Странни или паранормални явления....

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот cvb » Сря Юни 06, 2012 7:54 pm

виж кой ник го пусна :agree: :magnify:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот sensation_blue » Сря Юни 06, 2012 9:16 pm

cvb написа:виж кой ник го пусна :agree: :magnify:

:rofl: явно и аз съм част от заговора... гледай ти, илюминатите дебнат навсякъде :lol: :beer:
Но иначе съм съгласен за огромната вероятност тези почти фантастично звучащи конспиративни теории да съдържат голяма доза истина. Но идеята ми по повод линка, който дадох беше по-скоро, че не бива да вярваме на всичко що се върти из масовите медии :peace: А също така, че зад голяма част от паранормалните явления има логично обяснение...
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Ozzie » Нед Юни 10, 2012 10:45 am

Според машината на форума, имаме 96 теми с 95 мнения... т.е. някоя от темите е с -1 мнения в нея... :eek3: :emlaugh:
Изображение
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот nenejlhuka » Пет Юни 15, 2012 3:08 pm

отворете си webcam от х.алеко . Вижте странните светлини над Алеко.... давам и линк с prtsc http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater от 1 час са там
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
nenejlhuka
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:36 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Пет Юни 15, 2012 8:34 pm

Не търсете паранормални образи в изображения от камери - пълно е с тях и всичките си имат съвсем логично оптично обяснение. Виж ако двама души са балюдавали нещо на живо, то е друга бира.
Между другото тук някой често пуска в небето хартиени летящи фенери - докато разбера кви са тия НЛО-та дето висят на майната си и светят в жълтеникаво- червено , доста време мина. :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот subritual » Чет Ное 21, 2013 11:46 pm

Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот subritual » Вто Ное 26, 2013 11:51 am

http://arknow.net/site/238/f/357#.UpRth8QYxsJ
Една хипотеза, че звуците може да се дължат на слънчеви изригвания и верижната реакция от тях. Или пък друга, че идват от земното поле.
Кефи ме колко е напреднала нАуката.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот cvb » Вто Ное 26, 2013 9:24 pm

майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Neonskull » Чет Дек 26, 2013 12:17 am

Така нека да започна и аз с една история.Когато бях малък много мразех да ходя на село Реброво (Стара планина) но ходех с баба и дядо защото ме принуждаваха. Къщичката е малка с една стая и кухня.
И така една вечер след като се навечеряхме си легнахме (леглото ми гледаше точно към прозореца).Както си лежах и гледах прозореца изведнъж се появи някакво огромно светещо кълбо (светеше ужасно ярко). Веднага се уплаших и казах на баба и дядо а те ми отвърнаха че било светулка --- що за простотия .. колкото и да ги убеждавах не вярваха. Не може да е луната защото прозореца гледаше право към гората ( къщата ни е точно последната и всичко нагоре е гора има само 1 кръст по нагоре сложен в чест на Св. Илия) нито пък някой който да свети с фенер в стаята тъй като човек не може да застане от другата страна на прозореца защото има около 3 метрова пропаст (слава богу я оправиха че къщата беше тръгнала да се срива :D ). Мина доста време от тази случка и постепенно бях започнал да я забравям и сам да не си вярвам на това което видях,НО един ден решаваме (5 клас бях) с един мой приятел да отидем на кино и то безплатно, защото дядо му работеше там и ни беше осигурил безплатни билети. Срещаме се на метростанция Сердика и тръгваме ( аз, приятелят ми и дядо му) и започваме да си говорим някакви простотии като изведнъж се стига до темата за НЛО и дядото започва "Ами ние като бяхме един път на лагер в село Реборо ... и изведнъж започна да се спуска някакво странно кълбо от небето и всички се скрихме по палатките ( било е лято и са си говорели на някаква поляна в селото (вечер е било)) като след известно време отново са излязли и кълбото го е нямало. Бях потресен от това ... без да съм си говорил с този човек, без да съм разказвал случката на приятели, без да го познават даже и от моето семейство той започна да говори за Реброво и как видял НЛО ... :cyclops: Миналата година баба ми си идва от Реброво и започва да говори как майсторът който и помогнал за някъв резервоар и казал как той и жена му си гледали всяка нощ някакви паранормални явления :hypnoti:
Аватар
Neonskull
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Дек 21, 2013 3:27 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Yavkata » Чет Дек 26, 2013 12:02 pm

Ъхъ. Докато ремонтираха новата междугалактическа станция (некъв проблем с подизпълнителите на окабеляването), бяха отворили временно и старата при Реброво. Проблема вече е отстранен и скоро няма да бъдете тормозени. :wavey:
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот taurus13 » Чет Дек 26, 2013 12:40 pm

И моите бабка и дядко имаха вила на Реброво, ама съвсем нагоре в дивото в гората. И аз много съм отседявал там, обаче най-много имаше змии и прасета нощем. Сутрин рано към 3 часа пък пееха славеите. Вечер имаше светулки. Обаче светещи кълбета не сме виждали - нито те, нито аз.
Обаче леля ми като е била малка е наблюдавала явление подобно на кълбоводна мълния. Те са живели в къща в Бистрица на края на селото. Един ден леля ми била сама и по едно време докато си играела нещо там, изведнъж в стаята се явило черно съскащо кълбо, голямо около 25 см в диаметър. Кълбото много бавно се движело по ръба на един гардероб, след което изчезнало. Разбира се, после никой не и вярвал, но то по това време не се е знаело почти нищо за това рядко явление...не че сега се знае де - тия неща си остават пълна загадка за науката и сега, но доста хора са ги наблюдавали.
Аз пък не знам защо от малък си мислех че една кълбовидна мълния следва да е червена.....обаче всъщност може би по-логично е да е синкаво-зелена.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот subritual » Чет Дек 26, 2013 2:08 pm

Това са специални сонди, които сканират за полезни изкопаеми и злато.Няма страшно :beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот sensation_blue » Нед Апр 27, 2014 10:48 am

"Австрийски учени разкриха загадката на едно от най-слабо изучените физически явления – кълбовидната мълния. Йозеф Пеер и Александър Кендл провели редица експерименти.
Според техните анализи кълбовидното сгъстяване на енергия не е нищо друго освен образ, който се проявява в човешкия мозък. Изследователите твърдят, че магнитните полета, които възникват при мълния, влияят върху човешкия мозък.
Те смятат, че в зрителните центрове на кората на главния мозък възникват така наречените фосфени – зрителни образи, които се появяват при въздействие на силни електромагнитни полета върху зрителния нерв.
Учените сравняват такова въздействие с транкраниална магнитна стимулация, когато към кората на главния мозък се насочват магнитни импулси. По този начин се провокира появата на фосфени.
Такава процедура често се прави в лабораторни условия. По този начин, смятат учените, когато човек смята, че вижда кълбовидна мълния, това на практика са просто фосфени.
Когато някой се намира на няколкостотин метра от мълнията, в очите му за няколко секунди може да възникне бяло петно. Това става заради въздействието на електромагнитния импулс върху кората на главния мозък.
Странното при кълбовидната мълния е, че тя се появява както при проливен дъжд, така и при напълно ясно небе. Цветът на кълбовидната мълния е син или червен, а понякога е сме от двата цвята.
Понякога кълбовидната мълния е напълно неподвижна, а друг път се движи много бързо. Тя може да влезе в помещение през прозореца, а най-странното е, че може да се появи в напълно затворено помещение.
Понякога кълбовидната мълния е ярко бяла, излъчва мощно сияние и издава съскащ звук. Като цяло животът на този вид мълния е много кратък – тя съществува от три до пет секунди. Обикновено тя се взривява с мощен звук."

Може би там все пак има нещо... някаква точка в магнитното поле на земята, която изкривява време-пространството и от там възприятията на мозъка :)
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот CartoonFox » Нед Апр 27, 2014 3:49 pm

Другото и по-странното е свързано със сънища :
Сънувам че съм в някакви катакомби / тунели, подземия / и се опитвам да спася някакво коте от една тръба,
където се е свряло подгонено от някакви гадни същества. При опита ми да го измъкна от тръбата то в страха
си ме одрасква и ..... като се събудих на ръката ми имаше прясна драскотина. Естествено преди да си легна
нямах наранявания по ръцете, а около мен няма предмети които да причинят такова одраскване при въртене в
съня ми.

като "Nightmare on Elm Street" :D
What does the Fox say?
Аватар
CartoonFox
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 9:48 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот pepcho_tdm » Вто Май 06, 2014 10:43 am

valenti написа:Аз се сетих, за случка която и до ден днешен не мога да си обясня! Става въпрос за следното- Преди няколко години трябваше да слагам аларма на автомобила, по точно щях да ходя при специалист,който щеше да свърши тая работа. Лято е, аз съм облечен с фанелка и къси панталонки със странични джобове. Та така, сложих портофейла в левият джоб на панталонките, излизам от къщи,и реших първо да си взема цигари от кварталното магазинче, след което в колата и при майстора. Човека си свърши работата,дойде ред за ,,опраяне на сметката''....и Оооо ужас.... Портофейла със пари и документи липсва ! Викам си- докато съм карал колата, сигурно е изпаднал от джоба на гащите... Няколко пъти се ,,гъзурих'' в купето,залягах и гледах под ,зад и над всички седалки!!! Портомонето-ЙОК! :( Измърморах нещо от сорта- Извинявай ама май, съм си забравил парите в къщи( майстора е мой добър познат) та паля колата и директно в къщи за нови пари! Вземах,платих на човека и обратно към нас. Сетих се да проверя и в бакалията, но отговора на продавачката. - Взе си цигарите и портофейла!
Селият ми ден се ,,сговняса'' ,пари документи,всичко изчезна ...както се казва ,,Невероятно но факт''
На другият ден, споделих и на майка за странната случка, и тя вика- Абе дай да вържем дявола!?! И просто завърза едно въженце на един възел! Вика ми - дай да слезем пак до колата, може да го намерим( портофейла)
-Майко , абе какви глупости ми говориш?Аз ги търсих,жената и тя половин час! Надали ще има някакъв ефект?!
Айде от мен да мине,слизаме до колата , майка ми отваря предна дясна врата?!?! И след няколко секунди, намери портомонето ...между колонката и дясната!!! Седалка на колата! Невероятно,нали? :)
От тогава като трябва да намеря нещо из къщи...просто връзвам дявола! :) На
80% действа !
Бях си загубил ключовете, обърнах къщата наопаки да ги търся, а сега просто вързах дявола и те магически се появиха! ЛООООЛ!!!
Карам RAM :D
pepcho_tdm
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1059
Регистриран на: Пет Юни 15, 2012 8:23 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот synsens » Чет Юни 05, 2014 11:03 am

taurus13 - виж ти какви интересни съзнания имало в този форум : )
Това състояние на "излизане", между съня и будното състояние, ми се случваше доста преди време. Предимно защото спях малко и в разнообразни моменти от денонощието. Същото нещо със страха и невъзможността да помръдна. Понякога даже чувах много силен звук, като музика, но хаотично, и виждайки стаята около себе си, много се притеснявах, че ако не се "освестя", звукът ще събуди всички наоколо : ) Беше забавно. Това, което ме плашеше в тези състояние, беше че не усещах живота в тялото си - все едно трябваше да управлявам сърцето и дробовете си сама, докато съм в това състояние, а те винаги са си работели от самосебе си. Страхувах се, че ако остана дълго, няма да тръгнат пак самички. Стана ми интересно, че ти си се събуждал с воля - аз не можех. Единствения начин, който открих, беше не да напъвам, ами да се успокоя напълно, да се отпусна обратно "назад" към заспиването. Веднъж като влезех в 'нормалния' сън, успявах да се събудя и тогава сърцето ми започваше да бие с всичка сила.
Доста забавно усещане беше цялото това, все едно съм пропаднала в цепка между съня и реалността, където се случва нищо и всичко едновременно. Е, после алко намалих експериментите с издръжливостта на тялото и мисълта и вече не ми се случва (често).

Като малка пък имах усещането, че всичко осезаемо за възприятията ни около нас е супер крехко и ако натиснеш в някоя точка, ще се пробие и оттак ще има.. нещо друго. Не мога да опиша какво точно. Сякаш всички форми и цветове губят същност и зад тях има просто Пространство. Това беше в едни далечни години, когато дори не подозирах за психотропните вещества.. и сънувах много.

Та така : ) хубаво е, че и тук имало хора, които виждат и усещат малко повече, малко по-нататък.
σύν
Аватар
synsens
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1236
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 12:52 pm
Местоположение: Sofia

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Alpina » Съб Юни 07, 2014 9:42 pm

Това състояние ми се е случвало само веднъж, преди няколко години - на 1-ви април и беше трудно да обясня на познатите ми че е истина, докато не дойде 2-ри април.
Та - консултирах се с невролог и ми каза, че ако не се повтори - не е нужно да си правя изследвания и т.н., но не успя да ми каже защо - само че е чувал и за други отделни такива случаи.

Забавното е, че като се прибрах вкъщи и по навик си пуснах NG - точно в този момент започваха да обясняват за това състояние - никога преди това не съм гледал това предаване, никога след това не попаднах на него.

На кратко - както повечето знаем, сънят има няколко фази и една от тях е автоматичното "парализиране на тялото", което мозъкът прилага, с цел нашата безопасност.
Проблемът при сомнамбулите се изразява точно в липсата на това "парализиране", защото по една или друга причина, мозъкът пропуска този етап.
Често се случва наличието на по-лекия проблем, при който парализата не е пълна и хората раздават плесници и ритници в кревата...

Та при събуждане, когато то се случва при нормални обстоятелства, мозъкът започва да подготвя тялото за ставането и си има a-b-c процес за него.
Случва се, сравнително много рядко, но доста хора имат поне веднъж в живота си този случай, в който мозъка "пропуска" да изкара тялото ни от "парализата", в която ни е държал по време на сън.

При мен лично беше голям страх, защото бях сам на селото, събудих се от силен шум и когато отворих очи и се опитах да се обърна, за да видя какво
има в стаята - не можех да се помръдна. Всъщност можех да помръдна само и единствено очите си, но нищо друго - нито глава, нито пръсти - нищо.
В този момент имах усещането, че има някой зад мен и че ми е причинил нещо, това, че не мога да се обърна и да видя какво има в стаята, само засили паниката.
Усещането стана супер нереално, защото все едно главата ми се стесняваше, тялото също и - всъщност не мога да го опиша, но все едно напускаш тялото си - чисто и просто защото не го усещаш
и все пак все едно е там, но като черупка, която ти става тясна.

Всичко продължи няколко минути (предполагам) и когато някак си се успокоих, отново изпаднах в нещо като сън и скоро след това се събудих без никакви проблеми.
Тъкмо започваше да се просветлява навън и така се ориентирах за времето.

Поради това усещане, за една безпомощност и липса контрол над собственото тяло, и най-вече заради това че човек точно излиза от сън в този момент и не е напълно събуден,
много хора започват да изпитват "свръхестествени" усещания и поради полу-заспалото състояние - започват да си въобразяват че са отвлечени от извънземни, че се случва какво ли не с тях.
Знаете - нещо като съня, в който успявате да контролирате околния свят - на практика всичко е възможно и успявате да извикате всякакви образи в съзнанието си.


Та така - всичко е един чисто и прост физиологичен процес, който се е "объркал" и не е протекъл в правилния ред. Най-често може да се случи на хора, които се преуморяват,
нямат редовен сън и часове за такъв, но може да се случи и на хора, които имат точен режим и никакви проблеми със съня.

Та така - всичко е такова, каквото е.
Просто нашите познания за околния свят са още доста бегли, макар и успели да го опишем във формули и т.н.

Ще припомня първата ми публикация в темата - с примера за Плутон.
Има много неща, за съществуването на които си нямаме никаква представа.

За мен човешкият мозък има наистина големи възможности, но по една или друга причина - не ни позволява да се възползваме и дори докоснем до голяма част от тях.

Това, че никога нямам редовен, точен час за ставане - дали ще е 3:00, 5:45, 9:30 или 10:20 - е строго индивидуално всеки ден и най-често се будя без аларма, защото според мен тогава тялото ми знае че е получило нужното му.
Но ако се наложи да си настроя аларма за някой от тези часове - в сигурно 8 от 10 случая се събуждам около 2-3 минути преди алармата и я "посрещам" разсънен - как тялото ми знае кога е 4:55 или 9:15 - идея нямам, но и не се опитвам да разбера. :)

Има още куп "странни" явления, на които съм присъствал или които са ми се случвали, дори да хвана човек и да му кажа какво ще последва и как напълно непознати
ще направят и дори кажат точно дадено изречение (случвало ми се е 2-3 пъти) - но за мен са просто "естествени такива", за които просто още нямаме познанията.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот KaLO_1407 » Чет Юни 12, 2014 12:31 pm

Сега докато пътувах в 102, един циганин на видима възраст ~20 години, си говореше с въображаем приятел
Това всеки го е виждал, но като тръгна да слиза въпросния циганин ди стисна ръката с въображаемия човек и сякаш нещо наистина му стисна ръката, защото мускулите му се напрегнаха и сякаш виждах отражението на някакъв човек в очите му, въпреки че срещу него нямаше никой. Не говореше несвързано, ами напротив, водеше нормален разговор, изслушваше "събеседника" си и му отговаряше с що годе интелигентни отговори. За пръв път ми се случва подобно нещо. Възможно ли е този човек да е виждал и да продължава да вижда духовете на някой умряли хора, и да може да контактува с тях?!
"След двадесет години повече ще съжалявате за нещата, които не сте направили, отколкото за нещата, които сте направили…"
KaLO_1407
 
Мнения: 240
Рейтинг: 1131
Регистриран на: Нед Дек 30, 2012 9:54 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот mdmaa » Пет Юли 11, 2014 12:30 pm

[quote="taurus13"] Работех в една фирма, преди 12-ина години.......

Мисля, че за по голямата част от аудиториата това си е достатъчно паранормално :rofl:
Аватар
mdmaa
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 2:30 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Ozzie » Съб Юли 12, 2014 12:33 pm

аз пък работя в една и съща фирма, вече 18-та година... :tongue: :tongue: :tongue:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот MIKEY MOUSE » Съб Юли 12, 2014 8:44 pm

Ozzie написа:аз пък работя в една и съща фирма, вече 18-та година... :tongue: :tongue: :tongue:


Ти българче ли си, или японец?! :dontknow: Я се стегни и започвай да се оглеждаш и ослушваш...
PRO ARIS ET FOCIS / ЗА ОЛТАРИТЕ И ДОМАШНИТЕ ОГНИЩА/- ЗА ОТЕЧЕСТВОТО!

Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи Му за плановете си !
Аватар
MIKEY MOUSE
 
Мнения: 933
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 7:55 pm
Местоположение: В един измислен свят-само за усмихнати и без модератори

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот jori5245 » Нед Апр 24, 2022 12:48 am

Здравейте, искам да ви споделя нещо, което ми се случи днес докато карам с един приятел. Първо да кажа, че случайно намерих темата. Случката не е нещо кой знае какво, но ми се случи по време на каране и реших да ви я споделя. Случката се развива на пътека, която е в близост да асфалтов път стигащ до хижа по, който път минават доста хора. Пътеката беше много занемарена, цялата обрасла имаше и паднало дърво точно в началото. Миналото лято с един приятел я изчистихме направихме скокове и виражи, за да бъде по интересно. Пътеката води до една хубава гледка където има място за палене на огън и започнаха да идват хора и си палят огън даже на скоро са идвали някакви хора и са чистили от боклуци. Единственият път за стигане до там е по пътеката. Днес направихме три спускания и след второто се изкачихме отново за последно спускане. Горе застанахме да си починем за малко и по едно време зад нас където има дървета и е много обрасло, чухме звук на около 15м. звук все едно се копае с кирка и кирката се удря в камъните и се чува доста характерен звук от кирката, много трудно да го объркам защото много често ни се случва да копаем в тази гора за скоковете и другите неща, които правим по пътеките. Взехме си нещата набързо и се спуснахме защото се изплашихме все пак сме на 16 и е нормално да се изплашиш на тази възраст когато си в гората. Но звукът със сигурност не беше от кълвач или от клатещи се дървета или нещо такова, чуваше си се характерния звук на желязото когато го удариш в камък. Карам там от две години, но в началото карахме на друга пътека, която е до тази от днес. Миналото лято преди да оправим пътеката от днес два пъти ми се случи да видя мъж с колело облечен в много дебели стари зимни дрехи през лятото когато е страшна жега също носеше огромна раница, която беше пълна с някакви неща също носеше и един чувал отново доста пълен ,по колелото имаше още някакви торби. С целият този товар мъжът се качи по обраслата тогава пътека като горе няма нищо освен гора и лагерния огън, който някой е направил. Това е историята ми за която най-вероятно има логично обяснение, но си беше доста странно как изведнъж започна да се чува и беше доста силно. Решили сме да проверим какво има там и ако има нещо ще пиша.
jori5245
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Нед Май 17, 2020 7:58 pm

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот Harka » Нед Апр 24, 2022 2:56 pm

Иманяри?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот pcconsult » Сря Юли 13, 2022 9:35 pm

Е и аз ще спомена нещо в темата. Аз съм екстрасенс. Ако се наредят всички доктори от една поликлиника, то няма такъв по чиято специалност да не съм лекувал (включително зъболекар). Намират ме хората от уста на уста. Никъде не се рекламирам. Даже тук за пръв път пиша това. Има много предубедени хора и затова. Няма нужда да ме съдите. Толкова неща са ми минали буквално през ръцете. Като боледувам няма "пациенти", като съм здрав почват да ме търсят. Най са ми лесни както аз гальовно ги наричам кокалите - нещо изкълченко прясно наболяващо - направо леснотия. Случвало ми се е да се чувствам (когато "пациентите" бяха по десетина на вечер) буквално като автомеханик: Какъв е проблема? Спокойно, ей сега ще го сменя чарка... и си тръгва човека по живо и по здраво и сяда следващия, че хората чакат. Зная си, че от това няма да забогатея затова си гледам компютрите и сървърите в работата. Ходих едно време (преди повече от 30 години) на курс за екстрасенси, бях млад и кльощав абитуриент през същата година. Та от тогава почнах да лекувам. Само рак не мога да лекувам. Викали са ме три пъти за рак, не можах да им помогна на тези хора, Бог да ги прости. Не, не си правя реклама! Само споделям. Зная си, че много от това написано ще вдигне някаква доза хейт, та да Ви кажа предварително: Това си е Вашето мнение и аз няма да си мръдна пръста за да го променя. Просто има хора, които разбират и такива, които не разбират.
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот protiven » Сря Юли 13, 2022 11:07 pm

Интересно защо като кара Ковид не се самоизлекува, ами лежа в болница.
Аватар
protiven
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1427
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 7:57 am

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот pcconsult » Чет Юли 14, 2022 5:44 am

protiven написа:Интересно защо като кара Ковид не се самоизлекува, ами лежа в болница.

Само в приказките барон Мюнхаузен се хваща за косата и се самоиздърпва нагоре... Типично за лекуващите екстрасенси е, че не могат да лекуват трима човека: майка си, баща си и себе си. Мисля, че енергетиката там е прекалено еднаква. С баба ми и дядо ми (Бог да ги прости) съм нямал такава преграда. Отделно от това като дете бях все по болници: спастичен бронхит, бронхопневмония. На дестска градина почти не съм ходил по тази причина. Аз съм нормален човек, не съм някакъв супермен. :wavey:
Правя чертежи за рамки. Вижте ми сайта.
Аватар
pcconsult
 
Мнения: 550
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 9:44 pm
Местоположение: София

Re: Странни или паранормални явления....

Мнениеот cvb » Нед Ное 27, 2022 11:06 am

Alpina написа:Това състояние ми се е случвало само веднъж, преди няколко години - на 1-ви април и беше трудно да обясня на познатите ми че е истина, докато не дойде 2-ри април.
Та - консултирах се с невролог и ми каза, че ако не се повтори - не е нужно да си правя изследвания и т.н., но не успя да ми каже защо - само че е чувал и за други отделни такива случаи.

Забавното е, че като се прибрах вкъщи и по навик си пуснах NG - точно в този момент започваха да обясняват за това състояние - никога преди това не съм гледал това предаване, никога след това не попаднах на него.

На кратко - както повечето знаем, сънят има няколко фази и една от тях е автоматичното "парализиране на тялото", което мозъкът прилага, с цел нашата безопасност.
Проблемът при сомнамбулите се изразява точно в липсата на това "парализиране", защото по една или друга причина, мозъкът пропуска този етап.
Често се случва наличието на по-лекия проблем, при който парализата не е пълна и хората раздават плесници и ритници в кревата...

Та при събуждане, когато то се случва при нормални обстоятелства, мозъкът започва да подготвя тялото за ставането и си има a-b-c процес за него.
Случва се, сравнително много рядко, но доста хора имат поне веднъж в живота си този случай, в който мозъка "пропуска" да изкара тялото ни от "парализата", в която ни е държал по време на сън.

При мен лично беше голям страх, защото бях сам на селото, събудих се от силен шум и когато отворих очи и се опитах да се обърна, за да видя какво
има в стаята - не можех да се помръдна. Всъщност можех да помръдна само и единствено очите си, но нищо друго - нито глава, нито пръсти - нищо.
В този момент имах усещането, че има някой зад мен и че ми е причинил нещо, това, че не мога да се обърна и да видя какво има в стаята, само засили паниката.
Усещането стана супер нереално, защото все едно главата ми се стесняваше, тялото също и - всъщност не мога да го опиша, но все едно напускаш тялото си - чисто и просто защото не го усещаш
и все пак все едно е там, но като черупка, която ти става тясна.

Всичко продължи няколко минути (предполагам) и когато някак си се успокоих, отново изпаднах в нещо като сън и скоро след това се събудих без никакви проблеми.
Тъкмо започваше да се просветлява навън и така се ориентирах за времето.

Поради това усещане, за една безпомощност и липса контрол над собственото тяло, и най-вече заради това че човек точно излиза от сън в този момент и не е напълно събуден,
много хора започват да изпитват "свръхестествени" усещания и поради полу-заспалото състояние - започват да си въобразяват че са отвлечени от извънземни, че се случва какво ли не с тях.
Знаете - нещо като съня, в който успявате да контролирате околния свят - на практика всичко е възможно и успявате да извикате всякакви образи в съзнанието си.


Та така - всичко е един чисто и прост физиологичен процес, който се е "объркал" и не е протекъл в правилния ред. Най-често може да се случи на хора, които се преуморяват,
нямат редовен сън и часове за такъв, но може да се случи и на хора, които имат точен режим и никакви проблеми със съня.

Та така - всичко е такова, каквото е.
Просто нашите познания за околния свят са още доста бегли, макар и успели да го опишем във формули и т.н.

Ще припомня първата ми публикация в темата - с примера за Плутон.
Има много неща, за съществуването на които си нямаме никаква представа.

За мен човешкият мозък има наистина големи възможности, но по една или друга причина - не ни позволява да се възползваме и дори докоснем до голяма част от тях.

Това, че никога нямам редовен, точен час за ставане - дали ще е 3:00, 5:45, 9:30 или 10:20 - е строго индивидуално всеки ден и най-често се будя без аларма, защото според мен тогава тялото ми знае че е получило нужното му.
Но ако се наложи да си настроя аларма за някой от тези часове - в сигурно 8 от 10 случая се събуждам около 2-3 минути преди алармата и я "посрещам" разсънен - как тялото ми знае кога е 4:55 или 9:15 - идея нямам, но и не се опитвам да разбера. :)

Има още куп "странни" явления, на които съм присъствал или които са ми се случвали, дори да хвана човек и да му кажа какво ще последва и как напълно непознати
ще направят и дори кажат точно дадено изречение (случвало ми се е 2-3 пъти) - но за мен са просто "естествени такива", за които просто още нямаме познанията.
ПЪРВО
бъгнал ти се е биоса - не адресира прекъсване проца към рам при бут на дъното-не пишеш ами или авард ти е бозата на фърмуера и каква грешка ти изкарва пост кода :lol2:

ВТОРО
НАЙ-СТРОГО ТИ СЕ ЗАБРАНЯВА ДА ПИШЕШ В ТЕМАТА ЗА МЕЖДУ 3.55 И 4.00ч за чиитване-така да си знаеш :roll2:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Предишна

Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта