Вашият градски велосипед!

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Вашият градски велосипед!

Мнениеот tkpopov » Нед Апр 26, 2009 3:28 pm

Като притежател на такъв велосипед отварям тук тема, който иска да каже по няколко приказки за колелото си, в какви мероприятия ще участва или е участвал. Може да качите и снимки, ако имате. Заповядайте! Вие сте на ход! :beer:
Аватар
tkpopov
 
Мнения: 123
Рейтинг: 1292
Регистриран на: Сря Апр 01, 2009 12:31 pm
Местоположение: Бургас или някъде на майната си карам колелото!

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот piksun » Нед Юли 31, 2011 1:37 pm

Аз съм с Драг Гранд Каньон Про много съм доволен за града е супер.Сега съм се замислил да си купя още 1 но се двоумя шосейка ли да е или планински.Обичам да карам и по черно и на шосе
piksun
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 12:52 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Ozzie » Нед Юли 31, 2011 7:58 pm

Моето още е в насипно състояние, ама и събрано няма да прилича на нищо. :D
Накратко - алуминиева твърда рамка, твърда вилка "Merida" 1 1/8 стержен, команди и обтегач - съответно SRAM X.9 :D и Х.7, курбели - TRUVATIV, гуми MAXXIS XENITH, колела - CROSSER 24 спици :D, кормило и лапа - Amoeba Vitra... И другото както дойде. :lol:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Сгъвайка

Мнениеот jamie » Вто Ное 08, 2011 7:38 pm

ретро - Dahon Classic III, някъде от 80-те години на миналия век :rofl:
16" гумички, 13 килца, стоманена рамка, телескопично колче за седалката, 3 вътрешни скорости Stormey Archer.

Снимки ще направя. Имам го отскоро и все още не го карам много - само уикендите, трябва му малко обслужване за начало.
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот wawel » Пет Ное 11, 2011 8:01 am

Бацета,

не трябва да има такова разделение: градски и планински велосипед. Аз имам едно "лятно" и едно "зимно" колело. Лятното карам в сезона. То е с най-новите части, монтажи, педали, седалки и настройки, които мога да си позвля, но го карам навсякъде и през цялото време, докато има условия. Щом почне да става много дъждовно, снежно, кишаво и прочее - изваждам зимното. На него са старите части, здравата рамка и всичко, що държи на тормоз. Ама пак се кара в града и навсякъде щом ми се наложи. така си запазвате хубавата техника от износване и ще и се радвате по-дълго враме. Тоя трик е много полезен и затова реших да го споделя с Вас. Щото да изкараш некое скотче за 4-5000 лева в кишата и солта през зимата си е чисто безумие. Караш си кроса за 120 лева в тоя период и немаш грижи.
wawel
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 10:19 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Пет Ное 11, 2011 10:36 am

Защо да няма разделение?
За какво са му на едно градско колело окачвания, мега-здрави рамки и кормила, многото скорости, рошавите гуми? Всичко това тежи, струва пари и не работи особено в града. Да не говорим че градското колело се използва и за пазаруване (кошници), и за детско столче - определено все неприсъщи аксесоари за МТБ :rofl:

Отделно случаите на сгъваеми велосипеди, те са отделна вселена (има ги и във "формат МТБ" с 26 цола).
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Боян Бановски » Пет Ное 11, 2011 10:46 am

Градското колело определено си е нужно. Както отбеляза jamie в предишния пост, доста работи върши [img][IMG]http://media.snimka.bg/8717/023688915-big.jpg?r=0[/img][/img]. А при нужда и в планината ще отиде, и шосеен бревет ще изкара! А пък то си е и целогодишно, с няколко вида гуми само.
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Пет Ное 11, 2011 12:12 pm

Е колега Боян, имах предвид по-скоро такова:
http://www.bike-trend.com/dahon-urban-utility-folding-bike-all-models-bicycle/

Примерно малките 16-20 цола са 11-12кг, с вътрешни скорости най-често (3-5 бр стигат за града, по-добре защитени механизми), имат си багажници и се сгъват до смешни размери.
За хората с деца са подходящи 26-28 цола модели които не са толкова компактни и леки - но пак вътрешните скорости са по-удобни (не се обслужват и повреждат често), багажника си е стандарт и има места за добавяне на детското столче.
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Шлек_народен » Пет Ное 11, 2011 12:39 pm

Това понятие "градско колело" малко не ми е понятно.Ще ходиш със колело да пазаруваш? Яйца например :)) И после има един момент -да не се върнеш пеша от пазара!Няма значение колко струва-крадат се всякакви колела.Ако има къде да го прибера или да ми е пред очите, ходя със колело, иначе друг транспорт.Така че от някакво специално колело не виждам смисъл.С това което се разкарвам из града спокойно си карам и 100-на км извън града.И зимата го карам предимно него. Малко по-евтини части и поддръжка.Това е разликата.
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Пет Ное 11, 2011 1:02 pm

Разбира се, всеки е свободен да кара каквото си иска - може и с МТБ по шосе, може и с шосейка в гората :roll2:
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Шлек_народен » Пет Ное 11, 2011 2:03 pm

jamie написа: може и с МТБ по шосе, може и с шосейка в гората :roll2:

Много смешно....Нещо ти е сбъркана концепцията. Може, и карам шосейка из града . Може да се кара шосейка и по шосе :) За гората имам МТБ.
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Пет Ное 11, 2011 2:18 pm

И в какво точно ми е сбъркана концепцията - че решавам да ида на работа или на пазар с велосипед в съседния квартал, да си возя малко дете с велосипед - и за целта и МТБ, и шосейката са бая неудобни - но пък има чудесни модели които вършат точно това? Особено в София сгъвайките имат сериозно предимство - можеш да ги превозваш в градския транспорт без ограничения (а някои модели - и без допълнителен билет).
Или трябва всички да сме ученици - които под "велосипед" разбират само спорт и развлечения понеже мама и татко пазаруват примерно, без да отчитат че велосипеда служи и за работа? Ако искам да ми е трудно - може да карам велосипед от определен тип в среда която не е за него, само че аз държа да ми е лесно - какво точно не разбра в концепцията ми?
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Шлек_народен » Пет Ное 11, 2011 3:34 pm

Значи, ако искаш да вършиш работа със колело, то трябва да отговаря на типа работа, която ще се върши. Кошници и разни други за пазари. Не мисля, че е много разумно малко дете да се вози на колело, особено в голям град.Не искам да споря по тоя въпрос - няма да променя мнението си.Просто се замислете - кой ще пострада повече при инцидент!
Толкова ли са далече магазините, че не може да се отиде пеш? Може би човек ще си промени мнението, ако излезе и не си намери возилото пред магазина.Не го пожелавам на никой - просто не давайте повод за подобни случки.Така че кошници и детски столчета да кажем отпадат.А и раница върши прекрасна работа.На работата ми имам къде да си държа колелото ,без да треперя за него цял ден :))
Карам шосейка из града,щото е лека. Държа си колелата в къщи и ги свалям, и качвам всеки път 5 етажа. Не ми се мъкне 15 кила колело!Това по въпроса "трудно-лесно".Не виждам и никаква необходимост да си возя колелото по градския транспорт, та да се сгъва на 16 ...
А за сбърканата концепция - просто МТБ и шосе, шосейка и гора....не че е невъзможно, ама що? Ако на някой му е кеф -да кара така!
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Пет Ное 11, 2011 3:51 pm

Виж, говори за себе си. Ако те е страх - не излизай от дома, хора има прегазени и на пешеходни пътеки. Ходи си с раница и пеша щом те влече и прочие - темата е за градски велосипеди а не за пешеходци.

ПП: Ако не си събираш байка в асансьор например - сгъвайката пък се събира с лекота и не го нося на ръце, отделно че са между 10 и 13 кила по-свестните - с което разликата в теглото с шосейката става нищожна.
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Шлек_народен » Пет Ное 11, 2011 4:34 pm

Aма харесва ти "сгъвайка" -караш си ! Какъв е проблема? Дето се вика -имаш крава пиеш мляко!
Но едно такова струва повече, или горе-долу колкото това, което използвам. А и немам желание да си правя по едно колело за понеделник, вторник и т.н. Така че засега не ми влиза в плановете "сгъвайка" :))Което не пречи другите да си ги карат!Темата била за градски колела- ми мойто градско е шосейка.Трябва да го сменя за "сгъвайка" ли???
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Пет Ное 11, 2011 5:09 pm

О не, но аз не пиша колко е яко на шосе или в планината с градското колелце например. Леко смешно се получава, не мислиш ли? ;)
Както и да е, много се отплеснахме.
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот veskoz » Пет Ное 11, 2011 5:24 pm

Шлек_народен написа:Това понятие "градско колело" малко не ми е понятно.

Еми т'ва е за да не изглеждаш като със Land Rover Defender у градо... пъ и да не му плащаш оти е скъпо. Сес?
Ся сериозно! :liplick:
Да кажем че си горд собственик на байк чиято верига струва колкото външния дълг на малка южноафриканска държава и същевременно да имаш скромно и изправно DRAG Grizzly. С кое че си гилаш у градо?! Хм..
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Шлек_народен » Пет Ное 11, 2011 5:34 pm

veskoz написа:Еми т'ва е за да не изглеждаш като със Land Rover Defender у градо...

Ъхъ, Украйна трябва :))
Виж сега, сериозно, това което предлагаш е по-евтино колело за града.Не държиш марката да е задължително "Драг Гризли" предполагам :) Нещо по-различно да съм казал?
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Bashmaistora » Пон Ное 14, 2011 3:24 pm

Хммм, в града може да караш сичко! Стига да е пъргаво, бързо, надеждно и да носи сякакъв багажец!
Драг-Каньоните са баш за града и извън него!
Обаче от 2011 Drag Grand Canyon TE и Drag Grand Canyon PRO са монтирани главини ТИП "КО-ДА-Е":
2011 - Front hub Alloy QR Type /УЖАС/ (Преди/2010/ - Formula FM21-FQR - OK)
2011 - Rear hub Alloy Cassette QR Type /УЖАС/ (Преди/2010/ - Formula FM32-8QR - OK)
Хич не отиват "NONAME-HUBS" на среден и най-висок клас Hybride bikes - на нищо не мяза таз работа!
Орезилиха хубавата серия. Барем някакви шимански главини да й хакнат.
Простакът е непобедим!
Bashmaistora
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 8:29 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Пон Ное 14, 2011 3:50 pm

Надеждно? Пъргаво? Бързо?
Защо точно - в града нито ти трябва скорост, нито пъргавина (която кой да е велосипед да не може да даде), нито здравина - поради наличието на хубава настилка.
Какъв е тоя мерак да се тикат МТБ производни в непривична за тях среда? В града окачването е бреме, не предимство.
Гледам тия дето си ги дал за пример - и не виждам как изобщо ще се справят с багаж и прикачни устройства например? А това е основното в града, там (за жалост не и в България) са особено популярни "холандки":
http://www.dutchbike.co.uk/Modern.htm
Позицията е изправена, кормило и седалка са специфични също, най-често динамото е вградено в предния хъб, скоростите - в задния.
Поразгледай в сайта, това са удобни колела за града - а не разни "скакалци" :lol2: :roll2: и то все "каквото не става за друго".
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот veskoz » Пон Ное 14, 2011 5:23 pm

jamie написа:В града окачването е бреме, не предимство.

:agree: Съгласен съм, но има и предимства и те са повече (според мен).
Все пак в работата на окачването влиза и елементът "прощаване на грешка". Понякога може дори да те спаси като се замисля. Едно е да газиш тротоара в инцидентна ситуация, друго е да дрънчиш гума по гума с 2 km/h. А ако се наложи, да не дава Господ, да е с повече?! Ауч... :xx(:
София е по-изровена от Витоша. Вчера след близо 40 km планински преход направих "змийски зъбчета" на задната на липсваща канавка в града на връщане. Блях ли, спах ли, няма значение. Представих си как при велосипед с твърда рамка направо изхвърлям каплата, защото удъра беше як - не го очаквах и не се вдигнах грам. Отнесе го "бремето", а моят Mavic 521 се радва на перфектно здраве. :D
Друг е въпроса, че не е особено изгодно. :D
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Пон Ное 14, 2011 5:31 pm

Ах, спането в града обаче може да е и фатално наистина... особено с трафика в София примерно!
Имаш право за прощаването на грешки, но ми мирише повече на презастраховка и то съвсем ненужна - в града едностенна капла се справя без грешка (изключвам разни шосейни бегачи с гумички като писалки така или иначе). Може да ти е смешно, но критерия е гумите да са маааалко широчки за да не влизат в улеите на трамвайните релси (падал съм жестоко, не в България обаче).
В София може да си намериш изровено наистина, но има достатъчно асфалт и то на практика навсякъде - не е проблем да се кара по него.
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот veskoz » Вто Ное 15, 2011 9:16 am

jamie написа:В София може да си намериш изровено наистина, но има достатъчно асфалт и то на практика навсякъде..

Можеш да си намериш?! Бре ти къде живееш та ш'го търсиш? :D
jamie написа:не е проблем да се кара по него.

Да, но е пълно с автомобили, които поради малоумната, нагла, селска и некадърна натура на водачите им избягвам. Карай си ти по шосето. Аз съм с пешеходците. Макар и по-бавно е малко по-сигурно.

На скоро имаше инцидент с колегата gyndi на велоалеята на Ломско.
Една АБСОЛЮТНО МАЛОУМНА "велоалея" (която лично аз бих преработил основно).
Споделям го, за да не се почват полемиките на тема "велосипеда няма място на тротоара" с които съм съгласен като цяло. По принцип е така... но не и в България!
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Вто Ное 15, 2011 10:16 am

Моите извинения, но ме цитираш доста избирателно (и оттам погрешно):
но има достатъчно асфалт и то на практика навсякъде - не е проблем да се кара по него.

Под "асфалт" нямам предвид да водя колоната автомобили, а също като тебе - да си карам по алеите (където изобщо ги има). Разбира се, където ги няма - с пешеходците, не съм самоубиец все пак :beer:

А за изровеното - ами аз търся асфалта и го намирам, ако търсех изровено, и него щях да си намеря - в София има достатъчно и от двете. С изключение на квартал като Манастирски ливади винаги можеш да си намериш асфалтов път.

ПП: велосипеда има място на тротоара и то дори в Германия - съвсем нормално е да се види в някои зони (където не е удачно по платното). В доста градове алеята е част от пешеходния тротоар, боядисана в червено.
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Bashmaistora » Вто Ное 15, 2011 4:24 pm

jamie написа:Надеждно? Пъргаво? Бързо?
Защо точно - в града нито ти трябва скорост, нито пъргавина (която кой да е велосипед да не може да даде), нито здравина - поради наличието на хубава настилка.
Какъв е тоя мерак да се тикат МТБ производни в непривична за тях среда? В града окачването е бреме, не предимство.
Гледам тия дето си ги дал за пример - и не виждам как изобщо ще се справят с багаж и прикачни устройства например? А това е основното в града, там (за жалост не и в България) са особено популярни "холандки":
http://www.dutchbike.co.uk/Modern.htm
Позицията е изправена, кормило и седалка са специфични също, най-често динамото е вградено в предния хъб, скоростите - в задния.
Поразгледай в сайта, това са удобни колела за града - а не разни "скакалци" :lol2: :roll2: и то все "каквото не става за друго".


ЦЕЛОГОДИШНО карам и предпочитам само МТБ и Хибриди в града и извън него.
Тез ХОЛандски ВЕЛОмайтапи за мен са OUT FOREVER! Ти щом ги харесваш купувай и карай!
Ауто-БГ-Джигитите пеят "Минавам през тебеее, иии хич ни съ извинявам!
Затова БЪРЗИНА, МАНЕВРЕНОСТ, НАДЕЖДНОСТ, ЯКОСТ, ПЪРГАВИНА са БЕЗЦЕННИ в непредвидимия и безумен нашански трафик!
Налага се често да се метнеш от платното на тротоарчето (банкета) и обратно, да прескочиш препятствие,
да се изнесеш на скорост до първата ПО-спокойна пряка и какво ли още не.
Преди време полицай ме е гътна на кавак - бързал за учение!
Рязко спря на 3 m след кръстовището, отваря вратата на "max" и аз я издънвам с дясното рамо!
Добре, че зад мене не бързаха за учение и спряха.
Така, че на УЛИЧНОТО ПЛАТНО трябва да си СУПЕР БЪРЗ, ПЪРГАВ, МАНЕВРЕН за да спреш,
заобиколиш или за да се отдръпнеш от джигита връхлитащ зад тебе.
В противен случай търси VELO-B.T.R и карай с рицарска броня!
Простакът е непобедим!
Bashmaistora
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 8:29 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Вто Ное 15, 2011 4:30 pm

Може и ботуши от Женски пазар да предпочиташ - това не те прави безсмъртен, особено пред автомобил.
Ако си урегулираш хормоналния дисбаланс - ще звучиш много по-добре (сигурно и ще се държиш по-добре). В случай че още не си го установил сам - велосипедисти/мотоциклетисти които се правят на Супермен могат и да предизвикат инциденти без шофьорите да имат вина, в твоя полза е да не разчиташ на рефлексите а на по-добра преценка на пътната ситуация.

Инак ще си карам холандските - неслучайно в цял свят точно това е градския тип велосипед, въпреки мненията на разни Башмайстори :roll2:
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Bashmaistora » Вто Ное 15, 2011 5:19 pm

jamie написа:Може и ботуши от Женски пазар да предпочиташ - това не те прави безсмъртен, особено пред автомобил.
Ако си урегулираш хормоналния дисбаланс - ще звучиш много по-добре (сигурно и ще се държиш по-добре). В случай че още не си го установил сам - велосипедисти/мотоциклетисти които се правят на Супермен могат и да предизвикат инциденти без шофьорите да имат вина, в твоя полза е да не разчиташ на рефлексите а на по-добра преценка на пътната ситуация.

Инак ще си карам холандските - неслучайно в цял свят точно това е градския тип велосипед, въпреки мненията на разни Башмайстори :roll2:


Айде СПОКО! Не се засягай.
Нали питаш, кой какво колело кара в града. И всеки си пише как е според него.
Разбирам, че харесваш ХОЛАНСКИ колела - О.К.! Аз пък не ги харесвам.
Това не смятам, че трябва да бъде проблем и да те обижда по някакъв начин. :dontknow:
Пък за шофьорите, не бъди много сигурен щом караш само по алеи.
На пътя в трафика има коректни (например полицаят в моя случай ми изплати нанесените щети - имаше и доста свидетели), но има и такива дето УДРЯТ И БЯГАТ! Няма начин риск винаги има!
Карай си със здраве, това което ти е на сърце! :popcorn:
Простакът е непобедим!
Bashmaistora
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1120
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 8:29 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот jamie » Вто Ное 15, 2011 5:41 pm

Изобщо не съм се и засегнал.
Интересно ти как би реагирал ако вляза в тема за DH и пиша че целогодишно предпочитам и карам само холандки - сигурно ще ти е бая смешно, нали?
Е, надявам се да ме разбереш и мен сега :love:

ПП: по другата тема сериозно - не разчитай на рефлекси, все някога ще е прекалено късно. Хубавите протектори не те правят неуязвим, а в София шофьорите карат доста бързо понякога - един велосипедист обикновено е "невидим" и ако се навира, лесно става жертва.
jamie
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Окт 23, 2011 5:20 am

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Шлек_народен » Вто Ное 15, 2011 6:58 pm

Като Ви слуша човек (по-точно чете) приказките ще остане със впечатление, че на ден поне 10 велосипедиста пострадват в София.Бутнати, блъснати, отворени врати и тем подобни неприятни инциденти.Че и по велоалеите даже!За какъв дявол Ви трябва тогава "градски велосипед"?
Да не сте решили да се самоубивате? Има и по-сигурни начини!
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Вашият градски велосипед!

Мнениеот Анелия » Вто Ное 15, 2011 8:30 pm

Drag Hacker. Чудесна бърза машинка, днес не се притесних да я заключа пред Кауфланд докато си купувам извара. После си взех скумрийка от Жоро (единственият продавач на риба със Скот Скейл :lol: ). От кошница нямам нужда, винаги си ходя с раница на гърба. Градското ми колело е обаче с автомати, защото си го карам и на платото :evil: Сега ще му сложа звънче, защото пешеходците са е**си овцете. Особено жени, говорещи по телефона са ужас :banghead:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Следваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron