Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Нед Сеп 02, 2012 2:50 pm

Изображение

След като миналата седмица разбрахме, че южните спускания от масива Триглав са поне дузина, ето какво ми хрумна за идващите много почивни дни.

Задава се голям weekend и логично предстоят нови големи карания.
За големи карания трябва голям масив, а какво по-подходящо от Триглав и вторият по височина в Стара планина - Кадемът!
Турците го нарекли така, защото бил местния барометър - забулел ли се в облаци, значи ще вали. А това за сушавия регион е било късмет, т.е. кадем.
Надявам се, че докато сме там, кадемът ни ще е насочен към спускането (а преди това и качването) на криви и трудни пътеки.
Засега проверените два трака показаха, че в района има уникално добри трасета за опитни байкъри, които се карат на 100%.
Продължаваме "разработването" на нови такива, като този път ще се насочим към средната част, а ако остане време и към източната.
Ако на някой не му се бута и участва в "разработката", може да си метне официалното качване по чакълестия път и от билото да решава какво да кара - опции колко щеш!
А вечерта в бивака ще разказва чудни истории за мечки и вълци, и как са го яли... ;)

Лично аз мисля да изпълня следната програма:

Четвъртък - пристигане, качване (бутане) и спускане по трак 1.
Петък - каране по трак 2 и ако остане време по трак 2а.
Събота - каране по трак 3.
Неделя - мързелуване и връщане кой откъде е... Има и един "резервен" трак - за всеки случай.

Село Тъжа е пълно с циган и макар да смятам, че и те душа носят, преди всяко каране сваляме колите на централната улица.
Мястото за бивак е вече проверено и е ОК - съвсем близо тече река с "ванички".

Карането е подходящо за хора със сериозно отношение към планината и поне средни МТБ умения.
Тези "изисквания" са минимумът, който ще ви опази живи и здрави, а и ще можете да карате надолу.
Иначе бутането ще бъде двупосочно...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот xcII » Нед Сеп 02, 2012 4:15 pm

Завиждам благородно на всички, които ще могат да карат във Великата 4-дневка.. Иначе, не съм виждал Пещерата на Ламята, звучи примамливо.. :P

ed. Добави некой и друг трак с кратко описание, за да има от какво да започнем :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот botroid » Нед Сеп 02, 2012 10:16 pm

Заинтересуван съм от трак 3. Но откъде ще е качването? През х.Соколна (5 часа бутане) или директно по рида на вр.Мазалат?
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Нед Сеп 02, 2012 10:37 pm

Планувал съм качването както е дадено на трака - от юг, като бутането ще е между 10-ти и 16-ти км, т.е. макс. 2-3 часа.
Предполагам, че по коларския път в началото ще може да се кара.
Ако пак си само за през деня и без преспиване, не мога да гарантирам в колко ще сме горе, защото още не знам каква ще е компанията.
Имаме си телефоните, ще се разберем.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Пон Сеп 03, 2012 1:12 pm

Малка промяна в плановете. :smash:

С Жоро Кю преценихме, че четири дена по Триглав може и да ни срещнат с Баба меца...
И понеже сме бъзливи и суеверни, решихме, че DH трасето над Чепеларе е къде по-безопасно! ;)

Та, плановете за четвъртък и петък остават същите (само ще разместим траковете, за да спуснем в петък въпросния през Соколна).
В събота - ранен старт към Чепеларе.

Триглавата покана за първите два дни остава, а събота и неделя се местим в Родопите.

:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот digimortales » Пон Сеп 03, 2012 8:45 pm

Да направим някаква явка за четвъртък горе,че мисля и аз да налазвам от север.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Пон Сеп 03, 2012 9:36 pm

Да направим. :agree:
Просто си избери кой трак ти се кара - две или три.
Ние ще сме на конете около 10.00, т.е. ще ни трябват поне 3-4 часа, докато излезем около билото.
Ако оставаш в бивака, е по-добре Соколна да я оставим за петък. Ако ли не, може и в четвъртък, но ще трябва да ни изчакаш на разклона на трите пътеки до около 14.00
Дай и тел. на ЛС за всеки случай.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот mitashkimitko » Вто Сеп 04, 2012 6:28 pm

Здравейте и от мен,
Предложените маршрути и места изглеждат мнго обещаващи и ми се ще и аз да се включа в карането (респективно бутането) хехе.
Има ли някой ентусиаст за предложения маршрут с едно свободно място в колата си за мен и моя железен кон?
Ще се радвам да се комбинирам с някой хем и да разделим и тунджето.
Ако има някой да пише тук или на ЛС

Поздрави от мен
Митака
Аватар
mitashkimitko
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1228
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 10:51 am

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Сря Сеп 05, 2012 3:53 pm

Митак, не разбрах дали си се стиковал с някой, но в случай, че идваш/те, ние излизаме в 7.30 от София.
В Тъжа трябва да сме около 9.30 и в 10.00 да се мятаме по трак 2.
Ако някой някъде и отнякъде, тел. ми е 0899982814.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот mitashkimitko » Сря Сеп 05, 2012 6:48 pm

За съжаление никой не е писал нито тук, нито на ЛС с предложение да се включи и той.
Аз също никой не успях да намеря за каранията... а сам няма как да дойда.
За моя голямо съжаление, май ще трябва да оставим за следващ път карането заедно.

Благодаря за инфото все пак и надявам се до следващия път.
Митака
Аватар
mitashkimitko
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1228
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 10:51 am

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот digimortales » Чет Сеп 06, 2012 3:29 am

ние Триглавия го оставяме за неделя. Не ядосвайте много мечката :beer:
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Чет Сеп 06, 2012 8:52 pm

Изображение

Така се добива високопланинска вода... :idea:

От лагера над село Тъжа:
- "открихме" бързо, лесно и доста караемо качване в средната част на масива, а оттам човек може да се придвижи и до билото, и докъдето си иска (началото на тракове 2 и 3)
- днес все пак метнахме маршрута към Соколна, както и въпросното спускане

Ще го опиша по-пространно в Туршията, но като цяло пътеката след хижата си е една бърза, палава и доста ХС.
Тук-таме има заигравки, но докато се заиграеш и свършва... :smash:
Засега номер едно остава това!
Над хижата е вилнял горски пожар и е доста почерняло.
Относно опасния участък около Саранка - ич не става за каране. Там и без колело е трудно, въпреки, че Жорко се опита няколко пъти да опровергае това твърдение. Алпинистките ви способности ще бъдат тествани на макс. За щастие участъкът е кратък - отнема около 30 мин.

Утре експедицията продължава.

П.П.
Ако някой мисли да ползва траковете, да си ги дръпне отново, че съм направил корекции от днес.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот xcII » Пет Сеп 07, 2012 4:28 pm

П.П.
Ако някой мисли да ползва траковете, да си ги дръпне отново, че съм направил корекции от днес.


Абе мисли пък ще видим кво точно ще измислим :D Какъв е терена надолу, на траковете посочени в "Туршията", в смисъл каманак в какви количества има, търкалящ или сравнително фиксиран е? :)
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Пет Сеп 07, 2012 9:27 pm

Изображение

Днес беше ДХП - ден на хубавата пътека!
Официално - трак 2.
Адреналин на квадрат.
Скоро ще опиша експедиция Триглав и ще кача снимките.

А на снимката виждате индивидуалната награда на Митко, която ще връчи (по свое усмотрение) на най-усмихнатия участник на 24 часовия.
Да, с Жоро минахме да видим маймуните (мястото е уникално :agree: ) и тази вечер ще спим тук, а утре продължаваме към Чепеларе - ще се правим на спускачи... :blush:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Съб Сеп 08, 2012 11:48 pm

xcII написа:... Какъв е терена надолу, на траковете посочени в "Туршията", в смисъл каманак в какви количества има, търкалящ или сравнително фиксиран е? :)


"...Няма смисъл да го описвам - осигурява всичко от планинското колоездене, в най-хард формат...".

Изображение

Ето, че оцеляхме и след втория опит за триглаво самоубийство. В един момент Жоро почти го бях отписал, но балансът (или късметът му :dontknow: ) се оказа по-силен...
Ако не сте се качвали на билото на Триглав и непременно искате да гризнете от дръвцето, наречено маршрут над хижа Соколна, опитът ви ще е обоснован.
В противен случай си е чиста загуба на време. Не си струва за 4 км бързо (и признавам, забавно) ХС, спускане да тикате цял ден.
Хубавите и съдържателни "парчета" от тортата не са там.
Опит за кратък телеграфен отчет (+ снимки) за набезите ни по масива можете да намерите тук. Не съм изпадал в подробности, защото от траковете (и различните им визуализации) опитното око може да види важните неща.
За мен тази част от Балкана е просто Дъ Бест! Вече цял месец се "плюнча" да хваля Равнец, Подботевието и Триглав, и според мен е напълно заслужено.

Останаха още поне 5-6 трака, т.е. темата е с продължение... ;)
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот botroid » Нед Сеп 09, 2012 6:50 pm

И ние габровците се отчетохме днес със спускане по рида Синаница, които е съседен на Соколна. Заведох там двама амаджии, който останаха очаровани от трасето и намачкаха яко дългоходовите си вилки. Искат пак да карат там, въобще голяма зарибявка е тоя масив и действа като магнит за феновете :)

xcII написа:Какъв е терена надолу?


Примерно такъв :evil: Ако това (евентуално) може да те откаже от каране там, ще ти кажа, че по масива има всякакви видове пътеки, от най-хард до леки и бързи агресивно кънтри пътечки, за тия които не искат да поемат големи рискове или пък просто са с по-скромни велосипеди и умения.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот digimortales » Нед Сеп 09, 2012 7:46 pm

като гледам вече има над 10 човека зарибени по масива :beer: . А за днес наистина си беше чук, доста често сядах на задната гума на спускането от Мазалат по посока на Танас Тепе,голем баир брато,а пътеката после след овчарника идеална с доста рунтави камъни в началото, докарах до около 158 ход от 160.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Нед Сеп 09, 2012 8:03 pm

Андроидът (така шеговито те наричаме ;) ) - ще стане от теб един фриирайдър... :rofl:
Масивът си кърти-чисти-вози, така че в най-скоро време ще опитам пак да полазя в района.
Останаха тракове и по Триглав, и по Равнец, като се надявам, че есента ще ни предостави много слънчеви weekend-и.
От София е на около 2 часа, което значи, че дори и еднодневни карания няма да са невъзможни.
След декември караме по Малашевска и Огражден, та дотогава има доста време.
Радвам се, че "открихме" топлата вода, т.е. многото южни спускания, които са едни от най-добрите, които съм карал.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот xcII » Нед Сеп 16, 2012 10:14 pm

..Опит за кратък телеграфен отчет (+ снимки) за набезите ни по масива можете да намерите тук. Не съм изпадал в подробности, защото от траковете (и различните им визуализации) опитното око може да види важните неща. ..

благодарско, ще рагледаме м'триала, но най-вече, благодарско че ме увлече за Триглавско :) :agree:


..Примерно такъв :evil: Ако това (евентуално) може да те откаже от каране там..


Лелеле, тамън се бехме навили... Е ти пък са, що ни откАза :V: :P :sleeping:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот xcII » Пон Сеп 24, 2012 11:40 pm

Покарахме този уикенд там. Не мога да кажа, че от Кадемлийското седло надолу 100% е караемо (взехме идеята на твой трак1, макар че накрая ние минахме през х.Русалка, а не докрая по рида, както е на вашия трак), поне за нас, но мога да кажа че так където карахме кефа бе 100% :D :agree: Отделно, много ме изкефи това че е тотално диво място, там туристически пътеки няма, пък и другите (тези от онези на коне) бяха доста трудни за откриване :8D:

Отново благодарско, че запали интереса ни в този район, догодина другите ребра.. Жалко, че няма как да се направят от седлото в рамките на 1 ден, щото от средата не е същото, според мен.

2-3 снимки от мен:

Изображение

Изображение

гледка към Русалийски проход
Изображение
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Вто Сеп 25, 2012 12:11 am

Радвам се, че и вие сте усетили това място. :agree:
Караемостта е субективна и зависи от възможностите, но такива предизвикателства развиват... ;)
Трябвало е да продължите само по билото на този ръкав, защото гората е наистина вълшебна - все едно сте на DH трасето в Боровец.
Разбрах, че имало и пътека към хижата (Русалка), но там не успях да разузная.

А поне стигнахте ли до ВЕЦ Тъжа?
Питам, защото след пресичането на чакълестия път (все по трака), започва втората серия на спускането, която също кърти!
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот xcII » Вто Сеп 25, 2012 9:18 pm

kvelikov написа: ..Разбрах, че имало и пътека към хижата (Русалка), но там не успях да разузная..


Да пътека има, като тя според мен започва веднага след като се заобиколи и спусне от (отляво, както е и на вашия трак) "рогчето" на рида (снимка 2). След като се спуснахме от рогчето слязохме в полегато и там се опитахме да я хванем, но не успяхме. Казвам че ми се струва че има, защото имаше една подозрителна "дупка" в храсталака в началото на дерето на р.Светишка вода и защото с очите си видях как края й излиза на обратния завой, малко преди х.Русалка. После говорих с хижаря и той потвърди че пътека има. Ние, понеже не рискувахме да се набием в тази подозрителна "дупка" (била бая обрасла, с/д авера който ходи да я поразгледа) с зъби и нокти :D се прикачихме отново на реброто и влязохме в една прекрасна гора за каране!

Дървета редки, наклона умерен, пътека няма, но какво от това, стана нещо кат гигантски слалом мадолце, разпиляхме се кат пилци в нея и даже се разцепихме на две подгрупички без да го търсим :lol:

Изображение

kvelikov написа: ..А поне стигнахте ли до ВЕЦ Тъжа?
Питам, защото след пресичането на чакълестия път (все по трака), започва втората серия на спускането, която също кърти!..


Не, както казах по-горе, от х.Русалка хванахме горе долу по диагонала и право в с.Тъжа. От хижата има маркирана туристическа пътека (синя), която за наш лош късмет хижарят не пожела да ни каже откъде да я фанем от хижата и ни прати на около 1км. по-надолу по макадама за да я фанем, само за да видя табелка там "х.Соколна".. Абе хижари, след местните, вторите които не трябва да питаш за маршрут са дебели хижари в леко замъглено състояние..

Как и да е, знаехме че можем да продължим по рида до долу, но след гората като излязохме на пътя пред нас се откри една огромна поляна с около 50 пасящи крави.. само се спогледахме и решението бе взето -> хижата, бяхме ожаднели :smash:

Следващия път по рида, иначе не знам как е в байк парк, още не съм бил, но не ме и влече ;)
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот botroid » Съб Сеп 29, 2012 9:31 am

xcII написа:
kvelikov написа: От хижата има маркирана туристическа пътека (синя), която за наш лош късмет хижарят не пожела да ни каже откъде да я фанем от хижата и ни прати на около 1км. по-надолу по макадама за да я фанем.


Правилно ви е упътил. От хижата, пътеката следва пътя и след километър го напуска, като впоследствие на няколко пъти го пресича, като му сече серпантините. Това че, тази пътека е лесничка и не е за аграрене е друг въпрос :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот kvelikov » Съб Сеп 29, 2012 10:02 am

Хм, този цитат не е мой... :dontknow:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот taurus13 » Съб Сеп 29, 2012 12:40 pm

XC2 - това е типичния наречен от мен ГФР или горски фрий райд. Практикува се в умерено стръмни, редки широколистни гори и е голям кеф. Терена е постлан с клечки и шума, която вдига много атрактивен шум(нали е шума), подобен на бягане на диво прасе. По време на ловния сезон да се внимава... :D Иначе е много гот, когато 6-7 човека захванат собствени линии и когато гората предлага достъчно препятствия, като мъхлясали зелени скалички и паднали дървета. Лошото е, че често такива спускания завършват в някое дере, откъдето излизане лесно няма, та човек трябва добре да осмисли първо нуждата от ГФР. Има си голям чар в карането извън пътеки, но човек трябва да узрее първо психически за това, за да му стане кеф. После започваш само да се оглеждаш наляво и надясно от пътя в търсене на някоя заигравка.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот xcII » Съб Сеп 29, 2012 4:12 pm

botroid написа:Правилно ви е упътил. От хижата, пътеката следва пътя и след километър го напуска, като впоследствие на няколко пъти го пресича, като му сече серпантините. Това че, тази пътека е лесничка и не е за аграрене е друг въпрос :)


Абе не съм сигурен, че баш правилно ни е упътил, а защо е тва мое чувство съм го написал в поста. Допускам обаче, че е възможно да сме пропуснали първото отклонение, от което се хваща пътеката, макар че 6 чифта очи да пропуснат.. даже и след 1 бира (леле!),..

botroid написа:Това че, тази пътека е лесничка и не е за аграрене е друг въпрос :)


Аз имам само аграрен тен, от аграрен терен не разбирам.. аз затова посещавам Форума, тук всеки втори аграр ти говори за агререн терен, арно :D :beer:

taurus13 написа:..това е типичния наречен от мен ГФР или горски фрий райд..


Обогатяваш ми терминологичния речник с всеки 3-ти твой пост :D :agree:! Ученическа лятна ваканция време да имах, нямаше да мога да напиша толкова добър преразказ по картинка, както успя ти! :8D: Мисля, че бих ти прочел и ученическите съчинения :bowdown: :D :agree:
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот botroid » Нед Сеп 30, 2012 10:37 pm

Юнаци, додет не падне снега, мисля да се боря с ламята! :D В днешния прекрасен за туризъм уж есенен, а на практика истински летен ден, голяма борба беше под палещите лъчи на слънцето, дори на 2200 м. нямаше грам ветрец да разхлади. От вр. Мазалат тръгнах надолу по трак 3. Такива стръмни и скоростни поляни, досега не бях виждал! Може да не предлагат най-хард частта от емтебето, но със сигурност предлагат най-скоростната част от него :eyebrow: Да сте живи и здрави момчета, задето ни показвате такива яки тракчета. Без вас никога нямаше да ги намерим, тъй като в региона не са популярни джипиесите.

taurus13 написа:XC2 - това е типичния наречен от мен ГФР или горски фрий райд...


Може би и ХФР има :) Практикува се по билни поляни с различен наклон, обилно обрасли с ниски хвойни, позволяващи колелото да минава през тях и да ги сгазва. Напечените от слънцето хвойни, издават приятен, ободряващ мирис, характерен за високопланинските части. За този тип каране, не е нужно много внимание, тъй като рядко може да се появят някакви проблеми.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот taurus13 » Нед Сеп 30, 2012 11:30 pm

Има да, и той също е отдавна описан, но ние си му казваме хвойнинг - някъде дори бях давал подробно описание за начина на практикуване, но се раздвам, че и други оценяват тази интересна настилка. Като изключим ЦБ, където тя изобилства, друго място където сме правили един от най-яките хвойнинги, беше на Рила, на спускането към хижа Чакалица. Между другото също много добро, технично и весело спускане. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот digimortales » Вто Юли 16, 2013 7:50 am

:wavey:
За тази година с Бота открихме сезона на най-високата глава на ламята (Г.Кадем). Масива пак започва да влече яко.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: Weekend: 6/7/8/9.септ. Триглавата ламя, част втора

Мнениеот IY » Пет Юли 19, 2013 3:55 pm

Момчета вече няколко пъти караме с компанията от с.Тъжа към Ботев и набелязахме туристическата пътека към хижа Русалка(тази дето сече пътя напряко).Изглежда добре отстрани.Карал ли е по нея някой да даде инфо ? Как би било спускане от Триглав до хижа Русалка и после да се хване тази пътека до селото ? Или трак 1 за спускане (от хипертуршията) е по-добър вариант?
Поздрави! :beer:
IY
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2012 5:55 pm

Следваща

Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта