Малко дъра-бъра...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Малко дъра-бъра...

Мнениеот TOYAGA » Сря Авг 10, 2005 1:26 pm

Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Сря Авг 10, 2005 1:59 pm

Много интересно четиво! :thumb:
Жалкото е, че както повечето хубави неща, и тези, разгледани в статията, изискват немалко пари, а и велосипедна култура ;)
Но специално идеята с "байковете-призраци" не е толкова трудно осъществима :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот caviara » Сря Авг 10, 2005 2:02 pm

Всичко това е хубаво , но не мога да си го представя в България:banghead:
Защо трябва да е просто, като може да е сложно...
caviara
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 10:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Авг 10, 2005 2:43 pm

[quote]
Колелото се повдига на високо, така че не може да бъде откраднато, а покривът на кострукцията предпазва велосипеда от слънчевите лъчи и влагата.
[/quote]


Хахахахахааа, ами бай Мангау? Нещо не е включен в уравнението май :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот onion » Сря Авг 10, 2005 3:05 pm

мда , и после ще гледаме как всички от ромта карат прясно боядисани жълти велосипеди :) от тези дето са ничии, и вече ще са нечии :)
www.zoo-info.org
сайтът за екзотични животни
onion
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Юли 04, 2003 3:41 pm
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Сря Авг 10, 2005 3:22 pm

Веломания ЕООД обявява конкурс за работещ проект по някои от тези или други идеи, свързани със стимулирането на ежедневната употреба на велосипед в града.
Авторът на проекта трябва да има време и желание да участвува или да ръководи реализацията на своя проект.
Избраният проект ще бъде финансиран частично или изцяло със средства на Веломания ЕООД.

контакт: [[email protected]][email protected][/url]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Авг 10, 2005 3:57 pm

[quote="tailor"]

Веломания ЕООД обявява конкурс за работещ проект по някои от тези или други идеи, свързани със стимулирането на ежедневната употреба на велосипед в града.
Авторът на проекта трябва да има време и желание да участвува или да ръководи реализацията на своя проект.
Избраният проект ще бъде финансиран частично или изцяло със средства на Веломания ЕООД.

контакт: [[email protected]][email protected][/url]
[/quote]

Ето и идея - вземете 30-тина байка и организирайте вело екскурзии (еднодневни или двудневни) за децата училищата.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот freak » Сря Авг 10, 2005 4:10 pm

:bulb:Може поне в училищата да се направят места където човек да може да си остави превозното средство и в края на чесовете да може да се прибере с него:beer:
Have you ever noticed that anyone driving faster than you is a maniac and anyone slower is an idiot?????
freak
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 24, 2005 7:29 pm

Мнениеот Lubo » Сря Авг 10, 2005 4:25 pm

ехххххххх мечтиииии
Тука таксито ще те блъсне на ПЕШЕХОДНА пътека и ако си тийн може и да те набие, защото си му издраскал колата.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cocko » Сря Авг 10, 2005 4:43 pm

Поне да имаше пешеходни светофари навсякъде, че като ходя до училище чакам по 5-10 минути за да пресека. А в училищата има места за заключване, ама охранителят едва не ми се скара за това, че го помолих до поглежда заключено с ДВЕ ключалки колело. Беше заключено за съседния радиатор.
Пиши на кирлица!
Pi6i na kirilica!
Cocko
 
Мнения: 511
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 8:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Сря Авг 10, 2005 4:56 pm

това с колелото в училище не е много добра идея. докато бях в испанската лобирахме да се направи стенд [i]вътре[/i]. не направиха. аз обаче си ходих като пич, щото се бях разбрал с егидеца, и си го паркирах в стола в едно помещение (щото се бях разбрал и с тия от лафката :)). завърших. от следващата учебна година вече бяха направили стенд, само че отвън... и то така, че не се виждаше от егидата, освен ако не излезе на стълбите и изрично не погледне към стенда (абе, почти под стълбите се падаше). съответно един приятел (ники, братът на боян с драга, който мяза на рам дх) си го заключил там и... еми изчезна. това преди 2 години ако не се лъжа. или по-малко. не знам сега някой да си оставя колелото там вече... поне аз не съм виждал.

та, ако ще се мисли за такова нещо, обезателно да е вътре! така че егидецът да вижда, ако някой дойде с ножица за арматурно желязо "на разходка".
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот biggfoot » Сря Авг 10, 2005 8:26 pm

ха-ха и аз се пробвах да си заключа колелото в лафката, егидата ме пусна, обаче лошата Линдова ме видя и ми се накара. Веднъж успях да го кача и в стаята. Не знам какво толкова щеше да им коства да направят тъпия стенд вътре - щях да ходя всеки хубав ден с колело на даскало. Испанската е едно от най безинициативните училища, което се дължи на директорката. Ако продължава така скоро ще я направят на квартално училище...но т'ва е за друга тема.
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Morpher » Сря Авг 10, 2005 10:14 pm

Аз ходех с два катинара и си вземах седалката за да не я откраднат. Сега мисля след събиране на нужните финансий да си купя [url=http://www.eshop-gorgona.com/catalog/product_info.php?products_id=694]тези[/url].
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот reAnimated » Сря Авг 10, 2005 10:21 pm

:banghead:Ами така е. Тук в Хасково за стенд не може и да става дума. Докато учех имаше само единици, който имаха смелост да си оставят колелото пред даскалото( е при нас поне бяха пред погледа на охраната). Сега исках да си взема колелото с мен като утивам студент в Американския в Благоевград, а те ми викат че не било разрешено да си прибирам колелото в стаята, че трябвало да го оставям на стенда пред общежитието, за който не била определена специална охрана:banghead::banghead:.
reAnimated
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 6:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Авг 10, 2005 11:30 pm

...[size=200][color=red][b]у[/b][/color][/size][i]тивам студент в Американския в Благоевград...[/i]

Олеле, мале...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот reAnimated » Чет Авг 11, 2005 5:03 am

:offtopic:Добре де признавам си, че не съм силен в правописа:banghead::offtopic:
reAnimated
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 26, 2005 6:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Фев 06, 2006 10:14 am

[quote="bikezilla"]

[/quote]

Две интересни неща на които набродих:
[url=http://www.membrana.ru/articles/inventions/2006/01/19/144100.html]Velocity[/url]
[url=http://www.membrana.ru/articles/inventions/2005/03/30/204600.html]Bike Tree[/url]

официален сайт на фирмата производител на второто:
[url]http://www.bike-tree.ch/[/url]

забележка: първите два линка са на руски.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот nikitzo » Пон Фев 06, 2006 11:39 am

Не, че такова ама ние един нормален паркинг за коли нямаме камо ли такива дървета за колела!
Та това ако в близките 5-10 години се появи в България аз обещавам да си сменя пола и да се прекръстя на Николайка

:rofl::rofl::rofl:

П.С. Не са знае все пак бат' Бойко е велик
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Phantom » Пон Фев 06, 2006 12:26 pm

Идеята на веломания не е никак лоша,но дайте повече подробности.До кога е крайния срок за участие.Има ли ограничения,кой да участва,в каква насока да са проектите или нещо такова.:thumbu:
Лесно ми е, защото се задоволявам само с най-доброто.
Phantom
 
Мнения: 197
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 11:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот brokicho » Пон Фев 06, 2006 3:12 pm

то и в Математическата гимназия в Благоевград направиха клетка за колелата но охраната(която е на повече от 65години по мои наблюдения)не се марда когато е по студено да види какво става отвън и дали някои не се опитва да измъкне колелото на друг.Макар че тя се заключва и се отключва само когато искаш да вкараш или изкараш колело.Според мен при нас са го направили доста добре но пак не съм застрахован че някои селски бек няма да издишне гумата ми или няма да открадне седалката с колеца поне.Според мен за да се ходи с колелото кадето и да е трява да се оставя пот непрекъснат надзор от страна на охранител примерно.
п.с.reAnimated-ако имаш желание пиши един PM с координати да се уговорим и да се видим някои ден когато си по благоевград и си свободен!
п.с.(още един)може ли да обясните какво е това стенд за колелата?
Моля, извинете ме за допуснатите правописни грешки!
brokicho
 
Мнения: 379
Рейтинг: 1735
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 7:50 pm
Местоположение: Благовград

Мнениеот shaggy86 » Пон Фев 06, 2006 7:52 pm

Идеята е добра ,като гледам повечето карачи са ученици и няма да е зле да се измисли нещо с даскало.Нищо няма да пречи при добро желание да се говори с който трябва и да се направи анкета из
училищата с въпрости като

имате ли колело?

карате ли го в града?

ако до училище има как да се стигне с колело и има къде да го оставите бихте ли го направили?

и в училищата където е най-преспективно да се сложи по един стенд * големи надписи драг веломания и т.н. рекламата ще е дългосрочна и почти безплатна* при егидата(те и без това нищо не правят)

може да се говори и за да се направят колоездачни пътеки в парковете
ако има желание и пари всичко може,най-лошото е че нямаме такава култура
прост пример
улица с спирка за градски транспорт в Германия пред спирката минава колоездачния път но там копаят и прекарват временно пътя точно където седят хората чакащи автобуса.Всички правят път на колоездач като мине.Това няма как да се случи в България.
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот Alpina » Пон Фев 06, 2006 8:43 pm

В строителния техникум има стенд вътре и пред погледа на охраната (даже по-на вътре но няма значение) и всичко си е ок, ама все пак всички знаем, че това е едно от малкото изключения - много тъжно, но факт.
Аз след като се сблъсках с охраната и замесник ректора, или там какъвто се води, относно това колко голяма вреда нанасям с внасянето на колелото в сградата и как щяха да ме изхвърлят... се вбесих от малоумието на някой хора и това как не щат да си мръднат пръста за нещо наистина дребно (та колко струва изграждането на такова "съоръжение".........
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот uha_rampage » Пон Фев 06, 2006 9:10 pm

Ако е навънка и е с козирка - няколко хиляди лева.
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Пон Фев 06, 2006 9:25 pm

[quote="Alpina"]

В строителния техникум има стенд вътре и пред погледа на охраната (даже по-на вътре но няма значение) и всичко си е ок, ама все пак всички знаем, че това е едно от малкото изключения - много тъжно, но факт.
Аз след като се сблъсках с охраната и замесник ректора, или там какъвто се води, относно това колко голяма вреда нанасям с внасянето на колелото в сградата и как щяха да ме изхвърлят... се вбесих от малоумието на някой хора и това как не щат да си мръднат пръста за нещо наистина дребно (та колко струва изграждането на такова "съоръжение".........
[/quote]


строителният и виас от един и същ човек ли се управляват !?! (защото каза зам. ректор)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Alpina » Пон Фев 06, 2006 9:40 pm

Ооопс
Не се управляват от един човек.
Това второто за ТУ ставаше въпрос, ама не съм споменал:banghead: сега малко там се подвизавам, пък дано и с ВИАС да си имам работа тази година, в него май не правели много проблеми да прибираш возилото в стаята и май има къде да се заключва (макар до колкото съм чувал доста несигурно пак)

А относно един стенд - не мисля, че струва много пари (според мен и 300-400лв. са много), е да ако се прави с козирка от поликарбонат, биха отишли към още 800-1000, но според мен е по-удачно да се намират в сградата.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Psyho » Пон Фев 06, 2006 11:15 pm

В крайна сметка манталитета на българина е "преебан", тези работи за които си говорим няма да станат скоро, а ако станат - няма да е лесно.Да не говорим че трябва да се научат пешеходците да се оглеждат като пресичат /байк да те блъсне също е болезнонено/, също където има велосипедни алеи всеки си се разхожда където свари...всичко си е ебаси мамата, после пък някой полицай да ти се развика защо караш по улиците при автомобилите и т.н.
Изображение
Psyho
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2004 8:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот EmZo » Вто Фев 07, 2006 2:54 pm

Да, определено тази статия е пълна с прекрасни идеи, за които бих се борил, но просто както го каза по-горо Psyho народопсихологията ни е сбъркана, и подобни неща нямат почва у нас.

Иначе аз като си ходя на лекции с коУеУото, има два варианта на постъпване. Спорвед зависи от това в кой учебен корпус ще са ми лекциите, в единия няма портиер, и аз направо си качвам велосипеда в аудиторията, малко странно ме гледат, ама лошо няма.

А в другия една лелка категорично отказва да го прибера вътре и го връзвам с дебела стоаманена заключвалка за едно дърво, което си е един вид охраняем паркинг, защото почти винаги около колелото се събират 4-5 кучета незнам поради какви причини, ама понякога и на мене ми е трудно да си взема вело-то :) ;)

ЕДИТ:
Абе мисля следващия път да се сприятеля с тях, и да им занеса 300-400 грама наденица. Пък може и повече да се съберат.
:bulb: А ето намерихме работа и за бездомните кучета, акак беше телефона на Бат Бойко?!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот nikitzo » Вто Фев 07, 2006 3:27 pm

[quote="EmZo"]


:bulb: А ето намерихме работа и за бездомните кучета, акак беше телефона на Бат Бойко?!
[/quote]


0898 10101

12 импулса/мин.
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Alpina » Вто Фев 07, 2006 11:17 pm

[quote="EmZo"]

... за едно дърво, което си е един вид охраняем паркинг, защото почти винаги около колелото се събират 4-5 кучета незнам поради какви причини, [b][red]ама понякога и на мене ми е трудно да си взема вело-то [/red[/b]]:) ;)

ЕДИТ:
Абе мисля следващия път да се сприятеля с тях, и да им занеса 300-400 грама наденица. Пък може и повече да се съберат.
:bulb: А ето намерихме работа и за бездомните кучета, акак беше телефона на Бат Бойко?!
[/quote]


:clap::clap::clap:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот EmZo » Съб Фев 11, 2006 8:43 pm

Ми да, джафкат ме, докъто не им покажа гаранционната карта със серийния номер на рамката, моето име, и лична карта за сравнение.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: to4kata и 24 госта