Nali po4ti vsi4ko se pravi v Taiwan, China i t.n.

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Nali po4ti vsi4ko se pravi v Taiwan, China i t.n.

Мнениеот Lubo » Вто Мар 30, 2004 12:11 am

Do kolkoto znam golqma 4ast ot ramkite i ostanalite 4asti za kolela predlaga6ti se v BG se pravqt pri na6ite po-julti bratq. Ta mi mina prez ukala poneje dosta hora vnasqt razni ne6ta ot tam moje i da moje da se vnese i edno kolelce v nqkoi konteiner. OBA4E nqmam nikakva predstrava za cenite. V toq red na misli nqkoi znae li nqkoi i drug sait na magazini ili proizvoditeli na 4asti za kolela ili kolela v Kitai, Taiwan ili podobni.
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Вто Мар 30, 2004 1:58 am

Любо,
Да ти кажа аз как си ги представям нещата :
Това е една задимена промишлена зона, където се бачка и произвежда яко, и на ниски цени. Покрай жестоката конкуренция, почти цялото производство е изнесено там. Повечето компании ползват техните услуги, като обикновено в "белите" страни остават само шефовете, поддръжката, сметкаджиите, маркетинга и понякога инженерите. Значи компанията X проектира байк и го поръчва на голям Тайвански производител. Има и вариант при който по-малката компания Y си избира от каталог с готови рамки и даже си праща логото да им го нарисуват. Всичко това на едро и в големи мащаби. Сиреч сега ако отидеш в Тайван, ще видиш байкове на повечето реномирани марки и цените им ще са близки до световните, или същите боклуци които си ги има и при нас (тях може би на хептен никакви цени, ама и за това не си заслужава). Аз си направих един експеримент. Отворих сайта на тайванската фирма King Tech International (http://www.supertechframe.com.tw) и направих запитване за цените на някои рамки, при положение че все едно ще поръчвам голямо количество. Трети месец чакам отговор... Явно е, че ако имах сериозни намерения, поне един телефон щях да им врътна. Може би затова са решили че не си заслужава да ми отговарят. Абе, иначе казано, според мен не си заслужава разправията да мислиш по този въпрос.
Малко линкове :
http://www.biketaiwan.com/
http://www.allproducts.com/search/categ ... ries.shtml
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 30, 2004 8:20 am

Сигурно на всеки, запален по велосипедите по едно или друго време му е минавала през главата идеята да се докопа до нещо суперевтино "от извора", т.е. от Тайван, където вече почти всички именити фирми произвеждат.

И на мене ми мина преди време, след което рових, ръчках, питах, проверявах, пресявах и достигнах до резултати, не много по-различни от тези на Капитана. Понеже имам едни приятели, пътуващи/работещи непрекъснато за/с Тайван и съседните нему "азиатски тигри" (купуват на едро PC-чаркалаци), възложих им да проучат как стоят нещата с цените на марковите возила и евентуалната им покупка от заводските "outlet-и".

Оказа се следното - цените в Тайван на сглобено марково возило са горе-долу същите като тези в САЩ, а покупката на компоненти "на килограм" и "на заводски цени" първо изисква сериозни контакти със сътветния производител и второ - обем на поръчката, предполагаща наличието на верига от магазини за продажбата им (по този начин несъмнено процедират Drag и RAM).

Накратко - тая операция не се рентира за единичен краен потребител...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Lubo » Вто Мар 30, 2004 12:25 pm

MERSI MNOGO ZA INFOTO :V::V::V::V::V::V:
Е по-зле не може да стане ... Може, може
Аватар
Lubo
 
Мнения: 644
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Съб Юни 07, 2003 8:13 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта