателите); регулярни нарушения на уговорените правила; множество дребни шмекерлъци и прочие...

Както и да е, една груба селска проява не може да не бъде отбелязана - един от тестовите велосипеди е претърпял сериозен челен сблъсък, като вилката е била "порядъчно" окривена. Проблемът не е в това, че се е случила случката, а в това, че въпросната тестваща персона е проявила техническо "творчество" и недотам добра "сръчност". Вилката е изправяна неуспешно (доста неумело - има надирания и следи от подръчни "инструменти" по короната и болтовете) и човекът "ни лук ял - ни лук мирисал". Вилицата е по начало прежалена, но за какво тук се вдига пара??? Пича би следвало съвсем спокойно да си признае за "случката" и ние щяхме да подменим вилката без да вдигаме много прахоляк (никой не е застрахован - може да се случи на всеки подобна авария)! Следващият проблем е, че хората които бяха натоварени от нас да приемат велосипедите след тестовете не са си свършили никак работата, и не са забелязали повредата. В последствие един нищо неподозиращ колега взема велосипеда, за тестване през почивните дни, и е имало реалната опасност да се контузи сериозно и дори да се пребие. Тук питам - на кого щеше да тежи на съвестта живота на този човек? На "Коратек-България", на хората, които бяха натоварени да следят за правилата и по никакъв начин не ги спазваха или на дребния шмекер, който няма доблест да си признае. Проведохме кратко разследване и сведохме имената до две. До 3 дни човекът ако не се обади на мястото, откъдето е взел велосипеда, ще последват определени действия! Имената на заподозрените ще ги напиша и тук, както и крайната истина.


Въпросният "човек" е поставил в опастност живота на други хора и няма как да му се размине! Тук не става въпрос за стойността на една сравнително евтина вилка, а за стойността на един човешки живот!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот bikerider » Пон Авг 01, 2005 4:01 pm

Извинявай, но да обвиняваш лудия, че яде зелника...
Хората, които са приемали байковете не са ли под ваш контрол? Ако не са, извинявай много ама...

Малко ми е смешно, щото очаквах такъв резултат.

Edit: моля не ме приемай това с рогата напред, щото истинската стара БГ традиция е да се обвиняват другите за собствените ни проблеми.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Stuny » Пон Авг 01, 2005 4:12 pm

[quote="batman"]



Въпросният "човек" е поставил в опастност живота на други хора и няма как да му се размине! Тук не става въпрос за стойността на една сравнително евтина вилка, а за стойността на един човешки живот!
[/quote]


за мен "въпросния човек" е този който е приел и после дал на друг счупения велосипед
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот TheUndertaker » Пон Авг 01, 2005 4:23 pm

я раздуйте кои са тия аграри , че ми стана интересно :)

P.S. podkrepqm mnenieto na Stuny ....
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот batman » Пон Авг 01, 2005 4:34 pm

[quote="bikerider"]

Извинявай, но да обвиняваш лудия, че яде зелника...
Хората, които са приемали байковете не са ли под ваш контрол? Ако не са, извинявай много ама...

Малко ми е смешно, щото очаквах такъв резултат.

Edit: моля не ме приемай това с рогата напред, щото истинската стара БГ традиция е да се обвиняват другите за собствените ни проблеми.
[/quote]


Принципно - не съм очаквал друго, само се потвърдиха подозренията ми. Прекият извод е - пълен контрол и полицейщина на всички нива! Ама тогава най-много се реве... и се рита!

@ bikerider: посочи ми собствения проблем, за да съм ти благодарен?
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Alien » Пон Авг 01, 2005 4:40 pm

Интересно... други такива "изцепки"? Разкажи за "регулярни нарушения на уговорените правила; множество дребни шмекерлъци и прочие..."...
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Пон Авг 01, 2005 4:51 pm

[quote="Alien"]

Интересно... други такива "изцепки"? Разкажи за "регулярни нарушения на уговорените правила; множество дребни шмекерлъци и прочие..."...
[/quote]


... като му дойде времето... ;) Търпение...
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот jivkonik » Пон Авг 01, 2005 4:54 pm

[quote="Alien"]

Интересно... други такива "изцепки"? Разкажи за "регулярни нарушения на уговорените правила; множество дребни шмекерлъци и прочие..."...
[/quote]

Е и да разкаже най-много да "светне" следващите тестващи тарикати какви простотии да вършат!
По-печалното е, че още не "сме дорасли" по нашите ширини да ползваме нормално такива неща, които в други страни съвсем не са екстра като тестване на велосипеди, коли и други подобни. :angfire: И подобни изцепки сигурно ще откажат и най-амбициозните търговци, решили се на тази иначе много добра стъпка.:angfire:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Пон Авг 01, 2005 4:55 pm

[quote="batman"]
@ bikerider: посочи ми собствения проблем, за да съм ти благодарен?
[/quote]


hint: Stuny го каза.

[quote="batman"]
Принципно - не съм очаквал друго, само се потвърдиха подозренията ми. Прекият извод е - пълен контрол и полицейщина на всички нива! Ама тогава най-много се реве... и се рита!
[/quote]


Batman-e, не е моя работа, но изводите ти са малко (оффф, нова политика спазваме), малко повърхностни, пардон ПРЕКАЛЕНО ПРЕКИ.
А) слободията е зло
Б) Контрол е нужен
В) Тоталния контрол е зло

ти сам си се опарил от първото
второто е неоспоримо следствие от първото
третото е не толкова очевидно, но съшо толкова вярно.

оставям на теб задачката как се синтезират тези три проблема и как се решават едновременно. Виж hint-a ми и мисли за махало.

[quote="batman"]
Тук питам - на кого щеше да тежи на съвестта живота на този човек? На "Коратек-България", на хората, които бяха натоварени да следят за правилата и по никакъв начин не ги спазваха или на дребния шмекер, който няма доблест да си признае.
[/quote]

Точния отговор е: на нито една от трите страни, защото така са наредени нещата. Апропо ако замениш "съвест" с "отговорност" може би ще ти просветне.

Абе кво точа локуми - Stuny ти го каза. Като си приел повредено колело (ти или друг човек, работещ за теб) и си го дал на следващ клиент безконтролно отговорността е твоя и ничия друга. Да не говорим, че липсата на ПРЕГЛЕД на колелото ПРЕДИ да се даде на клиент е БЕЗОБРАЗИЕ, и ако някой наистина пострада, според мен виновния е ясен.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Авг 01, 2005 5:09 pm

[quote="jivkonik"]

[quote="Alien"]

Интересно... други такива "изцепки"? Разкажи за "регулярни нарушения на уговорените правила; множество дребни шмекерлъци и прочие..."...
[/quote]

Е и да разкаже най-много да "светне" следващите тестващи тарикати какви простотии да вършат!
По-печалното е, че още не "сме дорасли" по нашите ширини да ползваме нормално такива неща, които в други страни съвсем не са екстра като тестване на велосипеди, коли и други подобни. :angfire: И подобни изцепки сигурно ще откажат и най-амбициозните търговци, решили се на тази иначе много добра стъпка.:angfire:
[/quote]


Категорично не съм съгласен. Съгласен съм че проблема е в нашите ширини, но проблема е в търговците. Потребителя си е потребител и ако търговеца не си е вързал гащите срещу такива изцепки КАТО ХОРАТА, а не с тотален контрол, никой никога няма да се оплаче. Да ама трябва да се помисли, да се направят разходи и така нататък. Далеч по-лесно е да се плюе по "келешите". Те че са такива, такива са. Но това са колела за test ride. Усещаш ли противоречието?

Като някой счупи демо байк, го плаща или каквото пише в договора за тест. Като никой не му потърси НАВРЕМЕ отговорност, после нещата стават недоказуеми и се стига до селски изпълнения като това тук в стил "Дружинна ръководителка пред строя мъмри неизвестен извършител".

Ай Батман като е толкова отворен сега да докаже точно кой е счупил вилката. Бас държа, че нищо няма да може да докаже. И кво - айдееее на тоталния контрол. Кво повече да ти кажа?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот batman » Пон Авг 01, 2005 5:14 pm

Подсказката е добро попадение, но тогава топката излиза извън моите очертания. В БГ няма нормални дилърски мрежи, с много малки изключения, и ВСЕКИ продава ВСИЧКО. От там, контролът върху магазините е почти нулев. А ако се върнем още по-назад в разговора, ще видим , че това е така заради свития пазар у нас.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Пон Авг 01, 2005 5:29 pm

@ batman

[b][i]Posted by TOYAGA on 06/07/2005 : 10:11:14

По мое лично мнение, проблемът в КОНКРЕТНИЯ случай идва от това, че ФОРМАТЪТ на въпросния тест е МЪГЛЯВ. Т.е. идеята определено е смислена, но както е известно, РОГАТИЯТ се крие в детайлите...

Batman, топлата и студената вода са отдавна измислени - остава само да ги смесиш правилно, за да не възникват НЕКОИ (напълно оправдани не само по нашите ширини) съмнения...[/i][/b]

:dunno::dunno::dunno:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Авг 01, 2005 5:33 pm

[quote="batman"]

Подсказката е добро попадение, но тогава топката излиза извън моите очертания. В БГ няма нормални дилърски мрежи, с много малки изключения, и ВСЕКИ продава ВСИЧКО. От там, контролът върху магазините е почти нулев. А ако се върнем още по-назад в разговора, ще видим , че това е така заради свития пазар у нас.
[/quote]


А защо говориш за продажби, след като става дума за демо байкове?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Авг 01, 2005 5:35 pm

[quote="TOYAGA"]

@ batman

[b][i]Posted by TOYAGA on 06/07/2005 : 10:11:14

По мое лично мнение, проблемът в КОНКРЕТНИЯ случай идва от това, че ФОРМАТЪТ на въпросния тест е МЪГЛЯВ. Т.е. идеята определено е смислена, но както е известно, РОГАТИЯТ се крие в детайлите...

Batman, топлата и студената вода са отдавна измислени - остава само да ги смесиш правилно, за да не възникват НЕКОИ (напълно оправдани не само по нашите ширини) съмнения...[/i][/b]

:dunno::dunno::dunno:


[/quote]



me2 :dunno:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот batman » Пон Авг 01, 2005 5:42 pm

[quote="bikerider"]

[quote="batman"]

Подсказката е добро попадение, но тогава топката излиза извън моите очертания. В БГ няма нормални дилърски мрежи, с много малки изключения, и ВСЕКИ продава ВСИЧКО. От там, контролът върху магазините е почти нулев. А ако се върнем още по-назад в разговора, ще видим , че това е така заради свития пазар у нас.
[/quote]


А защо говориш за продажби, след като става дума за демо байкове?

[/quote]

Демо байковете се получават в магазините, в които те се продават - друга опция засега няма. Същите магазини продават по още 5-6 други марки - това е!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот batman » Пон Авг 01, 2005 5:51 pm

[quote="TOYAGA"]

@ batman

[b][i]Posted by TOYAGA on 06/07/2005 : 10:11:14

По мое лично мнение, проблемът в КОНКРЕТНИЯ случай идва от това, че ФОРМАТЪТ на въпросния тест е МЪГЛЯВ. Т.е. идеята определено е смислена, но както е известно, РОГАТИЯТ се крие в детайлите...

Batman, [color=red]топлата и студената вода са отдавна измислени - остава само да ги смесиш правилно[/color], за да не възникват НЕКОИ (напълно оправдани не само по нашите ширини) съмнения...[/i][/b]

:dunno::dunno::dunno:


[/quote]


@TOYAGA: [quote="batman"]


[size=167]... Вярно е, че топлата вода е измислена отдавна и дори, че произвеждаме добри смесителни батерии в Севлиево, но "случайно" ТЕЦ-ът ни не работи през лятото, а понякога прави "профилактика" и през зимата ;) [/size]



[/quote]
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот sstefanov » Пон Авг 01, 2005 6:18 pm

Привет, batman

По принцип рядко се намесвам в подобни теми, но когато някой почне да плюе клиентите си направо се побърквам... Та няколко мисли в тази посока.

1-во: Тестове на оборудване се правят в България от много време от много фирми. Вие със сигурност не сте първите, които организирате подобно нещо. Последния масов тест, за който се сещам беше на Опел и BMW. Всеки който се запише предварително - отива и тества. Безплатно. Както се сещаш един нов автомобил струва доста повече от един велосипед... Така, че според мен първо си погледнете вашата организация на тестовете, после всичко останало.

2-ро: В конкретния случай бих запитал риторично: Потребителя беше ли наясно, че ако се пребие и потроши колелото няма да има никакви последици за него. Защото ако е било ясно, съмнявам се че ще прибегне до "поправянето" на вилката. Някак си не ми се връзва. За да дам пак примера с колите. Когато се тества кола продавача си осигурява застраховка. Единственото нещо, което се очаква от тестващия да я кара в трезво състояние, защото иначе застраховката не важи. Тествал съм сигурно 10 модела автомобили на 5-6 марки през последните 2 години и мога да кажа, че навсякъде е така.

И на последно мясно (но може би на първо по важност): Вие работите в България. Българските потребители са такива. Не може да ги промените. Гъза да си съдерете. За това - просто се съобразявайте с тях. Нямате друг избор. В крайна сметка очаквате те да ви хранят...

И както казва един колега - обуйте чехлите на клиента си и ще видите колко тъпо изглеждате в неговите очи. Поне първите няколко пъти ;-)

Стефан
sstefanov
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 3:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ThEUfO » Пон Авг 01, 2005 6:40 pm

[quote="batman"]
В БГ няма нормални дилърски мрежи, с много малки изключения, и ВСЕКИ продава ВСИЧКО. От там, контролът върху магазините е почти нулев. А ако се върнем още по-назад в разговора, ще видим , че това е така заради свития пазар у нас.
[/quote]


"... Ние можещите, водени от незнаещите, вършим и невъзможното за кефа на неблагодарните, и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че вече сме се квалифицирали да правим [color=red][b]всичко от нищо[/b][/color]!"

Той Иречек го е казал преди повече от 120 години човека...
Кольо, и да оревеш орталъка, ходи доказвай кой переди кой взел колелото, и кой на менгеме с тръбен ключ 32 номер с чук изправял вилката, с която пък щял да се пребие еди кой си... Това и Бойко Борисов не може да го докаже, батьовото!
Древна мъдрост: "s****** ** **** po default"
ThEUfO
 
Мнения: 374
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 5:20 pm
Местоположение: Madagascar

Мнениеот TOYAGA » Пон Авг 01, 2005 7:09 pm

Пааааркети ЦИКЛИМ фиННо, безпрашнооооооо...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот flow » Пон Авг 01, 2005 7:36 pm

очи цаклиииим qко, страшноооооо......

модераторите да са ж готожност, че теа пак ще се развихрqт
move like a river
flow
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 2:51 am

Мнениеот bikerider » Пон Авг 01, 2005 7:54 pm

Не бе, ситуацията е друга. Мен не ми пука изобщо за Коратек България и продажбите/тестовете им, ама като се опитам да посоча проблема и винаги се намира някой да цитира Иречек без да се замисли много-много. :dunno:

Но както неиндифицирания летящ обект каза, извършителя е недоказуем. Би трябвало да е ясно на трезв човек като batman. За какво изобщо тогава я пусна тук тая тема? Да се обади сконфузено човече и да каже "ами тоооо аз ъъъ таковата вилката ъъъ"?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот сконфузено човече » Пон Авг 01, 2005 8:04 pm

ами тоооо аз ъъъ таковата вилката ъъъ
|-|
сконфузено човече
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 01, 2005 8:03 pm

Мнениеот mih » Пон Авг 01, 2005 8:07 pm

case closed
:D
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Авг 01, 2005 8:11 pm

[quote="сконфузено човече"]

ами тоооо аз ъъъ таковата вилката ъъъ
[/quote]


Бържеее,бържеее!Фащайте каманите и почвайте да ги фъргате по злодея!Напрееед!Палете факлите,вдигнете вилите и мотиките!Ще го пипнем!
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Авг 01, 2005 8:18 pm

[quote="TheUndertaker"]

я раздуйте кои са тия аграри , че ми стана интересно :)

P.S. podkrepqm mnenieto na Stuny ....
[/quote]


И аз!
Т'ва си е леко недопустимо
незнам каква точно е била конткретната ситуация, но аз лично като приемам байка обратно бих го прегледал обстойно за нередности;
а изпрявяна вилка с инструменти е нещо, което бие на око
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот bikerider » Пон Авг 01, 2005 8:48 pm

@sstefanov: :agree:

[quote="сконфузено човече"]

ами тоооо аз ъъъ таковата вилката ъъъ
[/quote]


:rofl::rofl:
case closed.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот sss » Пон Авг 01, 2005 9:02 pm

[quote="сконфузено човече"]

ами тоооо аз ъъъ таковата вилката ъъъ
[/quote]

:offtopic:
xaxaxaxxaaxaxaxaaaxxaaxaxxa:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::thumb:
:offtopic:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zero knowledge » Пон Авг 01, 2005 9:09 pm

[url=http://mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1840#24749]"Аааа не знам" + "То така си беше"[/url] в действие :wavey: ;)
19.6.16.6
Аватар
zero knowledge
 
Мнения: 721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 29, 2002 10:40 pm
Местоположение: 02139

Мнениеот Victor » Пон Авг 01, 2005 10:06 pm

Ами то се очакваше де!
Я ми кажете че съм малко назад или не помня добре кога ще се развива това действие rent- a в София?
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Пон Авг 01, 2005 10:47 pm

Както и да е.

@sstefanov: Честността и съзнанието са сред най-най-най-дефицитните стоки у нас... и за тях досега клиенти няма открити - няма открити!!!

"А как ще щурмувате, моля?
С куршуми?
Не! Неуместно!
Ресто! - Не струва! -
Тя е бронирана
здраво в гърдите
и бронебойни патрони
за нея
няма открити!
Няма открити!"
... дано да ми прости Вапцаров...

Споко, материалните щети са предвидени, но проблемът е да не се похарчи, ей тъй - между другото, нечие здраве и живот!

@bikerider: Мълчи си, че току виж след Иречека цитирали и Елиас Канети...
>>> "Всичко, което преживях по-късно, вече ми се бе случило в Русчук" Е. К. >>> bikerider-е: А на теб вече случвало ли ти си е???

@ThEUfO: А знаеш ли аз какво съм казал за младежта? Някой път ще ти го прошушна насаме, да не те засТрамвам пред другите!

@HepBeH_XaMcTep: Критиката ми не е само срещу "юнака-гороломец" - Наистина на вилката и личи от километър... ама кой да види!

@сконфузено човече: знам ти трите имена, номера на ЛК-то и прочие...
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта