Бояна - Тихия кът - Бояна

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Бояна - Тихия кът - Бояна

Мнениеот Admin » Съб Ное 18, 2006 12:31 am

http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... 6-route038

Мислех, че този маршрут ще остане за догодина, но като гледам прогнозата за времето през следващите пет дни, реших че може да е полезен на някого още сега ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот sharky » Съб Ное 18, 2006 12:53 am

В Бояна има много готина пътека където се спускаме с приатели, въпреки че не веднъж съм срещал и колеги дето са в посока нагоре. Ходи се с 63 , което първата му спирка е малко след Драг (оня срещу центъра по хигиена). Автобуса се взима до последната му спирка, бута се 50м нагоре и от там Rock n' Roll :hbang2:
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Admin » Съб Ное 18, 2006 9:17 am

И сигурно се спускате с каски, нали?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот sharky » Съб Ное 18, 2006 2:42 pm

Разбирасе! Па ако някои забрави касаката- отзад на колоната леко, бавно и спокойно :^:
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот mih » Съб Ное 18, 2006 7:13 pm

[quote="sharky"]

Разбирасе!
[/quote]


Да серазбира както от тукhttp://www.pinkbike.com/photo/?op=list&function=myphotos&photouserid=135617 ли?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот sharky » Съб Ное 18, 2006 11:55 pm

Там е безубидно скачане на леки скокчета. Са в парка е друго, както и на бояна. Тия месеци ще си купа не-фул-фасе каска и ще си я носа :D
ИзображениеИзображение
Аватар
sharky
 
Мнения: 709
Рейтинг: 1834
Регистриран на: Сря Ное 16, 2005 8:06 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот drdre » Нед Ное 19, 2006 2:52 pm

Дам много ме радва тоя маршрут .. А тихия кът е едно от люмите ми места за цър-пър ;)
Е па я си карам за удоволствие ;)
Аватар
drdre
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 9:47 pm
Местоположение: София

Мнениеот fhristo » Сря Сеп 26, 2007 5:50 pm

Много хубав маршрут, днеска го минахме с z1gZag. За спускането си избрахме техничната част - много яко! Голямо удоволствие е да преудоляваш тия скали по пътеката :) А и се минава през много красиви гори, които сега есента май ще станат още по красиви :)
То там имаше и доста други пътечки, които изглеждаха много съблазнително - с коренчета и т.н. :) Има хляб в тоя район :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Re: Бояна - Тихия кът - Бояна

Мнениеот rafi.s » Нед Юли 29, 2012 11:39 pm

Прекрасен маршрут, днес го минахме. На мен ми дойде тежък на моменти, но аз не съм опитен. А и има много чешми, може да се разхлажда човек :). Има 2-3 засилки надолу, където би било някак по-спокойно ако си с протектори :).
rafi.s
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 1:37 pm

Re: Бояна - Тихия кът - Бояна

Мнениеот ve_san » Съб Юли 13, 2013 1:49 pm

Здрасти :D
Много приятен маршрут, за след работа едва ли, но за раздвижване или подготовка за нещо по-сериозно е идеален. Днес го минах сама, за 2 часа отидох до Тихия кът и се върнах до нас (Павлово), само че на слизане се спуснах по Беловодски път, защото ме кефи да ми се развява перчема :D :D

Аз не използвам кола или автобус, карам по ул. "Пушкин" до началото на Бояна, после по едни преки улички до площада, Боянската църква и от нея по "Боянско езеро" излизам на "Сговорна дружина", завивам надясно, стигам до въпросния паркинг (наистина е пълен с коли през почивните дни), пресичам реката по широк мост и...тя алеята започва от тук :)

Използвам случая да благодаря на всички за описаните и споделени маршрути и обещавам да допринасям с каквото мога за актуализирането им :beer:
ve_san
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 11:53 am

Re: Бояна - Тихия кът - Бояна

Мнениеот xargs » Съб Юли 13, 2013 2:34 pm

Редовно го карам това маршрутче и е супер. Сингълтрака който почва от над бялата вода ми е любим.

И като съм споменал чешмата:
Внимавайте с водата на "Бялата вода"
Аватар
xargs
 
Мнения: 454
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Фев 19, 2012 12:01 am
Местоположение: София

Re: Бояна - Тихия кът - Бояна

Мнениеот Slade » Пон Юли 15, 2013 11:24 am

Опаа. Мерси за информацията.
Това ми затвърждава мнението да не ползвам крайпътни чешми, а да си нося. Не защото всички са замърсени, а защото не знаеш кога ще уцелиш бонуса. E.Coli EHEC и EPEC могат да извадят от строя всеки за от седмица до месец, а има и по-лоши сценарии.

Междувпрочем какъв е тоя сингълтрак над чешмата? Някъде след стъблите вляво ли? Там имаше две пътеки и към Тихия кът нагоре съм хващал тази широката вдясно, която е скучна та дрънка.
Изображение
Аватар
Slade
 
Мнения: 434
Рейтинг: 1348
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 8:12 am
Местоположение: София

Re: Бояна - Тихия кът - Бояна

Мнениеот brsoft » Сря Юли 17, 2013 1:53 pm

Slade написа:Опаа. Мерси за информацията.
Това ми затвърждава мнението да не ползвам крайпътни чешми, а да си нося. Не защото всички са замърсени, а защото не знаеш кога ще уцелиш бонуса. E.Coli EHEC и EPEC могат да извадят от строя всеки за от седмица до месец, а има и по-лоши сценарии.

Междувпрочем какъв е тоя сингълтрак над чешмата? Някъде след стъблите вляво ли? Там имаше две пътеки и към Тихия кът нагоре съм хващал тази широката вдясно, която е скучна та дрънка.


Точно, след стълбите наляво. Приятно спускане, което води до шосето.
brsoft
 
Мнения: 9
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 10:17 am

Re: Бояна - Тихия кът - Бояна

Мнениеот dmngdsm » Пет Юли 19, 2013 11:22 am

Някой да си е правил карта на маршрута с gps/googlemaps, вместо чертичките в червено и черно?
dmngdsm
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юли 01, 2013 10:15 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], protiven, Sprinter и 29 госта